SİGARASIZ 4. GÜNÜM!!!!
55 Cevap832 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

175 Mesaj
24 Haziran 2006; 22:55:20 

Bana ne diyebilirsiniz belki ama ben sadece buradan sigara içmemenin ne kadar güzel bir şey olduğunu anlatmak istiyorum.Sigarasız 2. günümdeyim ama daha şimdiden vücüdumda değişiklikler başladı.Artık daha dikkatliyim, kafam daha iyi çalışıyor ve bu sabah her zamankinden daha rahat uyandım.daha kendimi sigarayı bırakmış gibi görmüyorum ama sigarayı bırakmak gerçekten çok kolay.hiç sigara krizine falan girmedim arasıra aklıma geliyor ama başka şeyler düşünmeye çalışarak tehlikeyi savuşturuyorum.
Ben buradan sigara içen arkadaşları sigarayı bırakmaya çağırıyorum...

4.GÜN.Bu sabah her zamankinden 15 dakika önce kalktım geç yatmama rağmen.Önceden telefonu uzak bir yere koyuyordum kalkmak için fakat kalkıp telefonu kapattıktan sonra ayakta duramıyordum ve tekrar yatıyordum.Hergeçen gün kendimi daha iyi hissediyorum.İşyerinde artık daha verimli çalıştığımı farkedebiliyorum.Sigarasız hayat çok güzel!! tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pityocampa -- 26 Haziran 2006; 9:17:48 >

AB:Tarihin En Büyük Yalanı

182 Mesaj
24 Haziran 2006; 22:56:33 

32 Mesaj
24 Haziran 2006; 22:56:48 

evet yine bir aşk hikayesi..sevgilisinden ayrılmış ama mutlu..

pentium 4 bilmem ne vs.. vs..

866 Mesaj
24 Haziran 2006; 22:57:14 

helal olsun walla,takdire şayan bi hareket.......

inşallah 2 günle kalmaz,bi ömür sigarasız yaşarsın...

The Slave Becomes The Master...

175 Mesaj
24 Haziran 2006; 22:59:03 

quote:

Orjinalden alıntı: TunctH

helal olsun walla,takdire şayan bi hareket.......

inşallah 2 günle kalmaz,bi ömür sigarasız yaşarsın...

desteğin için teşekkür

96 Mesaj
24 Haziran 2006; 22:59:15 

Ben de bugun bi kiz gordum unutamiyorum...Sigaraya baslicam yine yafs...

Rachel, I Love Yooooouuuuuuuuu... :)

182 Mesaj
24 Haziran 2006; 22:59:49 

quote:

Orjinalden alıntı: Children of Bodom

racheli aldatıyon mu len..

172 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:01:05 

afferim kardes umarım dayanırsın
hatta butun DH dumandan kurtaralım

tırıvırıtırtır

96 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:02:08 

quote:

Orjinalden alıntı: trader85

racheli aldatıyon mu len..

Bu kiz racheldan da guzeeeeellll...

237 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:03:50 

gerçekten tebrik ediyorum. seninde değindiğin gibi zaten sigara tüm bu sistemlere zararlı bir madde. başta akciğerler olmak üzere kalp, karaciğer, beyin... gibi dokulara zararlı. bu ajandan kurtularak, ileriki günlerde daha da aktif bir yaşam süreceğine eminim.
tekrar tebrik ediyorum. sigarayı bırakmanın getirileri tüm herkese örnek olsun.

175 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:04:29 

quote:

sigaranın öyle bir özelliği de vardır zaten bir kızı unutamazın sigarayı çekince bir bakmışsın ki kız aklından
uçup gitmiş hatta ikinci sigarayı çekersen kıza sahip bile olabilirsin

182 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:04:57 

quote:

Bu kiz racheldan da guzeeeeellll...

anlaşalım o zaman rachel benim olsun o kız senin..

topici bulandırdık galiba..

96 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:06:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Pityocampa

sigaranın öyle bir özelliği de vardır zaten bir kızı unutamazın sigarayı çekince bir bakmışsın ki kız aklından
uçup gitmiş hatta ikinci sigarayı çekersen kıza sahip bile olabilirsin

sigaranin yaninda da vodka olmasi lazim...

offf ya kafam cok kotu bu gece...coooooookkkkkkkkk...

175 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:07:37 

ilginize teşekkür ederim arkadaşlar.

866 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:09:50 

quote:

ilginize teşekkür ederim arkadaşlar.

esas sana teşekkür etmek lazım,keşke herkes senin kadar irade hakimi olabilse.......

