Şimdi Ara

Prepaid Kart Rehberi(Paybyme,Cep-T Paracard,İninal)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
16
Favori
13.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Prepaid Kart Rehberi(Paybyme,Cep-T Paracard,İninal)

Cep-T Paracard

Turkcell ve Garanti'nin vizyon projesi. Diğerlerinden çok daha yaşlı olan bu kart ilk çıktığında televizyon reklamları ile sükse yapmıştı. Şu anki görünümü ise biraz terkedilmiş havasında fakat artık rakiplerinin ortaya çıkmış oluşu belki onları hareketlendirebilir. Turkcell TİM'lerden 5 TL karşılığı (bedava veren yerlerde var) alınabiliyor. Terkedilmiş gibi dememin bir sebebi var. Bu kart bütün fiziksel poslarda çalışıyor, o konuda bir sorun yok. İnternet sitelerinde de 3D Secure sistemi olan firmalarda geçiyor bu konudada sorun yok. Fakat 3D Secure olmayan sitelerde ise durum karışık, bazılarında işlemi onaylıyor bazılarında ise onaylamıyor.
    Bu sitelerin neye göre seçildikleri, listeleri de elimizde olmadığı için sizi yarıyolda bırakabilir. Online işlemler sitesi yok, fakat burada bunu bir nebze olsun kapatabilecek bir avantaj olarak Garanti'nin aşırı yaygın ATM ağı söz konusu. Bakiyenizden, ATM yoluyla para çekebilirsiniz.

İninal

Kart PTT, Migros veya Tansaşlardan 5 TL karşılığında alabilirsiniz. Aldıktan sonra kartı aktifleştirmeniz için hemen para yatırmanız gerekiyor. Marketlerden para yatırmak avantajlı değil çünkü 10 TL-20 TL gibi hazır seçenekler var, PTT ATM'lerinden veya şubelerinden istediğiniz miktarda para yatırabilirsiniz. Diğerlerinden farklı olarak aylık 1 TL kart ücreti var.
    Kartın diğerlerine göre en büyük avantajı Paypal'ı destekliyor oluşu. Bu sayede dünya üzerindeki neredeyse her internet sitesinden alışveriş yapabiliyorsunuz. Online işlemler menüsü pek başarılı değil, özellikle girişi için her zaman kart numarasını girmemizi istemesi büyük bir handikap. Fiziksel poslarda kullanılabiliyor fakat bakiyeyi nakit olarak çekemiyorsunuz.

Paybyme Prepaid

Ücretsiz kargoyla kapınıza kadar gelen kartı ile güzel bir başlangıç yapıyor. Fakat piyasaya hızlı girmelerinin bir handikapı olarak anlaşmalı oldukları firma sayısı çok az. Karta bakiye Denizbank ATM'lerinden veya başka kredi kartından online işlemler menüsü altından yüklenebiliyor. Hazır bahsetmişken online işlemler menüsü gerçekten göze hitap etmesinin yanında çok da işlevsel. İninal'da bahsettiğim giriş yapma zorluğu bu kartta yok. Anlaşmalı oldukları firmaların az olduğundan bahsetmiştim fakat kartın hitap ettiği oyuncu kesimi için gereken bütün firmalarla anlaşma yapılmış. Fiziksel poslardada kullanılabilen kart aynı İninal'da olduğu gibi bakiye çekimi söz konusu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farwynd -- 5 Eylül 2013; 15:26:41 >

• Paybyme için başvuru yapmıştım dün,kredi kartımı iptal edip ön ödemeli kart kullanacağım bundan sonra hazır steam psn gibi platformlardada geçiyor
  • Cep-T Paracard'ı almak için Turkcell abonesi mi olmak gerekiyor? Yoksa sadece Turkcell dükkanına girip ben Cep-T istiyorum diyince veriyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Farwynd

Yaklaşık iki senedir Cep-T Paracard'ı, dört aydır Paybyme'yi, iki haftadır da İninal'ı kullanıyorum.

Cep-T Paracard

Bence cüzdanda bulunması gereken bir kart. İlk alışta 5 tl veriyorsunuz hatta bazı Turkcell'lerde almıyorlar. Sonra bir daha para ödemiyorsunuz, yurt içindeki bütün pos makinelerinde kart geçiyor. Tek dezavantajı hangi sitede geçtiğine dair bilgilendirme yok, yani dün oyun aldım Steam'den ama yarın Steam'de çalışacağının da garantisi yok. Bunu dezavantaj olarak da saymayabiliriz çünkü diğer iki kartın aksine bakiyeyi ATM'den çekebiliyorsunuz. Günlük kullanım için taksit olmaması haricinde kredi kartından kat kat güvenli olduğu ortada (numarası, kendisi çalınsa bile bakiyeyi çeker en fazla )

İninal

Bu üçünden kesinlikle en dezavantajlı olanı. Aldığıma pişman olduğum gibi çevreme de aldırtmayacağım bir kart. Kartı belirli yerlerden alabiliyorsunuz, en yaygın alma yeri Migros. Kartı almak için 5 tl veriyorsunuz, sonra kasiyer diyor ki en az 25 TL olmak üzere 25 TL'nin katları şeklinde ödeme yapmalısınız.... Yani ben kartı aldım ama şuan bakiye yüklemek istemiyorum diyemiyorsunuz, daha baştan size geçiriyorlar. Sonra evinize gidip kartı kayıt ettirdiğinizde ise aylık 1 tl kullanım ücretinin de çekildiğini görüyorsunuz.

