Şimdi Ara

PTTCELL [Ana Konu] (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.908
Cevap
121
Favori
485.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kompozer

PTTCELL KULLANANLAR DİKKAT

Benim üzerime olan ancak benim kullanmadığım bir Pttcell hattını başka bir operatöre taşıdım. 26'yı 27'ye bağlayan gece hat taşındı. Fatura 00.00 da kesiliyor taşıma ise 02.00 da oldu. 2 saat nedeniyle yeni fatura dönemine giriş yaptı.

BTK kararına göre operatör benden sadece 2 saat için ekstra 1 günlük kullanım bedeli kesmesi gerekirken tam 1 aylık fatura kesti. Normalde Avea 1 günlük kesiyor ama Pttcell sanal operatör olduğu için BTK kararına uymuyor. Bu konuyu müşteri hizmetleriyle görüştüm, BTK kararının sanal alt operatörleri bağlayıcı bir kararı olmadığını ve Pttcell'in 1 dakika bile olsa yeni fatura dönemine girince tam fatura alacaklarını söylediler.

BTK'ya şikayet ettim ve cevaplanmasını bekliyorum.

Pttcell'den numara taşıyacakların bu konuda dikkatli olmasını tavsiye ediyorum.

Öyle saçmalık mı olur? Sanal operatör olduğu için btk kararına uymayacakmış. Yalana bak. Kimin kurallarına uyacaksın peki? Yasal boşluk var mı bilmiyorum ancak yine de btk karışır bu işlere. En azından Avea'ya hesap sorar. Avea'da pttcell'e hesap sorar. Bence durumu birde Avea ile görüşün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: psirik

quote:

PTTCELL KULLANANLAR DİKKAT

Benim üzerime olan ancak benim kullanmadığım bir Pttcell hattını başka bir operatöre taşıdım. 26'yı 27'ye bağlayan gece hat taşındı. Fatura 00.00 da kesiliyor taşıma ise 02.00 da oldu. 2 saat nedeniyle yeni fatura dönemine giriş yaptı.

BTK kararına göre operatör benden sadece 2 saat için ekstra 1 günlük kullanım bedeli kesmesi gerekirken tam 1 aylık fatura kesti. Normalde Avea 1 günlük kesiyor ama Pttcell sanal operatör olduğu için BTK kararına uymuyor. Bu konuyu müşteri hizmetleriyle görüştüm, BTK kararının sanal alt operatörleri bağlayıcı bir kararı olmadığını ve Pttcell'in 1 dakika bile olsa yeni fatura dönemine girince tam fatura alacaklarını söylediler.

BTK'ya şikayet ettim ve cevaplanmasını bekliyorum.

Pttcell'den numara taşıyacakların bu konuda dikkatli olmasını tavsiye ediyorum.

Öyle saçmalık mı olur? Sanal operatör olduğu için btk kararına uymayacakmış. Yalana bak. Kimin kurallarına uyacaksın peki? Yasal boşluk var mı bilmiyorum ancak yine de btk karışır bu işlere. En azından Avea'ya hesap sorar. Avea'da pttcell'e hesap sorar. Bence durumu birde Avea ile görüşün.

Bu hizmet Avea tarafından sunulmakta olup,
    tüketici memnuniyetine ilişkin her türlü husustan Avea sorumludur.Sitenin alt kısmında böyle bir not var.Arkadaşın dediği gibi öyle sıyrılmak kolay değil..

• Pttcell’den yeni 21’lik tarife.. Üstelik taahhüt yok!
    Pttcell’lilerle
    3.500 dakika
    Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi
    400 dakika
    Aylık Ücretsiz Her Yöne SMS
    400 SMS
    Aylık Ücretsiz Cepten İnternet
    400 MB
    Ücretsiz Süre Bitiminde Yurt İçi Her Yöne SMS
    30 Kuruş/Adet
    Ücretsiz Süre Bitiminde Yurt İçi Her Yöne Görüşme
    30 Kuruş/Dakika
    Birde bu çıkmış 21 lik tarife konuşma ve mesaj iyide internet berbat 400 mb ye neiş çevireceksin bitince 1 kbps ye düşürülür diyor yani internet yok ama hadi varmış gibi yapalım demeye getiriyor.Eğer istersen 10 tl daha bayılabilirsin,buyurun cenaze namazına.
  • Arkadaşlar bu pttcell in 64 mbit ini şehir merkezlerinde deneyen var mı? Bir işe yaramıyormu hiç acaba?
  • quote:

BTK'ya şikayet ettim zaten ama bir sonuç alınamadı. BTK'ya şikayette operatörden mail geliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: YERYAVUZ
    tüketici memnuniyetine ilişkin her türlü husustan Avea sorumludur.Sitenin alt kısmında böyle bir not var.Arkadaşın dediği gibi öyle sıyrılmak kolay değil..

Sıyrılmak kolay mı değil mi bilmiyorum ama sıyrıldılar.

Forumda benzer konuda sıkıntı yaşayan veya sadece kullandığı gün kadar Pttcell faturası ödeyen varsa örnek bir kişi varsa bana ulaşmasını rica ediyorum. Herkese 1 gün bile kullanım olsa tam fatura kestiklerini söylüyorlar. Eğer tam fatura değilde günlük kullanım kadar kesilen birisi varsa örnek göstermesini rica ediyorum.

Not olarak da Avea ile de görüştüm. Faturalandırma kısmına karışmadıklarını söylüyorlar.

• quote:

quote:

BTK'ya şikayet ettim zaten ama bir sonuç alınamadı. BTK'ya şikayette operatörden mail geliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: YERYAVUZ

Sıyrılmak kolay mı değil mi bilmiyorum ama sıyrıldılar.

