Şimdi Ara

OS X Mavericks Preview 3 için 2 önemli güncelleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple, hali hazırda test aşamasında olan ve geçtiğimiz ay geliştiricilerin kullanımına sunduğu OS X Mavericks için iki önemli güncelleme yayınladı.

4 gün önce yayınlanan OS X Mavericks Preview 3 için yayınlanan her iki güncelleme de önemli hataları gideriyor. İlk güncelleme sistemin Recovery modunu güncelleyerek, kendiliğinde ve beklenmeyen bir anda bilgisayarın yeniden başlamasına sebep olan sorunu giderirken; ikinci güncelleme ise bilgisayarın herhangi bir uyarı vermeden yeniden başlamasına sebep olan sorunu gideriyor.

Her iki güncelleme de Mac App Store üzerinden yüklenebilmekte.

Apple'ın WWDC 2013'de lanse ettiği OS X Mavericks; Finder sekmeleri, daha gelişmiş çoklu ekran desteği, yeni Mac App Store, Safari tarafında önemli iyileştirmeler, etiketler, harita, iCloud Keychain gibi özellikler ve Timer Coalescing, App Nap, Safari Güç Tasarrufu, iTunes Verimliliği, Sıkıştırılmış Bellek gibi önemli performans iyileştirmeleri ile geliyor.

Şu anda sadece geliştiricilerin kullanımına sunulan OS X Mavericks'in Ağustos-Eylül döneminde, yeninesil Retina MacBook Pro'lar ile son kullanıcıyla buluşması bekleniyor.

• mutlaka satınalacam, ama eski modeller (misal; ben late 2011 kullanıyorum) tüm yenilikleri desteklermi gerçekten merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

mutlaka satınalacam, ama eski modeller (misal; ben late 2011 kullanıyorum) tüm yenilikleri desteklermi gerçekten merak ediyorum

bu maclarda korsan kullanım yokmu
  • tabiki var, neden olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

tabiki var, neden olmasın

siz kul hakkı yemeyelim diyorsunuz herhalde ? bende elimden geldiğince oyunları orjinal almaya çalışırım ama böyle programlara hiç para verdiğimi hatırlamıyorum.
  • 19 dolar oluyor zaten korsan kullanmaya pek gerek yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bura_Ahmet

quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr tabiki var, neden olmasın
    siz kul hakkı yemeyelim diyorsunuz herhalde ? bende elimden geldiğince oyunları orjinal almaya çalışırım ama böyle programlara hiç para verdiğimi hatırlamıyorum.

Windows gibi ucuk rakamlar istemiyor Apple yeni cikardigi sistemleri icin. Müsteri dostu bir yol izliyor. Hem zaten Mac'i alirken bastan, toptan ödüyorsun parayi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: eScapeeXc

quote:

Orijinalden alıntı: bura_Ahmet

quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr tabiki var, neden olmasın

Windows gibi ucuk rakamlar istemiyor Apple yeni cikardigi sistemleri icin. Müsteri dostu bir yol izliyor. Hem zaten Mac'i alirken bastan, toptan ödüyorsun parayi :)

hocam bencede öyle çünkü bi iMac sistemi aldıgın fiyatın yarısından az fiyata alabilirsin ama mac osx kalitesini yaşayamassın adam pcyi pahalı yapıyor programları ucuz yapıyor bi yerden kısıyor bi yerden alıyor

• zaten onun korsan yazılım kullanmanın suçundan haberi olsa o yorumu yapmazdı

Lisanssız ürün kullanımının önemli ceza yaptırımları vardır. 2001'de yürürlüğe giren yeni Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre bu cezaların son hali şöyledir.
    Lisans başına 10 Bin TL'den 150 Bin TL'ye kadar para cezası.
    2 yıldan 6 yıla kadar, para cezasına çevrilmeksizin hapis.
    3 yıla kadar meslekten men cezası.
    Lisanssız yazılımların yüklenmiş olduğu bilgisayar donanımlarına el konulması.
    Unutmayın, Korsan Ürün Kullanmak ceza kanununda yazılım HIRSIZLIĞI olarak nitelendirilir.
  • O dediklerin kurumsal alanda degil mi? Kisisel bilgisayarda istedigini kullanabilirsin. Yasal oldugunu söylemiyorum, sadece kisisel bilgisayarina bakmaya hakki yok kimsenin. Arama emri olucak ki anca öyle. Öyle bir durumda zaten, kim bilir ne sucun var da senin yaziliminin sahteligine mi bakacaklar
  • eScapeeXc kullanıcısına yanıt
    "Kisisel bilgisayarda istedigini kullanabilirsin. Yasal oldugunu söylemiyorum"

şu cümleden dahi farkında olduğun belli, isteyen elbette kullanabilir ama yasal değil ve cezası var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.