552 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:15:17 

benim bügün 7. gün bugün bir tane yaktım kül tablosuna koydum ama içmedim kendi kendine söndü , inş. dayanırız

seni de tebrik ederim.

Gemi sola yatmıyor, bayaa bayaa su alıyor.

795 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:15:44 

Children of Bodom 1 kız görüp de efkarlanan tek kişi sensin heralde

Pityocampa tekrardan tebrikler

96 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:18:01 

quote:

Orjinalden alıntı: judith

Children of Bodom 1 kız görüp de efkarlanan tek kişi sensin heralde

Pityocampa tekrardan tebrikler

hocam bu kiz bildigin gibi diil ya...

kac saattir onu dusunuyorum...

yuzu hala gozumun onundeeeeeee...

175 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:18:13 

quote:

Orjinalden alıntı: TunctH

esas sana teşekkür etmek lazım,keşke herkes senin kadar irade hakimi olabilse.......

kısaca anlatayım.Dün sabah binbir güçlükle yataktan kalkıp aynanın karşısında kendime baktım.Çok kötü görünüyordum gerçekten ve yatmadan önce içtiğim son sigaranı etkisini bütün heryerimde hissediyordum.Elimi yüzümü yıkadım ve gidip giyindim.Son bir kez kendime bakmak için aynanın karşısına geçtim.Hala kendime gelememiştim ve hala kötü görünüyordum.Bir an sigara paketinin gömleğimin cebinde olduğunu farkettim.Paketi aldım ve buruşturup çöpe attım ve kendime söz verdim içmemek için..

866 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:20:08 

yürü bea ,helal olsun...

bidaha aklından bile geçmes inşallah

175 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:21:30 

quote:

Orjinalden alıntı: cera

benim bügün 7. gün bugün bir tane yaktım kül tablosuna koydum ama içmedim kendi kendine söndü , inş. dayanırız

seni de tebrik ederim.

cera sakın o hatayı yapma çünkü bir tane içersen gerisi gelir ve paket taşımaya başlarsın.canın sigara isteyince başka şeyle düşün.Sana sigarayı hatırlatacak şeylerden uzak dur.mesela ben artık çok az çay içiyorum.Çünkü çay içince canım çok sigara istiyor.

766 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:22:31 

quote:

kısaca anlatayım.Dün sabah binbir güçlükle yataktan kalkıp aynanın karşısında kendime baktım.Çok kötü görünüyordum gerçekten ve yatmadan önce içtiğim son sigaranı etkisini bütün heryerimde hissediyordum.Elimi yüzümü yıkadım ve gidip giyindim.Son bir kez kendime bakmak için aynanın karşısına geçtim.Hala kendime gelememiştim ve hala kötü görünüyordum.Bir an sigara paketinin gömleğimin cebinde olduğunu farkettim.Paketi aldım ve buruşturup çöpe attım ve kendime söz verdim içmemek için..

darısı başıma

my woman...

1598 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:25:38 

BEnde 14 yıldır içmiom. Neden acaba

yönetim naber.

175 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:26:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Metalli Head

14 yaşında mısın yoksa ?

866 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:28:13 

quote:

Orjinalden alıntı: Metalli Head

afferin sana.....

175 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:29:30 

quote:

Orjinalden alıntı: greenhell

darısı başıma

amin.
istersen sende aramıza katıl bak şu an iki kişiyiz cera ile birlikte.ne dersin?

1598 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:30:56 

quote:

14 yaşında mısın yoksa ?

evt.

yönetim naber.

965 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:48:35 

quote:

Bana ne diyebilirsiniz belki ama ben sadece buradan sigara içmemenin ne kadar güzel bir şey olduğunu anlatmak istiyorum.Sigarasız 2. günümdeyim ama daha şimdiden vücüdumda değişiklikler başladı.Artık daha dikkatliyim, kafam daha iyi çalışıyor ve bu sabah her zamankinden daha rahat uyandım.daha kendimi sigarayı bırakmış gibi görmüyorum ama sigarayı bırakmak gerçekten çok kolay.hiç sigara krizine falan girmedim arasıra aklıma geliyor ama başka şeyler düşünmeye çalışarak tehlikeyi savuşturuyorum.
Ben buradan sigara içen arkadaşları sigarayı bırakmaya çağırıyorum.

Sakın sigarayı bıraktığını çevrene söyleme. Ben de iki gün sigara içmediğimi ve bıraktığımı çevreme söylemiş ve destek beklemiştim. Sağolsunlar mu ha ha gülüşleri, muhteşem ikili nasıl ayrılır söylemleri
adamı bıktırıyor. Ben bunu söyleyince etrafımdaki herkes Malbora'ya başladı ve her seferinde bana ikram etttiler. Bir-iki-üç nereye kadar.. Ben de onlara sizler kazandınız deyip bir poşet kına hediye etmiştim.