Forumda benzer konuda sıkıntı yaşayan veya sadece kullandığı gün kadar Pttcell faturası ödeyen varsa örnek bir kişi varsa bana ulaşmasını rica ediyorum. Herkese 1 gün bile kullanım olsa tam fatura kestiklerini söylüyorlar. Eğer tam fatura değilde günlük kullanım kadar kesilen birisi varsa örnek göstermesini rica ediyorum.

Not olarak da Avea ile de görüştüm. Faturalandırma kısmına karışmadıklarını söylüyorlar.

O zaman fatura kesiminden bir 10 gün önce operatör değişikliği yapıp, işi garantiye almak lazım. Yoksa kitliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45

Arkadaşlar bu pttcell in 64 mbit ini şehir merkezlerinde deneyen var mı? Bir işe yaramıyormu hiç acaba?

Whatsapp için falan kullanılabilir. Sonuçta saniye de 8 kb bir hıza tekabül ediyor. Telefonu parçalarsınız.
  • quote:

O zaman fatura kesiminden bir 10 gün önce operatör değişikliği yapıp, işi garantiye almak lazım. Yoksa kitliyorlar.

Ben 8 gün önce başvurdum ama başvuru yaptığım bayi evrakları sisteme araya hafta sonu girdiği için giriş yapmamış bu sebeple gecikme oldu. Kendi kullandığım hat olmadığı içinde çok fazla takip etmedim. Ancak 2 saatlik kullanım dönemi içinde bu yaptıklarını doğru bulmuyorum. Faturalarını tam olarak ödedim, ama ödediğim parayı helal etmiyorum. Benzer bir durumda Avea 1 günlük fatura keserken alt operatörü Pttcell tam fatura kesiyor.

Pttcell kullananlar bu konuda dikkat etmeliler. Şikayetiniz hiçbir sonuç doğurmuyor.
  • pttcell e geçmeyi düşünüyorum fatura kesim tarihi ne pttcellde ve sabit bir gün mü
  • Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız hattan faturalı hatta geçiş yapan müşterilerimiz adına düzenlenecek ilk faturalara, söz konusu fatura döneminde 15 günden fazla kullanım yapıldığı takdirde ilgili döneme ait tarife ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığı takdirde ise ilgili döneme ait tarife aylık ücretinin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatörlere numara taşıma ve hat iptali yapılması durumunda çıkan son faturaya ise tarife aylık ücretinin tamamı yansıtılacaktır.

böyle bir ibare var nasıl tam fatura aldılar.

edit: pardon siz numara taşıyarak gitmişsiniz. Numara taşıyarak gidenler için tam fatura yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilcc -- 24 Aralık 2014; 18:26:46 >
  • herkeze sllmm . bnm de ptt hattım war ve kapatmak ıstıyorum . yenı faturalı hat pttcell almıstım .
    bılgısı olanlar yardımcı olur sa sevınırım . bn kapatma ıstesem dıger ayların wergısı ws ıstenır dıye duydum . kapatmadan baska operatore konturlu olarak gecsm yıne de vergı ws cıkarır mı ptt . ve ole yukleme yapmadan kapanmasını beklesem .
    sımdıden tsk ederım yardım ıcn ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ş casper

herkeze sllmm . bnm de ptt hattım war ve kapatmak ıstıyorum . yenı faturalı hat pttcell almıstım .
    bılgısı olanlar yardımcı olur sa sevınırım . bn kapatma ıstesem dıger ayların wergısı ws ıstenır dıye duydum . kapatmadan baska operatore konturlu olarak gecsm yıne de vergı ws cıkarır mı ptt . ve ole yukleme yapmadan kapanmasını beklesem .
    sımdıden tsk ederım yardım ıcn ..

Numara tasi baska hatta ister kapattir ister tl yukleme kendi kapansin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her yone 5000 sms 3tl gerci ben fazla kullanmiyorum ama smsi yetmiyenler icin gayet uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: INVESTGN DISCOVERY

Her yone 5000 sms 3tl gerci ben fazla kullanmiyorum ama smsi yetmiyenler icin gayet uygun.

3 TL'ye HY 5000 SMS çok iyi gerçekten.. Bu ay aldım işimi gördü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

pttcell e geçmeyi düşünüyorum fatura kesim tarihi ne pttcellde ve sabit bir gün mü

Her ayın 27'sinde fatura kesilir. Ve kullanımlarınız yenilenir.

Belirtmek istiyorum geçmiş aydan kalan kullanımlarınızı gelecek ay kullanamazsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 21 Lira verilmez bu pakete.. :/ +İnternet hızı 128 kbps bile değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodiac Killer -- 26 Aralık 2014; 12:58:25 >
  • ferhatunal66 cok tsk ederım kardesım yardımın ıcn
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodiac Killer

14 Lira verilmez bu pakete.. :/ +İnternet hızı 128 kbps bile değil.

Sen verme ben.gayet memnunum bu arada sen hangi oparatordesin sadece ogrenmek amacli sormak istedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatunal66

quote:

Orijinalden alıntı: Zodiac Killer

14 Lira verilmez bu pakete.. :/ +İnternet hızı 128 kbps bile değil.

Sen verme ben.gayet memnunum bu arada sen hangi oparatordesin sadece ogrenmek amacli sormak istedim

21 lik t!t!tarifeden almayi dusunuyorum internet hızı nasildirr
  • pttcell aldık ama 16 tl ye 256mb paket birden bitiyor ve hızı çok yavaşlıyor nedeni ise facebook resimler videolar çok götürüyor
    2gb paket alsakda kısa sürede dolup hızı gene yarıya düşecek.hızı azalmayan hızlı olan tarife yokmu
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.