Şimdi Ara

Hakim-savcı maaşları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
9
Favori
65.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • az para alırsın ama özel şoförün vardır ulaşıma para vermezsin.en kral dairelerde oturur kira vermezsin.fatura parası ödemezsin.alış veriş yapacağın zaman kimse senden para almaz savcı olduğun için.çok ciddiyim üst düzey devlet memurlarının hayatı bu şekilde işler o maaşlar sizi yanıltmasın.bakın mesela zekeriya öz dubai'ye tatile gidiyor 3500 tl maaşıyla mı hayır önemli bir isim olduğu için ona hediye ediliyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmt_one

az para alırsın ama özel şoförün vardır ulaşıma para vermezsin.en kral dairelerde oturur kira vermezsin.fatura parası ödemezsin.alış veriş yapacağın zaman kimse senden para almaz savcı olduğun için.çok ciddiyim üst düzey devlet memurlarının hayatı bu şekilde işler o maaşlar sizi yanıltmasın.bakın mesela zekeriya öz dubai'ye tatile gidiyor 3500 tl maaşıyla mı hayır önemli bir isim olduğu için ona hediye ediliyor. :)

sen zekeriya öz ün 3500 maaşı olduğuna inandırdın mı kendini cidden ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: practice

quote:

az para alırsın ama özel şoförün vardır ulaşıma para vermezsin.en kral dairelerde oturur kira vermezsin.fatura parası ödemezsin.alış veriş yapacağın zaman kimse senden para almaz savcı olduğun için.çok ciddiyim üst düzey devlet memurlarının hayatı bu şekilde işler o maaşlar sizi yanıltmasın.bakın mesela zekeriya öz dubai'ye tatile gidiyor 3500 tl maaşıyla mı hayır önemli bir isim olduğu için ona hediye ediliyor. :)

3500 olur 6500 olur 7000 taş çatlasa.sen söyle ne kadarmış maaşı

• quote:

quote:

quote:

7500 bu kadar maas alan biride o dedigin yerlerde cok rahat tatil yapar

• quote:

quote:

quote:

quote:

7500 bu kadar maas alan biride o dedigin yerlerde cok rahat tatil yapar

evet yapabilir ama dediğim gibi maaşıyla yapmasına gerek yok makamıyla yapıyor zaten :)

• Bu arada bahsi geçen savcının Dubai tatil masraflarını bir inşaat şirketi sahibi karşılamış, hani şu geçen gün göz altına alınan. "Not: Savcı aksi yönde beyanat verdi"
    Bütün haber sitelerinde var.

İlavetten bazı savcılar özel yetkili falan oluyor. Özel Yetki ekinin maaş'a da bir etkisi vardır diye düşünüyorum ilavetten Başbakan bu savcıya 300-500bin tl değerinde kendi zırhlı makam aracını göndermişti diye haberler olduğunuda hatırlıyorum.

Zannederim ki büyük şehirlerde büyük davalara bakan hakim savcılar ile aynı meslekte aynı yılı doldurmuş fakat küçük yerlerde aynı işi yapanlara göre çok daha fazla aldığını düşünüyorum. Hakim ve savcılar için zikredilen mebla okuduğum kadarı ile 7bin TL civarı ise malum savcı 9 bin tl falan alıyordur. Fakat 15-20bin tl aldığını sanmıyorum.

Son olarak gözü olanın gözü çıksın :) hak eden hak ettiğini alsın, hak ettiği halde alamayanında, hak etmediği halde alanlar ile en kısa zamanda ters düz olmasını dilerim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epidoras -- 7 Ocak 2014; 1:27:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Epidoras

Bu arada bahsi geçen savcının Dubai tatil masraflarını bir inşaat şirketi sahibi karşılamış, hani şu geçen gün göz altına alınan. "Not: Savcı aksi yönde beyanat verdi"
    Bütün haber sitelerinde var.

İlavetten bazı savcılar özel yetkili falan oluyor. Özel Yetki ekinin maaş'a da bir etkisi vardır diye düşünüyorum ilavetten Başbakan bu savcıya 300-500bin tl değerinde kendi zırhlı makam aracını göndermişti diye haberler olduğunuda hatırlıyorum.