Intel Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz / MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 / GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V / SAMSUNG 128GB 840 PRO SATA 3.0 / Western Digital Caviar Green 2TB + 2TB / Samsung 2TB HD203WI / Samsung F2 EcoGreen 1.5TB HD154UI / CORSAIR 400R 80PLUS 750W / ASUS HD7950 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit / ASUS DRW-24B5ST 24X / S-LINK SL-525 5.25" / HP w2207 / LOGITECH G105 / LOGITECH G500 / THERMALTAKE TT eSPORTS PYRRHUS MEDİUM / POWERCOM BNT-1000AP 1000VA LINE INTERACTIVE / LOGITECH Z5500 / WD 3,5" 3TB My Book USB3.0 - USB2.0 / WD 3,5" 2TB Elements USB 2.0 / Windows 7 Ultimate 64bit /

175 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:53:48 

quote:

Orjinalden alıntı: electronica

Sakın sigarayı bıraktığını çevrene söyleme. Ben de iki gün sigara içmediğimi ve bıraktığımı çevreme söylemiş ve destek beklemiştim. Sağolsunlar mu ha ha gülüşleri, muhteşem ikili nasıl ayrılır söylemleri
adamı bıktırıyor. Ben bunu söyleyince etrafımdaki herkes Malbora'ya başladı ve her seferinde bana ikram etttiler. Bir-iki-üç nereye kadar.. Ben de onlara sizler kazandınız deyip bir poşet kına hediye etmiştim.

haklısın ben de tam anlmıyla bırakana kadar bıraktım demem zaten.İkram edenlere de ara verdiğimi falan söylüyorum.Ama insan yine de etrafından destek görmek istiyor.ben de buraya yazdım saolsun arkadaşlar çok ilgilendiler.

766 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:57:00 

quote:

amin.
istersen sende aramıza katıl bak şu an iki kişiyiz cera ile birlikte.ne dersin?

olabilir ama şuan için biraz bunalımdayım, şuan için çok zor. ama bırakıcam emin olun, bırakacağım zaman size katılıcam.

my woman...

175 Mesaj
25 Haziran 2006; 0:07:55 

her zaman bekleriz başımızın üstünde yerin var

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Haziran 2006; 0:08:39 

ilk zamanlar aklına daha az geliyor sigara(1 hafta 10 gün falan) sonradan aklından çıkmıyor... tam tersi olur diye düşünüyordum ama böyle... sigara bırakmada çok tecrübeliyim

1597 Mesaj
25 Haziran 2006; 0:10:26 

dostum tebrikler darısı diğer içen arkadaşların başına

‘Yâ Hû!’ hitabı
‘Hû’ya aşina olana yapılır, O’nu bilen O’nun edebini bilir

1448 Mesaj
25 Haziran 2006; 0:11:40 

başarılarının devamını dilerim yakında zaten greenpæce ci olcam.

Tek Kişilik Terör Örgütü

175 Mesaj
25 Haziran 2006; 0:15:27 

sağolun arkadaşlar

175 Mesaj
25 Haziran 2006; 13:03:49 

bugün 3. günüm arkadaşlar.İştahım açılmış durumda ve kahvaltıda 3 yumurta ve 1 ekmek yedim.Bu gidişle kilo alırım gibi geliyor ama hiç önemli değil sigaranın zararlarının yanında.Sigara içen arkadaşları benimle birlikte sigarayı bırakmaya davet ediyorum.Evet arkadaşlar beni yanlız bırakmayın.
sigaraya

3033 Mesaj
25 Haziran 2006; 13:07:56 

quote:

bugün 3. günüm arkadaşlar.İştahım açılmış durumda ve kahvaltıda 3 yumurta ve 1 ekmek yedim.Bu gidişle kilo alırım gibi geliyor ama hiç önemli değil sigaranın zararlarının yanında.Sigara içen arkadaşları benimle birlikte sigarayı bırakmaya davet ediyorum.Evet arkadaşlar beni yanlız bırakmayın.
sigaraya

Çok iyi arkadaşım böyle sağlam ol bizim bir hoca vardı lisede adam tiryaki tiryakisiydi doktor bacağını kesicez dedi 1 günde evet 1 günde sigarayı bıraktı sinir stres hiç bir şey yok sigara içmiyo. sende içme böyle olun sigara mahkumunuz olsun yoksa siz onun mahkumu olursunuz 33 yaşında damar tıkanıklığından vefat etti geçen gün komşu ne için sigara yüzünden alayına abimde içiyo onada yakalasam........ ama yakalayamıyomki az paket atmadım denize

NOTHING IS TRUE, EVERYTHING IS PERMITTED...

