Şimdi Ara

honda cr-v 1.6 i-dtec (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.763
Cevap
31
Favori
166.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün honda bayisinde dizel crv nin ekim sonunda geleceğini söylediler. Fiyatta 75 90 arası olacakmış donanım seviyesine göre.

• celebic kullanıcısına yanıt
    celebic hocamın hem sportage hemde traş makineleri konusunda faydalı paylaşımları çok olmuştur. bence CRV ye onunda bir göz ucuyla etmesi uygun olur

hem bizim açımızdan hemde forum açısından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkaf

celebic hocamın hem sportage hemde traş makineleri konusunda faydalı paylaşımları çok olmuştur. bence CRV ye onunda bir göz ucuyla etmesi uygun olur

hem bizim açımızdan hemde forum açısından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Bugün honda bayisinde dizel crv nin ekim sonunda geleceğini söylediler. Fiyatta 75 90 arası olacakmış donanım seviyesine göre.

Hangi bayi hocam? Bana başlangıcın 90.000 olduğunu söylediler. (Ankara Konya Yolu Bora)
  • gralcan kullanıcısına yanıt
    Sallamışlar bence , şu anki donanım seviyesi ile gelirse 90 olabilir ancak daha boş 75 civarı bir versiyon olacak büyük ihtimalle. Şanlıurfa bayisi 75-90 arası fiyatlar olacak dedi ben de neye göre söylüyorsunuz dedim . Merkezde konuşulan bize söylenen şey dedi. Bazı bayilerin fiyatı yüksek söylemesi amaçlı olabilir ayrıca... 90 beklerken 80 altı fiyat gelince millet atlar hesabı...
  • ingiltere fiyatlarını türkiyeye uyarlayan arkadşaların dediğide 75 binden başlayacağı idi. ben exclusivein de gelmesini istiyorum. sonuçta lifestyle da benim için en önemli şeylerden biri olan cam tavan yok.
  • Almanya'da da fiyat listelerine girmiş.En baz donanımı için 26000 euro isteniyor.Bugünkü kurdan hesaplayınca 70.000 lira ediyor.Tahminim bizde 75-80 aralığından başlar.Ama bu motor için otomatik vites kesin şart.Honda dizel-otomatik kombinasyonunda çok gerilerde kaldı.Aslında Japonların çoğu öyle.

quote:

Daten: CR-V - 1.6 i-DTEC 2WD Comfort
    Preis EUR 25.990,00¹

http://www.honda.de/automobile/modelle_cr-v_technische_daten.php#breadcrumb

• Honda borayi aradim yetkili 110 bile olsa almaniz zor asiri talep var 90000 den baslar minimum sonucta rakibi yok ama isterseniz araci takip edip cikinca bir arayin yine de dedi. Bencede c sinifa 70000 yerine bu araca 90000 mantikli jetta 6 ay sira iken bu rahat 1 yil bekletir

• Devlet büyüklerimiz sağolsun 1.6 hacim saçmalığı ile.

2wd mazda cx-5 150 beygir yakıt tüketimi
    4.6 4.1 5.4

2wd Honda cx-5 118 beygir tüketimi
    4.5 4.3 4.8

Şehir dışında cx-5 daha az yakıyor :)

Otomatik 4 çekerlerde durum

cx-5
    5.5 4.9 6.4

cr-v
    6.6 5.7 8.0
  • Sevgili arkadaşlar çok uzun zamandır yurtdışı sitelerden yeni 1.6 idtec motoru ve crv yi takip ediyorum.Özellikle ingilterede satışı başlaması sonrası testleri, forumları tek-tek izleyip okudum.Sanırım çok ciddi bir sorun var.Aracın izolasyonunun çok kötü olduğu içeride ve dışarıda motor sesinin çok belirgin olduğu söyleniyor.Yüksek ihtimalle doğru ki youtube da fon müziği kullanılmadan yapılan testlerde inanılmaz motor sesi var.Bu konuda honda türkiye ye öneriler yazdım, eğer geri dönüş yaparlarsa burada yazarım.Benim için aracın fiyatı ne olursa olsun izolasyonu zayıf, bol motor gürültüsü olan bir araç asla alınamaz.Sizlerden ricam lütfen sizde araştırın ve araç ülkemize gelmeden Honda Türkiye ye gerekli uyarı ve önerilerde bulunun.İnşallah Türkiye ye araç gelene kadar bu durumu düzeltirler yoksa sonuç hüsran olur gibime geliyor.Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isaacXL -- 14 Eylül 2013; 22:57:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: isaacXL