Zannederim ki büyük şehirlerde büyük davalara bakan hakim savcılar ile aynı meslekte aynı yılı doldurmuş fakat küçük yerlerde aynı işi yapanlara göre çok daha fazla aldığını düşünüyorum. Hakim ve savcılar için zikredilen mebla okuduğum kadarı ile 7bin TL civarı ise malum savcı 9 bin tl falan alıyordur. Fakat 15-20bin tl aldığını sanmıyorum.

Son olarak gözü olanın gözü çıksın :) hak eden hak ettiğini alsın, hak ettiği halde alamayanında, hak etmediği halde alanlar ile en kısa zamanda ters düz olmasını dilerim ;)

Teşekkürler. Nokta... Daha da yorum yapmaya gerek yok. Bitmiştir dağılalım beyler.

• quote:

ne kadar sallamışsın arkadaşım,
    gazete cok okuyorsun belli
    her duyduğuna inanma istersen
  • 3000TL'yi küçümseyen arkadaşlar ne kadar maaş alıyorlar, çok merak ettim.
  • Savcılar için zırhlı araç veriliyor diye biliyorum . Ev verilmiyor . Emekli oluncada 100.000 TL ikramiye veriliyor diye biliyorum . Dokunulmassın . Evinin önünde 2-3 polis korur gözetler seni . Saygı ve sevgin eksik olmaz . Tabii kötü yanlarıda var . Ana - baba - karı -koca - çoluk cocugunla geçiremediğin vakti berduşlarlar geçirecen . Kimisinin kafası kopmuş kimisinin cesedi kesilmiş insanları otopsiden önce incelicen . Yıllık 15 gün izin . Bir adam vurursun savunmanda kendimi korumak için vurdum dersin seni ne içeri atarlar nede bişi yaparlar sadece görevinden ya 15-20 gün uzaklaştırılırsın yada başka yere sürülürsün . Bu arada 3000 TL az maaş değil . Az büyük düşünürseniz az birikim yaparsanız işinizi sadece savcılık üzerine kurmassınız .
  • saçma saçma yorumlar gördüm arkadaşlar ben bu mesleği 2007 yılından beri yapıyorum en doğru net bilgyi vereyimde kafanızda soru işareti kalmasın...
    1-maaş konusu:yeni başlayanlar 2014 yılı itibarı ile 3800 tl alıyor...keşif veye otopsi başı 20 tl alırsnız(aynı keşifte bilirkişiye 200 tl ücret takdir etmezsen birdaha gelmez bilirkişi) ve keşif saatler sürer.ayda 10 keşife ancak gidebiliyorum yoğunluktan)..ben 7 yıllık hakımım eş yardımıyla birlikte 4500 tl alıyorum..bu miktar ülkemizin şartlarında iyi bir miktar ancak hakim savcının yaptığı iş ve yaptığı fedekarlıklar karşısında çok az... bu ayrı konu tartışılır..(ailenden uzak..arkadaşın yok..sabit evin yok..lojman varsa onada para ödüyosun 180 lira kadar ama çoğu lojman eskı öğrenci bile oturmaz o yüzden çoğu meslektaş dışarda kirada oturur..
    2-hakım savcı hesap ödemez para almazlar vs güldüm açıkçası..hakım savcı laf olmasın die fazla fazla öder tam aksıne...makam aracı yoktur yüzde 99 unun..olanlar cumhuriyet başsavcısı ve ağır ceza mahkemesi başkanı buda her ilde birer tane olur büyük şehirler hariç..koruması yoktur aynı yüzdenin....odama wc yi sormaya hergun en az 2 kişi gelır..biride gelip demez ki hoop hemşerim sen kımsın?yanı can güvenliğimiz de yok ...Allah a emanet yapıyoruz bu işi...ve çoğu vatandaş aksını düşündüğü için güvendeyiz aslında:)
    3-evin önünde polisi bırak çoğu yerde güvenlik kamerası bile yok...çoğu adliyede x ray cihazı yok...
    4..maaşın max 7000 tl olur yıllar geçtikçe oda yatarak değil her terfi döneminde 2 yıldır bu süre... sana gelen işlerin yüzde 80 inini çıkarmak zorundasın ve müfettiştten iyi not almak zorundasın...7000 tl olma süresi yaklaşık 13 yıldır...bi arkadaş zekaria öz ün maaşını sormuş onunkı işte 7000 civarındadır...tatile şirlket parasıyla gidecek kadar aptal olmasa gerek bu kdar göz önünde bir savcının..bizim basın işte...geçen sene abimde gitti dubai ye kendisi esnaf max 4000 tl harcadım diyor git gel dahil..
    4-ve iş hiç kolay değildir...yoğunluk çok fazladır...hakım savcılar genelde keldir...:))ve sayımız çok azdır..adliyede bi bayan hakım doğum yapcakta izne ayrılacak die ödümüz patlar çünkü onun yerine yenı haım verilmez..onun işlerinide biz yaparız..
    5-evet saygınlığı var ve evet trafik cezası olayı istemeyen ödemez ama bu kanunla olan bişey yakında kaldırırlar..misal hastanelerde hakım savcı önceliği vardı tayyip kaldırırdı saolsun..
    6 aldığımız para türkiye şartlarında iyi gibi gözüksede sürekli memlekete gitme isteği ufak yerde vakıt geçiremeyip sürekli yolculuk merkeze gitme ev kirası sürekli iyi giyinmek zorunda olmak aldığımız kitaplar vs ay sonunu eksı bakıye ile getiriyoruz...açıkçası ben bu mesleği şnasım olsa hemen bırakırım manevi tatmini dışında sosyal hayatın yok paran yok arkdaşın yok ailen yanında yok..işin çok..vesselam parayıda geçtik bunlarıda düşünün...yalancı dostluklar yalancı gülümsemeler..süreli arkdaşlıklar..

