Şimdi Ara

Hakim-savcı maaşları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
9
Favori
65.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dirk Pitt -- 24 Ağustos 2017; 22:26:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dirk Pitt

adamlar işe başladığında 3000 lira,15-20 sene sonra ise anca 7000 lira alıyolarmış.ben hiç böyle bilmiyodum beyler.sen o kadar hukuk oku,hakimlik-savcılık sınavını kazan 3000 lirayla işe başla.bu para sizcede az değil mi beyler?

4 bin diye biliyordum. ben 3 bin miymiş?
  • ........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saldoetealp -- 17 Eylül 2014; 21:06:14 >
  • Azmıs cıdden. 3 bın lira alan avukat tanıdıklarım var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyhezarfençelebi

quote:

adamlar işe başladığında 3000 lira,15-20 sene sonra ise anca 7000 lira alıyolarmış.ben hiç böyle bilmiyodum beyler.sen o kadar hukuk oku,hakimlik-savcılık sınavını kazan 3000 lirayla işe başla.bu para sizcede az değil mi beyler?

4 bin diye biliyordum. ben 3 bin miymiş?

öyleymiş valla ekşide gördüm
  • kaymakam bile 3000-3500 civarı başlar.

devlet böyledir, para zamanla gıdım gıdım artar.
  • quote:

3500 civarı biliyorum bende başlangıç olarak ama savcı otopsi hakimlerde keşifler için felan gidiyor ordan da para alıyorlar.
  • Sonuçta devlet memuru 10 15 milyar para mı almayı bekliyordunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerbarcafb

quote:

3500 civarı biliyorum bende başlangıç olarak ama savcı otopsi hakimlerde keşifler için felan gidiyor ordan da para alıyorlar.

bi tane adam internette şunu yazmış 2012 tarihli

''hadı dısardakı insanları anladım da hukukcular bile sallayarak atıp tutarak sonuca varıyor ya ..

yukarda yazılanların hiçbirisini almıyoruz merak etmeyın sevınebilirsınz devlet bizlerı zengın etmıyor..

goreve yenı baslayan bir aday 9/1 den baslar

ve gecen ay itibariyla net 2.470 lira alır bakalım ocakda kac alacagız..

meslege yenı baslaayan birisi ise

7/1 inden baslar ve 2900 küsüratı da var alır..''

heryerde böyle yazıyor.o keşif olayını falan da araştırdım.bi keşif için 20 lira falan alıyosun.bi ayda keşiften alabileceğin MAKSİMUM para 300-400 arası bişeymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dirk Pitt -- 13 Temmuz 2013; 22:35:55 >

• Yahu siz hayatı ne kadar tozpembe sanıyorsunuz öyle? Hayat filmlerdeki gibi değil gençler.Adama bak 3.000 tl maaşa az diyor.
  • beyler ben hukuk öğrencisiyim hakimlikten 3 bin kız arkadaşım pdr o da 2,5 ile başlayacak oldu mu sana 5,5 daha ne la
  • hakim savcı kaymakam falan bunlar çok aşırı para kazanmaz. Ancak yaşlanınca çok para almaya başlarlar. Millet bu meslekleri garanti olduğu için ve forslu olduğu için istiyor.

Düşünsenize siz bir şirkete avukat olarak girdiğinizde amiriniz olacak tepenizde ama hakim savcının amiri yok. Ayrıca toplumda çok saygın meslek.
  • Hakimler savcılar 3 bin lira ile başlar.1.sınıfa ayrıdığın 7000 tekabül eden maaşı olur 300-500 arası keşif parası alır eskiden çok daha fazlaydı kargaşa çıkıyor diye baya düşürdüler(Hakim)savcının ne kadar aldığını bilmiyorum ama buna yakın bişey.Maaşlarda çok büyük bir kesinti var normalde vergi sigorta o bu kesintisi olmasa 9000 liraya yaklaşıyor.Ama bu meslek için çok az uzaktan 7000 lira azmı az değil ama yılda en az 2000 3000 dosyaya bak bide milletin kaprisini çek hafta sonu mutlaka 2 3 saat daha adliyede dosya oku mahkemede ismini sorarsın bön bön bakar sinir olur böyle uzar gider.İyi yanları yokmu bi yere gittiğin senden saygını pek olmaz devlet dairesindeki işlerin için sen gitmezsin mübaşirin halleder trafik cezası yersin iptal olur para ödemezsin bunun gibi olaylar.Hakim-Savcı olmak isteyenler bu mesleği yaparım diyenler parası onu bunu için yapacaksanız adliyede sadece adınız hakim-savcı olur.