Sevgili arkadaşlar çok uzun zamandır yurtdışı sitelerden yeni 1.6 idtec motoru ve crv yi takip ediyorum.Özellikle ingilterede satışı başlaması sonrası testleri, forumları tek-tek izleyip okudum.Sanırım çok ciddi bir sorun var.Aracın izolasyonunun çok kötü olduğu içeride ve dışarıda motor sesinin çok belirgin olduğu söyleniyor.Yüksek ihtimalle doğru ki youtube da fon müziği kullanılmadan yapılan testlerde inanılmaz motor sesi var.Bu konuda honda türkiye ye öneriler yazdım, eğer geri dönüş yaparlarsa burada yazarım.Benim için aracın fiyatı ne olursa olsun izolasyonu zayıf, bol motor gürültüsü olan bir araç asla alınamaz.Sizlerden ricam lütfen sizde araştırın ve araç ülkemize gelmeden Honda Türkiye ye gerekli uyarı ve önerilerde bulunun.İnşallah Türkiye ye araç gelene kadar bu durumu düzeltirler yoksa sonuç hüsran olur gibime geliyor.Saygılarımla.

İzolasyon dışında neler demişler ? tüketim ,performans , süspansiyon konforu , yol tutuş, güvenlik gibi konularda ? Hocam madem okudunuz bize de bir özet geçin forum olarak bilgilenelim :)

• Genel anlamda iç malzeme kalitesi beğenilmiş ancak yer yer malzeme kalitesinin vasatı aşmadığı bölgelerin mevcut olduğu, ağırlıklı olarak şehir dışı kullanımla ortalama tüketimin 7.1lt/100km olarak saptandığı ve bununda fabrika verileriyle uyumsuz olduğu belirtilmiş (ki bence bu büyüklük ve ağırlıktaki bir araç için iyi bir değer), iç mekan genişlik ve ferahlığı herzaman olduğu gibi övülmüş ancak özellikle yüksek devirlerde motor sesinin inanılmaz rahatsız ettiği söylenmiş.Genel olarak yurt dışında şirketlerin filo aracı olarak talep edebilecekleri ancak bireysel kullanımda 2.2 litrelik dizel motorun tercih edilmesi gerektiği belirtilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isaacXL -- 14 Eylül 2013; 23:33:11 >
  • quote:

Genel anlamda iç malzeme kalitesi beğenilmiş ancak yer yer malzeme kalitesinin vasatı aşmadığı bölgelerin mevcut olduğu, ağırlıklı olarak şehir dışı kullanımla ortalama tüketimin 7.1lt/100km olarak saptandığı ve bununda fabrika verileriyle uyumsuz olduğu belirtilmiş (ki bence bu büyüklük ve ağırlıktaki bir araç için iyi bir değer), iç mekan genişlik ve ferahlığı herzaman olduğu gibi övülmüş ancak özellikle yüksek devirlerde motor sesinin inanılmaz rahatsız ettiği söylenmiş.Genel olarak yurt dışında şirketlerin filo aracı olarak talep edebilecekleri ancak bireysel kullanımda 2.2 litrelik dizel motorun tercih edilmesi gerektiği belirtilmiş.

Şehirdışı 7.1 mi
    Hocam honda dürüst bir firma fabrika verisiyle gerçek kullanım arasında o kadar uçurum mümkün değil , Almanları desen neyse diyecem... süspansiyon yol tutuş hakkında ?

• Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Ağırlıklı olarak şehir dışı denmiş aslında karma gibi düşünmek lazım, bence yeni bir motor ve bu ağırlıkta bir araç için normal değerler.Bir kaç bin km den sonra en az 1.5-2 lt düşüş yaşanacaktır.Yol tutuş ve süspansiyon konusunda özel bir sorun belirtilmemiş, ancak anlayabildiğim kadarıyla 1.6 idtec motorun süspansiyonların da diğer modellere göre bir farklılık olduğu yazılmış ancak o kısmını pek anlıyamadım.Örnek vermek gerekirsehttp://www.telegraph.co.uk/motoring/car-manufacturers/honda/10213256/Honda-CR-V-1.6-i-DTEC-review.html buradaki testi incelerseniz THE FACTS kısmında test tüketimi On test 39.8mpg yani buda 7.1 lt ye denk geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isaacXL -- 14 Eylül 2013; 23:52:39 >

• quote:

Ağırlıklı olarak şehir dışı denmiş aslında karma gibi düşünmek lazım, bence yeni bir motor ve bu ağırlıkta bir araç için normal değerler.Bir kaç bin km den sonra en az 1.5-2 lt düşüş yaşanacaktır.Yol tutuş ve süspansiyon konusunda özel bir sorun belirtilmemiş, ancak anlayabildiğim kadarıyla 1.6 idtec motorun süspansiyonların da diğer modellere göre bir farklılık olduğu yazılmış ancak o kısmını pek anlıyamadım.Örnek vermek gerekirsehttp://www.telegraph.co.uk/motoring/car-manufacturers/honda/10213256/Honda-CR-V-1.6-i-DTEC-review.html buradaki testi incelerseniz THE FACTS kısmında test tüketimi On test 39.8mpg yani buda 7.1 lt ye denk geliyor.

