Şimdi Ara

PANASONIC SC-BTT190EGK Ana Konu (3D Bluray 1000W Usb Wi-Fi ve DLNA/ Smart Tv) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
7
Favori
13.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam cihazı o kadar inceemedim ama bildiğim kadariyla cihazda hdmi in yok. Hdmi'dan ses alacagini sanmıyorum. Laptop tvye bağlı, tv optik ile cihaza bağlı ise (ki 1000km uzaklik var) ve hala 5+1 ses alamiyorsan cihaz ses ayarindan süper sorround secip sorunu gidebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfu420 -- 23 Ağustos 2013; 18:39:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç aşırı kaçmaz hocam. Apartman daireleri için de ideal. Bence tvde optik çıkış var ise sadece tvden bağla. Sök çıkar uğraşma. Olurya laptop baglarsin tv usbsi üzerinden film oynatirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfu420 -- 23 Ağustos 2013; 18:38:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfu420

Hocam cihazı o kadar inceemedim ama bildiğim kadariyla cihazda hdmi in yok. Hdmi'dan ses alacagini sanmıyorum. Laptop tvye bağlı, tv optik ile cihaza bağlı ise (ki 1000km uzaklik var) ve hala 5+1 ses alamiyorsan cihaz ses ayarindan süper sorround secip sorunu gidebilirsin.

Aynen öyle optik kablom 1000 km uzakta diğer evde kaldı :) Buradan başka alacağım. Laptoptan direkt ses aktarmak içinde RCA stereo kablo aldım. Sesi çok kötü aktarıyor kablo orta kalite bir kablo ama yine de sesin çok daha iyi olması gerekli.... Tabii laptopun ses kartından da kaynaklanabilir...
  • Arkadaşlar cihazı bende aldım. Ev için ses oldukça yeterli. Kendinize göre güzel ayarlar yaparsanız ses gerçekten çok başarılı. Bu fiyata oldukça iyi tavsiye ederim

İnternet konusunda da çözüm benden gelsin. 60-65 lira gibi bir fiyata bu cihaz ile halledebilirsiniz. Ben Denedim çalıştı. İlk msja eklerseniz. düşünenlere faydalı olabilir.

vonets wi-fi bridge

PANASONIC SC-BTT190EGK Ana Konu (3D Bluray 1000W Usb Wi-Fi ve DLNA/ Smart Tv)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raziel82 -- 23 Ağustos 2013; 22:09:32 >

• Yeni nesil laptoplardansa sanmam ses kartından olacağını yinede çözüm bulursan burdan paylasirsan bizde öğrenmiş oluruz

• Arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. Benim tv ilecihaz ARC ile bağlı.OPTİK KABLO'yu cihazla TV'ye bağlıyorum ama TV ilk açılırken cihazdan direkt ses alamıyorum.Cihazı açmam gerekiyor vede bu sefer direkt cihazın HOME sayfasına geliyor. Ayrıca TV çıkşından herseferinde HDMI-1 seçeneğini seçmem gerekiyor.Kısacası sorunum TV açılırken otomotik olarak ses sistemininde açılıp cihazdan ses almam için ne gibi ayarlar yapmam lazım.DİGİTURK kullanıyorum ve RECEİVER çıkışınada bağlasam kabloyu sonuç alamıyorum.Hangi bağlantıları ve hangi ayarları yapmam gerekiyor bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: salihefe

Arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. Benim tv ilecihaz ARC ile bağlı.OPTİK KABLO'yu cihazla TV'ye bağlıyorum ama TV ilk açılırken cihazdan direkt ses alamıyorum.Cihazı açmam gerekiyor vede bu sefer direkt cihazın HOME sayfasına geliyor. Ayrıca TV çıkşından herseferinde HDMI-1 seçeneğini seçmem gerekiyor.Kısacası sorunum TV açılırken otomotik olarak ses sistemininde açılıp cihazdan ses almam için ne gibi ayarlar yapmam lazım.DİGİTURK kullanıyorum ve RECEİVER çıkışınada bağlasam kabloyu sonuç alamıyorum.Hangi bağlantıları ve hangi ayarları yapmam gerekiyor bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim...

