Şimdi Ara

CHUWİ V88 (RK3188 7.9 Inch IPS 2G RAM) KULLANANLAR KULÜBÜ-ANA BAŞLIK (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
10
Favori
26.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba bu ürün elime yeni geçti bir sorum olacak usb şarzi adaptorle yapsak voltaj değerleri normal güç girişindeki değerlere eşit mi olmalı bataryanın performans kaybina uğramaması için (5v 2.0a)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bobo006 kullanıcısına yanıt
    İnanki bu konuda hiçbir arkadaştan bir deneme olmadı sanırım. Bunu elektronikten anlayan biriyle konuşup, sonucu bizimle de paylaşmanı umarız. herkesin merak ettiği bir konu....
  • İyi günler benim chuwi v88 tabletim vardı. bir zamanlar ekranı kırıldı. dokunmatik çalışmıyor. tamir edebileceğim bir yer biliyormusunuz. yoksa çine geri gönderip orada mı tamir ettirmeliyim.yardımcı olabilirmisiniz
  • sabas S kullanıcısına yanıt
    Sayın sabas, ben yakın zamanda ekran tamiri ile ciddi tecrübe elde ettim. Tamir olayı çok hassas bir olay, söyleyeyim. Eşimin çantasında orjinal kılıf içerisinde olmasına rağmen tabletin kasa ve ekran kısmının bir bölümü ayrılmış, oğlum bu kısmı yerine oturmak üzerine kenarlardan baskı yapınca dokunmatik ekran çatlamış. Çinden dokunmatiği şipariş ettik, geldi. Ancak dokunmatiği değiştirmek için tabletin tüm çiğerini sökmek gerekiyor. Yani dokunmatik altındaki ıps ekranın çıkarılması lazım. O kadar dikkatli, sabırlı ve hassas davranmama rağmen ekran plastik kasaya bir çeşit yapışkan, silikon benzeri bir malzeme ile sabitlendiği için çıkarırken bir kısmına zarar vermişim. Bunu dokunmatik bölümü büyük bir hevesle yerine takıp tabetin açınca ekranın orta noktasındaki yaklaşık bir cm genişliğindeki ölü bölgeyi görünce anladım, başımdan aşağıya kaynar sular aktı, saat gecenin üçü.........Aliexpresten ekranı aradım, fiyat 55-60 dolar, tabletin üçte bir fiyatı, bir daha haşlandım....... Bir macera ile Doğubank ve Tahtakale Yıldız Han dolaşıldı, aslında vakit olsa anlatırım ama uzun hikaye (benim için büyük tecrübe)....Ekran 55 dolara satın alındı..... Şu anda tekrar tablet çalışır vaziyette.....

Sonuç olarak diyeceğim o ki, tableti çine gönderip tamir ettirmek ne kadara mal olur tahmin edemiyorum. Ancak, dokunmatiğin altındaki ekran da zarar görürse durum fena. Ben hırs yaptım onarmak için ve başardım. Eğer onaracak birisini bulamazsanız, tabletinize talip olabilirim...

• Tabletin sadece dokunmatiği kırık, tamir edecek birini buldum , ekranı getirtip tamir ettireceğim inşallah, teklifin aklımda sağolasın
  • Chiwu v88 Hd cihazı sarja taktım ve dokunmatigi gitti ne yapabilirim (cihaz 1 gün önce düşmüştü düşmeden sonra kullanıyordum...) yardımcı olacak arkadaş varmı?

• wifi çekim sorununa çözüm bulan var mı acaba?
    cihazı kullanmadan satmayı düşünüyorum wifi siz işime yaramıyor.

• Arka kapak alüminyum olduğundan mıdır wifi biraz nazlı. Yine de ev içinde sıkıntı yok.
    Modemin ince ayarları ile denemeler yapmak, boş kanalları seçmek biraz faydalı olabilir.
    Wifi anteni üst tarafta kalıyor. 2 numaralı. Dizüstü antenleri ile kuvvetlendirme denenebilir.

CHUWİ V88 (RK3188 7.9 Inch IPS 2G RAM) KULLANANLAR KULÜBÜ-ANA BAŞLIK

Diğer resimler
    http://www.slatedroid.com/topic/91073-undressing-the-v88-titanium-ice-green/

• Arkadaslar biraz saçma bi soru olabilir biraz teknoloji özürlüyüm bu cihazda whatsup i kullanabilirmiyim akıllı telefon Titanium back up dışında alternatif var mı 3g Modem mi gerekiyor çünkü aktivasyon için sms veya sesli mesaj gelmesi lazım bu cihazla 3g kullanan var mı hangi modemi tavsiye edersiniz operatörüm avea şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan515 -- 27 Temmuz 2014; 5:58:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alphace

Arka kapak alüminyum olduğundan mıdır wifi biraz nazlı. Yine de ev içinde sıkıntı yok.
    Modemin ince ayarları ile denemeler yapmak, boş kanalları seçmek biraz faydalı olabilir.
    Wifi anteni üst tarafta kalıyor. 2 numaralı. Dizüstü antenleri ile kuvvetlendirme denenebilir.

