Şimdi Ara

Clio 1.4 rxt yi nasıl bilirsiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
87.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    okul bitti, yaklaşık 1 sene çalışıp biraz para topladım.
    biraz da pedere yüklenerek max 14-15 bine 2. el, az yakan, iyi kaçan,sorunsuz bi "ilk araba" istiyorum.
    ehliyetimi yeni aldım ve direksiyon tecrübem yok.
    benim kafamdan 2000-2001 clio 1.4 rxt geçiyo.
    forumda da genelde o fiyata önerilen arabalardan gördüüm kadarıyla.
    ama şimdi bi de kafama takılan konu acaba o araba gerçekten o fiyat eder mi?
    mesela max 1000 ytl daha çıkarak aynı yaşta almera,focus,megane lar var (bana fiyat arttır demeyin zaten çıktım yeteri kadar
    örnek olarak söylüyorum)
    aslında benim gönlümden geçen de yine hatchback arabalar.
    hem gençliğimizde hevesimizi alalım hem de istanbul trafiğinde bi de limuzin gibi kocaman arabalarla uğraşmayalım
    bi de evde başka araba da olmadığından şimdi bizimkiler yok bizi pikniğe götür yok haftasonu teyzenlere gidiyoruz gibi isteklere de başlıcaklar
    bu açıdan arabanın iç hacmi de çok sıkışık olmamalı (clio nun sedan versiyonu ideal bi aile arabası olarak geçiyo. hb modeli de çok dar diildir inşallah)
    neyse bu kısa özgeçmişten sonra clio gerçekten uygun seçim mi benim için?
    yok diil derseniz ne önerirsiniz (ahan da kritik cümle. kafam allak bullak olacak yine )
    fiyatı daha da arttırmayı düşünmüyorum (gerçi fiyatlar uçmuş ikinci elde ama napalım o da bizim bahtsızlığımız olsun)

bi de başta clio olmak üzere önerdiğiniz arabanın en kötü özelliklerini de sayarsanız sevinirim (hiç bi araba mükemmel olmadığına göre mutlaka bi eksiği var di mi? bi de sürprizle karşılaşmayalım arabayı alınca )
    şimdiden herkese teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor -- 25 Haziran 2006; 2:29:04 >

• dostum bende tek kapı spor modeli var. 1.6 110 hp,yeni aldım ben de,1 hafta oldu henüz. sana şöyle anlatayım, araba tek kapı olduğu için mi bilmem arkası çok dar ve tavan basık(sanırım tek kapı olduğu için). motor çok şahane, gti'lardan sonra gelir performansta. yakıt benim hayvani kullanımıma rağmen 8 litrede(80%anadolu yakası şehiriçi). yol bilgisayarı,çelik jant,sis farı 4 airbag,klima standart. donanım olarak üzmüyor insanı. bu spor versiyon olduğu için sanırım,süspansiyon çok sert,bozuk yollarda langır lungur gidiyor. aslında ailenle kullanmıyacaksan olsan direkman öneririm sana. symbollere(sedan) yanaşma genç adama yakışmaz, yol tutuş,işçilik,malzeme kalitesi olarak da fransızlara göre çok zayıf. alternatif olarak 96-2001 arası civic tek kapı düşünebilirsin.

not: ben 12.600 e aldım aracı,boya yok,80.000de ağır bakımı falan yapılmış durumda. sen de araştırırsan bulabilirsen bu fiyatlara. 15 milyar 2000 clioyaya çok para

• Clio 1.4 rxt yi nasıl bilirsiniz?

İyi biliriiiiiiizzzz...
    Hakkınızı helal ediyomusunuz?
    Ediyoruzzz....
    Gömün ozaman

Kardeş konu başlığını gördüm aklıma ilk gelen bu Cenaze Namazı oldu.

Kusra bakma kızdırdıysam, azıcıkta gülmek lazım sanki.

• sorunun içeriğinin genişliğinden dolayı kitlemiyorum,soran olursa

http://forum.donanimhaber.com/searchpro.asp?phrase=clio&author=&forumid=cat_6&topicreply=topic&message=subject&timeframe=%3E&timefilter=0&language=single&top=300&criteria=AND&minRank=0&sortMethod=r&submitbutton=+Tamam+

ilgili clio topiklerine bir bak derim.

