Şimdi Ara

2014 YGS-LYS / BİYOLOJİ KULÜBÜ [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
71
Favori
23.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sağlık meslek lisesi hemşirelik mezunuyum lisede biyoloji görmedim benim amacım fenden 10 net yapmak biyoloji nasıl bir derstir ortalama bir zeka ve önerdiğiniz 1 yayınla kaç net yaparım anlamayacağım konular olacaktır ama okuma anlama soruları da vardır umuyorum ne dersiniz benim için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reis benimkilerinede bakarmısın
  • ahmet, o sorular çözülmüştü zaten yine de sağolasın.
    beşiktaşseninle, hocam 2. soruda salgı dışarı endositoz ile atılır diye düşünürsek endositoz bitkide hücre çeperi yüzünden olamayacığı için 1 sadece hayvanlarda olur. 2 ve 3 her ikisinde de olabilir diye düşündüm. Doğru mu?
    İlk soruda , 1 ışığa yönelim foto tropizma hareketi ikincisi küstüm otu o da nasti hareketi 3. yü bilmiyorum ama şıklardan taksis çıkıyor.
  • Weightless kullanıcısına yanıt
    Hocam lisede biyoloji görmediysen boşver hiç bulaşma. Çok çalışanlar bile istediğini yapamıyor bazen, nankör bir ders. 10 net yapmak zorundaysan kimyaya yönelmelisin. Ygs kimya biyolojiye göre daha kolay. Gerçi lisede fen görmediysen 10 net çok çok zordur o yüzden diğer derslere yoğunlaşsan daha çok verim alırsın.
  • Burak Hcvl kullanıcısına yanıt
    Bunlarda Bu soruların çözümleri:
     2014 YGS-LYS  /  BİYOLOJİ KULÜBÜ [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak Hcvl

Hocam lisede biyoloji görmediysen boşver hiç bulaşma. Çok çalışanlar bile istediğini yapamıyor bazen, nankör bir ders. 10 net yapmak zorundaysan kimyaya yönelmelisin. Ygs kimya biyolojiye göre daha kolay. Gerçi lisede fen görmediysen 10 net çok çok zordur o yüzden diğer derslere yoğunlaşsan daha çok verim alırsın.

Aslında fene çok da boş değilim ve fenden 40 da 10 net çıkartmam lazım yardımınız olur mı acaba diye sordum da bu biyoloji soruları nedir ki işlem vs yok sanırım oku anla değil mi hem 3 dersten de 10 net çıkmayacaksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beşiktaşsenınle B kullanıcısına yanıt
    Hocam soruların nerede tam olarak göremedim de..
  • Hoca 3 . sayfada yani bir önceki sayfada
    Hocam biyoloji oku anla işi kesinlikle değiildir ama basit konular vardır genelde çıkar onlara biraz bakarsan yaparsın.Yani biyoloji göründüğü kadar kolay bir ders değildir.Eğer öyle olmasaydı Full yapana Tübitak burs verirmiydi?
    Hocam şöyle diyeyim oku anla gibi bakarsan eksi net çıkarmaman sürpriz olur. O kadar sıkıntı bir ders. Tamamen zamana yaymak gerekiyor biyolojinin tam olarak anlaşılması için. O yüzden 6 ay kala bu iş olmaz. Fene boş değilsen kimyayı öneriyorum sana. Ve fen puan olarak sana çok bir şey katmayacaksa direk türkçe ve matematiğe yoğunlaş.
    Buyur hocam:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eins Tankado -- 22 Eylül 2013; 15:20:38 >
  • Hocam sorular ileriki sayfada bakarsan ve yardımcı olursan sevınırım
    hocam soruları çözdüm de fotolar yüklenmedi .
    tamam buyur çözümler

2014 YGS-LYS  /  BİYOLOJİ KULÜBÜ [ANA KONU] 2014 YGS-LYS  /  BİYOLOJİ KULÜBÜ [ANA KONU] 2014 YGS-LYS  /  BİYOLOJİ KULÜBÜ [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eins Tankado -- 22 Eylül 2013; 15:28:17 >

• Üriner sistem boşaltım mı oluyor
    Evet Boşaltımın diğer adı diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eins Tankado -- 22 Eylül 2013; 17:23:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetmustafakos

Evet Boşaltımın diğer adı diyebiliriz.

Aşağıda verilen canlılardan hangisinde embriyo gelişimini tamamlayana kadar besin kaynağı sadece vitellustur?
    yarasa serçe kurbağa yunus kedi
    cevap serçe de kurbağa da olmuyo mu??

sürüngen ve kuşlarda bulunan
    1.vitellus kesesi
    2.amniyon kesesi
    3.allantoyis kesesi
    embriyonik zarlardan hangileri balık ve kurbağalarda bulunmaz?
    cvp 2 ve 3 ama ben yalnız iki dedim allantoyis neden bulunmasınki?
  • Biyolojisi sağlam olanlar
    Biyolojiyi ne şekilde çalışırsam daha iyi verim alabilirim denemelerde en düşük o geliyor.
    Çalışma yönteminiz nasıl ? Her gün belli bir süre çalışsam olabilir mi? her türlü fikre açığım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nergiz_ea -- 1 Ekim 2013; 16:56:06 >
  • Mesajım bulunsun.

Biyoloji çözmeyi seviyorum hedefimde yüksek biyoloji adına
  • nergiz_ea N kullanıcısına yanıt
    Ben uzun zamandır çalışıyorum ama diğer derslerdeki açığımı kapatırken, biyolojide çok az ilerleyebildim.

Biyolojiyi kesinlikle zamana yaymak lazım ve detay bilgileri, bu çıkmaz , deyip es geçmemek lazım. Sürekli not alıp tekrar etmelisiniz.
  • Merhaba arkadaşlar bende soru bankası olarak palme var fakat gerçekten hiçbir şey bilmediğimi fark ettim içinden 1 tane bile soru çözemiyorum. Bu yüzden konu anlatımlı bir kitap almayı düşünüyorum fakat bildiğiniz detayı detayına anlatan önerdiğiniz bir kitap var mı ? Bi arkadaşım fem ygs lys konu anlatımlı kitabı önermişti simetri olanında konuları detaya girmeden yüzeysel anlattığını söylüyordu. Sizin önereceğiniz kitaplar nelerdir ?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.