Şimdi Ara

honda cr-v 1.6 i-dtec (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.763
Cevap
31
Favori
166.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tek_Türk

Rakamlar ortada İngiltere satış fiyatını sadece TL'ye çevirdim.
    110 k gibi rakamlar telaffuz edilmiş. Reele bakarsanız adama sorarlar: Ya sayı saymasını bilmiyor, ya da ....
    Ayrıca söylenen her tuzlu rakama para sayan koyunlar oldukça, memlekette çoban eksik olmaz.

Eğer 110 k ile piyasaya çıkar ve kardeşim İngiltere'de fiyatlar bu iken sen nasıl ülkemde 40 k fazla nasıl satarsın? sorusu sorulmazsa tırmanır 200'de olur 300'de....

Ve Türkiye'de satılan tek marka Honda, tek model CRV değil.. Opsiyonlardan bir ikisini eler, üç dördünü ekler yine alırsın. Sonuçta aldığın araba.........
    @vincentvega
    @fuatauf
    @EfeHoroz
    @idurmus
    @Keomaa
    @markus91
    @idurmus
    @Donald Draper
    @condex
    @esmerce
    @ererdur
    @drmehmetefe
    @ererdur
    @markus91
    @SAİM.
    @goofyitu
    @The_BUTZ
    @207m
    @esmerce
    @nebel
    @vincentvega
    @Hamsetsi
    @plateau
    @undefined2
    @Disconnectus_Erectus
    @Tacox
    @sinoka

ya da ... ne?

60 binlere civic hb dizel satan adam kusura bakmayın ama 1.6 dizel crv yi 75. bine satmaz. o fiyatı bekleyen hayal dünyasında yaşıyor demektir. sadece sterlini tl ye çevirmek bir sizin aklınıza gelmedi heralde. sadece öyle oluyorsa diğer otomobil firma ve sınıflarındaki yediğimiz kazıklarda neyin nesi??

ederi ne kadardır o konuda yorum yapan yok zaten , satılacak tahminen fiyat söyleniyor.
    fazla veren koyunlar oldukça evet fiyat daha yukarılara taşınır.
    nasıl ülkemde 30 bin tl lik arabalar 60 bine satılıyorsa bu da öyle olacaktır. o konuda da haklısın lakin o sorunun sorulması da adamların çok umrunda olmayacaktır zaten.

ettiği fiyat ayrı, satılması beklenen fiyat ayrı, diğer tüm markalarda olduğu gibi...

• volvo...opel...ford....kia da sportage da 2.0 gelicekmiş fiyat iyi çıkabiilir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: temizyurek

quote:

Orijinalden alıntı: tek_Türk

Rakamlar ortada İngiltere satış fiyatını sadece TL'ye çevirdim.
    110 k gibi rakamlar telaffuz edilmiş. Reele bakarsanız adama sorarlar: Ya sayı saymasını bilmiyor, ya da ....
    Ayrıca söylenen her tuzlu rakama para sayan koyunlar oldukça, memlekette çoban eksik olmaz.

Eğer 110 k ile piyasaya çıkar ve kardeşim İngiltere'de fiyatlar bu iken sen nasıl ülkemde 40 k fazla nasıl satarsın? sorusu sorulmazsa tırmanır 200'de olur 300'de....

Ve Türkiye'de satılan tek marka Honda, tek model CRV değil.. Opsiyonlardan bir ikisini eler, üç dördünü ekler yine alırsın. Sonuçta aldığın araba.........
    @vincentvega
    @fuatauf
    @EfeHoroz
    @idurmus
    @Keomaa
    @markus91
    @idurmus
    @Donald Draper
    @condex
    @esmerce
    @ererdur
    @drmehmetefe
    @ererdur
    @markus91
    @SAİM.
    @goofyitu
    @The_BUTZ
    @207m
    @esmerce
    @nebel
    @vincentvega
    @Hamsetsi
    @plateau
    @undefined2
    @Disconnectus_Erectus
    @Tacox
    @sinoka

ya da ... ne?

60 binlere civic hb dizel satan adam kusura bakmayın ama 1.6 dizel crv yi 75. bine satmaz. o fiyatı bekleyen hayal dünyasında yaşıyor demektir. sadece sterlini tl ye çevirmek bir sizin aklınıza gelmedi heralde. sadece öyle oluyorsa diğer otomobil firma ve sınıflarındaki yediğimiz kazıklarda neyin nesi??

ederi ne kadardır o konuda yorum yapan yok zaten , satılacak tahminen fiyat söyleniyor.
    fazla veren koyunlar oldukça evet fiyat daha yukarılara taşınır.
    nasıl ülkemde 30 bin tl lik arabalar 60 bine satılıyorsa bu da öyle olacaktır. o konuda da haklısın lakin o sorunun sorulması da adamların çok umrunda olmayacaktır zaten.

ettiği fiyat ayrı, satılması beklenen fiyat ayrı, diğer tüm markalarda olduğu gibi...