İyi de hocam hesabınız yanlış ki, mpg lt cinsine 235/mpg hesabıyla çevriliyor. Bu da 5.9 'a denk gelir ki harika bir değer olur test için . yanlışsam düzeltin ?

• Konuya birde ekonomik açıdan bakalım.Sevgili arkadaşlar almanyada 1.4 TSI 122 BG Sport Style VW Tiguan 26.675 euro yani yaklaşık 72 bin tl,
    türkiyede de 70160 tl yani almanya fiyatının 2bin tl kadar altında...Şuan yine Almanyada açıklanan 1.6 idtec yeni honda crv baz versiyonu 26.000 euro, dolayısıyla 2000 cc altı motorlu araç fiyatları hemen hemen Tr ile aynı.Bu sebeple yeni crv baz versiyonunun 70-72bin tl yi geçmemesi hatta 75 bin tl yi asla ve asla aşmaması gerekir.Sürekli bize pahalı arabalar sattığını düşündüğümüz VW nin fiyatları bile 2000cc altı motorlar için yurt dışı ile aynı.Bu nedenle baz donanımlı modelin fiyatı bazı honda bayilerinin uçtuğu gibi 75 bin üzernde olursa hondanın çok büyük bir hata yapacağını düşünüyorum, özelliklede bu motor sesi izolasyonu gerçektende bu kadar kötü ise sahibinden.com da bol bol ev alıcam,eşim otomatik şanzıman olmayan bir aracı kullanamıyor o yüzden satıyorum ilanlı :))) crv 1.6 idtec leri görürüz.

• Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Belki de yanlıştır ancak şu sitedeki hesaba göre otomatik yaptırdım, birde siz deneyin isterseniz Miles per Gallon → Litres per 100 kms altındaki kutucuğa 39.8 yazıp çevirmesini sağlayın lütfen.
    Linki buyrunhttp://mpg.webix.co.uk/
  • quote:

Belki de yanlıştır ancak şu sitedeki hesaba göre otomatik yaptırdım, birde siz deneyin isterseniz Miles per Gallon → Litres per 100 kms altındaki kutucuğa 39.8 yazıp çevirmesini sağlayın lütfen.
    Linki buyrunhttp://mpg.webix.co.uk/

http://www.calculateme.com/cGasMileage/MPGtoLitersPer100km.htm
    Burda 5.9 çıkıyor başka bir sitede de 5.9 çıktı sanırım sizin site yanlış..
    Edit: sanırım İngiltere ve Amerika mpg hesapları farklı bişey daha öğrenmiş olduk :)
    http://www.thecalculatorsite.com/conversions/fuelconsumption.php
    UK ve US ayrı ayrı seçilince birinde 7.1 diğerinde 5.9 çıkıyor ... Burda geçerli rakam 7.1 bu durumda
    olaya net olarak hakim olan varsa açıklasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disconnectus_Erectus -- 15 Eylül 2013; 0:26:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drmehmetefe

Honda borayi aradim yetkili 110 bile olsa almaniz zor asiri talep var 90000 den baslar minimum sonucta rakibi yok ama isterseniz araci takip edip cikinca bir arayin yine de dedi.

Daha önce de İngiltere'de 25k sterlin fiyatlandırılmasının karşılığı 70000 civarı olduğunu belirtmiştim. Türkiye'de İngiltere fiyatlamasının üstünde olacağı savında olanlara, bunun nedenini sormuştum. Herhangi bir cevap gelmediği gibi hala ısrarla çıtayı yukarıda tutmaya çalışanlar var.

Biri iki ülke fiyatlandırması arasındaki makası açıklayabilir mi!

Civic HB aynı kafa ile pazara girdi. Aylar geçmesine rağmen, bugüne kadar trafikte canlı canlı göremedim. DoD istatistikleri de durumu ifade ediyor. Demek ki, Türk Halkı artık eskisi gibi YEMİyor.

Son tahlilde: Dingil arabada çok faydalı bir parça iken, reel hayatta, plazla dingilleri saçmalayabiliyor. 110 k gibi bir rakamı telaafuz eden adama sorarlar. Sayı saymayı biliyormusun? Para nasıl kazanılıyor biliyormusun? Sonuçta para Cin ALi çizilerek kazanılmıyor!

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.