Şimdi Ara

ASUS MX239H Alınır mı? - [ALINDI] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
5.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 numara mutlaka al,4 aydır kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: neoplan23

10 numara mutlaka al,4 aydır kullanıyorum

Aldım zaten benimde 1 ay olucak çok teşekkürler herkese arkadaşlar özellikle @finwefeanor arkadaşa detaylı açıklaması için ayrıyetten teşekkür ediyorum ve konunu başına taşıyorum mesajını
  • 23 " ile 27 arasında boyut dışında bir fark yada problem var mı?
  • DFX D kullanıcısına yanıt
    Yakından bakıyorsan pixelleri görürsün . 27 alıncaksa 1920x1080 tan daha büyük çözünürlüklü monitor alınmalı , tecrübeyle sabit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

arkadaşlar ben 24 inç civarı monitör bakıyordum

ASUS MX239H ile SAMSUNG s24b350h arasında kaldım

samsungu aldım sebebi ise, asustaki hoparlöre ihtiyacım yoktu fazladan para vermeye gerek yok dedim, ayrıca tepki süresi açısından oyunlara yatkın bir monitör gibi görünmüyor asus

daha çok grafikerlerin tercih ettiği bir mönitör IPS ekranıyla

o yüzden 470tl ye 2ms tepki süreli samsungu aldım memnunum

monitör alacaklar her yönden incelesin düşünsün derim..

@Mertcan

Ben de tam bu monitörü soracaktım, Samsung 24" 2ms S24B350H (LED) ekranın çerçeve panel rengi biraz canımı sıktı. Siyah yerine kırmızılı bir renk yapmışlar gözüme hiç hoş gözükmedi, acaba oyunlarda filmlerde bakarken bu renk ekran çerçevesi nasıl durur ki?. Keşke siyah olsaymış, bunun dışında tam da 24" istediğim LED oyuncu monitörü buydu işte.

---------------

IPS monitörlerde ise şunları beğendim:
    Asus 23" MX239H 5ms
    LG 24" 24EA53VQ 5ms
    AOC 23" I2367FH

IPS monitörleri oyunlar (özellikle FPS'ler) için kullanmayın deniyor bu yüzden ne yapacağımı bilemiyorum.

Asus LED monitörlerde şunlar var kararsız kaldığım:
    24" VS248H 2ms - ekranı gözü yoruyormuş ağrıtıyormuş, bir de ayak kısmı sağlam değilmiş monitör çok sallanıyormuş.
    24" ML248H 2ms - bu mesela tasarımı çok değişik, ekran altı bir ilginç durmuş sanki TV gibi. Görünümüne bir bakıverin acaba bu monitörü alırmıydınız?.

AOC bilmediğim bir marka, 24" istesem de E2461FWH 23.6" LED modelini burda çok övüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 23 Ekim 2013; 16:56:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ravenholm

quote:

samsungu aldım sebebi ise, asustaki hoparlöre ihtiyacım yoktu fazladan para vermeye gerek yok dedim, ayrıca tepki süresi açısından oyunlara yatkın bir monitör gibi görünmüyor asus

@Mertcan

Ben de tam bu monitörü soracaktım, Samsung 24" 2ms S24B350H (LED) ekranın çerçeve panel rengi biraz canımı sıktı. Siyah yerine kırmızılı bir renk yapmışlar gözüme hiç hoş gözükmedi, acaba oyunlarda filmlerde bakarken bu renk ekran çerçevesi nasıl durur ki?. Keşke siyah olsaymış, bunun dışında tam da 24" istediğim LED oyuncu monitörü buydu işte.

---------------

Asus 23" MX239H 5ms
    LG 24" 24EA53VQ 5ms
    AOC 23" I2367FH

IPS monitörleri oyunlar (özellikle FPS'ler) için kullanmayın deniyor bu yüzden ne yapacağımı bilemiyorum.

24" VS248H 2ms - ekranı gözü yoruyormuş ağrıtıyormuş, bir de ayak kısmı sağlam değilmiş monitör çok sallanıyormuş.
    24" ML248H 2ms - bu mesela tasarımı çok değişik, ekran altı bir ilginç durmuş sanki TV gibi. Görünümüne bir bakıverin acaba bu monitörü alırmıydınız?.

