Şimdi Ara

F10 525d xDrive vs F10 530d

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İkinci el F10 525d xDrive ya da integral aktif direksiyon ve sport şanzıman seçenekli F10 530d düşünüyorum.

İki aracın da teknik verilerine göre net ağırlıkları aynı;

525d xDrive; 2000cc-4 silindir-218 hp-450 nm torklu-yakıt tüketimi şehir içi 6 lt / şehir dışı 4,6 lt

530d; 3000cc-6 silindir-245 hp-540 nm torklu-yakıt tüketimi şehir içi 7,7 lt / şehir dışı 5,2 lt

0-100 hızlanma verisi 525d xDrive için 7 saniye iken, 530d için 6.3 saniye şeklinde.

Yakıt tüketimi olarak benim açımdan çok ciddi bir fark yok.

İkinci el piyasasında ise aynı dolulukta araçlar mukayese edildiğinde 525 xDrive'ların fiyatı daha yüksek.

Yol tutuşu benim için önemli bir etken. Merak ettiğim acaba integral aktif direksyon ve sport şanzıman özellikli bir 530d, sport şanzımanlı bir 525d xDrive'ı yol tutuş konusunda çok aratır mı?

Siz olsanız daha uygun fiyata arkadan itişli, 540 nm torklu, 6 silindir bir aracı mı tercih ederdiniz yoksa 4 çeker, 450 nm torklu, 4 silindir bir aracı mı?

• Fiyat daha uygunsa 530d tercihim olurdu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5.30d

• quote:

Orijinalden alıntı: nakuran

Merhabalar,

İkinci el F10 525d xDrive ya da integral aktif direksiyon ve sport şanzıman seçenekli F10 530d düşünüyorum.

İki aracın da teknik verilerine göre net ağırlıkları aynı;

525d xDrive; 2000cc-4 silindir-218 hp-450 nm torklu-yakıt tüketimi şehir içi 6 lt / şehir dışı 4,6 lt

530d; 3000cc-6 silindir-245 hp-540 nm torklu-yakıt tüketimi şehir içi 7,7 lt / şehir dışı 5,2 lt

0-100 hızlanma verisi 525d xDrive için 7 saniye iken, 530d için 6.3 saniye şeklinde.

Yakıt tüketimi olarak benim açımdan çok ciddi bir fark yok.

İkinci el piyasasında ise aynı dolulukta araçlar mukayese edildiğinde 525 xDrive'ların fiyatı daha yüksek.

Yol tutuşu benim için önemli bir etken. Merak ettiğim acaba integral aktif direksyon ve sport şanzıman özellikli bir 530d, sport şanzımanlı bir 525d xDrive'ı yol tutuş konusunda çok aratır mı?

Siz olsanız daha uygun fiyata arkadan itişli, 540 nm torklu, 6 silindir bir aracı mı tercih ederdiniz yoksa 4 çeker, 450 nm torklu, 4 silindir bir aracı mı?

525d xdrive daha mantıklı bir seçim gibi , hem mtv açısından hem de ikinci elinin daha canlı olacağını düşünüyorum

• Ikinci el alacak olsam kesinlikle 530 tercih ederdim..3000 cc nin zevki baskadir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

5.30d

aynen istirak ediyorum. bir an bile dusunmem.

@hederahelix ;

hayirli olsun. kac gundur "otomatik uzun far fonksiyonuna takilma, bende vardi kullandigim sayilidir" diyecektim, bir musait an bulamadim.. su an tatildeyim bi vakit yaratip ozelliklerini soracagim, sonra insallah gormeye de gelirim..

saglikli gunlerde kullan :)

@hederahelix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemUsUs -- 13 Temmuz 2013; 19:13:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sağol Cem. Aslında benim iş biraz değişik sonuçlandı. 320i ed siparişi vermişken borusan'ın haziran ayında yaptığı euro kuru kampanyasını değerlendirmeye alarak 520D aldım. Artık araba konusunu bir 10 yıl kapadığımı düşünüyorum :)

Görüşmek üzere diyorum en kısa zamanda. Senin inegöle yolun düşmüyor pek, en son ben senin tarafa doğru ufak bir gezi yapacağım.
  • daha da güzel olmuş :)) 3 ile 5 arasında bence dağlar var.. f10 test aracına binince e90'dan soğumuştum :)

beyaz aldım deme ne olur :)

istanbuldaki şirketin aracını alıyorum oraya gidince o da f10.. inan işkence gibi geliyor.. şirket etiler tarafında, park sorun, akmerkeze bile girmek kabus gibi.. fakat uzun yolda keyifli, inegöl bursa için çok rahat.. neler var içinde?

edit: senin o 10 yılına en fazla 3 yıl veriyorum :) biz bezdik bile şu an makyajlı e coupe veya 4 serisi bekliyoruz
    @hederahelix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemUsUs -- 14 Temmuz 2013; 1:04:10 >
  • Siyah aldım ben. Comfort paket. Ekstra birşey yok.

Dediğin gibi inegöl içinde çok tatsız arabayı kullanmak ama şehir dışı ve uzunyolda çok rahat ve keyifli.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.