Şimdi Ara

flash disk biçimlendirme sorunu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
323.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pegasus18

Arkadaşlar merhaba benim 2gb lik MİNTON MP3 Player Usb Device markalı bir mp3 üm var biçimlerndirmek istidiğimde bilgisayarımdan olmuyor rica ediyorum yardımcı olun daha yeni aldığım mp3 bozuldu rica ediyorum yardımcı olun cevaplarınızı bekliyorum...

bozulduysa nasıl bir yardımda bulunabilirizki?
  • Bende de 64GB'lık bir Flash Disk var. Ama maalesef HP'nin programı kapasitenin çok büyük olduğunu söylüyor ve başladığı formatlamayı bitiremiyor. 64 GB'lık flash diski nasıl biçimlenirebilirim?
  • Bende de markası belli aolmayan 2 gb flash bellek var. taktığımda bilgisayar görüyor. fakat biçimlendirme yapamıyor. yukarıda bahsedilen programları denedim. onlarda da aynı şey oldu. yüzde 99 dan sonra biçimlendirme tamamlanamadı diyor. ne yapmam lazım.
  • Bendeki de tam olarak aynı durum. Sanırım bu sorunu bahsedilen programlarla değil, Hex editör programlar kullanarak çözmek mümkün.
  • aynı şekilde nasıl üzerinde unutupta bölümleri sildiysem o şekilde yine bölüm oluşturup format esnasında normale döndürdüm
    bende bu hatayı alıyordum ....
    disket ve sürücünün düzgün bir sekilde bağlı olduğundan ve diskin salt okunur olmadığından emin olduktan sonra yeniden deneyin daha fazla bilgi için yardım da salt okunur dosyalar ve bu dosyaları değiştirme konularını arayın

hiçbirseye acımadım ama belleğin içindeki resimlerime videolarıma acıdım şimdi onları geri getirmek için uğraşıorum
  • Aynı sorun bende de var programları birazdan sırasıyla deniycem bakalım olucak mı
  • Benim 16gb toshibada aynı hatayı verdi
    Biçimlendir dediğimde sürücüde disk yok. Bir disk takıp yeniden deneyin diyor
    Burda verilen programların hepsini denedim.
    Repair_v2.9.1.1 programı usb flash disk not found diyor
    hp'nin programıda aynı. There is no media diyor.
    DR ufd isimli olanda can not fix the device diyor.
    PC'ye format atar gibi windows cd'si takıp denedim, ordaki disk listesinde de görünmedi flashdiskim.Burda söylenen herşeyi denedim olmadı bir türlü
  • Teşekkürler HP_USB_Boot_Utility programı sorunu çözdü :http://www.pctipp.ch/downloads/hardware/32594/hp_usb_disk_storage_format_tool.html (güncel link)
  • hocal Allah razı olsun senden yaa. sayende sorunu kökünden hallettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: alikartas88

Arkadaşlar Benim TREKSTOR mp3 çalarım var biçimlenmiyo mesajları okudum Partitional Magic de bi işe yaramıyo ne yampamı önerirsiniz...

USB DİSKLERİNİZE FORMAT ATMA (FAT,FAT32,NTFS)
    Hp_USB_Boot_Utility
    Güncel link :http://www.pctipp.ch/downloads/dl/32594.asp ya da buradan
    http://rapid-share.com/files/26133710/HP_USB_Boot_Utility__fORMAY_ATMAA_FAT32.FAT_NTFS_.exe.html (rapid ile share arasındaki çizgiyi kaldırınız)

Bir de bunu deneyiniz !!!

çok saol hem çabuk iniyor hem de 3 dakikada formatlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Plan-M

Benim 16gb toshibada aynı hatayı verdi
    PC'ye format atar gibi windows cd'si takıp denedim, ordaki disk listesinde de görünmedi flashdiskim.Burda söylenen herşeyi denedim olmadı bir türlü

Benimkiside aynı şekilde görünüyor, 16cg Corsair..
    HP programıyla format atmaya kalktığım zaman "yazma korumalı - write protected" diye hata veriyor,
    flash diske sağ tıklayıp özellikler dediğimde 0gb hacim ve dosya sistemi olarak "RAW" gözüküyor!
    Repair_v2.9.1.1 programı usb flash disk not found diyor bendede!!

yokmu bunun bir çözümü yahu!!

• quote:

Orijinalden alıntı: sight

quote:

Orijinalden alıntı: Plan-M

Benim 16gb toshibada aynı hatayı verdi

Benimkiside aynı şekilde görünüyor, 16cg Corsair..
    HP programıyla format atmaya kalktığım zaman "yazma korumalı - write protected" diye hata veriyor,
    flash diske sağ tıklayıp özellikler dediğimde 0gb hacim ve dosya sistemi olarak "RAW" gözüküyor!
    Repair_v2.9.1.1 programı usb flash disk not found diyor bendede!!

yokmu bunun bir çözümü yahu!!