Alıntıları Göster
    Bu kadar yorumu yapıyorsunda bu dediklerin 2.0 ve üstü motorlar için türkiyede vergi çok fazla. 1.6 motor ve aşağısı İngiltere ile aynı fiyat.
    co.uk ile biter ingiltere siteleriwww.honda.co.uk www.vw.co.uk vs gidip bakabilirsin. Civic Hb dizel ingiltere ve türkiye fiyatlarına bakabilirsin yaklaşıl aynı. Bu arada bu arabanın 4x4 olmadığını ve otomatik vitesi olmadığı, 2.0 gibi 2 kat vergisi olmadığı halde nasıl 2.0 benzinli otomatikten pahalı fiyata bekliyorsun anlaması güç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinoka -- 4 Eylül 2013; 20:25:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinoka

Bu kadar yorumu yapıyorsunda bu dediklerin 2.0 ve üstü motorlar için türkiyede vergi çok fazla. 1.6 motor ve aşağısı İngiltere ile aynı fiyat.
    co.uk ile biter ingiltere siteleriwww.honda.co.uk www.vw.co.uk vs gidip bakabilirsin. Civic Hb dizel ingiltere ve türkiye fiyatlarına bakabilirsin yaklaşıl aynı. Bu arada bu arabanın 4x4 olmadığını ve otomatik vitesi olmadığı, 2.0 gibi 2 kat vergisi olmadığı halde nasıl 2.0 benzinli otomatikten pahalı fiyata bekliyorsun anlaması güç.

Hocam fiyat umarım sizin tahmin ettiğiniz gibi olurda, bende üzerine 25000 verip sıfır dizel crv sahibi olurum

Fiyat çıkınca ilk birbirimize haber verelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizyurek -- 4 Eylül 2013; 20:32:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Hocam fiyat umarım sizin tahmin ettiğiniz gibi olurda, bende üzerine 25000 verip sıfır dizel crv sahibi olurum

Hocam son açıklanan satış rakamlarına bakarsanız honda piyasada yavaş yavaş alt sıralara iniyor. Skoda seat kia gibi markalar bile hondayı geçiyor . Bu kötü gidişe dur diyebilceği bir arabası da yok , civic o tiple hiç bi zaman iddialı olamaz. Accord vergi dilimine giriyor vs... CRV zaten 2.0 hacimde tercih edilmiyor. Dolayısıyla 1.6 dizel CRV hondanın yeniden yükselişe geçebilmek için şu anda tek şansı , bunu da heba edecek kadar beceriksiz öngörüsüz yöneticileri varsa zaten honda benden uzak kalsın. Böyle bir markaya bel bağlamam ben... Ben çok çok iddialı bir giriş bekliyorum CRV dizelden :)

• volvo...opel...ford'da 1.6 dizel çıkıcak
    sadece kia sorento da 2.0 gelicekmiş kia eski günlere dönebilmek için rekabetçi bir fiyat laçıkabilir dedim pek umudum olmasada
  • Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    çok haklısınız.....
    bende öyle bir beklenti içindeyim ama......genede pek hayal kurmak istemiyorum....
  • quote:

quote:

İngiltere fiyatından fazla olacak her lira honda turkiye kazığı olacaktır. Şimdiye kadar bu tip araçlar hep 2.0 ve üstü motorlar olduğu için hem alırken fiyatı artırıyordu, hem her sene vergisi, çok yakması üstüne. :) O yüzden milletimizde bu araçlara karşı bir açlık oluştu o yüzden distribütör belki bu açlığı kullanarak olduğundan fazlaya satmak isteyebilir. Vergisiz olarak 1.6 motoru 2.0 dan pahalı satan distribütörler vardı bir aralar belki hala vardır.