AOC bilmediğim bir marka, 24" istesem de E2461FWH 23.6" LED modelini burda çok övüyorlar.

dostum anladığım kadarıyla internetten falan fotolara baktın o yüzden kırmızı olduğunu düşündün

ben odama koydum resmen siyah gibi duruyor yani herkes siyah diyor

odada çok hoş duruyor açıkçası

• quote:

quote:

quote:

@Mertcan

---------------

Asus 23" MX239H 5ms
    LG 24" 24EA53VQ 5ms
    AOC 23" I2367FH

dostum anladığım kadarıyla internetten falan fotolara baktın o yüzden kırmızı olduğunu düşündün

@Mertcan

Eğer gerçekten o ekran çerçeve rengi kırmızılı değilse siyah gibiyse of ya acayip rahatladım :) Evet internetden satış yerlerindeki resimlerinden bakmıştım, Samsung S24B350H diye aratın mesela Vatan'da ki resimlerde o kırmızılık çok belli oluyordu.

Peki oyunlarda ve film izlerken memnunmusun nasıl? Monitör bari 24" LED 2ms olmanın hakkını veriyormu sence?.

S24B350H dışında S24B370H, S24C350H, S24B300H gibi 2ms - 5ms olanlarda var. Ekran çerçevesinde kullandıkları kırmızı-siyah tonlu renk dışında S24B350H modeli tam benlik.

Ya haftasonuna S24B350H hemen alacağım yada şu ASUS'lardan düşünüyorum:
    24" VS248H 2ms LED
    23" VS239HR 5ms IPS
    24" VG248QE (144Mhz 3D monitörmüş. Fiyat bayağı uçmuş)

24" ML248H 2ms (özellikle bu Asus ML248H resimlerine bakabilirmisin? Çok farklı ilginç bir tasarımı var, acaba oyuncu monitörü olarak uygun mu bilemedim).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 24 Ekim 2013; 8:42:22 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

@Mertcan

---------------

Asus 23" MX239H 5ms
    LG 24" 24EA53VQ 5ms
    AOC 23" I2367FH

@Mertcan

Eğer gerçekten o ekran çerçeve rengi kırmızılı değilse siyah gibiyse of ya acayip rahatladım :) Evet internetden satış yerlerindeki resimlerinden bakmıştım, Samsung S24B350H diye aratın mesela Vatan'da ki resimlerde o kırmızılık çok belli oluyordu.

Peki oyunlarda ve film izlerken memnunmusun nasıl? Monitör bari 24" LED 2ms olmanın hakkını veriyormu sence?.

S24B350H dışında S24B370H, S24C350H, S24B300H gibi 2ms - 5ms olanlarda var. Ekran çerçevesinde kullandıkları kırmızı-siyah tonlu renk dışında S24B350H modeli tam benlik.

Ya haftasonuna S24B350H hemen alacağım yada şu ASUS'lardan düşünüyorum:
    24" VS248H 2ms LED
    23" VS239HR 5ms IPS
    24" VG248QE (144Mhz 3D monitörmüş. Fiyat bayağı uçmuş)

24" ML248H 2ms (özellikle bu Asus ML248H resimlerine bakabilirmisin? Çok farklı ilginç bir tasarımı var, acaba oyuncu monitörü olarak uygun mu bilemedim).

Alıntıları Göster
    Cidden sen kırmızı deyince şüphelenip monitörün etrafına baktım da cidden simsiyah görünüyor bir de mağazada incele derim :)

aynen internette kırmızı gibi görünmüş ama en iyisi canlısını görmen olcaktır tabiki

Ben harbiden oyuncu ve filmciyim tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor monitör fazla net, kesinlik kontrast vb. ayarları da iyi yaptıktan sonra müthiş görüntü elde ettim gözlerim kamaşıyor desem yeridir :D

Ben de asus VX236 dı yanlış hatırlamıyorsam onunla kıyaslamıştım B350 yi

asusun kalitesinden şüphem yok asus laptoptan yazıyorum bu mesajı da zaten ama biraz pahalı olduğu bir gerçek

ayrıca ML248h ı kullandım, fazla para etmesinin sebebi tasarım olsa gerek, kişiden kişiye değişir ama alt çerçevesi çok kalın olduğundan fazla hoş gelmemişti bana

özet olarak bütçenizi tam bilmiyorum fakat benolsam VS248H ile B350 yi mağazada inceleyip karşılaştırdıktan sonra birisini seçerdim çünkü birbirlerine çok yakın monitörler

• @Mertcan

Ya şimdi sen böyle deyince acaba dedim ben mi yanlış görüyorum :D ama fotoğraflarında çok belli o kırmızılık.