1. sayfada yazılı olan alıntıladığım bölümü uyguladığınızda sorununuz çözülmüş olacaktır.

quote:

TEK TUŞLA MODLAR ARASI (USB, FM Radyo, Aux, Bluray) GEÇİŞ;
    Kumandamızdaki "ext-in" tuşu ile modlar arası (USB, FM Radyo, Aux, D-in, Bluray) arası geçişleri çok rahat bir şekilde yapabiliyoruz.

• Quaker kullanıcısına yanıt
    hocam ben de TV ye optik kablo ile bağladım ses sistemini..
    TV yi açınca kendi açılıyor sistem ve kapatınca kapatınca kendisi otomatik kapanıyor, bu süper..
    Ama TV yi açınca "harici TV amplifikatörü aktif" diye uyarı geliyor ve ses sisteminin ekranında HDMI yazıyor.. sonra kumandadan ext-in tuşuna 1 kez basarak d-in moduna getiriyorum ve böyleyece ses sisteminden TV nin sesini alabiliyorum..
    "harici TV amplifikatörü aktif" uyarısından sonra direk digital bağlantıyı görerek sesi kendisi otomatik alamaz mı illa basacak mıyız kumandadan ext-in'e ?
    bunun mutlaka bir ayarı olmalı..
    ses sisteminin sound ayarlarından TV out u digital-in oalrak seçiyorum, yok..
    denemdiğim ayar kalmadı hem TV den hem sistemden bir türlü beceremedim..
    böyle bir ayar yok mu çok şey istemiyorum ki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quaker

Tvye optik kablo ile bağladım ses fena değil gibi. Hdd ile film vs. deneyemedim henüz.

Bende ses çok az çıkıyor. Ses gidip geliyor anlamadım gitti. LG tv .... Laptoptan hdmi ile aktararak seyrediyordum. Hiç sorun yoktu ses sistemini taktıktan sonra başladı. TV'yi açıp kapayınca düzelmişti.
    Şu anda aynı işlem işe yaramıyor. Ses gidip geliyor. İlginç neden olduğunu çözemedim. Tv ile ilgili bir sorun ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearless_X -- 26 Ağustos 2013; 23:07:23 >
  • ne güzel kampanyaymış o kaçırmışız vallahi cihazı yükseltmek veya satmak isteyen olursa mesaj atsın : )
  • Hızlıalda geçen güne kadar devam etti kampanya. Sistem bakıyodum uydular ayaksız diye bunu yedekte bekletiyordum. Teknosada 700 liraya pionerr vardı hem o bitti hem bu şansa. Altyazı dışında sorunsuz sistem oda az bi uğraşla hallediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

Hizlial.com'un yaptığı indirimle 399 TL'ye satılan ve 40 TL BKM indirimi ile yalnızca Bluray oynatıcısı fiyatına almış olduğumuz ses sistemi ile ilgili paylaşımları yapmak, sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla konumuzu açıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

TEK TUŞLA MODLAR ARASI (USB, FM Radyo, Aux, Bluray) GEÇİŞ;
    Kumandamızdaki "ext-in" tuşu ile modlar arası (USB, FM Radyo, Aux, D-in, Bluray) arası geçişleri çok rahat bir şekilde yapabiliyoruz.

Söylev arkadaşımıza çok teşekkürler)

quote:

Orijinalden alıntı: Söylev

ext-in tuşu ile d-in moduna getirebilirsiniz.
    ...

OPTİK KABLO İLE "CENTER"DAN SES GELMEME PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜ;

(Tasslehoffb arkadaşımıza çok teşekkürler)

quote:

Orijinalden alıntı: Tasslehoffb

Arkadaşlar, optik kablo ile centerdan ses gelmeme sorununun çözümü:

Sırasıyla şu işlemleri yapın; Ana Menü - Others - Setup - Sound - Surround Effects - Alttaki (TV/CD/ipod (2ch source)) seçeneği SUPER SURROUND olarak işaretleyin.
    Sorununuz çözülecektir.

CİHAZDA TÜRKÇE ALTYAZI PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜ;

1. ADIM: Cihazın Dil Seçeneklerini Türkçe Yapmak:
    - Öncelikle cihazımızda Ana Menu'den (Home) "Others"a, oradan da "Setup"a giriyoruz.
    - Sol taraftaki sekmelerden "Language"a geliyoruz.
    - Oradaki ilk 3 seçeneğe ("Soundtrack Preference", "Subtitle Preference", Menu Preference") teker teker giriyoruz ve önce "Other****"ı seçip ardından Türkçe'nin kodu olan 8482'yi giriyoruz.

