Şimdi Ara

PTTCELL [Ana Konu] (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.909
Cevap
121
Favori
485.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: inexo

tahhüt yok çıkarken ücretlendirme olmadı zaten ama yukarıda alıntı yaptığım şekilde geri dönüş olunca ekstra ücretlendirme yapıyor acaba bunu ptt yapıyor mu

sözleşmede yazıyor avea ya dönüş yapılırsa hat ucreti alınır diye maddelerini unuttum ama yazıyor yani..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fotoğraf çekip,fotoğrafı msj a ekleyip atınca mms mesajı olduğundan 1 tl kesiyorlar
    bana 16 tl yerine 18 tl geldi.2 tl fazladan ödücem nedeni 2 defa resim çekip msja ekleyip atmak,detaylı faturaya baktım,bunu yaparsanız bilginiz olsun
  • MMS'in hangi operatörde ücretsiz olduğunu gördün?
  • 15 liraya mükemmel.
    Hem konuş,hem internette dolaş sınırsızca hemde sms at.
    Gariban tarifesi.
    Bataryanıza kuvvet...

• Şu operatörde hem mobil ödeme olmaması, hemde nano sim, micro sim gibi seçeneklerin olmaması, en kötüsü de bayii mantığı olmadığı için yaptırdığınız işlemlerin sonucunu günlerce beklemek gibi saçmalıklar olduğu için benim artık sabrım tükendi.

GSM dünyası da artık bu sim kart işinde bir standart oluşturmalı. iPhone için ayrı nano sim, android telefonlar için micro sim, tuşlu telefonlar için normal sim lazım diye sürekli sim kart değişikliği mi yapacağız?
  • Sim kart olayını bu hale sağolsun Apple getirdi.

PTTCell tarafındaki diğer sıkıntı ise yurtdışını arama ve yurtdışında kullanım için paketler içermemesi.
    Mobil ödeme de benim için eksik konulardan biriydi. Bu sebeple Avea'ya geçiş yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

fotoğraf çekip,fotoğrafı msj a ekleyip atınca mms mesajı olduğundan 1 tl kesiyorlar
    bana 16 tl yerine 18 tl geldi.2 tl fazladan ödücem nedeni 2 defa resim çekip msja ekleyip atmak,detaylı faturaya baktım,bunu yaparsanız bilginiz olsun

Gayet normal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Nano sim ihalesinde Nokia ve Apple yarıştı ama ihaleyi Apple kazandı, sonuçta bu iki şirket değilde başka birileri girseydi ihaleye onlarda kazanabilirdi, sorun o değil aslında. Sorun madem son teknoloji bu, sim kartın küçük olması az yer kaplaması iyi bir şey ama bunu tüm firmalar standart hale getirecek şekilde kanunlaştırılmalıydı global bazda. Neyse şu an yapılabilecek bir şey yok bu konuda.

Bende mesajımda dediğim öyle bezdim ki bu durumlardan hat taşıtıp günlerce beklemeye bile tahammülüm kalmadığından yeni hat alıp geçtim.

23 TL karşılığında bir yıl tahattütlü geçtiğim Avea tarifesi ise :

500 Dakika Her Yöne Konuşma
    5000 SMS
    1GB İnternet (AKK sonrası 96kbps)
  • Toplam 4 hattımı (2 si vdfne, 2 si avea idi) PTT cel e taşıdım.
    3 hat 14 luk paket biri 24 luk paket.
    Ilk faturalar 8.5 , 8.5, 10 ve 12 TL olarak geldi. 15 ocak 31 ocak arası dönem olarak. Bakalım 2.ay faturalar nasıl gelecek. Internette pek sorun yaşadığım söylenemez.
    Böyle devam ederse ben karlı gözüküyorum.

• Ödediğin 4 adet olan tüm faturaları toplasan turkcell deki 1 aylik 1 kişinin tarife/fatura ya denk geliyor :)
  • Evet PTT Cel'e geçmeden evvel avea ! kullanıyor 1200 dk, 2 GB internet için 49 TL paket seçtiğim halde
    sürekli 60, 70 TL gelmeye başlamıştı. Çocukların telefonları (32 TL x2) 64 TL, eşime de 50 TL toplamda 163 TL gibi bir rakam geliyor,
    bazen bunun biraz altına, bazen de üstüne çıkıyordu.

Şimdi 24 benim paketim, 3 x 14 TL diğer paketler, inşallah her ay en fazla Toplam = 66 TL ye iletişimi çözmüş olacağız.
    Bir hat fiyatına 4 hattı kurtaracağız.

Bir noktayı hatırlatmakta fayda var; ilk ay 4 fatura toplam 40 TL gibi geldi ama bu (Ocak) 15 günlük kullanım bedeli. Asıl
    şubat ayı kullanım bedeli ile ilgili faturalar gelince kesin fark ortaya çıkacak.

Sürekli seyahat eden biri olarak Türkiye'nin hemen her ilinde telefon(GSM) ve (3G) internet kullanıyorum. Beraber tura çıktığımız
    arkadaşlarımda vodafone ve Turkcell olanlar var. Vodafone 3G konusunda genelde daha hızlı. Sivas, Erzurum gibi yerlerin
    köylerinde vodafone zayıf. Ege bölgesi ve Doğu Güneydoğu bölgelerinde 3G de Avea-PTTcell zayıf geldi bana.
    İç anadolu ve Ege Bölgesinde Turkcell'in 3G si daha hızlı olduğunu test ettim.

Fiyat/performans açısından PTT Cell memnuniyet verici diyebilirim.

• Ben de pttcell e gecmek istiyordum fakat hattim benim uzerime degildi ve uzerine olan kisi de yurtdisindaydi.Ptt`ye gittim,kimlik fotokopisiyle yapamayacaklarini soylediler.Ben de avea`ya gittim hatti uzerime aldirdim.18.02.2014 tarihinde hat uzerime gecti.19.05.2014 tarihinde tarifeler sona ermesse araniza katilacagim insallah.
  • Mike Tyson kullanıcısına yanıt
    Sona erecegini sanmiyorum. Mantikli bir yol izlemissiniz :)

• Ben simdi Avea'dan pttcelle gecsem 60tl hat ücretini ödeyecek miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Elitforce

Ben simdi Avea'dan pttcelle gecsem 60tl hat ücretini ödeyecek miyim?

hayır

• quote:

quote:

hayır

peki yeni simkart veriyorlar değil mi

• quote:

quote:

quote:

hayır

peki yeni simkart veriyorlar değil mi

evet

• quote:

Numara taşımada ücret alınmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler
    @inexo @Yandex

• quote:

Orijinalden alıntı: baris195

fotoğraf çekip,fotoğrafı msj a ekleyip atınca mms mesajı olduğundan 1 tl kesiyorlar

sms içeriğindeki metine eklediğiniz her format (resim dosya)mms e dönüştürüyor.

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.