Şimdi Ara

Project Zomboid (Erken Erişim) [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
16
Favori
23.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• oyunu kendi sitesi üzerinden yada desura dan da edinebilirsiniz.
    oyunu geçenlerde satın almamla birlikte inceleme fırsatım da oldu.%100 türkçe yamasıda steam atölyesinde mevcuttur. https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=561049115

dayz, warz, gibi survival oyunları old rpg tarzında oynamak gibi bir şey bu oyun ve çok da keyifli. diablo nun oyun mekaniklerini kullanarak temelde minecraft ın açtığı yoldan ilerleyerek crafting öğelerini başarıyla hayatta kalma türüne üstelik zombi temasıyla işlemiş izometrik kamera açılı bir oyun ki gerçekten başarılı olduğu/olacağı ortada.

oyunda neler yapabiliyoruz (şimdilik):

- yemek yapabiliyoruz, yemeği fırında unutup yakabiliyoruz.
    - konserve buluyoruz, açacağıyla açıyoruz.
    - pek çok duygu oyunda mevcut, korkma, mutsuz olma, sinirlenme vs. bunun yanında bi sürü etkileşim mevcut mesela çok fazla sıcak yada üşüme, yorulma, panikleme, sarhoş olma gibi.
    - türevi craft oyunlarına bakınca şimdilik az görünse de güzel bir crafting sistemi var. mesela evin içi görünmesin diyerek perde dikip cama asabiliyoruz.
    - can sıkıntısı olayı var. sağdan soldan dergi kitap bulup okuyoruz.
    - oyuna girerken survival modda (oyunda şuan 3 mod var ilerde 4. bir hikaye modu da eklenecek) karakterinizi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. iyi balta kullanan ve güçlü ama bunu yanında açık alandan korkan ve çabuk sarhoş olan bir karakteriniz olabilir mesela. çünkü iyi özelleri seçince dengeleme adına kötü etki edici özelliklerde seçmeyi mecbur kılmışlar.

- kapı kilitliyse camı kırıp içeri girebiliyorsunuz. (E tuşuna basılı tututarak)
    - mouse a basılı tutup baltayı sallar gibi sallayarak zombi kellesi uçurabiliyoruz.
    - kaçma için veya saldırıya geçemeden önce zombiyi iteleyebiliyoruz. (başka hiç bir zombili oyunda görmedim bu özelliği )
    - keşfedilesi bir harita

gelecekte planlananlar:

- köpekler
    - npc ler
    - hastalıklar
    - kalemizi kurabilecez

- testere
    - dil çevirileri
    - co op ve multiplayer
    - araçlar
    - silahsız dövüş
    - jeneratör, akü vs...

oyuna gönül veren Scarhand nickli arkadaşın paylaşımı;

Herkese merhabalar Türkleri bir araya toplamak, öğretmek, oyunu sevdirmek için bir topluluk kurdum. Tek başıma yapabildiğim kadar yaptım eğer yardım etmek isteyenler varsa iletişime geçebilir. Şimdilik hedefim Türkçe olarak her versiyonun yeniliklerini eklemek, forumda canlı bir topluluk oluşturmak, sunucuda Türkler olarak birlikte oynamak, wiki sayfası oluşturup oyun hakkında herşeyi Türkçe bir şekilde eklemek.

İncelemek isteyenler için;
    http://zomboidturk.com/

Sunucu içinde kendi dedicated sunucumda kurulu durumda 7/24 olarak hizmek vermektedir. Gerekli ayarları yaptım fakat dediğim gibi umarım birlikte daha düzenli, kalabalık bir topluluk kurabiliriz.

Sunucu ismi: ZomboidTurk [7/24] [PVE] [TR] [BASE]

Sunucu IP: 31.214.129.22
    Port : 16261

Favorilerinize ekleyebilirsiniz ve ya internet listesinden bulabilirsiniz.

bir kaç oyun içi görsel:

Project Zomboid (Erken Erişim) [ANA KONU] Project Zomboid (Erken Erişim) [ANA KONU]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• İnceledim, retro grafikler bana Ultima Online'ı hatırlattı. İlginç bir yapım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuestra

İnceledim, retro grafikler bana Ultima Online'ı hatırlattı. İlginç bir yapım.
    bu oyunun pek tanınmış olmaması baya üzücü çünkügerçenten zevkli bi oyun steam e gelseydi daha iyi olurdu oyun açısından
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vaizard

bu oyunun pek tanınmış olmaması baya üzücü çünkügerçenten zevkli bi oyun steam e gelseydi daha iyi olurdu oyun açısından

Alıntıları Göster
    oyunun steam keyleri dağıtılmaya başlandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0ket

nereden edinebiliyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

quote:

nereden edinebiliyoruz?