- Sonuçta yukarıdaki gibi bir görüntü almamız gerek.

2. ADIM: MkvToolNix Programını Bilgisayarımıza İndirip Kurmak:
    - MKVToolNix programını aşağıdaki linkten indirip bilgisayarımıza kuruyoruz.
    http://www.downloadbestsoft.com/MKVToolNix.html

3. ADIM: Altyazıları Filme Gömmek
    - mkvmerge GUI.exe'yi çalıştırıyoruz.
    - "Input" sekmesi altında "Add"e tıklıyoruz ve açılan pencereden filmimizi seçiyoruz. Aşağıdaki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır.

- Resimde de görüldüğü gibi "Input Files" altında eklediğimiz film dosyasını, altındaki "Tracks, chapters and tags" penceresinde ise filmin içeriğindeki Video, ses ve altyazı gibi içerikler görünüyor.
    Mesela yukarıdaki resimde "Tracks, chapters and tags" penceresi içerisinde görünen;
    * V_MPEG4; video dosyasını,
    * A_AAC; ses dosyasını,
    * S_TEXT ise filmin içerisine gömülü altyazı dosyalarını göstermekte.
    Demekki bu filmde zaten 1 adet altyazı gömülüymüş ancak bu altyazı Türkçe değil. O halde bu altyazının önündeki tiki kaldırıyorum ki filmden çıkartayım.
    (NOT: Bu şekilde Filmde istemediğimiz altyazı ya da altyazıları, birden fazla ses içeren filmlerde istemediğimiz sesleri de kaldırabiliriz.)

- Şimdi filme istediğimiz Türkçe altyazıyı gömmek kaldı. Yine "Input" sekmesi altında "Add"e bir kez daha tıklıyoruz ve açılan pencereden bu kez altyazı dosyasını seçiyoruz. Aşağıdaki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır. "Tracks, chapters and tags" penceresi içerisinde;
    1. sırada; video dosyamız (Önünde tik var)
    2. sırada; filmin ses dosyası (Önünde tik var)
    3. sırada; filmin üzerinde gelen İngilizce altyazı (Önündeki tiki kaldırmıştık)
    4. sırada; bizim eklediğimiz altyazı dosyası (Önünde tik var)

- Artık herşey hazır. Pencerenin en altındaki "Start Muxing"e tıklayarak açılan ek pencerede işlemin tamamlanmasını bekliyoruz. İşlem tamamlanınca Ok tuşuyla bu pencereyi kapatıyoruz.

DİKKAT!!! Burada dikkat etmeniz gereken konu şu; altyazıyı gömdüğümüz filmi aynı klasöre atmakta. Eğer altyazı gömdüğümüz film .mkv uzantılı ise aynı klasörde, aynı ismin sonuna (1) ekleyerek isimlendirir. Örneğin filmimizin adı "Fast&Furious 6.mkv" ise altyazı gömdüğü film dosyasını "Fast&Furious 6 (1).mkv" olarak isimlendirir. Eğer filmimiz mp4 uzantılı ise; yani ismi "Fast&Furious 6.mp4" ise, altyazı gömdüğü dosyanın ismi "Fast&Furious 6.mkv" olacaktır, yani aynı isimli olacaktır. Dosya özelliklerinden mp4 uzantılı olan eski dosyayı silebilirsiniz.

SON ADIM: Türkçe Altyazıyı Kullanmak:

- Filmimizi açıyoruz ve kumandadan "Options" tuşuna basııyoruz.

- "Operation Menu"den "Subtitle"a gelip "1"i seçiyoruz.

ARTIK ALTYAZIMIZ TÜKÇE KARAKTER DESTEKLEMEKTE.

ESKİ HALİ:

SON HALİ:

İNCELEMEM (Daha detaylı inceleme eklenecektir)

FİZİKSEL YAPISI:

- Cihazın kutu içeriğinden; Kumanda, Bluray player, 4 adet uydu hoparlör, 1 adet merkez hoparlör ve 1 adet subwoofer'ın yanında kumanda için piller ve gerekli olan tüm kablolar çıkmakta. Kurulumu oldukça basit.