CHUWİ V88 (RK3188 7.9 Inch IPS 2G RAM) KULLANANLAR KULÜBÜ-ANA BAŞLIK

Diğer resimler
    http://www.slatedroid.com/topic/91073-undressing-the-v88-titanium-ice-green/

Nasıl açılıyor ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: bobo006

http://www.arctablet.com/blog/forum/crewrktablets-rk3188-entwicklung-customroms-development-croms/rom-chuwi-v88-4-4-4-custom-root-firmware-20140805/ bu rom u deneyen bilgi sahibi olan var mi

Hocam sen denedinmi? Yorumlarini paylasirmisin?

• quote:

Orijinalden alıntı: turkerny

quote:

http://www.arctablet.com/blog/forum/crewrktablets-rk3188-entwicklung-customroms-development-croms/rom-chuwi-v88-4-4-4-custom-root-firmware-20140805/ bu rom u deneyen bilgi sahibi olan var mi

Sizden cevap gelmedi ama ben yukledim bu romu ve cokda memnunum , belirgin bir hizlanma var ve stock romda sonradan beliren asiri bir yavaslama ve devamli kitlenme vardi onlar bu romda simdilik yok. Wireless devamli kesilip duruyordu stock romda bunda oyle birseylede karsilasmadim. Cok bassarili bir rom bence sma multiwindow ozelligini nereden acacagimi bulamadim bu romda. Multiwindow yok mu acaba

• quote:

quote:

quote:

Sizden cevap gelmedi ama ben yukledim bu romu ve cokda memnunum , belirgin bir hizlanma var ve stock romda sonradan beliren asiri bir yavaslama ve devamli kitlenme vardi onlar bu romda simdilik yok. Wireless devamli kesilip duruyordu stock romda bunda oyle birseylede karsilasmadim. Cok bassarili bir rom bence sma multiwindow ozelligini nereden acacagimi bulamadim bu romda. Multiwindow yok mu acaba

kusura bakmayın cvp veremedim ben zaten 4.4.2 olan rom u kullanıyorum evet stok rom la bunun arasında bariz fark var ben 4.4.2 ile 4.4.4 arasında fark varmı onu merak edip te msj yazdım siz stok rom kullandıgınız için bariz bir fark hıssetmıssınızdır

• quote:

quote:

quote:

Benim wifi de sıkıntı var,sıksık kesiliyor ve çekmiyor.sizde önceki rom da böyle sıkıntı varmıydı ve bu rom la düzeldimi?

• bu cihazi aliexpresste guvenilir sekilde hangi saticidan bulabiliriz ve gumrukten gecerken saticiyla anlasma nasil yapabiliriz yardim edebilirmisiniz aliexpres disinda baska buna benzer bir yerde olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

quote:

quote:

quote:

Benim wifi de sıkıntı var,sıksık kesiliyor ve çekmiyor.sizde önceki rom da böyle sıkıntı varmıydı ve bu rom la düzeldimi?

Ben ilk aldığımda böyle birşey vardı , kesilince ayarlardan wifi kısmına giriyordum , klitleniyordu yeniden başlatmadan wifi a bir dahaa bağlanamıyorudum sonra o aleti değiştirdim , yeni gelende de sonradan kesilmeler başladı ama kilitlenme olmuyordu , wifi ayarlarına girince tekrar bağlanıyordu , bu romdan donra o problemi yaşamadık bir daha.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

quote:

quote:

quote:

Ben ilk aldığımda böyle birşey vardı , kesilince ayarlardan wifi kısmına giriyordum , klitleniyordu yeniden başlatmadan wifi a bir dahaa bağlanamıyorudum sonra o aleti değiştirdim , yeni gelende de sonradan kesilmeler başladı ama kilitlenme olmuyordu , wifi ayarlarına girince tekrar bağlanıyordu , bu romdan donra o problemi yaşamadık bir daha.

farklı sebeplerden 2 kere değişti sıfırıyla benim tab. son gelende wifi hem az çekiyor hem kopuyor sıksık. rom değiştir dediler değiştirdim ama değişiklik yoktu. servis için arkadaş a verdim oda götürememiş 3 aydır onda duruyor. toplasan 5 gün kullanmamışımdır.
    bu halde almak isteyen pm atabilir.

• Elimde uyku moduna sokan kılıfından mevcuttur, ilgilenen pm atabilir.
  • Selamlar bende Vippad Elegance var sanirim ayni tablet ben de chuwi kitkat kurdum rom. Guzelde oldu ama root atamadim. Oma rom kurmak istiyodum oda olmadi program tablet acikken goruyo ama tablet kapaliyken gormuyo anlamadim yardimci olursaniz cok mutlu olurum. Bana stabil rom ve root yeter.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.