Şimdi Ara

Sony Tablet Z'nin Türkiye satışı başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony Tablet Z'nin Türkiye satışı başlıyor

Sony'nin uzun süredir merakla beklenen Android işletim sistemli üst seviye tablet bilgisayar modeli Tablet Z'nin Türkiye satışı başlıyor. Bugünlerde yaygın satışa sunulması beklenen tablet, sahip olduğu özellikler ve iddialı görünümü ile sınıfında liderlik iddiası taşıyor. 10.1-inç büyüklüğünde ve 1920 x 1200 piksel çözünürlüğünde LED arka aydınlatmalı LCD ekrana sahip olan Tablet Z, şık tasarımı ile ilgi odağı olmayı başarıyor.

Ağırlığı 495 gram, kasa kalınlığı ise 6.9mm olan Tablet Z, bu denli büyük bir cihaz olmasına karşın piyasada satılan neredeyse büyün akıllı telefonlardan daha ince bir yapıda. Hatta merak edenler için ufak bir örnek vermek gerekirse, Tablet Z'nin kasa kalınlığı iPhone 5'in ve Galaxy S4'ün de altında. Nokia Lumia 920 ile kıyaslandığında ise 3mm daha ince. IP57 sertifikası ile bu denli ince kasa suya ve toza karşı dayanıklı olan tablet, Qualcomm'un Snapdragon S4 Pro işlemcisinden güç alıyor ve 2GB bellek ile geliyor. 

Tablet Z'nin işlemcisi sınıfındaki en modern çözüm olmasa bile tablet bilgisayarlar arasında rekabet düşünüldüğünde, akıllı telefonlardan farklı olarak burada çok fazla sıkıntı olacağını söylemek zora zira bu platform ile Tablet Z piyasadaki pek çok tabletten daha hızlı olmayı da başarıyor. Depolama olarak 16GB ve 32GB olmak üzere iki farklı seçeneğin sunulduğu cihaz, microSD kart üzerinden 64GB'a kadar hafıza kartı kullanımına da olanak tanıyor.

Grafik birimi olarak Adreno 320'nin karşımıza çıktığı Tablet Z, 8.1MP çözünürlüğündeki kamerası ile HDR video kaydı da gerçekleştirebiliyor. Cihaz üzerindeki 2.2MP çözünürlüğündeki kamera ile kullanıcılar ayrıca video görüşme de yapabiliyorlar. 802.11ni DLNA ve Bluetooth gibi teknolojiler ile gelen Tablet Z, FM Radyo özelliğine de sahip.

6000mAh pil ile donatılan Android işletim sistemli Sony Tablet Z, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bugünlerde raflara girmiş olacak. Son kullanıcı satış fiyatının WiFi versiyonu için 1400-1500TL civarında olacağı tahmin edilen cihaz, şık ve süper ince tasarımı ile sınıfındaki en cezbedici cihazlardan bir tanesi olacak hatta başı çekecek diyebiliriz.

• fiyat fazla mı biraz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony şu fiyat işini bi ayarlayamıyor gitti arkadaş yine çok ucuk fiyatlar vermişler sonra neden satamıyoruz bu şekilde olursa zaten satamazsın ki

ama şık bir cihaz ve özelliklerden de kısmamışlar adamlar gerekeni yapmışlar

• Wifi versiyonu için o kadar para çok pahalı...

• Koreli'ler gibi şu fiyat performans olayını bir ayarlayabilse sony piyasayı süpürecek ama böyle olmuyor ki?
  • wifi siz mobil cihazmı olur yav...muhtmelen 3g li model demek istedi...:D

• Ps4 ile ilgili bir video vardı. Orada kullanılan tablet buydu sanırsam.
  • tanıtıldıktan 7-8 ay sonra satışa çıktı bu nasıl iş la :D bari snapdragon 800 lü modeli erken çıkarsınlar

• çok geç ve yüksek fiyattan çıkıyor kardeşim bunlarda olmaz ki böyle...

• ''şık ve süper ince tasarımı ile sınıfındaki en cezbedici cihazlardan bir tanesi olacak hatta başı çekecek diyebiliriz.''

Şimdi haberleriniz çok güzel ama ben bu cümleyi kendi adıma yanlış buluyorum,bir elektronik cihazın başı çekip çekmeme durumu kişiden kişiye değişebilir.

Ipad'i olan biri için -IOS'e ve klasik Apple tasarımına alışkın olduğu için- bırakın başı çekmeyi tablet Z yerlerde bile olabilir.

Ben derslere artık defter götürmüyorum Note 10.1 not almak için inanılmaz verimli bir tablet bu yüzden benim için de başı çekmiyor.

Tasarımı evet mükemmel,suya dayanıklı olması mükemmel ve evet şüphesiz donanım da mükemmel ama her kişinin başı çeken tableti farklıdır böyle genellemek bence doğru değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_

şık ve süper ince tasarımı ile sınıfındaki en cezbedici cihazlardan bir tanesi olacak hatta başı çekecek diyebiliriz. Şimdi haberleriniz çok güzel ama ben bu cümleyi kendi adıma yanlış buluyorum,bir elektronik cihazın başı çekip çekmeme durumu kişiden kişiye değişebilir. Ipadi olan biri için -IOSe ve klasik Apple tasarımına alışkın olduğu için- bırakın başı çekmeyi tablet Z yerlerde bile olabilir. Ben derslere artık defter götürmüyorum Note 10.1 not almak için inanılmaz verimli bir tablet bu yüzden benim için de başı çekmiyor. Tasarımı evet mükemmel,suya dayanıklı olması mükemmel ve evet şüphesiz donanım da mükemmel ama her kişinin başı çeken tableti farklıdır böyle genellemek bence doğru değil...