- Cihaza bakacak olursak ön yüzde piano black zemin üzerinde konumlandırılmış optik okuyucu, USB ve SD kart girişleri görünmekte. USB girişi aynı zamanda ipod ve iphone cihazların içindeki medyaları da okutmakta.

- Arka yüzde ise; hoparlör çıkışlarının yanında bir adet Wifi aparatı ya da kamera bağlanması için USB girişi, Ethernet girişi, Dijital ses girişi (optik), Analog Aux girişi ve FM anten takılmasına has bir giriş bulunmakta.

- Hoparlörler ise gayet küçük ve yine piano black görünümünde, sade ama şık bir görünüme sahip. Hoperlörlerin kasası plastik bu arada, ancak subwoofer ahşap kasaya sahip.

- Kumanda ise Panasonic kullananların alışkın olduğu bir tasarıma sahip. Eğer Panasonic TV'niz varsa zaten Viera Link ile bu ses sistemini otomatik olarak tanıyor, tek bir kumanda ile iki cihaza da hükmedebiliyorsunuz.

GENEL PERFORMANS:

- Ses ve Görüntü Kalitesi:
    Ürün 1000 Watt olarak piyasaya sürülse de gerçekte bu değeri veremeyeceğini hepimiz biliyoruz. Ancak benim daha önce media player ile kullandığım Vestel Slim 10 bundan çok daha büyük ve hacimli bir ses sistemi olmasına rağmen Panasonic'in verdiği ses daha temiz ve yüksek. Apartman içerisinde zaten sistemin sınırlarını zorlayamayacaksınızdır. O yüzden minik görünmesine bakmayın, ses kalitesi ve şiddeti son derece yeterli.

Ürünün görüntü kalitesi ise yine beğendiğim noktalardan ve problem yok.

- USB desteği:

USB üzerinde 500 GB'lık HDD'mi hızlı bir şekilde tanıdı ve içerisindeki mkv, DivX, mp4 tüm videolarımı hızlı ve sorunsuz bir şekilde oynattı. Yine resimler de aynı şekilde. Müzik henüz denemedim. Ben bu nedenle USB desteğini çok beğendim.

- Altyazı ve Menü:

Menü İngilizce ve Türkçe menü seçeneği bulunmuyor. Altyazı dilini ise menüde gerekli kodlar girilerek ayarlayabiliyoruz ancak sistem film dosyası dışında bulundan altyazı dosyalarında Türkçe karakter desteği sunmuyor. Sadece filme gömülü altyazılarda Türkçe karakter seçeneği mevcut ki o konunun çözümü de bir üstte mevcut.
    Genel olarak menü kullanımı kolay ve anlaşılır ancak Türkçe desteği olmadığı için İngilizce bilmeyenlerin sıkıntı yaşaması doğal.

Ürünün bir de Smart özelliği var ki, Panasonic TV kullananların oldukça aşina olduğu bir Smart TV menüsü karşımıza çıkıyor. Ancak burada cihazın çok seri işlem yapamadığını, biraz ağır kaldığını belirtsek te internetten video izlemek, sosyal ağlara bağlanmak, internet radyo ve TV kanallarına ulaşmak gibi birçok konuda etkili olabildiğini belirtmekte fayda görüyorum. Ürün de Wifi özelliği opsiyonel olarak sunulmakta ve sadece Panasonic marka Wifi adaptörleri ile çalışmaktadır.

SONUÇ:

Cihaz bu fiyata (359 TL) ve özelliklere göre cidden çok başarılı. Neredeyse Bluray fiyatına komple bir sistem sahibi oluyorsunuz. Görüntü kalitesi, ses kalitesi, USB'den video oynatması, tanıdığı formatlar bakımından kesinlikle çok yeterli ve sorunsuz. Bir sorun altyazı idi, onu da dosyaya gömerek halledebiliyoruz. Ancak bence Türkçe menü seçeneği olmaması büyük bir sıkıntı. Sanayi bakanlığının hele ki Panasonic gibi büyük bir firmaya bu şekilde ürün pazarlamasına izin vermesi ve Panasonic gibi bir markanın da ürünü bu şekilde satışa sunması doğrusu çok büyük talihsizlik.