Alıntıları Göster
    desura hesabınıza giriş yapın tarayıcınızdan sonrada alttaki linkten steam keyinizi alın.

http://www.desura.com/games/project-zomboid/keys

@Rodin

• quote:

desura hesabınıza giriş yapın tarayıcınızdan sonrada alttaki linkten steam keyinizi alın.

http://www.desura.com/games/project-zomboid/keys

@Rodin
    Uzun bi zaman bekledikten sonra bugun tekrar başladım ve oyunun baya geliştiğini gördüm. Hakatten hiçbir survive oyunundan almadığım zevki aldım. Oyun çok gerçekçi, zevkli. Bu konunun hala pasif durumda olması ise üzdü beni sorcağım bir kaç soru vardı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omantielvo

Uzun bi zaman bekledikten sonra bugun tekrar başladım ve oyunun baya geliştiğini gördüm. Hakatten hiçbir survive oyunundan almadığım zevki aldım. Oyun çok gerçekçi, zevkli. Bu konunun hala pasif durumda olması ise üzdü beni sorcağım bir kaç soru vardı :)

Alıntıları Göster
    Umarım konu biraz aktifleşir de oynayanlar yardımlaşı.

Dün youtubeda gezerken oynanış videosunu gördüm. Ardından demosunu indirdim. Sonra Steamden 14,99$ a satın aldım. Daha önceden de görmüştüm bu oyunu Steame gelmeden önce. O zaman da beğenmiştim ama almak aklıma gelmemişti. O zaman daha ucuza alabilirdim. Oyun verdiğim her kuruşu hakediyor. Oyunda haliyle hatalar var ama çok can sıkıcı değil. Mesela bir eşya üzerine her zaman sağ tıklayamıyorum. Çoğu zaman tıklayabiliyorum ama bazen sıkıntı oluyor.

İlk başladığım kayıtlı oyunu sildim. Bugün yeni başladım. İlk başta bir evde doğdum. Pencelere diğer evlerden arakladığım perdeleri çektim. Bütün topladığım eşyaları bu eve koydum. Oyun oynarken bir kaç defa silah sesi duydum. Oyunda bizden başka insanlar da var mı diye silah sesine giden zombileri takip ettim ama bir sonuç çıkmadı. Oyunda önceden NPC ler varmıi heral sonradan kaldırılmış. Googleda bu silah sesleriyle karşılaşan başka birileri var mı diye baktım. Varmış. Bu sesler rastgele zamanlarda çıkıyormuş. Amaç zombileri hareket halinde tutup oyunu tekdüzelikten kurtarmak. Bu yüzden bende evde bir tane acil durumlar için çanta hazırlamaya karar verdim.

Şu an sığındığım ev:

Oyuna daha yeni başladığım için bilmiyorum. Heralde yakın zamanda elektrik ve su gidiyormuş. Bu buzdolabındaki yiyecekler bozuluyor mu dolap çalışmayınca.

Bu da acil durum için hazırladığım kaçış paketim. Herhangi bi zombi baskınında bu alıp kaçıcam.

Bu da bakmak isterseniz oyun haritası. Geçekten çok büyük.
    http://pzmap.crash-override.net/#0.512731569036938,0.23588444548107407,2.6873855999999994

• quote:

Orijinalden alıntı: ZT7

Umarım konu biraz aktifleşir de oynayanlar yardımlaşı.

Dün youtubeda gezerken oynanış videosunu gördüm. Ardından demosunu indirdim. Sonra Steamden 14,99$ a satın aldım. Daha önceden de görmüştüm bu oyunu Steame gelmeden önce. O zaman da beğenmiştim ama almak aklıma gelmemişti. O zaman daha ucuza alabilirdim. Oyun verdiğim her kuruşu hakediyor. Oyunda haliyle hatalar var ama çok can sıkıcı değil. Mesela bir eşya üzerine her zaman sağ tıklayamıyorum. Çoğu zaman tıklayabiliyorum ama bazen sıkıntı oluyor.

İlk başladığım kayıtlı oyunu sildim. Bugün yeni başladım. İlk başta bir evde doğdum. Pencelere diğer evlerden arakladığım perdeleri çektim. Bütün topladığım eşyaları bu eve koydum. Oyun oynarken bir kaç defa silah sesi duydum. Oyunda bizden başka insanlar da var mı diye silah sesine giden zombileri takip ettim ama bir sonuç çıkmadı. Oyunda önceden NPC ler varmıi heral sonradan kaldırılmış. Googleda bu silah sesleriyle karşılaşan başka birileri var mı diye baktım. Varmış. Bu sesler rastgele zamanlarda çıkıyormuş. Amaç zombileri hareket halinde tutup oyunu tekdüzelikten kurtarmak. Bu yüzden bende evde bir tane acil durumlar için çanta hazırlamaya karar verdim.

