Şimdi Ara

Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root Yapma (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
1
Favori
28.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ferhat-07

Arkadaslar selam,
    Ben de sizinle ufak bir tecrube paylasmak istiyorum.
    Galaxy Grand a Cyanogenmod 11 yukledim Android Kitkat 4.4.2 ve CM11 in guncel versiyonunu (cift hat destekliyor, eski versiyonlari desteklemiyordu).
    Sunu cok rahatlikla soyleyebilirim telefon resmen kanatlandi.
    Orjinal roma gore;
    -Menu gecisleri sayfalar giris cikislar vs gayet akici oldu.
    -Ben min312mhz max800mhz saat hizinda kullaniyorum custom romdaki 1200mhz gibi stabil calisiyor.
    -Pil suresinde artis oldu. Elimden dusmemesine ragmen sarj ortalama 1,5 gun gidiyor.Max saat hizini 600mhz e cekerseniz 2 gunu cok rahat goruyor(3g wifi vs ile ortalama bir kullanimla ve gerekmediginde kapatarak).
    -Ram dolulugu 320mb-340mb arasinda bostayken (Facebook, sozluk, Battery Monitor vs calisirken).Haliyle bu da pil tasarrufuna iyi bir katki sagliyor.
    -Ben ayrica hybrid kernel yukledim.Daha stabil davraniyor CM11 ile ve 1500mhz de kadar overclok yapilabiliyor.Antutu Benchmark testinde min-max 1500mhz saat hizina cikardim Score 12150 cikti.Stock romda 10950 civariydi.Ama 1400-1500mhz saat hizlarini tavsiye etmem.Arka kapagin kamera civarinda asiri olmasa da biraz isinma oluyor ve pil suresinde kisalmaya sebep oluyor.
    Telefonu 5 ay stock romla kullanmaya nasil dayanmisim bilmiyorum.Pisman olmustum Samsung aldigima o kasilmalar yuzunden.Rehbere tikladigimda 5 saniyede aciliyordu cildiriyordum.Kamera acilirken 3-4 saniye bekletiyordu.Ram dolulugi 500 civariydi.Bildiginiz klasik Samsung kullanicilarin sikayetleriyle ayniydi benimkilerde.
    Ama suan hersey gayet guzel :) Memnunum.Eger Batarya kalibrasyonu yaparsaniz daha iyi sarj verimi alirsiniz.

Yukleme linklerini veriyorum ;
    -Cyanogenmod11 Android 4.4.2 rom ;
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2563557

Isteyenler icin
    Hybrid Kernel "Project Engine Kernel [CORTEX-A9] [1.2]" ;
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2732893

Ingilizcesinden de detaylari okuyabilirsinz.Tecrubelerimi paylasacagim.
    Derslerden Firsat buldukca GPU icin overclock yapabilecegim bir Kernel arayisindayim suan.Bulursam paylasirim.

Simdilik bu kadar :)

CM11 e Stock Kamera ve Açılır tarayıcı ayrıyetten yükleme yapabiliyor muyuz?
  • Ayrıca 2 Kernel görünüyor hangisini indirmem gerekiyor?
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar sizinle bir sorunumu paylaşmak istiyorum yaklaşık 6 aydır kullandığım samsung galaxy grand cihazımı rootlamak istiyorum fakat bunu bir türlü tam olarak yapamıyorum internette sayısız forum ve sitede araştırdım çeşitli videolar izledim ama şu sitede belirtilen adım 7 ve 8'i bir türlü yapmayı beceremedim. site linki:http://www.androiddunya...msung-...-root-yapilir/
    bkz adım 7; Adım 7:
    UPDATE-SuperSU-v1.25.zip ve Fix-Recovery.zip dosyalarını telefonunuzun harici SD belleğine kopyalayın.Kopyalama işlemini bittikten sonra USB kabloyu çıkartın ve telefonu kapatın. Kesin olarak kapatmak için pilini gerekirse çıkartın.
    Adım 8: Root İşlemi
    Telefonunuz kapalı iken Üst ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye basılı tutun ve aşağıdaki CWM Touch ekranı gelinceye kadar basılı tutun. Aşağıdaki ekran açılacaktır.

