Şimdi Ara

QR kodlu akıllı bebek bezi, idrar üzerinden sağlık kontrolü sağlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• QR kodlu akıllı bebek bezi, idrar üzerinden sağlık kontrolü sağlayacak

Özellikle basılı materyaller üzerinde karşımıza çıkan QR kodları, Kickstarter benzeri yapısı ile tanıdığımız Indiegogo bünyesinde başlatılan yeni proje ile oldukça farklı ve faydalı bir amaca hizmet edecek.

Site üzerinde başlatılan akıllı bebek bezi projesi, QR kodları üzerinden bilgi alınması amacıyla destek arıyor. Bu QR kodlarını iOS ya da Android uygulaması üzerinden okutan ebeveynler, bebeğin idrarından elde edilen bilgileri (İdrar yolu enfeksiyonu ya da böbrek durumu vb.) anlık olarak görebiliyorlar ve herhangi bir sorun algılandığı zaman erken müdahale şansına erişebiliyorlar. Indiegogo üzerinde seri üretime geçebilmek amacıyla toplamda 25.000$ hedefleyen akıllı bebek bezi projesi, bitimine 53 gün kalan 10,970$ toplamış durumda.

10$ ile 2,500$ arasında bağış düzeyleriyle destek olunabilecek proje hakkında hazırlanmış tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

• bizim oğlan aletin içine mıçar

• Mükemmel bir düşünce. İşte bu da teknolojinin iyi yönlerinden birtanesi.

• çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamertar78

çöp

Bu sefer adam haklı ve yerinde bir tespit yapmış.. İçine edilen çocuk bezi çöptür!

• Bebek bezleri bile akıllı oldu. Umarım dile gelmez.
  • Ben böyle teknolojinin içine sçrm

• normal bez bu kadar pahalıyken bunu bayramdan bayrama alırız anca
  • Vay anasını odamı akıllandı lan.

• bu işin b%ku cıktı :D

• Yakında telefonla resmimizi çekip ne hastalığımız var anlaya bilicez. :D

Düşünsene sevgili buluyosun oda tutuyo resmini çekiyo hastalık olarak aldatmaya meyilli birey yazıyor haha

• Vay be teknolojiye bak içine bıllıyosun sana kim olduğunu söylüyor
    Yemin ediyorum işte bu !!!

• Yahu fiyatı normal bebek bezinin 3 katıda olabilir problem değil. Bundan bir paket alırsın, haftada bir takar bakarsın.
    Zaten normal bebek bezi fiyatları azmıki? Fahiş fiyatlara bez alıyoruz. Büyük paket 30 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carter

Bebek bezleri bile akıllı oldu. Umarım dile gelmez.

• cocugum olursa asla boyle icinde cip bulunan aletler almam hatta ilk 3 yil tamamen dogal koyde yetistiririm aman onun da genetigi bozulmasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknesss45 -- 18 Temmuz 2013; 13:48:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darknesss45

cocugum olursa asla boyle icinde cip bulunan aletler almam hatta ilk 3 yil tamamen dogal koyde yetistiririm aman onun da genetigi bozulmasin

+1 Çocuğunu toprakla tanıştırmaz, hayvan sevgisi kazandırmaz tablet alır bütün gün evde bakıcıyla bırakır.

Ondan sonra da benim çocuğum neden böyle oldu derler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: darknesss45

cocugum olursa asla boyle icinde cip bulunan aletler almam hatta ilk 3 yil tamamen dogal koyde yetistiririm aman onun da genetigi bozulmasin

+1 Çocuğunu toprakla tanıştırmaz, hayvan sevgisi kazandırmaz tablet alır bütün gün evde bakıcıyla bırakır.

Ondan sonra da benim çocuğum neden böyle oldu derler.

Anlasilan siz de dogalliktan yanasiniz aidin salihin gercek tip adli kitabini oneriyorum okuyun cok yararli bilgiler var aslinda herkes okumali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.