Şimdi Ara

PTT Cell / Hy 200 Dk - 250 SMS - 250 Mb +Sınırsız internet 14 Lira ! (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.442
Cevap
78
Favori
273.710
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    SLM NUMARASINI BAŞKA GSM E TAŞIYANLAR YANILGIYA DÜŞÜYORLAR BİR GSMDEN BAŞKA GSME TAŞIRKEN FATURA KESİM TARİHİNDEN 7 GÜN ÖNCE BAŞVURU YAPIP VE fatura kesim yani dönem tarihinden önce diğer gsm firmasında taşınıp açılırsa hatdınız sadece 1 fatura gelir. Ama kesim tarihindn sonra işlem olursa ve taşınır hatdınız açılırsa 2 fatura ödersiniz.Bu tüm gsm şirketlerinde geçerlidir.BAZI GSM FİRMALARI tam fatura alır bazıları kullandığın kadarı faturalandırılır. AÇIKLAYICI OLARAK FATURA DÖNEMİNİZ her ayın 1 yani kesilecek tarih siz ayın 30 unda diğer gsm taşıdınız 1 inden önce taşındığı için 1 fatura ödersiniz. ama ayın 1 inden sonra taşınırsa 2 fatura ödernsiniz...

FATURALI HAT KULLANIPDA DİĞER GSM TAŞIYACAK OLANLAR İÇİNDE GEÇERLİDİR FATURA KESİM TARİHİNDEN 7 gün önce numaraınızı taşıyın diğer gsm bilginize arkadaslar..

iYİ FORUMLAR..

• quote:

Orijinalden alıntı: LanxtiN

Avea dan geçiştide alinmiyor, ben kendim 2 hattimi aveadan taşıdım sorun yok. Avea dan taşırken normalde 2 form varken-1 form dolduruyorsunuz ve 1-3 gün içinde geçiyor.

Merhaba, ben de Bimcell olan hattımı bugün (cuma) geçiş için başvurdum. 1 tane formla işimi hallettim.
    Acaba araya hafta sonu girince geçiş sarkar mı?

Geçende bimcell hattıma 500Mb internet aldım daha 480 Mb kaldı yansın istemiyorum bilgisayardan bitireyim hafta sonu.

Bimcell Pttcell geçişi diğer operatörden geçiş yapıyor gibi sms ile bilgilendirilirim heralde değil mi?
  • arkadaşlar sınırsız yapabilirmiyiz neti eger varsa öyle bişey pm bekliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ictmus İ kullanıcısına yanıt
    hayır hat aramaya kapanacak siz farketmiyorsunuz bile geçtiğini aynı gün de olabilir geç de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simkartı vodafone vodem ya da avea jet modeme taksak interneti kullanabilir miyiz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • avea diğer operatorlere göre en az yatırım yapan firma
    ama bimcell pttcell diğer taraftar paketleri ve ayrıca memurlara ve polislere yaptıgı kampanyalardan sonra 3g altyapı cokmus durumda
    verdikleri sınırsız internet 10 yıl önceki cep telefonlarına göre
    şu anda g2 im var 120kbit cok komik rakam
    altımda ferrari var ama lpg taktırmış gibi oluyo

pttcell den hattımı turkcele dun tasıdım hemde 25 liralık kampanya tarifesine umarım sonu avea gibi olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

hayır hat aramaya kapanacak siz farketmiyorsunuz bile geçtiğini aynı gün de olabilir geç de

Merhaba aynen dediğiniz gibi oldu ne msj hiç bişi yok belki 24 saat geçer geçmez şebeke değişti akşam uzeri baktım bimcell çekmiyordu. Bimcell kalan 450mb internetim de gume gitti boylelikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: ictmus

quote:

Orijinalden alıntı: LanxtiN

Avea dan geçiştide alinmiyor, ben kendim 2 hattimi aveadan taşıdım sorun yok. Avea dan taşırken normalde 2 form varken-1 form dolduruyorsunuz ve 1-3 gün içinde geçiyor.

Merhaba, ben de Bimcell olan hattımı bugün (cuma) geçiş için başvurdum. 1 tane formla işimi hallettim.
    Acaba araya hafta sonu girince geçiş sarkar mı?

Geçende bimcell hattıma 500Mb internet aldım daha 480 Mb kaldı yansın istemiyorum bilgisayardan bitireyim hafta sonu.

Bimcell Pttcell geçişi diğer operatörden geçiş yapıyor gibi sms ile bilgilendirilirim heralde değil mi?

slm
    guzel arkadasım 1 yıllık 250+250 500 dk tahhutumuz vardı ve ayın sonunda bitiyordu bizde zaten 3 gun once basvurduk pttcell için normal tahhut dolmadan gecersen yani 1 yada 2 gun onceden bu sefer vodofone tahhut bozma parası almıyomu ve hadı onu gectım ay sonu 250 +250 heryone tarıfe bıtınce ve bende yenılemeyınce bunlar 250 heryone olarak devam edıyomus ve bızden 1 gun dahı olsa kalan 29 gun parasınıda alıyolarmıs neyse yolunu ogrendım simdi benım kendı vodofone hattımında tahhutu bu mayıs aynın 6 sında gece 12 bıtıyo 23:30 civarı vodofoneyı arayıp anlık konturluya geciş yapacagım ve sonradada pttcel tasıyacagım bu sekılde vodofone fatura cıkaramacak sadece o ay kullanılan son fatura gelecek faturalı hat tasıma işi yapacaklar vodofoneden bu yolu izlesınler ailemde ne kadar vodofone varsa pttcel tasıyacagım ben her ay 67 tl bayılıyodum bı de konturlu hattım vardı onuda pttcel yapacagım vodofone ufak istasyonlarda dursun bir defa boyle bizi eller ama yıllık bazda 750 tl sadece benden kaybetcek ve yaptıgı uc kagıdıda her tarafta anlatacagım .