Şu an sığındığım ev:

Oyuna daha yeni başladığım için bilmiyorum. Heralde yakın zamanda elektrik ve su gidiyormuş. Bu buzdolabındaki yiyecekler bozuluyor mu dolap çalışmayınca.

Bu da acil durum için hazırladığım kaçış paketim. Herhangi bi zombi baskınında bu alıp kaçıcam.

Bu da bakmak isterseniz oyun haritası. Geçekten çok büyük.
    http://pzmap.crash-override.net/#0.512731569036938,0.23588444548107407,2.6873855999999994

harikasın kardeş oyun oynamak diye ben buna derim meğerse ben bön bön pc ye bakıyormuşum

• quote:

Aslında ben de bön bön bakıyordum da youtubedan bir kişinin oynadığı videoyu izledim. Çoğu yaptığım şeyi oradan gördüm aslında Videoyu da koyayım.

• quote:

quote:

Aslında ben de bön bön bakıyordum da youtubedan bir kişinin oynadığı videoyu izledim. Çoğu yaptığım şeyi oradan gördüm aslında Videoyu da koyayım.

Alıntıları Göster
    Çok keyifli oyun gerçekten özellikle keyfini uzun zaman oynadıktan sonra -evimde bir sürü eşya biriktirmişim vs.- başka bir evde çevremde zombiler kısılı kalınca aldım. O evden sağ kurtulmak için verdiğim mücadeleyi yaşasam bu kadar heyecanlanmazdım herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1Ceko

Çok keyifli oyun gerçekten özellikle keyfini uzun zaman oynadıktan sonra -evimde bir sürü eşya biriktirmişim vs.- başka bir evde çevremde zombiler kısılı kalınca aldım. O evden sağ kurtulmak için verdiğim mücadeleyi yaşasam bu kadar heyecanlanmazdım herhalde.

Alıntıları Göster
    oyun mutis tam bir simulasyon
    ozellikle guncel hali grafiklerde filan acayip gelismeler olmus adamlar calisiyor
    gameplayler harika bugidisle alacam gibi

forumda veya cevresinde co-op yapanlar varmı?
    ozellikle co op ta eksikler neler?

• Şu anlık Co-Op yok. Ama yapımcıların dediğine göre gelecekmiş. Gelmeli de zaten böyle oyuna. Tek kişi bir süre sonra sıkıyor. Hep ölüyorsun baştan başlıyorsun en azından ben de öyle oluyor
  • quote:

Şu anlık Co-Op yok. Ama yapımcıların dediğine göre gelecekmiş. Gelmeli de zaten böyle oyuna. Tek kişi bir süre sonra sıkıyor. Hep ölüyorsun baştan başlıyorsun en azından ben de öyle oluyor
    Oyun şu an alphada.Şimdi satın alsam oyun çıktığında full sürüme geçtiğinde tekrar almam gerekiyor mu?
  • emrebdt kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey olacağını zannetmiyorum.

Kendi forum sitelerinden bulduğum bir cevap:

quote:

Q. When I buy Project Zomboid, what does that get me?
    A. Project Zomboid is a game that’s still in development. When you purchase a license you gain access to every build we release, up to and including its completion. We will consider the game complete when we’ve ticked off everything we promised and planned out at the start of our alpha-funding campaign

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZT7 -- 16 Şubat 2014; 10:52:44 >
  • quote:

Öyle bir şey olacağını zannetmiyorum.

Kendi forum sitelerinden bulduğum bir cevap:

quote:

Q. When I buy Project Zomboid, what does that get me?
    A. Project Zomboid is a game that’s still in development. When you purchase a license you gain access to every build we release, up to and including its completion. We will consider the game complete when we’ve ticked off everything we promised and planned out at the start of our alpha-funding campaign
    Yanlış anlamadıysam Multiplayera çok az kaldı.

http://theindiestone.com/forums/index.php/topic/5577-multiplayer-open-test-details-inside/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZT7 -- 18 Şubat 2014; 10:43:10 >

• quote:

Yanlış anlamadıysam Multiplayera çok az kaldı.

http://theindiestone.com/forums/index.php/topic/5577-multiplayer-open-test-details-inside/

Alıntıları Göster
    bu oyun ilerde çok popüler olacak adamlar oyuncuları dinliyor arkadaş. dont starve nin yaptığı aptallığı yapmayacaklar.

• quote:

bu oyun ilerde çok popüler olacak adamlar oyuncuları dinliyor arkadaş. dont starve nin yaptığı aptallığı yapmayacaklar.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abuzer_Kömürcü

quote:

+1

Alıntıları Göster
    Multiplayer oyunu uçurur. Yalnız oyuna biraz amaç gelmesi gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1Ceko

Multiplayer oyunu uçurur. Yalnız oyuna biraz amaç gelmesi gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Yakında bu oyunu alacağım gibi gözüküyor, hem 2D sevgim hem oyun beni büyüledi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.