önceden o araçla ilgili çok yorum yapıldı.

pek olumsuzuna rastlamadım

• ben symbol düşünmüyorum zaten
    ama iç hacim olarak aynıdır diye örnek vermek istedim
    ya aslında bikaç aydır aklımdaydı bu araba işi ama şartlar olgunlaşmadı bi türlü.
    o zamanlar 14 e alınıyodu
    çok bahtsızım ya tam almaya niyetlendik fiyatlar 15 e vurdu
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=2342301
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=1967051

şunlardan birini 14500 e kapatabilirsem mantıklı gibi geliyo bana siz ne dersiniz?
    (aman sahibi duymasın)
    civic leri de alternatifler arasında tutuyorum aslında ama clio daha ağır basıyo şu an.
    sebebi ise hem ekonomik olması (işe arabayla gidip gelmeyi düşünüyorum.)
    bi de çevremde honda kullanan yok. o yüzden ister istemez bi ön yargı oluşuyo insanda.
    yakıtı nasıldır, arıza çıkarsa kaça patlar falan hiç bilmiyorum.
    kimi az yakar diyo kimi 2001 öncesi hondalar benzini içer diyo.
    o konuda da yorumlarınızı bekliyorum.
    özellikle bu konularda clio 1.4 rxt ile karşılaştırmalı olarak yorum yazarsanız sevinirim

• clio hakkındaki yorumları okudum ama herkese tam cevap olmuyo sonuçta
    hele de araba almak gibi ciddi bi yatırım isteyen bi konuda insan daha fazla araştırma yapıp soru sorma gereği duyuyo
  • Ben 20 gun önce aldım clio mu.2001 1.4 16v rxt otom.Şimdilik çok memnunum.48 bindeydi aldığımda.50 bin bakımına soktum 225 ytl tuttu Yetkili serviste.İç hacim önceki arabam 106 ya göre iyi.Yol sesi daha az ama var.Bozuk yollarda tıkırtılar oluyor arabada.Ama normal yani.Tüketim olarak full İst içinde ve %70 ağır trafikte aracım bir depo ile 430 km yol gitti,ve benzin ışığı yandı.Manuel olanın 500 km gidebileceğini sanıyorum.Tüketim az değil ama normal bence.Zira 106 ile de bir depoyla şehir içi 500 km gidiyordum.Aracımın sunroof u bozuk yollardaki tıkırtının ana nedeni.Yetkili servis bunun normal olduğunu ve boşuna uğraşmamam gerektiğini söyledi.Çünkü yok etmek mümkün olmuyormuş bu tıkırtıları.Zaten düzgün yolda pek derdi yok.Yol tutuş iyi,motor sesi çok değil.Şimdilik tem de 180 km hıza cıktım en fazla. Motor sesi ve titreşim dışında stabildi gidişi.Zaten bu süratte bu sınıf araçlar uzun süre (hatta hiç kullanmamalı) kullanılmaz.120-140 arası gayet sessiz ve konforlu,güven hissi veren bir araba.
    Şimdilik izlenimlerim bunlar...Yardımcı oldumsa ne mutlu...
    Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctuna -- 25 Haziran 2006; 4:59:06 >

• öncelikle yorum yazan herkese teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: ctuna

Ben 20 gun önce aldım clio mu.2001 1.4 16v rxt otom.Şimdilik çok memnunum.48 bindeydi aldığımda.50 bin bakımına soktum 225 ytl tuttu Yetkili serviste.İç hacim önceki arabam 106 ya göre iyi.Yol sesi daha az ama var.Bozuk yollarda tıkırtılar oluyor arabada.Ama normal yani.Tüketim olarak full İst içinde ve %70 ağır trafikte aracım bir depo ile 430 km yol gitti,ve benzin ışığı yandı.Manuel olanın 500 km gidebileceğini sanıyorum.Tüketim az değil ama normal bence.Zira 106 ile de bir depoyla şehir içi 500 km gidiyordum.Aracımın sunroof u bozuk yollardaki tıkırtının ana nedeni.Yetkili servis bunun normal olduğunu ve boşuna uğraşmamam gerektiğini söyledi.Çünkü yok etmek mümkün olmuyormuş bu tıkırtıları.Zaten düzgün yolda pek derdi yok.Yol tutuş iyi,motor sesi çok değil.Şimdilik tem de 180 km hıza cıktım en fazla. Motor sesi ve titreşim dışında stabildi gidişi.Zaten bu süratte bu sınıf araçlar uzun süre (hatta hiç kullanmamalı) kullanılmaz.120-140 arası gayet sessiz ve konforlu,güven hissi veren bir araba.
    Şimdilik izlenimlerim bunlar...Yardımcı oldumsa ne mutlu...
    Saygılarımla...