366 Mesaj
25 Haziran 2006; 13:47:18 

tebrikler... inşallah tamamiyle aklından çıkar ve bidaha hayatına girmez...

Beni,seni düşünürken senin beni düşünüp düşünmediğin düşüncesi düşündürüyor...

GalataSaray

1368 Mesaj
25 Haziran 2006; 13:49:21 

ruh halin nasıl? sinirlenme filan var mı?

175 Mesaj
25 Haziran 2006; 13:58:00 

quote:

Orjinalden alıntı: CaN®

ruh halin nasıl? sinirlenme filan var mı?

Sinirlenme falan yok.Sadece hafif huzursuzluk gibi bir şey var.

919 Mesaj
25 Haziran 2006; 14:45:20 

BIRAKTIĞIMIN İLK GÜNLERİ İLK HAFTASI HATTA İLK AYI HAYAT BANA O KADAR BOŞ GELDİ Kİ... SİGARASIZ YAŞANMAZ HAYAT OT GİBİ OLUR DİYORDUM...ZAMANLA ALIŞIYOR İNSAN EKSİKLİĞİNİ HALA HİSSEDİYORUM ZAMAN ZAMAN

Electric and Electronic Engineer

12213 Mesaj
25 Haziran 2006; 14:47:34 

2 ay içmedim yaklaşık 15 gün önce yine başladım. Farketmez 3 gün oldu içmeyeli istediğim zaman bırakırım. Ama bırakmak isteyen kim.

182 Mesaj
25 Haziran 2006; 14:49:20 

sigara kadar pis bişey var mı nasıl içiyosunuz hayret..

la beni sigara içmeye zorlasalar içmem hee.

172 Mesaj
25 Haziran 2006; 14:50:09 

sigaraya
arkadas sakın aklına sigara getrme gelırse buraya yaz biz hallederiz:P

not:iiki bu kaldı sigaraya yuh! denilmezdi ne de olsa

tırıvırıtırtır

1153 Mesaj
25 Haziran 2006; 15:17:33 

tebrik ederim arkadasım muthis bişi yapmısın

sigaranın verdigi radyoaktivite

cernobilden daha tehlikeli

bak sadece radyoaktivite olarak diyorum :(

4000 küsür madde var icinde biliyorsun

Be-derya der menafi bi-şumarest/Eğer hahi selamet der-kenarest

204 Mesaj
25 Haziran 2006; 15:21:49 

her günü teker teker saydığına göre nikotin bağımlılığın tavana vurmaya başlamış.

Millete din,iman kendilerine han,hamam.

505 Mesaj
25 Haziran 2006; 15:24:29 

Yemin ettim 2 senedir içmiyorum..

yusufpb

175 Mesaj
25 Haziran 2006; 15:30:48 

Kesinlikle nikotinle falan ilgisi yok bu işin.Nikotin bağımlılığı en kolay atlatılan kısmı.Önemli olan psikolojik bağımlılığı atlatmak.yani sigara içerken yaptığın hareketler falan bağımlılık yapan asıl kısım.Şu an sigaradan kesinlikle nefret ediyorum ama sigara içtiğim günler daha 3. gün olmasını rağmen geçmişteki güzel anılar gibi geliyor bana.Tuhaf bir durum işte.

3926 Mesaj
25 Haziran 2006; 15:51:52 

İlk 15 günden sonra sigarasızlığa alışmaya başlayacaksın. 1 ay sonra nefret edeceksin sigaradan sonra mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamaya başlayacaksın.

3 ay oldu sigarayı bırakalı. Bu 3 ay içinde 8 kilo aldım. Olsun artık tıkanmıyorum. Nefes alırken zorluk çekmiyorum. Sigaraya verdiğim paraları başka türlü değerlendiriyorum. En önemlisi artık intihar etmiyorum.

2001 FIAT BRAVO 1.6 SX

175 Mesaj
25 Haziran 2006; 18:28:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Orcunsau

İlk 15 günden sonra sigarasızlığa alışmaya başlayacaksın. 1 ay sonra nefret edeceksin sigaradan sonra mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamaya başlayacaksın.