• siz hiç 3 bayram üst üste ana babanızın elini öpüp sarılıp onlarla bayramlaşmak varken cezaevine gidip sokakta görseniz acıtmadan sik abi ne olursun bokunu yiyim diye yalvaracağınız kişilerle hemde yüzlercesiyle teker teker bayramlaştınız mı. saatler sonra eve gidip annenizin telefondaki titrek sesini duyunca kekelemeye başladınız mı.veya yemekteyken, dost sohbetindeyken, yetmedi açıkca söyleyeyim de rahatlayayım sevdiğinizin koynundayken çıkıp dağ tepe demeden saatlerce yol kenarında saatlerce olay yeri incelemesi yapıp birde kaza tehlikesi geçirdiniz mi normal bir insanın görünce kafayı yiyeceği aklınızın alamayacağı hale ve şekle gelmiş cesetlere ölü muayenesi yapıp bunların karşılığında ananıza avradınıza küfredilircesine 19 tl aldınız mı.
    ayrıca biricik çocuğunuz için biraz daha para biriktirmek geleceğini daha iyi yapabilmek amacıyla 30-35 senelik lojmanlarda oturdunuz mu.her taşınmada yerleştiğiniz lojman için maaşınızdan daha fazla masraf yaptırdınız mı. 2 veya üç taşınma sonrası kullanılmaz hale gelen mobilya ve beyaz eşyaları saymıyorum bile.
    hee şimdi bana diyorsunuz ya niye o zaman bunları yapıyon diye zorla tutan mı var diyorsunuzdur.söyleyeyim sizlerin sokakta yürürken tenenzzül edip göz ucuyla bakmadığı; tezek, ahır kokuyor diye tiksindiği köylü amcamı teyzemi buyur edip derdini dinledikten sonra giderken "alla razı olsun oğlum diyor ya" onun için
    zorunlu tanım:yanlış olan bilgi bikerem 7000 tl değil 7200 tl olup çalışana hakim ve savcıya anasının ak sütü gibi helal olan maaşdır .daha bi 6 senem var beklemeye devam