Paybyme Prepaid

İninalcard'ın aksine Cep-T Paracard gibi daha özgürlükçü bir yaklaşım içerisinde, alırken bedava geliyor ve aylık bir ücreti de yok! Steam gibi platformlardada geçeceğinin garantisini kendileri veriyorlar. POS'larda geçen bu kartın tek dezavantajı bakiyenin çekilememesi. Hem karttan öncede mobil ödemeden gelen tecrübelerinden dolayı hem de sıfır maliyetle kullandırtmalarından dolayı oyun açısından Paybyme tavsiyedir.

ininal çok kesinti yapmasına rağmen birçok yerde geçen bir kart yani sadece oyun platformlarında değil hertürlü alışveriş sitesinde geçiyor mastercard olduğu için
    paybyme ise hiçbir ücreti olmamasına karşılık kullanım alanı biraz dar ve problemleri var 2 gün önce steam ile ve dün psn ve origin ile anlaştıklarını açıkladılar ancak alışverişlerde sorunlar çıkabiliyor
    cep-t paracard'ı ise kullanmadım ama internette hiç kullanılamadığını hakkında şikayetler duymuştum siz nerelerde kullandınız cep-t paracard'ı

• PayByMe'yi almıştım içinde 10 liralık hediye ile hazır bekletiyorum Steam'e geçiş yapıldı dendi ama resmi sitelerinden duyurmadılar bakalım eğer oyun bulursam düzgün almayı deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MovieScout

Cep-T Paracard'ı almak için Turkcell abonesi mi olmak gerekiyor? Yoksa sadece Turkcell dükkanına girip ben Cep-T istiyorum diyince veriyorlar mı?

Turkcell abonesi olmak şart. 3D Secure olan sitelerde falan kod geliyor zaten. Aile üyesi veya yakın arkadaşın telefonuylada alabilirsiniz tabii ki.
    Fakat burada dikkat edilmesi gereken Akbank'ınkini değil Garanti'ninkini almak.

quote:

Orijinalden alıntı: Alter Mann
    ininal çok kesinti yapmasına rağmen birçok yerde geçen bir kart yani sadece oyun platformlarında değil hertürlü alışveriş sitesinde geçiyor mastercard olduğu için
    paybyme ise hiçbir ücreti olmamasına karşılık kullanım alanı biraz dar ve problemleri var 2 gün önce steam ile ve dün psn ve origin ile anlaştıklarını açıkladılar ancak alışverişlerde sorunlar çıkabiliyor
    cep-t paracard'ı ise kullanmadım ama internette hiç kullanılamadığını hakkında şikayetler duymuştum siz nerelerde kullandınız cep-t paracard'ı

Cep-T Paracard ile dealextreme,juen petmarket,apple appstore,steam'de sorunsuz alışveriş yaptım şimdiye kadar. 3D Secure olan bütün sitelerde Cep-T Paracard işe yarıyor ayrıca Steam gibi App Store gibi önemli hizmetlerde işe yarıyor. Dışarıda ise bayaa aktif olarak kullanıyorum özellikle ıvır zıvır, kahve, yemek alışverişlerimde. Bir nevi yemek kartları gibi kullanıyorum yani

Paybyme'nin internet konusunda kullanım alanı dar evet, fakat bunun ileride giderilebilecek bir durum olduğunu düşünüyorum çünkü Visa Electron'larda internette kullanılabiliyor.
    Tamamiyle bankanın sanal pos'a izin verip vermeme durumu. Aynı şey İninal içinde geçerli, bugün ben kataloglarında olmayan bir mağazadan alışveriş yaparsam kabul etmeyecek.
    Ha paypal olayı sayesinde kurtarıyor bu durumu o ayrı.

İninalda aslında en can sıkıcı olay 25'in katları ile para yatırma durumu. Mesela ben 3 dolarlık oyun alıcaksam 25 TL yatırmak zorundayım. Bu gerçekten can sıkıcı, POS'lardada kullanılamadığı için taa bir sonraki internet alışverişini bekleyeceksiniz.

