Şimdi Ara

Retina iPad Mini için tarih netleşiyor: 2014

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• alt="Retina iPad Mini için tarih netleşiyor: 2014"

Teknoloji severlerin Apple cephesinden merakla beklediği ürünlerin başında gelen retina ekranlı iPad Mini'nin satışa sunulmasının 2014 yılına sarktığı yönündeki haberlere bir yenisi daha eklendi.

Tayvanlı Economic Daily News gazetesinin haberine göre Apple, 2.nesil iPad'i retina ekran desteğiyle zenginleştirmekte kararlı. Fakat bu durum 2.nesil iPad'in satışa sunulma tarihinin belirlenmesinde kritik önem taşıyor. Kaynakların ifadelerine göre Apple, yeni iPad Mini'yi 2013'ün son döneminde yani tatil döneminden hemen önce satışa sunma planları yapmaktaydı. Ancak retina panel üretiminden yaşanan darlıktan ötürü Apple, bu tarihi 2014'ün başına kadar ötelemek zorunda kalmış durumda.

Bu bilgilerin yanı sıran EDN, Apple'ın 2.nesil iPad Mini'yi hem retina hem de mevcut çözünürlükte satışa sunma stratejisi üzerine de yoğunlaştığını belirtti. Gazetenin konuyla ilgili netlik kazanan bir durum olmadığına dikkat çekerken; Apple'ın bu stratejiyi benimsemesi halinde nasıl bir fiyat politikası izleyeceği ve ürünlerin panel dışında farklılıkları olup olmayacağı hakkında ise herhangi bir bilgi paylaşmadı.

• Yeni nexus 7 büyük ihtimalle bu ay çıkıyor ve 1900x1200 çözünürlükte olacağı söyleniyor. Bu sene apple'ın şansı yok demek oluyor.

• Bakalım kamerasına LED flaş gelecek mi?Gerçekten kullanışlı bir kameraası var.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinoka

Yeni nexus 7 büyük ihtimalle bu ay çıkıyor ve 1900x1200 çözünürlükte olacağı söyleniyor. Bu sene appleın şansı yok demek oluyor.

şansı yok cünkü şansa ihtiyacı yok.

2si1 beklemedeyim

• bence ipad mini apple'ın en kötü ürünü.

o ekran kalitesini ve çözünürlüğünü hiç bir zaman yakıştıramadım o cihaza

• apple - ipad mini ve macbook air - 2014 de retina olacaktır bence

macbook air de bu yıl retina olmadı - ipad minide olmaz galiba -

• Bir bakıma tabletin çıkış tarihinin geriye atılması iyi olmuş. Haliyle tablet çıktığı günün koşullarına uygun bir şekilde üretilecek ve farklı özellikleri de bünyesinde barındıracaktır.
  • 2014'de kesin geliyormuş.

• IGZO paneller retina ekranın kalın yapısının önüne geçecek deniyordu.
    İhtmalle Apple iPad miniyi ince ve hafif tutabilmek için IGZO panelleri bekliyor. Retina MacBook Pro içinde aynı panelin hacimli üretimini bekliyordu Apple.

http://www.donanimhaber.com/mac_imac_macbook_mac-mini/haberleri/iGZO-panelli-MacBook-ve-iPadler-2014le-birlikte-geliyor.htm

iPad 5 ile tanıtırlar artık. Sonbaharda ürün yağmuru sözü vermişti Tim Amca ama sanırım 2014 sene başına kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gahst -- 12 Temmuz 2013; 21:56:33 >
  • Retina ekranlı iPad mini satışlarını arttırır.

• çöp
  • ios un seriliğine hastayım ama neden bır android olamıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: rizeli-alcatraz

ios un seriliğine hastayım ama neden bır android olamıyor...

ha ha ha :D

• quote:

Yeni nexus 7 büyük ihtimalle bu ay çıkıyor ve 1900x1200 çözünürlükte olacağı söyleniyor. Bu sene appleın şansı yok demek oluyor.

Saka misin? :)

• quote:

Yeni nexus 7 büyük ihtimalle bu ay çıkıyor ve 1900x1200 çözünürlükte olacağı söyleniyor. Bu sene apple'ın şansı yok demek oluyor.

Androidde oyunlar o çözünürlüğe ve cihaza optimize olmadıktan sonra 7" 2560'la gelse ne yazar. Youtube'da bir dünya ipad4 ile karşılaştırmaları var halen 2560×1600 çözünürlüklü nexus 10'a
    uyumlu olan uygulama ve oyunlarda bile low-res texture'ler, çözünürlükler kullanıyorlar. Cihaza özel destek verilip ona uygun ve optimize edilmiş yazılım geliştirilmedikten sonra gerisi boş.
    Yanlış anlaşılmasın sorun cihazda değil, sorun geliştirici firmaların yeni yüksek çözünürlüklü android tabletleri sallamamasında. Yazılımların birçoğu da smartphone versiyonu ile çalışıyor direkt, tablet optimizasyonu bile yok.
    Dolayısıyla yazılımsal destek yeterli olmadıktan sonra çözünürlük de anlamsız kalıyor. 9.7" Ipad'ler mesela artık tek çeşit çözünürlükte üretildiği için firmalar kolayca o çözünürlüğe optimize
    edilmiş yazılımlar hazırlayabiliyor, ama android'de adam gidip de senin elindeki spesifik cihaza özel optimizasyon getiremiyor. Binlerce model, hepsinde farklı farklı çözünürlük developer hangi biriyle uğraşacak ?
    640-720p koyup geçiyor adına da hd diyor işi bitiriyor. Google android tabletlerde standartlaşma ve dolayısıyla geliştiricilere yazılımsal optimizasyon imkanı sunana kadar tablette ipad diyorum.

• quote:

önce kahkaha attım sonra bastım eksiyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kungfukid

quote:

Açıkla Bakalım nedenini ? Fanboy çok biliyorsunuzya siz ama apple ı a laf gelmesin nesiniz siz belamı benim tabletim ipad 4 telefonum nexus 4 tarafsız konuşmam budur androiddeki özgürlügü ios da ios daki seriligi androidde görmüyorum bukadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secteria -- 13 Temmuz 2013; 3:13:57 >

• quote:

quote:

quote:

Açıkla Bakalım nedenini ? Fanboy çok biliyorsunuzya siz ama apple ı a laf gelmesin nesiniz siz belamı benim tabletim ipad 4 telefonum nexus 4 tarafsız konuşmam budur androiddeki özgürlügü ios da ios daki seriligi androidde görmüyorum bukadar.

Ben fan falan değilim
    Bunu neye dayanarak söylüyorsun bilmiyorum ama benim de telefonum android , eski tabletim de androiddi ama şu an iPad mini kullanıyorum
    Tek söyleyeceğim iOS androide 1000basar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• iPad mini'nin en büyük dezavantajı ekranı kesinlikle. İlk başlarda 10" tabletin altında olan tabletlere ön yargılı yaklaşıyordum ama bu cihaz gerek inceliği gerekse hafiffliği sebebiyle asıl tabletim oldu.Şu anda bu yorumu da iPad mini'den yazıyorum zaten.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben fan falan değilim
    Bunu neye dayanarak söylüyorsun bilmiyorum ama benim de telefonum android , eski tabletim de androiddi ama şu an iPad mini kullanıyorum
    Tek söyleyeceğim iOS androide 1000basar

Hangi Konuda ? çözünürlüğe destek vermıyor dediniz artık verıyor nerden açık bulacaksın bakalım ben tablette apple nın ustune tanımam ama ios daki kısıtlılık duygusu hepsini alıyor benden.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.