Şimdi Ara

OTOMATİK VİTESTE AKÜ BİTTİMİ NASIL ÇALIŞTIRILIR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
125.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ewt beyler manual viteste aracı ittirip kaktırma yöntemleri yapılıyor, otm. viteste ne yapılır bilen warmı?

• benim bildiğim otomatikte akü bitmiyor başıma hiç gelmedi gelsede hiçbişi yapmam direk servis çağırırım sendede oto. varsa direk servis çağır
  • quote:

Orjinalden alıntı: adilfrom

ewt beyler manual viteste aracı ittirip kaktırma yöntemleri yapılıyor, otm. viteste ne yapılır bilen warmı?

takviye yapmaktan başka çare yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Platinium

quote:

Orjinalden alıntı: adilfrom

ewt beyler manual viteste aracı ittirip kaktırma yöntemleri yapılıyor, otm. viteste ne yapılır bilen warmı?

takviye yapmaktan başka çare yok
    vurdurarak çalıştırma gibi bir olay yok otm.lerde.eger hızı 60 lara çıkartırsanız mümkün buda olmayacagına göre.ancak takviye ettirmeniz gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ricardozonta

vurdurarak çalıştırma gibi bir olay yok otm.lerde.eger hızı 60 lara çıkartırsanız mümkün buda olmayacagına göre.ancak takviye ettirmeniz gerekir.

Alıntıları Göster
    TAKVİYE [KUTUP BAŞLARI (+), (+)' YA; (-), (-)' YE]...

YA DA

YENİ AKÜDEN BAŞKA ÇARE YOK...
  • neden bitmesin ki

ben gecen yaz müzik dinleyerek bitirdim

ve takviye ile çalıştırdık
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzzY®

neden bitmesin ki

abi öle bişi oldum mu apışıp kalırsın başka bişi diil
  • quote:

Orijinalden alıntı: FullPerfromance

abi öle bişi oldum mu apışıp kalırsın başka bişi diil

Alıntıları Göster
    bizim bitti sonra boşa alıp yani N ye komuşunun arabasının yanına aldık sonra takviye yaptık
  • quote:

Orijinalden alıntı: profuzman

bizim bitti sonra boşa alıp yani N ye komuşunun arabasının yanına aldık sonra takviye yaptık

Alıntıları Göster
    Bence en güzeli manuel vites kullanmak.Ama tabi şehir içinde de bazen debriyaj ve vitesten bıkabiliyor insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elbruz

Bence en güzeli manuel vites kullanmak.Ama tabi şehir içinde de bazen debriyaj ve vitesten bıkabiliyor insan.

Alıntıları Göster
    Akü bitince araba çalışmaz, çalışmayınca vitseler de geçmez (VW lerde öyle). Hakikaten yahu ne yapacağız. Galiba en iyisi servis çağırmak yada takviye yapmak. Zaten arabamın bagajında sürekli takviye kablosu taşırım. Ne zaman lazım olacağı belli olmaz. Arabam mı? 2006 VW Passat otomatik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resmonse

Akü bitince araba çalışmaz, çalışmayınca vitseler de geçmez (VW lerde öyle). Hakikaten yahu ne yapacağız. Galiba en iyisi servis çağırmak yada takviye yapmak. Zaten arabamın bagajında sürekli takviye kablosu taşırım. Ne zaman lazım olacağı belli olmaz. Arabam mı? 2006 VW Passat otomatik.

Alıntıları Göster
    bizim bitmişti. Mecburen gecenin bir yarısı takviye kablosu aramıştıkkkk
  • quote:

Orijinalden alıntı: resmonse

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

Deli Emin bitmeyen pilden sonra otomatik araçlar için bitmeyen akü de mi yapmış?

Mantık gereği otomatik araçlarda stop halinde vites değiştirmenin bir yolu olmalı. Benim CVT City'de vites kolunun yan tarafında bir delik var, aracın anahtarını o deliğe sokunca araba çalışmasa da vitesler değiştirilebiliyor.