Burada yazılanları defalarca harfiyen yapmama rağmen telefon cwm touch ekranına giriş yapmıyor yani hata oluştu deyip beni normal ekrana atıyor orada da install zip from sdcard seçeneği bulunmuyor bunu nasıl yapabilirim bana detaylı anlatır mısınız? Bir de UPDATE-SuperSU-v1.25.zip ve Fix-Recovery.zip dosyalarını sd belleğe kopyalayın derken 6. adımdan sonra telefon restart atıyor pcye bağlıyken sd karta atıyorum nerede hata yapıyorum acaba?

not: girmek istediğim ekranı aşağıda fotoğraf olarak attım

Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root Yapma
  • quote:

Orijinalden alıntı: oudernek

Öncelikle merhaba arkadaşlar sizinle bir sorunumu paylaşmak istiyorum yaklaşık 6 aydır kullandığım samsung galaxy grand cihazımı rootlamak istiyorum fakat bunu bir türlü tam olarak yapamıyorum internette sayısız forum ve sitede araştırdım çeşitli videolar izledim ama şu sitede belirtilen adım 7 ve 8'i bir türlü yapmayı beceremedim. site linki:http://www.androiddunya...msung-...-root-yapilir/
    bkz adım 7; Adım 7:
    UPDATE-SuperSU-v1.25.zip ve Fix-Recovery.zip dosyalarını telefonunuzun harici SD belleğine kopyalayın.Kopyalama işlemini bittikten sonra USB kabloyu çıkartın ve telefonu kapatın. Kesin olarak kapatmak için pilini gerekirse çıkartın.
    Adım 8: Root İşlemi
    Telefonunuz kapalı iken Üst ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye basılı tutun ve aşağıdaki CWM Touch ekranı gelinceye kadar basılı tutun. Aşağıdaki ekran açılacaktır.

Burada yazılanları defalarca harfiyen yapmama rağmen telefon cwm touch ekranına giriş yapmıyor yani hata oluştu deyip beni normal ekrana atıyor orada da install zip from sdcard seçeneği bulunmuyor bunu nasıl yapabilirim bana detaylı anlatır mısınız? Bir de UPDATE-SuperSU-v1.25.zip ve Fix-Recovery.zip dosyalarını sd belleğe kopyalayın derken 6. adımdan sonra telefon restart atıyor pcye bağlıyken sd karta atıyorum nerede hata yapıyorum acaba?

not: girmek istediğim ekranı aşağıda fotoğraf olarak attım

Benim mesajımdakileri uygula her site birbirine benzer şeyler yazar. Odini kullanmayı biliyorsan kısaca anlatayım sana

ODIN programı yoksa indir ilk mesajda link var. Birde CWM Touch indir ilk sayfada yine var. bu ikisi yeterli recovery menüsü için

Yapacakların adım adım şunlar ODIN'i aç Telefonu download moda al ses kısma+home tuşu ve güç düğmesine aynı anda bas menü açılacak. ses açma tuşuna baş download moda hazır hale gelir o şekilde PC'ye bağla teli odin görecektir indirdiğin ve rardan çıkardığın CWM Touch içindeki dosyayı PDA kısmına göster ve start de yüklesin bekle tel restart atacak.

Sonra recovery mod için ses açma+home tuşu ve güç düğmesine aynı andan bas menü açılacak ordan choose form zip fileden hafıza kartına attığın supersu zipli dosyayı göster sonrasında kuracak teli kapat aç telefonun rootlanmış olarak açılacak
  • https://www.youtube.com/watch?v=jm1ssFkEaN0 şu videonun aynısını ve anlattıklarını bugün uyguladım cwm touch ekranına girerken hata deyip normal recovery ekranına atıyor fotoğrafını attığım yere Yalnız o videodaki cihaz android 4.1.2 ben 4.2.2 ye güncellediğim için mi olmuyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oudernek -- 26 Ağustos 2014; 2:10:43 >
  • oudernek O kullanıcısına yanıt
    Bu kadar basit işlem nasıl oluyorda hata verir hcm bu konunun ilk mesajındaki recoveryi kur illa resimli ya da videolu mu anlatmak gerek çok basit en fazla 1 dklık iş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ben de anlamadım android surumu 4.1.2 olan telefonlarda sorun cikmiyor 4.2.2 de bir sorun var herhalde kafayi yemek uzereyim denemedigim yontem kalmadi paraya kiyip telefoncuya yaptiricam

• oudernek O kullanıcısına yanıt
    hcm 4.2.2 de de sorun yok bendeki 4.2.2 kullanıyorsan teamwiever aracılığıyla yardım edebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezar61

hcm 4.2.2 de de sorun yok bendeki 4.2.2 kullanıyorsan teamwiever aracılığıyla yardım edebilirim

olur valla
  • selam arkadaşlar.
    ben de çift hatlı ihtiyacım olduğu için büyük ekran diye yurt dışı sıfır grand aldım. imei atarak kullanıyorum. versiyon 4.1.2 de şu an.

internette bayağı bir araştırdım ama tatmin edici cevaplar bulamadım.

