Şimdi Ara

Analiz : Gelecek yıl akıllı saat satışları 5 milyonu geçecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Gelecek yıl akıllı saat satışları 5 milyonu geçecek

Giyilebilir elektronik cihaz trendi özellikle geçen yılın ortalarından itibaren yükselişe girdi. Kickstarter'da bağış rekoru kıran Pebble akıllı saat, Google Glass akıllı gözlük bu yükselişe katkıda bulunan ürünler arasında.

Toplamda giyilebilir cihaz pazarının önümüzdeki yıllarda 50 milyar dolara ulaşacağı tahmin edilirken, yeni bir analiz akıllı saatlerin de büyük ilgi gördüğünü gösteriyor.

Canalys tarafından yapılan bir analize göre gelecek yıl akıllı saat satışları 5 milyon rakamını geride bırakacak. Geçen yıl Sony ve Motorola 330 000 adet akıllı saat satışı gerçekleştirirken, Pebble'ın da bu yıl 500 bin rakamını aşması bekleniyor. 

5 milyon rakamı elbette sadece Smartwatch veya Pebble ile elde edilmeyecek. Canalys; Apple, Samsung, Google gibi devlerin de oyuna dahil olmasıyla bu rakamın aşılmasını bekliyor.

Apple'ın iWatch adında bir akıllı saat üzerinde çalıştığı ve gelecek yıl ortalarında satışa sunacağı tahmin ediliyor. Samsung'un ise Altius adında bir akıllı saat üzerinde çalıştığı dile getiriliyor. Google'ın da bir akıllı saat projesinin olduğu gündeme gelmişti.

Bu yıl Pebble, Cokoo gibi ilk oyuncularla yola devam ederken, özellikle gelecek yıl akıllı saat pazarının hareketleneceği belirtiliyor.

• Bana bu akıllı saat işini en iyi Apple başaracakmış gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: arman atilgan

Bana bu akıllı saat işini en iyi Apple başaracakmış gibi geliyor.

Banada öyle geliyor, nedeni ise bu işe ayrılmış en büyük arge büyük ihtimalle onlarda. Tasarım ekipleri 100 modacidan oluşuyormuş, arge ekibini düşünemiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 17 Temmuz 2013; 13:54:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zorla bize akıllı saate ihtiyacımız varmış gibi hissettirmeye çalışıyorlar.

• Bence Akıllı saatler hiç tutulmadan piyasadan kaybolacak dertten başka bişey değiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

Orijinalden alıntı: arman atilgan

Bana bu akıllı saat işini en iyi Apple başaracakmış gibi geliyor.

Banada öyle geliyor, nedeni ise bu işe ayrılmış en büyük arge büyük ihtimalle onlarda. Tasarım ekipleri 100 modacidan oluşuyormuş, arge ekibini düşünemiyorum bile.

apple yüksek fiyata sağlamlık sunmaya çalışıyor fakat yine herkez uygun fiyata yönelir (sony samsung gibi) değişen bişey olmayacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geno123 -- 17 Temmuz 2013; 14:39:59 >
  • şu analizler milleti ürünü satın almaya özendirmekten başka ne işe yarıyor acaba.

• aslında hoş duruyorlar ama ucuza satarlarsa alınır gidip 500-600tl veya daha fazlasına satarsalar çok gereksiz he satarsın ucuz bir fiyata dursun kolumuzda
  • akıllı insanlara ihtiyaç var bence.
  • Herkesi seri eksilemişler.

Apple, Samsung ve Google piyasayı sallar.

Microsoft'un saat projesini merak ediyorum ben çok çoğu.

• Saati sevenlerde sevmeyenlerde eksi alıyorsa ortaya cıkacak bu kaos büyük bir reklam sağlayacaktır

• Firmalar bu kadar iddialı olduklarına göre batarya problemini halledecekler demektir.

• 35 TL lik Casio saatimden gayet memnunum.
    6 yıldır aynı pil takılı.
    Her gün şarja takacağım bir alete daha ihtiyacım yok.

• Ah şu vergi sistemi biraz daha adil olsa da bizde teknolojiyi zamanında tatsak.
    Açıkçası ben koluma takıp denemek isterdim. Bir çok kişi de benim gibi düşünüyordur elbet. Ama ya geç gelir ülkemize yada pahalı olur. Genelde ikisi bir olur. :/

Bir arkadaş yazmış Apple bu işi başarır diye. Bana da biraz öyle geliyor.

• Akıllı telefon, akıllı saat derken akıllara zarar tüketim yapıyoruz.
  • Yüksek Kaliteli saat anlayışının sonu gelir inşallah. 600-700 liraya saat almak yerine akıllı saat alıp saate bakmaktan fazlasını yapabiliriz böylece

• quote:

Orijinalden alıntı: geno123

quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri
    quote:

Orijinalden alıntı: arman atilgan Bana bu akıllı saat işini en iyi Apple başaracakmış gibi geliyor.
    apple yüksek fiyata sağlamlık sunmaya çalışıyor fakat yine herkez uygun fiyata yönelir (sony samsung gibi) değişen bişey olmayacak :)

Sony smartwach 2 su geçirmez ,magnezyum kasalı vs. üstelik ucuz.Appleın sağlamlığı lafta genelde

• şahdamar

• Makul fiyatlarda olursa neden denemeyelim.

• bunlarla iyi kopya çekeriz bence :P bekle beni turizm ekonomisi *-*-*-*-* :P

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.