Hocam öncelikle böyle bir konu açıp ev sinema sistemi gibi karmaşık bir konuda yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Ben de panasonic sc-btt195epk modelinden alarak aranıza katıldım. Teknosadan 599 TL+ %10 chip para ile aldım. Bu konuyu maalesef ürünü aldıktan sonra gördüm. Satın almadan önce görmüş olsaydım muhtemelen diğer seçenek olan sony bdv490e modeline yönelirdim. Nedeni ise Panasonic gibi üst sınıf bir firmanın Türkçe dil desteği olmayan bir ürünü piyasaya sürmesi. Ayrıca montaja gelen servisin bana (uyumlu olmadığı halde) ısrarla hdmi kablo satmaya çalışması. Neyse ki vermeye (kakalamaya) çalıştığı kablo ile tv nin sesini sisteme aktaramadığı için almadım. Bu kez de bana hdmi kablo ile birlikte optik kablo vermeye çalıştı. Ancak bu şekilde tv den sesi aktarabileceğini söyledi (hdmi 30 tl+optik 20 tl toplam 50 tl istedi) Tabii önceden konu hakkında araştırma yaptığım için ARC (Audio Return Channel) destekli hdmi 1.4 kablo ile tv nin sesini de aktarabileceğimi biliyordum. Bayağı bir uğraşıp yapamayınca bu defa tv ile ev sinema sistemi arasında uyumsuzluk olduğunu söyledi ( bu arada tv nin LG 42lm640s cinema 3d olduğunu belirteyim). Televizyonum da panasonic olsaymış bu sorun olmazmış. Nihayetinde kablo istemediğimi söyleyip servisi gönderdim (biraz bozuldu tabii). Servis gittikten sonra uzun zaman önce aldığım, varlığını bile unuttuğum hdmi kablom aklıma geldi. Onu tv ye bağladım sorunsuz çalışıyor ( hdmi 1.4 olduğundan bile emin değilim). Ayrıca arka surround hoperlörler için ben de stand almayı düşünüyorum. Ultimate ayaklar çok şık görünüyor. Teknosa da 36 TL ye gördüm. Sanırım onu alırım.Tavsiye için teşekkürler.

Sonuç olarak 6 ay kadar önce televizyon alırken LG 42lm640s ile panasonic 42 tx-et5e arasında kalmış nedense ani bir kararla LG almıştım. Bir süre sonra pişmanlık duyup keşke panasonic mi alsaydım diye düşündüm.Panasonic ev sinema sistemini alıp bunları yaşadıktan sonra bu kez iyi ki LG almışım diyorum. Gördüğüm kadarıyla Türkçe dil desteği sorunundan muzdarip olan bayağı kullanıcı var. Bu konuda ne yapabiliriz? Bu ve diğer sorunlar için fikir alış-verişinde bulunup birlikte hareket edebileceğimizi düşünüyorum.

Son olarak ürünü iade edip başka bir ürün alsam mı diyorum, bu konu da ne dersiniz?

Selamlar...

• Selamlar;

Şimdi bizim durumumuzla sizin durumunuz farklı. Şöyle ki; biz 359 TL gibi bedavadan birazcık pahalı bir fiyata bu sistemi aldığımız için bazı şeyleri göz ardı edebiliyoruz. Türkçe altyazı sorununu birazcık uğraşla tamamen çözdük, Türkçe menüyü ise çözme ihtimalimiz yok ama ben şahsen hiç problem yaşamıyorum. MP4 videolarda sıkıntı var ama pek MP4 video da izlemiyorum zaten. :)

Siz ise alternatifleri olan bir fiyata aldığınız için eğer canınızı sıkıyorsa ve geri iade etme şansınız varsa bence iade edin. Zaten LG TV'niz olduğu için LG'nin sistemini alırsanız hem TV ile daha uyumlu olacaktır (tek kumanda ile kontrol edebilirsiniz), hem de LG medya oynatma açısından daha başarılıdır. En basitinde LG'de ses açıp kısmak isterseniz ses açma göstergesi ekranın kenarında görünür ve altyazıyı kapatmaz. Panasonicte bu en sinir olduğum şey. Film izlerken ses açıp kısmak istediğimde ekranın altında ve tam ortada kocaman ses göstergesi çıkıyor ve birkaç saniye orada kaldığı için altyazı kaçırıyorsunuz. LG'nin menü sistemi ve medya oynatma yetenekleri daha iyi.