Paybyme ile dünden üç oyun aldım hiç sorun yaşamadım bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farwynd -- 13 Temmuz 2013; 16:52:21 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MovieScout

Cep-T Paracard'ı almak için Turkcell abonesi mi olmak gerekiyor? Yoksa sadece Turkcell dükkanına girip ben Cep-T istiyorum diyince veriyorlar mı?

Turkcell abonesi olmak şart. 3D Secure olan sitelerde falan kod geliyor zaten. Aile üyesi veya yakın arkadaşın telefonuylada alabilirsiniz tabii ki.
    Fakat burada dikkat edilmesi gereken Akbank'ınkini değil Garanti'ninkini almak.

quote:

Orijinalden alıntı: Alter Mann

Cep-T Paracard ile dealextreme,juen petmarket,apple appstore,steam'de sorunsuz alışveriş yaptım şimdiye kadar. 3D Secure olan bütün sitelerde Cep-T Paracard işe yarıyor ayrıca Steam gibi App Store gibi önemli hizmetlerde işe yarıyor. Dışarıda ise bayaa aktif olarak kullanıyorum özellikle ıvır zıvır, kahve, yemek alışverişlerimde. Bir nevi yemek kartları gibi kullanıyorum yani

Paybyme'nin internet konusunda kullanım alanı dar evet, fakat bunun ileride giderilebilecek bir durum olduğunu düşünüyorum çünkü Visa Electron'larda internette kullanılabiliyor.
    Tamamiyle bankanın sanal pos'a izin verip vermeme durumu. Aynı şey İninal içinde geçerli, bugün ben kataloglarında olmayan bir mağazadan alışveriş yaparsam kabul etmeyecek.
    Ha paypal olayı sayesinde kurtarıyor bu durumu o ayrı.

İninalda aslında en can sıkıcı olay 25'in katları ile para yatırma durumu. Mesela ben 3 dolarlık oyun alıcaksam 25 TL yatırmak zorundayım. Bu gerçekten can sıkıcı, POS'lardada kullanılamadığı için taa bir sonraki internet alışverişini bekleyeceksiniz.

Paybyme ile dünden üç oyun aldım hiç sorun yaşamadım bu arada.

ininalda pttmatiklerde yani şu ptt nin ATM lerinde en düşük 5 tl yatırabiliyorsunuz oradan yapın bakiye işlemini
    Bir sorum daha olacaktı cep-t paracard almak için yaş sınırı var mı ve garanti ATM lerinden bakiye yükleme yapılabiliyor mu

• Cep-T Paracard için yaş sınırı yok, Garanti ATM'lerinden bakiye yükleme,sorgulama,para çekme her şey yapılabiliyor. Diğer bankaların ATM'lerindende 5 TL fahiş fiyatla çekilebiliyor
  • quote:

Cep-T Paracard için yaş sınırı yok, Garanti ATM'lerinden bakiye yükleme,sorgulama,para çekme her şey yapılabiliyor. Diğer bankaların ATM'lerindende 5 TL fahiş fiyatla çekilebiliyor

anladım hocam teşekkürler bilgilendirme için ama hala karta güvenemiyorum forumda ve internette çok şikayet gördüm internette alışveriş yapılamıyor diye
  • Tüm internet sitelerinde geçerli olan bir kart var mı ; ininal kart ın dışında ?
  • Kaybedeceğiniz 5 TL olur, bakiye çekilebiliyor biliyorsunuz
  • Ön ödemeli kartlar içerisinde şu an yok fakat Paypal'dan dolayı en fazla sayısı olan ininaldır diye tahmin ediyorum.
  • 2-3 gün ininal kart aldım. İleride diğerlerine de bakabilirim bir deneyeyim şunu.

Normal pos larda çalışıyor değil mi bu kart? gidip rezil olmayayım sonra?
  • quote:

Kaybedeceğiniz 5 TL olur, bakiye çekilebiliyor biliyorsunuz

Hocam fazla soru sordum biliyorum ama bir sorum daha olacak bu cep-t paracard ı online olarak alabilmek mümkün mü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yazık ki çalışmıyor, bu üçlünün içerisinde POS'larda çalışmayan tek kart
  • Ne yazık ki yanlızca TİM'lerde satılıyor
  • quote:

Ne yazık ki çalışmıyor, bu üçlünün içerisinde POS'larda çalışmayan tek kart

Her Yerde Geçerlidir

Yanınızda taşıyabileceğiniz bu kartı internetten alışveriş dışında, “MasterCard” ibaresini gördüğünüz tüm noktalarda kullanabilirsiniz

Sitesinde yazıyor. Emin misiniz?
  • quote:

Ne yazık ki yanlızca TİM'lerde satılıyor

Mesajdan sonra cep-t paracard ın kendi sitesine baktım orada form vardı kartı almak için hatta hemen cep-t paracard sahibi ol filan diyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geri adım atılmış sanırım
  • Yeni iki karttan sonra bu yönteme gidilmiş olmalı zaten üzerinde Yeni ibaresi var
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.