En iyisi dediğin gibi gidip yerinde karşılaştırmal lazım. Ben de kısmetse yarın böyle yapıcam ve eve yeni monitörümle döneceğim, yani işallah pişman olmayacak bir seçim yaparım.

Sadece contrast farkı var beni çok kararsız bıraktı: Asus VS248H contrast 50.000.000:1 diyor, Samsung S24B350H bu oran 5.000.000:1 (dinamik contrast 1000:1 diye belirtmişler). Acaba contrast yüksek diye Asus'mu alsam bilemedim, birde bu contrast olayı çok önemli mi acaba? Bir yandan aklım Samsung'da kalıyor.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
    MESAJ EDIT_:

Neyse artık iş işten geçti mi demeli ne demeli bilmiyorum ama ASUS VS248H almış bulunmaktayım, hayırlı uğurlu olur işallah. Bilgi verdiğiniz için de teşekkür ederim :)

Burda diğer bir konuya daha yazmıştım aynı mesajımı burayada alıntılıyorum,

-------
    http://www.asus.com/Monitors_Projectors/VS248H/
    (24" LED Panel - 1920x1080 170/160 (16:9) - 2ms - 50.000.000:1)

En sonunda uzun uğraşlar araştırmalar sonucu (Samsung S24B350H veya S24C300H olsaydı kesin alacaktım ya neyse) ben de bu VS248H almış bulunmaktayım, şu an sevineyim mi üzüleyim mi bilmiyorum :D Bakalım şu PC masamın arkasında ki yıllanmış rezil olmuş kablo yumağını-salatasını-karmaşıklığını düzeltip doğrultup, öyle yeni monitörümle alemlere (ve oyunlara ;) akacağım.

4-5 yıldır aralıksız kullandığım 1280x1024 (4:3) Samsung 19" LCD monitörümü de artık emekliye ayırmak lazım. Üzgünüm gerçekten. Bir de son zamanlarda oyunlar 1280x1024 olarak "4:3" ekranda pek oynanmıyordu, alt da üst de siyah bantla oynadım çoğu oyunu; "Assassins Creed" serisi, "Spec-Ops: The Line" gibi oyunlar malesef tam ekran 4:3 olmuyordu. Oyunlar artık "Widescreen" tipinde yeni monitörlere göre yapıldığından sanıyorum.

Yalnız VATAN'da ASUS VS248H için şöyle bir yorum yapılmış alta koydum, bu beni korkutuyor canımı sıkıyor. Umarım benim başıma böyle birşey gelmez. Daha "ölü piksel" olayını düşünmüyorum bile, aman aman diyeyim Allah korusun :)

---
    Eklenme Tarihi 03.09.2013
    Metin İnceefe ANKARA

Üretim hatası mevcut.
    Benim evimde üç adet masaüstü pc var. Bu pc'ler den sadece birinde 24 inch monitör mevcut. Ben hepsi 24 inch olsun istedim ve Vatan Söğütözü mağzasından iki adet Asus VS248H monitörü aldım. Evde diğer monitörlerle birlikte testler yaptık. Bu her iki monitörde de aynı üretim hatası mevcut.

Oyun oynarken belli renk ve tonlarda ghosting (gölgelenme) yapıyor. Ama bu hızdan kaynaklı değil ansal bir durum değil, ciddi bir gölge. Ayrıca masaüstü resimlerde de farenin imlecinin dolaşmasına bağlı olarak yine belli renk ve tonlarda dalgalanma yapıyor. Yani yoğun bir suya bir sopa sokarsınız ve karıştırırsanız nasıl bir görüntü ortaya çıkarsa öyle oluyor.

Bu iki monitörü Söğütözü mağazasına geri götürdüm ve hataları anlattım. Sağ olsunlar gerekli ilgiyi gösterdiler ama anlattıklarıma pek inandıklarını sanmıyorum. Monitörlerden bir tanesini geri aldılar. Diğerinin kutusu hayli bozulduğu için servise yollamak istediler. Ben önce servise verdim, sonra geri aldım. Şimdi oğlum bu monitörü kullanıyor. Muhtemelen Asus firması bu hatayı biliyordur ve bu hatalı ürünleri ülkemize gömüyor gibi geliyor bana.