Neyse, görünüyor ki takviye şart. Ben bir takviye kablosu edineyim bari, ne olur ne olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzzY®

neden bitmesin ki

quote:

Orjinalden alıntı: ozzye36

neden bitmesin ki

Ben 2002 Senesinde Volvo S60 Ta Dediğini yapmıştım Motor kapalı garajda müzik dinledim . Bir Sabah Araba Çalışmadı .. Biter yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf

quote:

Orjinalden alıntı: ozzye36

neden bitmesin ki

Ben 2002 Senesinde Volvo S60 Ta Dediğini yapmıştım Motor kapalı garajda müzik dinledim . Bir Sabah Araba Çalışmadı .. Biter yani

Alıntıları Göster
    Otomatıkte neden aku bitmicekmiş?? Hepsinde bitiyor arkadaslar gibi biraz da muzik dinlersen bitmesini hızlandırırsın her zaman bagajda takviye kablosu bulundur
  • quote:

Orijinalden alıntı: david LynCh

Otomatıkte neden aku bitmicekmiş?? Hepsinde bitiyor arkadaslar gibi biraz da muzik dinlersen bitmesini hızlandırırsın her zaman bagajda takviye kablosu bulundur

Alıntıları Göster
    Merak etmeyin yeni nesil benzinli araçların hiçbirinde eğer akü bittiyse vurdurma işe yaramıyor. Dizelde durum nasıl bilmiyorum açıkçası. Ancak benzinli araba ister otomatik olsun ister düz vites akü bitince ya takviye yapacaksınız ya da yeni akü takacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz101

Merak etmeyin yeni nesil benzinli araçların hiçbirinde eğer akü bittiyse vurdurma işe yaramıyor. Dizelde durum nasıl bilmiyorum açıkçası. Ancak benzinli araba ister otomatik olsun ister düz vites akü bitince ya takviye yapacaksınız ya da yeni akü takacaksınız.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar o zaman tüm yeni araçlarda kadranın bi kısmında küçük bi akü göstergesi koysun firmalar, mitsubishi l200 4x4 lerde war mesela günün birinde işe yarar gecenin bi yarısı Allah ' ın dağında tepesinde plajında kalmaktansa
  • quote:

Orijinalden alıntı: oRLaNDo

arkadaşlar o zaman tüm yeni araçlarda kadranın bi kısmında küçük bi akü göstergesi koysun firmalar, mitsubishi l200 4x4 lerde war mesela günün birinde işe yarar gecenin bi yarısı Allah ' ın dağında tepesinde plajında kalmaktansa

Alıntıları Göster
    [kontak acılmayinca yani elektrik olmayinca vites gecmiyor benim arabada oyle...ama arabayi bostayken stop edip sonra calistirmaya kalkinca aku biterse ve sende arabayi itim 20-25 km hıza ulasında vitedi d ye alırsan arabanin calismayacagi kesin ve akuden baska sorunlarinda olmaya baslıcaktir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENIGMA

[kontak acılmayinca yani elektrik olmayinca vites gecmiyor benim arabada oyle...ama arabayi bostayken stop edip sonra calistirmaya kalkinca aku biterse ve sende arabayi itim 20-25 km hıza ulasında vitedi d ye alırsan arabanin calismayacagi kesin ve akuden baska sorunlarinda olmaya baslıcaktir

Alıntıları Göster
    triptronic'lerde vurdurma olmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .mono

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: monozxr

espiri yapmışın ama denemek lazım..
    güzel bir fikir gibi geliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur_er

quote:

Orjinalden alıntı: monozxr

espiri yapmışın ama denemek lazım..
    güzel bir fikir gibi geliyor..

Alıntıları Göster
    otomatik araç çok yüksek hızda vurdurulursa çalışır buda dik bir yokuş anlamına gelir bunun dışında zararlıdır.
    sakın aküsü bitince bunu denemeyin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.