• o zaman 1.6 cr-v lerin turşusunu kurarlar...................
    ben volvo v40 lara bakmaya başladım bile...sw 1.6 dizel 6 ileri powershift vites süper ekonomik.......
    ama gene de cr-v nin fiyatı çıkana kadar bekliycem............
  • Honda'nın fiyat politikası her zaman mantıklı olmuştur. Sadece Lifestyle donanım gelecekse makul bir fiyattan satışa sunulacaktır. Tahminim hala 70-75.000 arası .
  • quote:

LPG şaşkınlığı
    Soydaş, yerli Civic Sedan'da kesinlikle dizel versiyon olmayacağının altını çizerken, bu boşluğu LPG'li “CivicEco” ile doldurmaya çalıştıklarını, bunda da başarılı olduklarını kaydetti.

Erdem Soydaş, “Biz LPG'li Civic'i piyasaya sunarken modelin satışlarında yüzde 10-15'lik bir pay alacağını düşünmüştük. Ancak şu an LPG'li Civic, bu modelin satışlarının yüzde 70'ine yaklaştı” ifadesini kullandı.
    kaynak:http://otomobil.milliyet.com.tr/honda-dizel-cr-v-ile-citayi/otoguncel/detay/1742933/default.htm

Halktan uzak, ekonomiyi sadece milleti söğüşlemek olduğunu zanneden yöneticilerle açıklanacak her türlü fiyatlandırma sürpriz olur.
    Dünyanın en pahalı yakıt tüketen ülkesinde ekonomik alternatiflerin pazar payını artıracağı yadsınamaz bir gerçektir. Dağdaki çoban pazarlama politikası yapsa daha başarılı olur. Ama illa etiket Hondanın adama sorması lazım:" sen bu diplomayı nereden aldın?"
    İngiltere fiyatının üstünde fiyatlandırma olacağını söyleyenler, aradaki farkın söğüşleme dışındaki mantıklı açıklamalarını yapabilirler mi!

• Bu tarz araçların potansiyel müşterilerinin ,satın alma gerekçelerinin en başında ''Cipe biniyoz abi'' duygusu gelir. Bizim ülkemizde yani...Yani çok da ucuz olmamalı yeni CRV... Benim tahminim bu yönde. İnşallah yanılırım. Aslında aynı motor ve donanımdaki MPV'lerden pahalı olmasının bir mantığı yok , böyle araçların. Yoksa firmalar 2.0 araçları bile isteyince gayet uygun fiyata satabiliyorlar dönem dönem. Verso 2.0 ve Cruze dizel gibi.
  • otomatik viteslisi olcakmı crv nin
  • Hayır 1.6 dizel manuel vites ve 4x2
  • az önce honda beylikdüzü şubesinden aradılar.
    lojistik problemi nedeni ile araçların temini ekim sonuna kalmış durumda. yani 1 aylık gecikme olacakmış.
    ben kesinmi dediğimde malesef evet dediler.
    araçın en donanımlı yani eski haliyle elegance a yakın olanı 85-90 civarı olacak dedi lakin kurlar aşağı yukarı oynadığı için tabi net bişey diyemiyorlar.
  • lansman 2 kasımda yapılacak bundan 15 gün önce honda merkezden söylenen bu...
  • Fransız saçsız arkadaşın testini izleyen oldumu? Araç bence hacim olarak çok başarılı ve ferah.. Sürüşüde zevkli ve rahat gibi. Ancak ortalama tüketime dikkat ettinizmi; 7.5 lt bu biraz düşündürücü..

• linki varmıdır?
    bir de test eden adamlar arabayı zorlayarak yaptıkları için normalden yüksek olabilir. benim beklentim 5.5 civarı olması.
    arabaya dün bindim. bagaj çok geniş ve içi acayip ferah. bi de cam tavanlı gelirse tadından yenmez.
  • http://m.youtube.com/watch?v=PTFJKn4NsE0
    Cepten yazdığım için umarım linki bozulmadan yollamışımdır. 5.5 lt sizcede çok iyimser değilmi, imzamda bulunan clio dizel Ankara şehiriçi 4.6 çok çok dikkat edersem 4.4 e düşüyor ama ızdırap yoluna dönüşüyor. Eğer bu araçla aynı yolları ve şartları 6 nin altında tüketirse süper başarı ve teknoloji derim.. Çünkü araç nissan qq gibi değil, çok daha konforlu ve büyük görünüyor belliki ağırda.

• Piyasaya çıktığından beri Türkiyedeki tüm CR-V lerde 4x4 standarttı... 1.6 motor olmasına lafım yok da 4x2 + manuel vites... Benim için sadece yerden yüksek geniş araba... Başka bir esprisi yok. 98 model 4x4 ile kışın angara yokuşlarında katır gibi tırmanırken sağda acı çeken jip görünümlü 4x2 şehir oyuncaklarını görünce gülüyorum...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.