Şimdi Ara

Asus 21:9 görüntü oranlı ve yüksek çözünürlüklü sinematik monitörünü duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Asus 21:9 görüntü oranlı ve yüksek çözünürlüklü sinematik monitörünü duyurdu

Sharp'ın IGZO panelini kullanan 4K monitörlerini kısa bir süre önce lanse eden Asus, ürün gamına Designo serisi yeni bir model daha ilave ediyor.MX2990Q kod adını taşıyan 29-inç büyüklüğündeki yeni monitörün en büyük özelliği 21:9 görüntü oranını destekleyen ultra-geniş form faktöründe olması. AH-IPS panel kullanan ve 2560 x 1080 piksel çözünürlük desteği sunan monitör, Asus tarafından açıklanan bilgilere göre 80,000,000:1 dinamik kontrast oranı verebiliyor. 

Griden griye tepki süresi 5ms olan monitör, ultra-geniş yapısı ile 5:4 görüntü oranında iki adet 17-inç monitörde elde edebilecek görüntü alanına sahip. 178 derece görüş açısı sunan monitör, ünlü ses teknolojileri firması Bang & Olufsen ile birlikte geliştirilen ICEpower ses çipine eşlik eden iki adet 5 Watt ses yükseltici ve 3 Watt stereo hoparlöri barındırıyor. Görüntü kadar ses performansına da vurgu yapılan Designo MX299Q, sinematik uygulamalar için yüksek görüntü kalitesi vaad ediyor. 700.2mm x 391mm x 215.1mm boyutlarında ve 5.5 Kg ağırlığında olan monitör, aynı zamanda şık tasarımı ile kullanıldığı alanlarda dikkat çekecek gibi görünüyor. 

Bu ayın sonuna doğru satışa sunulacak yüksek çözünürlüklü ve 21:9 görüntü oranlı 29-inç Designo MX299Q monitörün fiyatı hakkında ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• ekran kartıda titan sli

• tasarımı çok iyi

• Harbiden 500 TL ekran kartları hiç iş görmez mi bu muhteşem monitörle ?

• 80,000,000:1 dinamik kontrasta hangi göz dayanacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoyWalsh -- 11 Temmuz 2013; 23:54:56 >
  • 50" 4k LED TV'lerin 999$ olduğunu göz önüne alınca, insanın monitor üreticilerine acıyası geliyor, müşteriyi çekebilmek için 9 takla atmaları gerek, dokunmatik vs falan da kesmiyor artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1963bursa
    50" 4k LED TV'lerin 999$ olduğunu göz önüne alınca, insanın monitor üreticilerine acıyası geliyor, müşteriyi çekebilmek için 9 takla atmaları gerek, dokunmatik vs falan da kesmiyor artık.
    Onlar Yurtdışı fiyatı.http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE50UY04-50-Inch-120Hz/dp/B00BXF7I9M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1373574600&sr=8-1&keywords=uhd+tv

Gerçi TV'lerde çoğu model Ab'den daha ucuz burda, kdv bilmemne falan var o kadar, neden daha ucuz anlamıyorum, bilgisayar parçasında fahiş fiyatlardan anamız ağlıyor, TV kullanıcısının keyfi yerinde, insanları TV izlemeye yönlendiriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasanhh

quote:

Orijinalden alıntı: 1963bursa 50 4k LED TVlerin 999$ olduğunu göz önüne alınca, insanın monitor üreticilerine acıyası geliyor, müşteriyi çekebilmek için 9 takla atmaları gerek, dokunmatik vs falan da kesmiyor artık.
    Onlar Yurtdışı fiyatı.http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE50UY04-50-Inch-120Hz/dp/B00BXF7I9M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1373574600&sr=8-1&keywords=uhd+tv Gerçi TVlerde çoğu model Abden daha ucuz burda, kdv bilmemne falan var o kadar, neden daha ucuz anlamıyorum, bilgisayar parçasında fahiş fiyatlardan anamız ağlıyor, TV kullanıcısının keyfi yerinde, insanları TV izlemeye yönlendiriyorlar.

çünkü tv izlersen sadece onların istediğini görürsün.

• Süpermiş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1963bursa 50 4k LED TVlerin 999$ olduğunu göz önüne alınca, insanın monitor üreticilerine acıyası geliyor, müşteriyi çekebilmek için 9 takla atmaları gerek, dokunmatik vs falan da kesmiyor artık.
    Onlar Yurtdışı fiyatı.http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE50UY04-50-Inch-120Hz/dp/B00BXF7I9M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1373574600&sr=8-1&keywords=uhd+tv Gerçi TVlerde çoğu model Abden daha ucuz burda, kdv bilmemne falan var o kadar, neden daha ucuz anlamıyorum, bilgisayar parçasında fahiş fiyatlardan anamız ağlıyor, TV kullanıcısının keyfi yerinde, insanları TV izlemeye yönlendiriyorlar.

Çok güzel bir konuya parmak basmışsınız.

Çünkü bilgisayar araştırmaya, televizyon koyunlaşmaya teşvik eder. Bizden istenen de budur. Bilmem anlatabildim mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: lordindarkness

quote:

quote:

Çok güzel bir konuya parmak basmışsınız.

Çünkü bilgisayar araştırmaya, televizyon koyunlaşmaya teşvik eder. Bizden istenen de budur. Bilmem anlatabildim mi?

Elinize sağlık çok doğru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Asus tasarımla nasıl etkiliyeceğini biliyor :)

• fırıncı küreği gibi monitörmu olur [Kunye=][Kunye=]

• quote:

Orijinalden alıntı: bozok_53_45

quote:

quote:

çünkü tv izlersen sadece onların istediğini görürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenan_0

fırıncı küreği gibi monitörmu olur [Kunye=][Kunye=]

şuan olsa param yetse alır kullanırım masa üstü hep doludur benim daha çok doldurabilrim :)

• Bu monitorler anca 8k lar ciktiginda yayginlasir.Cunku 4k cozunurluk ve filmlerde 16:9 ekrana gore yapiliyorlar.Ayrica bu tur ekranlar normal kullanim , TV izleme ve film izleme icin kullanisli degiller.Sanirim ust duzey grafikerler icin ideal olabilir.Birde SATO turu devasa bir yerde yasiyorsaniz orada uzak mesafeden film ve TV izlemek icin kullanilabilir.

Biz daha 16:9 ekrana alisamadik.Sanirim dunyadada 16:9 ekran anca 4k larin yayginlasmasiyla standart olacak.Cunku hala dunya genelinde kare diye tabir ettigimiz tuplu ekranlardan oldukca fazla var.Ayrica ufak markalarda bu tuplu ekranlari hala uretiyorlar.Ozellikle ulkemiz genelinde buna bizim evde dahil tuplu ekran kullanicilari cogunlukta.

• Oyun için monitör almayı düşünüyodum 20-22 inç arası önerisi olan varmı hdmı çıkışı olmalı

• asus buna 2000 lira çeker..

• ekran ufak (2 tane yanyana gelmiş 17 inch mönitör boyutunda) çözünürlükte komik 1080p nedir yahu sadece adı mönitör

• Bana 1080p filmler yetiyor açıkçası.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.