alıntıdr bir sacvcı kardeşimizden

• hukuk fakültelerinin her sene 10 000 mezun vermediğini bilmeyenlerin az bulduğu ve piyasada o hakimin savcının işini çok daha iyi yapacak binlerce hukukçu vardır zihniyetinin ısrarla ve ısrarla ve önyargı ile ve anlamsız bir kin duygusu ile ve bu başlık altında yapılan az bulunduğu ile ilgili yorumların hepsine cevap yazmayı misyon edinen görüşün zihniyetin aksine 7 bin tl'lik maaşın yalnızca bu mesleğin birinci sınıfına ayrılmış olanlarınca alınan maaş türüdür. madem istatistiklerle hareket ediyor bu çok bulan zihniyet o halde şunu da söylesin , bu ülkede kaç tane hakim savcı var kaç tane avukat var , orana bakılırsaa hakim-savcı sayısı şüphesiz daha az çıkacaktır. 10bin mezundan sadece çok azı bu mesleği yapabilmek adına hayatının en azını 1 sene boyunda kütüphanelere kapanarak, kurslara giderek, dünya saat çalışarak yazılı denilen sınavda ilk 500e girebilmek için savaşıyor, sonrasında bir o kadar yorucu mülakat. staj süresince alınan maaş 2500 civarı iken mesleğin başında olan hakim savcı 3500 alır her terfi döneminde de 100 ile 150 tl'lik zamlar alırlar. staj sonrasında ilk kurrasını çeken hakim ve savcılar, en az ama en az, 10 sene boyunca göçebe bir yaşam sürerek ordan oraya ki bu yerler gökden zembille düşülen il merkezleri yada büyükşehirler olmayıp anadolunun ücra kasaabaları ilçelerine tekabül etmektedir. yakını, ablası, abisi ,amcası hakim svcı olan varsa sorsun, ilk nerde göreve başlamışlar, nereleri gezmişler, neler çekmişler anlatsınlar. 2006 yılına kadar belediyenin işçisi ve şöföründen bile daha az maaş alan bu kesim 2006 yılındaki iyileştirme ile gözünüze batan bu maaşı almaya başladı ki yine söylüyorum 7bin tl sadece 15 senesi meslekte gecmiş birinci sınıfa ayrılmış olanların aldığı maaştır. sevgili avukatlarımız stabil bir şehir merkezinde sabit bürosunda adliyesinde ve sabit evinde ve hayatında iken eleştirdiğiniz hakim savcılar, 5.bölgeden başlayarak 2 sene 5.bölge, 2sene 4. bölge, 3 sene 3.bölge ki, bim ve a 101 gibi küçük marketlerin olduğu 3. bölgelere ancak 4 seneden sonra gidebiliyorlar, 4sene 2. bölge ve nihayetinde 1.bölge. bu kadar merhaleden sonra ancak düzenli ve sabit bir yere geçilebiliyorken ve ne zorluklarla bu sınavları kazanıp, küçük bir ilçedeki tüm asliye hukuk, sulh hukuk, asliye ceza, sulh ceza, kadastro dosyalrına bakmakla kalmayıp, haftasonları ve gece boyunca eve dosya taşıyıp yeri geldiğinde eşinize, yeri geldiğinde çocuklarınıza dahi yabancılaştığınız, sevdiklerinize sorumluluklarınızı dahi yerine getiremeyenlerin ki yine söylüyorum meslekte 15 senesini doldurduktan sonra olanların aldığı maaş türüdür. gecenin bir yarısında sabahın 5inde otopsiye giden savcının, yüksekovada akşam 22.30 a kadar ifadesi alınıp gece 02.30 a kadar sorguların yapıldığı, lojmanın önünde panzer adliye önünde basit bir x-ray cihazı ile görev yapanların, bu sene tunceli ovacıkta, gecen sene ıgdırda 2 savcının şehit verdiği meslek grubunun aldığı ki yine söylüyorum ancak 15 senesini doldurduktan sonra olanların aldığı maaş. yeni olanların yada 5 yıllık hakim savcının 3500-4000 olduğu maaş türü. yurdun doğusu, güneydoğusu, batısı, trakyası, karadenizi derken tüm yurdu bölge bölge gezdiğiniz bir mesleğin aldığı maaş türü, yine söylüyorum ancak 15 senesini dolduranların aldığı maaş türü. peygamberin dahi, peygamberlik postu olarak gösterdiği, osmanlıda kadılığa tekabül eden, salonlarında adalet mülkün temelidir şeklindeki yazı ile adaletin devletin temeli olduğuna, adaaleti inşa edenlerin ise temel direkleri olduğuna, vicdan ve hukuk muhasebesini yapmanın ağırlığına, insanların hayatları, özgürlükleri, hayatları, oşanmaları yada çocuklarının velayetleri, malları, arsaları vs vs gibi çok çok önemli konularda karar vermenin önemi, zorluğu, ağırlığı ile kıyaslandığında ne kadar önemsiz gelen maaş türüdür.