Ben en sonunda garantiye yolladım. Exa'dan almıştım.Exaya yolladım, onlarda başka bir firmaya yollamış. Onlarda yapamamış heralde, yenisiyle değiştirmişler. Yenisini yolladılar ama yaklaşık bir ay sonra elime geçti.

• 8 gb .lik usb belleğim formatlanmıyordu yazmaya karsı korumalı uyarısı alıyordum.bir sürü program denedim nafile ..bu forumda bir arkadas ms dos dan hallettim deyince bir deneyim dedim .ve başarılı oldum..aynı sorunla boğusanlara tavsiyem bu
  • dos ölmedi kalbimizde yaşıyo:)
    şanslıysanız işe yarar. autorun larda windows biçimlendirmeyince dos yapıyodu.
    dentv , resimlerini recovery araçlarıyla kurtarabilirdin
    (hatta o zamandan beri üstüne bişe yazmadıysan hala kurtarabilirsin).
  • bende iki tane flash bellek var ikiside problem çıkarttı. sebebi benim bilgisayarım.

biri 16 gb kinston. PCnin ön usb girişine taktım aygıt kurulamadı falan dedi. arkaya taktım hiç tepki vermedi. yani yandımı gittimi belli değil. hiçbirşey takmamışım gibi. etki etmiyor

diğeride 512lik bir usb. onuda laptoptan taktım içine resimleri attım. benim PCye takınca biçimlenmesi lazım dedi. biçimlemedim. bir kaç kere denedim sonra biçimleyeyim dedim. PC yada prooğramlar 8 mb olarak görüyor. ve biçimleme tamamlanamıyor diye uyarı veriyor.. ikiside kullanılamazmı? neden 8 mb olarak görünüoyr biri?
  • Bende de bi çok bozuk flaş disk var. Eğer harbi bir çözüm yolu bulunabilirse çok sevinecem :D

Bi tanesini (Toshiba 4GB) normal kullanıyordum bi taktım usb girişine tık yok :) Hiçbi tepki yok.
    Bi tane (Sandisk 8GB) yolda buldum. PC ye takınca görüyor ama biçimlendirilmesi gerek diyo, biçimlendir deyince de tamamlayamıyor. Denemediğim pro kalmadı :D HP nin pro.sunu denedim sonuç yok bekliyor öyle 5dk geçti iptal ettim. Az önce de Repair v2.9.1.1 programını denedim (ilk sayfada bi ark kesin çözüm demiş) onda da Flaş disk bulunamadı hatası veriyor.

Ne yapmam gerekiyor.. Acil yardım lütfen...... Sürekli flaş bozan birisiyim :) Kurtarabilirsem benim için çok iyi olacak :) Yoksa tüm arkadaşlara yeni flaş bellek almak zorunda kalacam :D
  • Aynen ya 2 tane usb bellek kuzu kuzu yatıyor evde
  • ben adata flash diski bir sene sonra dr ufd ile düzeltebildim. diğer yöntemlerin hepsini denedim ama işe yaramadı. dr ufd yi bir arkadaşın söylediği gibi pqi ın sitesinden indirdim. bendede flash disk raw formatında görünüyordu ve hiç bir şekilde format atılmıyordu. write protected olayı vardı bendede, şu an çözüldü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salagil -- 18 Eylül 2010; 14:42:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d-max

Arkadaşlar benim flash diskimde virüs vardı birsürü yöntem ve program denedim silemedim, ancak aşağıda linki bulunan adresteki forumda ''otalikenan'' nikli arkadaşın çözümü beni bu dertten kurtardı arkadaşaın çözümünü aynen yazdım umarım benzer durumdaki arkadaşlara faydası olur. Hiç hata vermeden format atabildim ve flash disk tamamen temizlendi. Bu arada arkadaş bir teşekkür yeter demişti kendisine teşekkür ediyorum.

http://www.byte.com.tr/forum/forum_posts.asp?TID=7973

flaş disk yanlışlıkla çıkarıldıysa veya flaşdisk takılıyken sistem kurulduysa kendini raw dosyası olarak kabul eder ve biçimlenmemiş disk durumu olur biçimlemeye çalışınca biçimlenemez.
    1.bilgisayarıma sağ tıkla yönete bas
    2.disk yönetimine bas
    3.aşagıda kutucukta flaş disk tanımlanan disk biriminin üzerine sağ tıkla
    4.biçimlendire bas
    5. kutucuktaki dosya sistemini fat yap hızlı biçimlendir kutucuğuna okey koy
    6. tamam a bas geçmiş olsun bir teşekkür yeter

• Arkadaşlar bende kingston 4 gb lık bir taşınabilir flash bellek var yazmaya karşı korumalı diye yanıt veriyor ne birşey ekleyebiliyorum ne de birşey içinden alabiliyorum şu an içinde bazı dosyalarım var ve dosyalarım açılıyor ancak alamıyorum bu flash bellek için yapılacak birşey varmı acaba bilen veya denemiş olan varsa lütfen yardımlarını bekliyorum...Şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.