Sanırsam ordaki "başı çekme" ifadesi bundan sonra üretilecek tabletlerin daha ince üretileceği anlamında oluyor. Yani bundan sonraki tablet nesline örnek olacak ince, şık bir tasarım yapılmış deniliyor.

Bence yorum yapmadan önce "kafayı çekme"yin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Meakka

quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_ şık ve süper ince tasarımı ile sınıfındaki en cezbedici cihazlardan bir tanesi olacak hatta başı çekecek diyebiliriz. Şimdi haberleriniz çok güzel ama ben bu cümleyi kendi adıma yanlış buluyorum,bir elektronik cihazın başı çekip çekmeme durumu kişiden kişiye değişebilir. Ipadi olan biri için -IOSe ve klasik Apple tasarımına alışkın olduğu için- bırakın başı çekmeyi tablet Z yerlerde bile olabilir. Ben derslere artık defter götürmüyorum Note 10.1 not almak için inanılmaz verimli bir tablet bu yüzden benim için de başı çekmiyor. Tasarımı evet mükemmel,suya dayanıklı olması mükemmel ve evet şüphesiz donanım da mükemmel ama her kişinin başı çeken tableti farklıdır böyle genellemek bence doğru değil...
    Sanırsam ordaki başı çekme ifadesi bundan sonra üretilecek tabletlerin daha ince üretileceği anlamında oluyor. Yani bundan sonraki tablet nesline örnek olacak ince, şık bir tasarım yapılmış deniliyor. Bence yorum yapmadan önce kafayı çekmeyin.

Cümlede anlam testi çöz kardeşim biraz, LYS kitaplarında bulabilirsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Meakka

quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_ şık ve süper ince tasarımı ile sınıfındaki en cezbedici cihazlardan bir tanesi olacak hatta başı çekecek diyebiliriz. Şimdi haberleriniz çok güzel ama ben bu cümleyi kendi adıma yanlış buluyorum,bir elektronik cihazın başı çekip çekmeme durumu kişiden kişiye değişebilir. Ipadi olan biri için -IOSe ve klasik Apple tasarımına alışkın olduğu için- bırakın başı çekmeyi tablet Z yerlerde bile olabilir. Ben derslere artık defter götürmüyorum Note 10.1 not almak için inanılmaz verimli bir tablet bu yüzden benim için de başı çekmiyor. Tasarımı evet mükemmel,suya dayanıklı olması mükemmel ve evet şüphesiz donanım da mükemmel ama her kişinin başı çeken tableti farklıdır böyle genellemek bence doğru değil...
    Sanırsam ordaki başı çekme ifadesi bundan sonra üretilecek tabletlerin daha ince üretileceği anlamında oluyor. Yani bundan sonraki tablet nesline örnek olacak ince, şık bir tasarım yapılmış deniliyor. Bence yorum yapmadan önce kafayı çekmeyin.

''sınıfındaki en cezbedici cihazlardan bir tanesi olacak hatta ( SINIFINDA ) başı çekecek diyebiliriz.''

Sınıfındaki ortak dolaylı tümleç oluyor bana edebiyat dersi verdirdin burada... neyse cahile laf anlatmak zor olacak o yüzden al bir tablet Z başı çek sen...

• İpAd FoReVIR!!!!!!!!!!!O kADArrrrrrr1!!

• güzel şık bi tablet fiyatı uygun olduğunda alabilirim

• Hey yavrum be şu asalete bak, Z'nin yanına ne güzel de yakışmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_

''şık ve süper ince tasarımı ile sınıfındaki en cezbedici cihazlardan bir tanesi olacak hatta başı çekecek diyebiliriz.''

Şimdi haberleriniz çok güzel ama ben bu cümleyi kendi adıma yanlış buluyorum,bir elektronik cihazın başı çekip çekmeme durumu kişiden kişiye değişebilir.

Ipad'i olan biri için -IOS'e ve klasik Apple tasarımına alışkın olduğu için- bırakın başı çekmeyi tablet Z yerlerde bile olabilir.

Ben derslere artık defter götürmüyorum Note 10.1 not almak için inanılmaz verimli bir tablet bu yüzden benim için de başı çekmiyor.

Tasarımı evet mükemmel,suya dayanıklı olması mükemmel ve evet şüphesiz donanım da mükemmel ama her kişinin başı çeken tableti farklıdır böyle genellemek bence doğru değil...

Üyeliğinden reklam kokusu alıyorum.

10.1 ile gelen kalem ne kadar hızlı yazabilir ki?

Hiç bir şey kalemin ve kağıdın yerini tutamaz.

• Playstation 4 ile uyumlu çalışıyor cihaz. Asaleti yeter.
  • ankarada bir sony bayisi 1300 olacak gibi demişti en basit modeli.
    acaba sony nin önümüzdeki günler için planladığı yeni tabletlerle ilgili haber var mı?
  • Sony Snapdragon 800 lü bir tableti test ediyor şu an :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.