• thedeparted kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ben de bu sistemi almadan önce Lg düşünüyordum ama istediğim özelliklere sahip HB1100MK (http://www.teknosa.com/kategori/ses-ve-goruntu/blu-ray-li/1399?q=[marka:lg,]&page=2&onlyinstock=False) modeli stokta yoktu. Biraz da mecburiyetten ve uygun fiyatı yüzünden Panasonic e yöneldim. Yine de çok geç sayılmaz. Önce Panasonic çağrı merkezi ile sonra Teknosa ile görüşüp iade ve değişim talebinde bulunabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearless_X

quote:

quote:

quote:

quote:

Filmleri laptoptan TV'ye aktararak seyrediyorum. Laptopun optik ses çıkışı yok. Sesi nasıl aktarabilirim

Laptop tvye hdmi ile bağlı olduğunda seste aktarılır.

5.1 olarak aktarılır yani ?

Ses sistemi hallediyor o işi

Ses sistemi ve laptop hdmı ile tv 2ye bağlı . Fakat ses sisteminden ses gelmiyor. Ancak tv'den hdmı 2 'yi seçersem geliyor o zamanda laptoptan görüntü ve ses aktarılmıyor. Aynı anda bu iş nasıl oalcak. Tv LG . Ses çıkışı otomatikte

Çözümü buldun mu bilmiyorum ama ben nasıl bağladığımı anlatayım belki yardımcı olur;

1. HDMI ARC üzerinden Bluray player'ı TV'ye bağlıyorum. Laptop'ı da yine HDMI'dan bağlıyorum. Bu şekilde görüntü laptop'dan gelirken ses oynatıcıdan geliyor.

2. Tv'nin ayarlarından ses çıkış noktasını "Ev sinema sistemi" olarak ayarlıyorum.

3. Bluray player'ın menüsünden önce" -----> kurulum menüsü------->Sistem----->Tv sistemi" buraya giriş yap ve tv nin çıkış sesini de buradan hoperlorler olarak ayarla.

Benim sistemim bu şekilde sorunsuzca çalışıyor. Umarım yazdıklarım senin de işine yarar.

Not: Sahip olduğum televizyon Pana VT30E, Tv'nin pana olmasının vierra linlk uygulaması dışında bir faydası veya artısı varmı bilmiyorum.

• Arkadaşlar,

Alt yazı ile ilgili bir problemim var eğer yardımcı olursanız sevinirim.

mkvtoolnix ile alt yazıları gömdüğümde bluray player çıkan dosyaları oynatamıyor. filmin bulunduğu klasörde kayıt edilen 10-15 dkk bir kayıt ve transcode adı altında bir klasör gözküyor filmin aslını göremiyor bunuu nedeni nedir ? Çok sıkıldım günlerdir uğraşıyorum lütfen yardımcı olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyena1954

Arkadaşlar,

Alt yazı ile ilgili bir problemim var eğer yardımcı olursanız sevinirim.

mkvtoolnix ile alt yazıları gömdüğümde bluray player çıkan dosyaları oynatamıyor. filmin bulunduğu klasörde kayıt edilen 10-15 dkk bir kayıt ve transcode adı altında bir klasör gözküyor filmin aslını göremiyor bunuu nedeni nedir ? Çok sıkıldım günlerdir uğraşıyorum lütfen yardımcı olun.

Bir yerde hata yapıyor olmalısınız. Ben altyazı gömerken, X klasöründeki film ve altyazı dosyasını ekliyorum ve gömmeyi başlattığımda, o X klasörüne gömülü altyazısı olan .mkv dosyasını atıyor. Mesela X klasörü içinde Xmen.avi (altyazısız film dosyası) ve Xmen.srt (altyazı dosyası) var ise yanına bir de Xmen.mkv olarak filmi atıyor. Eğer altyazı gömeceğim film dosyası zaten mkv ise Xmen.mkv (altyazısız film dosyası) ve Xmen.srt (altyazı dosyası) dosyalarının yanına gömülü altyazının olduğu film dosyasını bu sefer Xmen (1).mkv olarak atıyor. Onun dışında herhangi bir klasör, herhengi bir 10-15 dk'lık video atmıyor.