şimdi versiyon yükseltsem 4.2.2 ye veya
    cm11 kursam bu kurmaların her seferinde imei attırmak zorundamıyım? tam onu çözemedim.

bir de diyelim ki cm11 kurdum, her güncellemeden sonra imei gider mi?

sürekli imei mi attırmam gerekir?

yada imei için efs klasörü yedeği alın diyorlar onu nasıl yapabilirim.
    bir de her zaman efs yedeği işe yaramaz gibi yorumlar da okumuştum.

daha önce n7000 vardı. onun üzerinde rom atma işlemleri yaptım. biraz sizlerden öğrendim fakat o kayıtlı yurt içi üründü.

şimdi imei atılmış bir üründe nasıl hareket etmem gerektiğini bilemedim.

yardımcı olursanız sevinirim.

saygılar.
  • Morpheus. kullanıcısına yanıt
    Efs yedeğini alarak yap derim kimi telefonlarda sorun olabiliyor eşimin telefonu s duos 7562 o da çift hatlı ve yurtdışı cihaz 3 kere rom attım hemde yedeksiz imei de değiştirilmiş herhangi bir sorunla karşılaşmadım hatta cwm yüklyip herşeyi sıfırladım system dahil öyle attım rom imei ye hiçbirşey olmadı hemde çift imei atılmış tele aslında efs yedeğini alıp denemen lazım sorun çıkacağını sanmıyorum çakma tellerde sorun oluyot genelde

• sezar61 kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkür ederim. deneyeceğim mutlaka.

telefon king user ile rootlu galiba. imeiyi öyle atıyorlar heralde.

efs yedeğini nasıl alıyorum. tarif edebilirmisin zahmet olmazsa?
    Efsbackup diye bir prg var onu indir kur ordan yedekle tel rootlu değilse yedeklemez hafıza kartına al yedeğini sonra dene

hocam ben önce root yapıp efs yedeğini aldım.

önce odin ile 4.2.2 yüklemek istedim. driverları kurdum. kies kurulu. download moda alıp odini açtım.

telefonu gördü. pda kısmına romu gösterdim. hata vermeden kurulumu yaptı. fakat telefon şimdi açılmıyor.

ilk açılıştaki samsung grand yazısı 3-4 saniye de bir gelip gidiyor.

download moda tekrar girdiğimde orada kırmızı yazıyla " Current eMMC firm version " yazıyor.

ne yapmam gerekir.
    Download modda bende de aynı şeyler yazıyor herhangi bir sorundan kaynaklı değil o telefonuna aynı yöntemle odini kullanarak cwm yükle sonra cwm recovery modda aç teli orda hafıza kartın varsa çıkar telden sonra advanced kısmı olacak ordan system dahil format yazan herşeyi formatla wipe dalvik cache de dahil sonra download moda al teli odinle tekrar romu kur yalnız romdan kaynaklı da sıkıntı olabilir olmazsa başla rom denersin ben çok yaşadım senin yaşadığın durumu bazen yüklemeden çok nadir romdan kaynaklı oluyordu

dediğini denedim şimdi.

Odin in üst kısmında odacıkta kırmızı FAIL yazıyor.

alttaki bilgi kısmında da şöyle bir hata veriyor.

<ID:0/011> SetupConnection..
    <ID:0/011> Initialzation..
    <ID:0/011> Get PIT for mapping..
    <ID:0/011>
    <ID:0/011> There is no PIT partition.
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
  • xda da şöyle bir konu buldum. denedim fakat yine olmadı.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2659635

recovery moda da giremiyorum.

4.1.2 4.2.2 yüklemeyi denedim.

senin dediğin cmw yüklemeyi denedim.

sadece odin moda girebiliyorum. sizlerin rastladığı başka çözümler var mı acaba?

bir pc ile bir notebook da denedim işlemleri. farklı usb kablolarını da denedim. farklı usb girişlerini de denedim.

başka ne yapabilirim bilmiyorum. bekliyorum bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morpheus. -- 26 Eylül 2014; 15:14:20 >
    Odin hangi versiyon

v3.07 ile v1.85 v3.04 var üçüyle de denedim.

bir sitede daha pit dosyası ile yükleyin diyor. o şekilde de denedim.

bulamadım bakalım daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morpheus. -- 26 Eylül 2014; 17:29:19 >
    pit dosyası vb uğraşmana gerek yok ben telin içine ediyorum hiç açılmıyor cwm den format atıp tertemiz rom yüklüyorum çok güzel oluyor
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.