Artıları: Genel olarak iyi gibi görünüyordu.
    Eksileri : Üründe üretim hatası mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 27 Ekim 2013; 0:50:53 >

• Asus MX239H monitörüm 5 ay oldu nazar değmesin inşallah çok güzel bir ikili olduk diyebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

Asus MX239H monitörüm 5 ay oldu nazar değmesin inşallah çok güzel bir ikili olduk diyebilirim

Hocam Nasıl Memnun musunuz bende almayı düşünüyorumda
  • Evet çok memnunum, gerek ergonomik açıdan, gerek tasarım olarak, gerek de performans olarak çok iyi diyebilirim. Diğer taraftan fazla yer kaplamaması da bir artısı. Geçenlerde sol tarafında bir solma ve piksellerin farkedildiğini gördüm, monitörden düşündüm ama şuanlık bir sorun yok, düzelmiş. Herhalde kablosu gevşemişti.
  • Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    BAYRAMDA BABADAN HARÇLIK ALINIR MI ? - [ALINDI]
    Başlık çok op olmuş :)
  • quote:

Evet çok memnunum, gerek ergonomik açıdan, gerek tasarım olarak, gerek de performans olarak çok iyi diyebilirim. Diğer taraftan fazla yer kaplamaması da bir artısı. Geçenlerde sol tarafında bir solma ve piksellerin farkedildiğini gördüm, monitörden düşündüm ama şuanlık bir sorun yok, düzelmiş. Herhalde kablosu gevşemişti.

VGA ile bağlamadığınız sürece böyle bir sorun olmaz, görüntü ya vardır ya yoktur, digital görüntü aktarımı sağlar çüngü dvi ve hdmi. Dikkatli bakın, sıkıntı varsa fazla beklemeden gönderin derim, sonuçta monitör neredeyse 10 yıl kullanıoyurz
  • Harpooner kullanıcısına yanıt
    HDMI ile bağladım hocam. Ancak çok dikkatli baktım yaklaşık 1 hafta boyunca sol tarafında(%10'luk kısımda) pixellerin belli olması ve renkte solma vardı. Tam göndermeye hazırlanıyordum ki düzeldi şuanda hiç bir sorun yok, acaba kendi kendine düzelme şansı olabilir mi ?
  • quote:

HDMI ile bağladım hocam. Ancak çok dikkatli baktım yaklaşık 1 hafta boyunca sol tarafında(%10'luk kısımda) pixellerin belli olması ve renkte solma vardı. Tam göndermeye hazırlanıyordum ki düzeldi şuanda hiç bir sorun yok, acaba kendi kendine düzelme şansı olabilir mi ?

ilk 1 hafta ise , panel zamanla oturdu diyeceğim ne kadar doğru olur bilemem tabi, memnunsanız sıkıntı yok.
  • Ya arkadaşlar renkler çok soluk ve tuhaf geldi bana bunu nasıl düzeltebiliriz? Standart modda ekran karanlık gelyor bAna

• modifix06 kullanıcısına yanıt
    Ben Night View modunda kullanıyorum hocam. Bana da diğerleri çok parlak ve canlı geldi sRGB gerçeğe en yakın gösteren mod gibi geldi. Eğer dediklerimin tersi ise senin monitörde bir sorun vardır.
  • Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    Aynen dediklerinin tersi :S Sorun olup olmadıgını nasıl anlayabiliriz hocam acaba? hepsiburadadan aldım başka bir monitörle değiştirdim birdaha göndermek istemiyorum

Mesela sizle renkerli karşılaştırabilirmiyiz hocam?

Mesela donanımhaberin arka fon rengi koyu bir sarı gibi gözüküyor sizin kullandıgınız modda. Normalde turuncu olması gerekmezmi?

Manzara moduna alınca donanımhaberin arka fonu daha bir cırtlak sarı oldu

Oyun modunda açık sap sarı oluyor

Birde Paintte ekranı siyaha boyayıp f11 le tam ekran yaptıgımda odanın ışıgını kapatıyorum ve sanki ekrandaki siyahın arkasından biri fener tutuyormuş gibi hafif aydınlık bir siyah oluyor. İps ekranda böyle olmaması gerekiyordu sanırım degilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 28 Şubat 2015; 22:00:22 >
  • modifix06 kullanıcısına yanıt
    Fotoğraftan ne kadar belli olur bilmem ama çektim. Modu: Night View

Aynı modda karşılaştırıldığında farklıysa sorun var demektir. Ama tabi en sağlıklı kararı yan yana 2 farklı monitör kurarak test edebilirsin hocam.

Paintte ki olayda ise eğer köşelerden fener tutulmuş gibi geliyorsa normaldir. Bu ne yazık ki IPS monitörlerin dezavantajı...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.