• thedeparted kullanıcısına yanıt
    Anladım, tekrar yaptıklarımı kontrol edicem

Size bir soru daha sormak istiyorum.

.srt dosyaları 3dsubtitler programı ile .sub yapabliyoruz. Yazılar düzeliyor ve bu şekilde bilgisayarı TV'ye bağladığımızda sorunsuz şekilde izleyebiliyoruz. buna istinaden de .sub uzantılı dosyaları mkv içine eklemek istedim. Fakat mkvtool ile filmin içine .sub dosyaların eklenemediğini gördüm.

Sonra 3dsubtitler programı ile bu sefer dsoyayı .SUP olarak çıkarttım yani bluray formatında. Bu formatlı dosyayı filme ekleyebildim. Bilgisayarda kullandığım VLC ve KMP player ile de film oynatabiliyor ve alt yazıyı görebiliyorum. Fakat aynı film'i hdd atarak bluray'e bağladığımda alt yazı gözükmüyor

Kısacası 3d mkv filmlerde alt yazı problemini halledebildiniz mi ?

Anlayışınız ve ilginiz için de ayrıca teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyena1954

Anladım, tekrar yaptıklarımı kontrol edicem

Size bir soru daha sormak istiyorum.

.srt dosyaları 3dsubtitler programı ile .sub yapabliyoruz. Yazılar düzeliyor ve bu şekilde bilgisayarı TV'ye bağladığımızda sorunsuz şekilde izleyebiliyoruz. buna istinaden de .sub uzantılı dosyaları mkv içine eklemek istedim. Fakat mkvtool ile filmin içine .sub dosyaların eklenemediğini gördüm.

Sonra 3dsubtitler programı ile bu sefer dsoyayı .SUP olarak çıkarttım yani bluray formatında. Bu formatlı dosyayı filme ekleyebildim. Bilgisayarda kullandığım VLC ve KMP player ile de film oynatabiliyor ve alt yazıyı görebiliyorum. Fakat aynı film'i hdd atarak bluray'e bağladığımda alt yazı gözükmüyor

Kısacası 3d mkv filmlerde alt yazı problemini halledebildiniz mi ?

Anlayışınız ve ilginiz için de ayrıca teşekkür ederim.

3D altyazı programlarının tamamı Media Player Classic vs PC programları için yapılmış programlar. Ben 3D altyazı için hemen herşeyi/her prgram denememe rağmen çözüm bulamadım. Cihazın da böyle bir desteğpi zaten yok.

Siz eğer bir çözüm bulursanız ve paylaşırsanız seviniriz...

• vaskin77 arkadaşım,

Lütfen beni yanlış analamyın ama rica ediyorum Pana'yı Lg, samsung ve benzeri ürünler ile kıyaslamayın, gidin alın Lg, Samy'yi. Ben 650 TL vererek bu modelin 195EPK serisini aldım. İst da mı yaşıyorsunuz bilmiyorum ama en iyi şekilde İst test edebileceğiniz iki yer mevcut; 1- Cevahir Teknosa 2- Maltepe Park teknosa

2000 TL değerinde olan lg samsung sistemlerine aynı formatta müzik dinle. hatta müzük için en iyi ayarlarına getir ve birde pananın bahsettiğim be ses sistemi ile karşılaştır. Arada ki bariz ses kalitesini anlamammana imkan yok.

Senin için önemli ve öncelikli olan hangisi olduğunu sorgula SES mi yoksa desteklenen formatlar mı ? Karşılaştıracağın aynı segmentte sony modeller var hatta daha iyi olanlarda var.

Not: Şu konuda da yanlış anlaşılmak istemem, panasonic'in bu şekilde yaptığı şeyleri desteklemiyor hatta kınıyorum ve bu sebeple de Panasonic ana merkeze her gün mail atmaya başladım, format desteklerini güncellemeleri ve bizi umursamayıp Türkçe menü yapmadıkları için Ne kadar umursayacaklar bilmiyroum ama elimden gelen bu
    3 gün oldu ve ben bunu sürekli olarak cevap çıkmasa dahi yapıcam

Halbuki televizyonalarında böyle bir sorun yok

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.