• O zaman fakülteden biriyle evlenin de maaşı ikiye katlayın

• quote:

Bilmiyosunuz sallamayin bari bastab asagi yalan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sefa404

Savcılar için zırhlı araç veriliyor diye biliyorum . Ev verilmiyor . Emekli oluncada 100.000 TL ikramiye veriliyor diye biliyorum . Dokunulmassın . Evinin önünde 2-3 polis korur gözetler seni . Saygı ve sevgin eksik olmaz . Tabii kötü yanlarıda var . Ana - baba - karı -koca - çoluk cocugunla geçiremediğin vakti berduşlarlar geçirecen . Kimisinin kafası kopmuş kimisinin cesedi kesilmiş insanları otopsiden önce incelicen . Yıllık 15 gün izin . Bir adam vurursun savunmanda kendimi korumak için vurdum dersin seni ne içeri atarlar nede bişi yaparlar sadece görevinden ya 15-20 gün uzaklaştırılırsın yada başka yere sürülürsün . Bu arada 3000 TL az maaş değil . Az büyük düşünürseniz az birikim yaparsanız işinizi sadece savcılık üzerine kurmassınız .

Tamamen asparagas nerden geliyo bu sallamanın kaynagi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben size bir Adalet Bakanlığı personeli olarak yardımcı oluyum arkadaşlar. Hakim ve Savcı olarak staja başladığınızda 2.500-3.000 arası maaş alıyorsunuz. Daha sonra atamanız yapılıyor ve 3.000-3.500 TL arası maaşla işe başlıyorsunuz. Eğer iyi bir Ceza Avukatı olursanız Hakim Savcı arkadaşlardan çok çok fazla kazanıyorsunuz. İstemediğiniz davayı reddediyorsunuz veya çalışma saati denilen birşey yok. Ancak Hakim Savcı olursanız size gelen her olaya bakmak zorunda kalırsınız reddetme imkanınız yok. Devlet Memuru olduğunuz için 8-5 çalışmak kılık kıyafet yönetmeliğine uymak zorundasınız. Bunların yanında az bir maaş alsanız bile makam olarak yüksek bir yerde gelirsiniz soruşturma aşamasında soruşturmanın gizliliği açısından Avukatlara bilgi verme zorunluluğunuz yok. Avukat dosyadan birşey istediği zaman sizden saygıyla arz etmek zorunda. Tabi birde küçük bir ilçeseydeniz keyfinize diyecek olmaz emniyet müdürü jandarma komutanı hepsi sizden alt konumdadır. Millet ağzınızdan çıkan tek bir kelimeye bakar. Maaşı az ama forsu kat kat yüksek bir meslektir. Cumhuriyet Savcısı otopsiye gider ancak aldığı 12 TL birşeydir. Aynı şekilde Hakiminde keşifden aldığı o kadar yani maaşa etkisi çok azdır. Birinci sınıf Hakim Savcı olduğunda bile en fazla alacağın 8.000 TL dir.

• Bu arada Trafik Cezasına gelince Polis Memuru Hakim ve Savcıdan alt rütbede olduğu için Hakim ve Savcılara Ceza yazamazlar bu nedenle Hakim ve Savcılar ceza geldiği zaman itiraz ederek cezalarını iptal ettirirler
  • Dış karakolda görev yapan komando teğmen 4200 alıyor

• Beyler benim babam hakim izmirde adliye lojmanlarinda oturyyoruz 17yildir hakim maaşı 5760 tlymiş

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.