• quote:

Orijinalden alıntı: Serciey

Simkartı vodafone vodem ya da avea jet modeme taksak interneti kullanabilir miyiz?

Kullanırsınız sıkıntı olmaz.

• Kafasina gore avea kadasina gore pttcell yaziyor bu ne boyle :)

• Evrekas kullanıcısına yanıt
    44 liralık tarife çok iyiymiş, 3500 dk nedir

24 saatte 10,800 GB veri indirilebiliyor, bir arkadaş deneyebilir mi bu rakam doğru mu? yani 250 MB'dan sonra sınırsız 128 KBPS ile veri indirmeye devam edebiliyor muyuz?
    Eğer böyleyse, mükemmeldir ama bilemedim şimdi bir hata mı yaptım hesaplamada...

• fds14 F kullanıcısına yanıt
    Kim demiş ki onu ? Günde 10 gb normal şartlarda imkansız bu hızla.
    Teori de şöyle; Saniye de 128 kbps = 16 kb, dakika da 16x60= 960 kb, saatte 960x60= 57600 kb , yani 56 mb civarı saatte indirebiliyorsunuz. 24 saatte yaklaşık 1 gb 350 mb civarı indirebiliyorsunuz. 24 saat açık kalsa ayda yaklaşık 40 gb indirebilirsin ki bu rakamlar işin teorik kısmı. Her zaman 16 kb alamayabilirsiniz. Diğer taraftan kota dolduğunda hemen 128 kbps'ye düşmüyor, sistem güncelleyene kadar normal 3g hızı ile indirebilirsiniz.
    Ama benim anlamadığım, sınırsız bir şey görünce indirme hastalığı sadece biz de mi var? Acaba operatörler bu yüzden mi akk'yı bu kadar düşük tutuyorlar? Bu birşey indirmek için yapılmış bir tarife değil, telefonuna, bilgisayarına, zamanına yazık. Düşünsene saatte 50 mb indiriyor.

• kel_bakkal K kullanıcısına yanıt
    Lumia'da böyle bir sorun yok, hep Pttcell yazıyor. Ancak geçen gün 3310'a taktım sim kartı, bir Aria bir Pttcell yazıyordu.
  • orası öyle hocam,
    peki 250 mb geçince ne zaman güncelliyorlar hız düşümünü bilginiz var mı?

• fds14 F kullanıcısına yanıt
    Bende ilk aldığımda merakımdan download yaptım, 250'yi geçince hemen kesilecek mi diye. Yaklaşık 1,5 gb download yaptım. Sonra kesildi. Zaman tutmadım fakat 1 saat falandır heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eragon57

Bende ilk aldığımda merakımdan download yaptım, 250'yi geçince hemen kesilecek mi diye. Yaklaşık 1,5 gb download yaptım. Sonra kesildi. Zaman tutmadım fakat 1 saat falandır heralde.

teşekkürler, aradığım yanıt buydu

• Vodafone faturalıdan geçmek istiyorum pttcell'e. Bugün taahütüm doluyor ama vodafone 1 aylık faturayı önceden kesiyormuş bu doğru mu? Sadece geçiş süresini fatura etmesi gerekmez mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Vodafone faturalıdan geçmek istiyorum pttcell'e. Bugün taahütüm doluyor ama vodafone 1 aylık faturayı önceden kesiyormuş bu doğru mu? Sadece geçiş süresini fatura etmesi gerekmez mi?

PM

• quote:

Orijinalden alıntı: plumbium1

quote:

Vodafone faturalıdan geçmek istiyorum pttcell'e. Bugün taahütüm doluyor ama vodafone 1 aylık faturayı önceden kesiyormuş bu doğru mu? Sadece geçiş süresini fatura etmesi gerekmez mi?

PM

slm
    PM diyecegine bildigin varsa acıklarsın herkes ögrenir adı üstünde burası forum ve paylasım yeri..

arkadasım yukarda zaten basıma gelen olayı yazdım gecen ay faturalı vodofonu pttcell yaptık bi fatura gecirdiler ne yapman gerekiyor eger tahhut varsa ay sonu hesap kesim tarihin olacak gun misal ayın 30 u diyelim ayın 29 unda gece 23:00 civarı vodofone müsteri temsilcisini arıyorsun ve gece 00:00 da faturalıdan anlık faturasız konturlu hatta gecmek istedigini söylüyorsun buna dikkat et seni hesap kesimi sonrası konturluya aldımı bi daha faturan cıkmaz sadece o ay kesilen borcun gelecek izleyeceginiz yol bu aynısını 6 mayısı 7 mayısa baglayan gece ben faturalı vodofone hattımdada yapacagım bunu sana vodofone ne bayısı yada shop hiç birisi demiyor ve sen 1 gun dahi gecersen yeni aydan 1 ay fatura cıkarıyor

• Haklısınız, burası paylaşım yeri ama başka tarifeye ileri tarihli geçiş yöntemini çok zorlaştıran (internet veya cep şubeden olmuyor, illa müşteri temsilcisini aramak gerekiyor!) Vodafone yöntemi daha da engellemesin diye PM atmıştım. Gerçi sizin faturasıza geçiş yöntemi daha cazipmiş.

Bu durumda ikiniz de ptt'ye giderken yanınıza ikametgah (nüfus müdürlüğü'nde ücretsiz, muhtarda ücretli) veya vadafon harici adınıza kayıtlı bir fatura götürün. Faturalıdan geçişte istemiyorlar ama faturasızdan geçişte bazen istiyorlar, bazen e-devlet'teki adres doğruysa gerek yok diyorlar.

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.