• maaşa göre iş yapacaksan git tüccar veya siyasetçi (milletvekilliği akar) ol.

edit: sözüm herkese, paraya tapmayın sevdiğiniz işi yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sünbülzademehmet -- 27 Eylül 2013; 20:51:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sünbülzademehmet

maaşa göre iş yapacaksan git tüccar veya siyasetçi (milletvekilliği akar) ol.

Aynen sizin gibi adamlar sayesinde ulkemizi gelistiremiyoruz sayisalcilar basta olmak uzere

• quote:

Orijinalden alıntı: senselock99

quote:

Aynen sizin gibi adamlar sayesinde ulkemizi gelistiremiyoruz sayisalcilar basta olmak uzere

ne garip ben de aynı şeyi sizin gibiler hakkında düşünüyorum, adamın felsefeye ilgisi varsa felsefe okur, savcı olmak istiyorsa savcı olur , sana açıkça söyleyeyim mi, seçtiğiniz bölümlerin çoğu ailenizin ve çevrenin baskısı, başkaları ne der veya param iyi olsun evim,arabam olsun diye seçilen bölümler ve meslekler, bir kişi de çıkıp arkeoloji okuyup farklı şeyler yapacağım demiyor, ben mesela felsefe okumak istiyorum, sevdiğim şeyleri yapıp toplumun ve aşağılık geleneklerin dogmatik baskılarından kurtulup kendi gerçeğime ulaşmak istiyorum, herkes kendini tartsın bence , "ben ne istiyorum?", ayrıca, ülkenin gelişememe nedenini arıyorsan sosyoloji veya siyaset bilimi okumakla işe başlayabilirsin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: senselock99

quote:

ne garip ben de aynı şeyi sizin gibiler hakkında düşünüyorum, adamın felsefeye ilgisi varsa felsefe okur, savcı olmak istiyorsa savcı olur , sana açıkça söyleyeyim mi, seçtiğiniz bölümlerin çoğu ailenizin ve çevrenin baskısı, başkaları ne der veya param iyi olsun evim,arabam olsun diye seçilen bölümler ve meslekler, bir kişi de çıkıp arkeoloji okuyup farklı şeyler yapacağım demiyor, ben mesela felsefe okumak istiyorum, sevdiğim şeyleri yapıp toplumun ve aşağılık geleneklerin dogmatik baskılarından kurtulup kendi gerçeğime ulaşmak istiyorum, herkes kendini tartsın bence , "ben ne istiyorum?", ayrıca, ülkenin gelişememe nedenini arıyorsan sosyoloji veya siyaset bilimi okumakla işe başlayabilirsin

Kardes sen beni cok yanlis anlamissin ben yazdigim yorum seninkini desteklemek amaciylaydi sen dokturmussun bi dur bismillah

• upss yanlış alarm, tamam dostum teşekkür ederim.
  • Egonuzun kölesi olmayı bırakıp mesleğinizin seveceğiniz yanlarını düşünerek mutlu olmayı deneseniz. Piramitin üstünde havaya bakmak yerine piramitin altındaki kişileri kucaklayabilen bir yapıya sahip olabilseniz. Çevrenize hırsla değil, gülümsemeyle baksanız biraz. 3000 TL az tabi anlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 27 Eylül 2013; 21:21:12 >
  • ulan ben sevdigim meslegi kazanayım yapayım ömur boyu 3.000 almaya razıyım millet para derdinde ya
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.