bak şimdi kafam karıştı yine
    ben clio nun en önemli artılarından biri olarak düşük yakıt tüketimini görüyodum (1.4 motor 16v)
    km de kaç ykr yapar peki bu benzin fiyatı?
    bu arada arabayla fazla bi hız yapacağımı düşünmüyorum (acemiyiz ne de olsa )
    65 bin de buldum bi clio
    sizce bu km nasıldır bu araba için?
    çok az bi rakam diil ama daha temizi de denk gelmedi şimdiye kadar

• bu aralar araba almak hiç akıl karı diil...sıfır arabaların fiyatları uçtu,ikinci eller değer kazandı...piyasa durumunun netleşmesini bekle bence...sonra kafanı taşlara wurma
  • Yakıt konusunda sen eger düz vites alırsan dediğim gibi 500 km yaparsın şehir içinde.Arabanın deposu 48 litre.Ve bu soylediğim degerlerde tem yok.Hep şehir trafiği., dur kalk.Birde bunlara sürekli klimanın açık olduğunu ekleyeyim.O yüzden yakıt tüketimi çok fazla değil bence.Yol şartları,klimanın kapalı olması durumunda benim otomatik arabanın şehir içinde 500 km yapacağını,düz vites olanının da 550 km ye ulaşabileceğini düşünüyorum.Uzunun yolda zaten daha da ekonomik olacaktır.Yani tüketim tabi ki dizel bir araç kadar ekonomik değil ama kafaya da takılacak kadar cok değil.Yetkili servis bana 60 bin bakımında triger kayışını falan değiştirdiklerini söyledi.60 bin bakımı yaklaşık 400 ytl yi buluyormuş.Ona göre ayarlayın bütçenizi.Zaten bütün araçlardaa belirli bir km de bu kayışlar değişir.Motorun performansında çok memnun kalacağını düşünüyorum.16v 98 hp lik güç oldukça tatminkar performans sunuyor...
    Secim ve alım sürecinde Allah kolaylık versin...
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctuna -- 25 Haziran 2006; 14:34:42 >

• Amin diyorum

Arabayı düz vites düşünüyorum.
    zaten alırken bi de servise baktırıcaz artık
    nesi var nesi yok çıkar heralde ortaya

bu aralar araba alınmaz diyosunuz da bu ekonominin sağı solu da belli olmuyo ki yaw
    bana yakın bi zaman içinde düşüş olmaz gibi geliyo fiyatlarda siz ne dersiniz?
  • alınır tabi araba, şu an asıl dövizdeki sıçrama tam olarak ikinci el fiyatlarına yansımadı.asıl fiyatlar oturunca yansııyacak, onun için araba almanın tam zamanı. servis konusuna gelince ustaları sıkıştır enine boyuna anlatsınlar arabayı sana, bundan sonra bakımlarını da burda yaparız, sık sık görüşürüz falan de. boyalı yer varsa mutlaka öğren darbeden mi olup olmadığını . iyice araştır hocam, içine tam sinene kadar alma. hayırlısı olsun diyelim

quote:

Orjinalden alıntı: victor

Amin diyorum

Arabayı düz vites düşünüyorum.
    zaten alırken bi de servise baktırıcaz artık
    nesi var nesi yok çıkar heralde ortaya

bu aralar araba alınmaz diyosunuz da bu ekonominin sağı solu da belli olmuyo ki yaw
    bana yakın bi zaman içinde düşüş olmaz gibi geliyo fiyatlarda siz ne dersiniz?

• eyvallah

valla ben kararsız adamım bi de.
    nası beğenip de alacam bi araba hiç bilmiyorum
    üstelik de acemisiyiz mevzunun
  • bende clio rxt almayı düşünüyorum... 14000-16000 ytl arası alanıbilecek bir araç 2001-2002 modeller için konuşuyorum abs 2 hava yastığı klima var standart donanımda...
  • aslında en iyi yöntem önce kendin araştırıp içine sinmeyeleri elemek sonra iyi bilen bir tanıdığınla arabaya bakmak,ben 3 araba aldım hepsinde de bu yöntemi uyguladım alaha şükür başıma iş açan, bilmediğim problemi olan bir araba almadım hiç,bi de bir yöntem daha satıcıyla telefonda konuşurken bol soru sor,adama deki bak söylediklerine güvenip gelecem arabaya bakmaya eğer dediğinin dışında bir arıza varsa ekspertiz ücretini ve yol masrafımı sen ödersin. son olarak internette 15000 yazılan araç için 13 öner 13500'e bitirirsin büyük ihtimal,çoğusu istediğinin 1.500 fazlasını yazar o fiyattaki araba için.kolay gelsin
    quote:

Orjinalden alıntı: victor

eyvallah

valla ben kararsız adamım bi de.
    nası beğenip de alacam bi araba hiç bilmiyorum
    üstelik de acemisiyiz mevzunun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayathonda -- 26 Haziran 2006; 1:56:16 >

• cidden o fiyata düşerlerse süper olur ya
    son zamanlarda alan var mı peki bu arabadan?
    fiyat yazarsa memnun olurum
    bi de yakıt, donanım, konfor ve sağlamlık (sorunsuzluk ve güvenlik) açısından honda civic (2000 model falan) ile kıyaslayabilir misiniz?
    her iki arabanın da eksileri ve artılarını bilmek istiyorum
  • bende 1,6 8v rxt var
    bakımı az masraflı. ortalama şehirdışı 5/5,5 şehir içi 8 falan yakıyo. istanbul şartları tabi... ben 1 ay önce pazarlıkla fiyatı 13750 den 12250 ye düşürdüm. araç alacaksan sahibinden bul. sıkı pazarlık yap. mutlaka birine göster
  • Bende 2000 206 xs var. 1,5 ay önce 12.800 e aldım. Araç full (abs+2airbag+klima+sunroof) ve 2 tane çocuğu olan biri olarak zorlanmadan biniyoruz ve piknik gibi muhabettelerde kimse salça :) olmuyor. Memnunmusun dersen hatun da bende menunnuz herhalde daha iyisi olamazdı sana da tavsiye ederim. Eğer tek kapı olmaz dersen sen ortalama 2.000 ytl farkla bunun 4 kapıları var aynı ozelliklerde.
  • hocam slmlar almayın böle acip arabalr.. ikinici el bitti sayılır.. ya dizel alacağın ya japan alacağın şimdi dizellerde uçuyo .. clio 1.4 lere bi ara sardım aletlerrin kaporta durumları çok zayıf geldi bana .. gerçi pek araba beğenmem ben ama ikinci elde en uygun fiyatlısını tercih etmek lazım .. ve de en gözterişlisini.. peugeot lar uygun fiyatlı ve şekilli oluyo bence ama satışı zayıf olur.. japonlar da ikinci elide iyi olur.. honda felan.. bende şimdi yeni tipo aldım aile babasına aile arabası beya..! nese çok dağıtmayım .. s.a.
  • hocam bak bendede broadway war...aşağı yukarı aynı karakterde arabalar...

performans olarakta seni hertürlü tatmin eder özellikle acemiyim dediğin için sölüyorum hatta uçak gibi gelir....

yanlız şu bir gerçekki ömür boyu acemi kalmayacaksın sonuçta....

ben sana 97 98 veya son çıkan 99 toyota corolla xei-gli speciali (full)tavsiye ederim...

özellikle special i için konuşuyorum....

1600cc ile çok 2000cc arabalara kafa tutabilen nadir arabalardan...yakıt ise çok 1.4 arabalardan az...benim broadwayla aynı....0.2,0.3 litre fazla yakıyor sadece....

biz toyotayı 50000 km de almıştık 300000 de sattık...ve hala hiçbir sorunu yoktu arabanın...

sorunsuzluk olarak üstüne hiçbir marka tanımam....1 ytl bile para harcatmaz...yağı suyu dışında....

çok vefakar arabalardır....

inanılmaz seridir...kısa mesafede büyük motorlu arabaları dahi yerden yere vurabilir...kendi arabanızda kendiniz şaşırırsınız....yahu nasıl böle gider bu araba diye...japon yapmış kardeşim filan olursunuz emin olun...

önceden toyota sahibi olan arkadaşlar warsa onlarda anlatsınlar....ben eskiden beri toyotacıyım...ve imkan bulursam yine hiç düşünmeden alırım...

gerçektende toyotayla 2.0 cd vectra tokatlamış bi insan olarak bunları söleyebilirim...

bi düşün derim ben toyotayıda yani....

üstelik dediğin 14 15 milyara kolaylıkla bulabilirsin 100000 km altında...

yakıtınında cliodan daha az olduğunu düşünüyorum bu arada...

saygılarımla....

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.