3 ay oldu sigarayı bırakalı. Bu 3 ay içinde 8 kilo aldım. Olsun artık tıkanmıyorum. Nefes alırken zorluk çekmiyorum. Sigaraya verdiğim paraları başka türlü değerlendiriyorum. En önemlisi artık intihar etmiyorum.

Gerçekten çok iyi bir şey yapmışsın.tebrik ederim.Ben de artık sigara içmeyen biri olucam inşallh.

6 Mesaj
25 Haziran 2006; 18:41:59 

tamamdir abi bende birakiyorum hatta biraktim.

1597 Mesaj
25 Haziran 2006; 18:43:52 

dostum bu işi başardın gözüküyor

‘Yâ Hû!’ hitabı
‘Hû’ya aşina olana yapılır, O’nu bilen O’nun edebini bilir

231 Mesaj
25 Haziran 2006; 23:03:14 

benim de sigara içmeyişimin 7.günü . İnternet ten bir yazı okumuştum . bana sigarayı bırakma açısından baya yardımcı oldu. sizlere de tavsiye ederim.

quote:

7 GÜNDE SİGARA BIRAKMA YOLLARI

Spor, sigaranın yerini tutabilecek en iyi şeydir. Spordan sonraki tatlı yorgunlukiçindeki bir bedenle sigara içmek hiç de çekici gelmeyecektir. Bu nedenle içinizde step dansı ya da yoga öğrenmek, tenis oynamak veya koşmak için bir arzu duymuşsanız, şimdi bunu gerçekleştirmenin tam sırasıdır. Eğer bu etkinliklere sigarayı bırakmanın birinci günü başlarsanız çok daha iyi olur. Kendinize bir cimnastik kitabı alıp içindekileri evinizde kendi başınıza da uygulayabilirisiniz. Sigarayı bırakma gününden önceki gün içebildiğiniz kadar çok sigara içmek de yararlı olur. Birinci günden önceki gün üç paket ya da içebildiğiniz kadar fazla sigara için. Sigaranın yaratabileceği en berbat duruma düşün; yoğun duman içinde bir oda, acıyan bir boğaz, ağızda leş gibi nikotin tadı ve kıpkırmızı gözler. Sigarayı bırakmayı bir işkence gibi görmeyin. Sigara içmeyi biraktığınız ilk günler bir parça rahatsızlık duyabilirsiniz. Örneğin ciğerler temizlenmeye başladığı için birkaç gün öksürük şiddeti ve balgam artabilir. Eğer bu şikayetler sizi endişelendiriyor ise doktorunuza danışıp ayrıntılı bilgi alın.

1.GÜN Sigarayı bırakmanızın temel nedenlerini bir liste halinde yazın. Bu listeyi gözünüze çarpacak heryere asın; banyo aynasına, buzdolabına veya televizyonun üstüne. Bir kopyasını da yanınızda taşıyıp iradenizin zayıfladığını hissettiğinizde cebinizden çıkarıp tekrar okuyun. Bütün sigara paketlerinizi atın. Yalnızca bir paket ve en sevmediğiniz sigarayı alın. Böylece sigaranıza zahmetsizce ulaşamayacak ve içtiğinizde beklediğiniz zevki alamayacaksınız. Normalde içtiğinizden daha düşük nikotin ve katran içeren bir markayı seçmeniz vücudunuzun nikotinsiz günlere daha kolay adapte olmasını sağlar. İçtiğiniz sigara miktarını gösteren listeyi paketinizin üzerine yapıştırın. İçtiğiniz her sigarayı yakmadan önce kaydetmeyi ve numaralandırmayı unutmayın. Böylece kısa süre sonra günde ne kadar sigara içtiğiniz konusunda bir fikriniz olacaktır. "1" numaralı sigara, onu içmeden yapamayacağınız sigara, "2" numaralı sigara çok istediğiniz ancak birinci kadar dayanılmaz olmayan ve "3" numaralı sigara onu içmeden de yaşayabileceğiniz sigaradır. Sigaranın yanına zamanı ve onu içerken içinde bulunduğunuz durumu da yazın. Örneğin otobüs ya da önemli bir telefon beklerken veya sıkıntılı ve endişeli olduğunuz bir zaman gibi. Canınız her sigara içmek istediğinde, bu liste doldurma işini eksiksiz yapmayı ihmal etmeyin. Kül tablalarınızı temizlemeyin. Kül tablanızın bir süre sonra ağzına kadar dolduğunda ortaya çıkan iğrenç tabloyu gözlerinizle görün.

2.GÜN Bugün "3" nolu sigarayı içmeyeceksiniz ve kendinizi numaralandırma hataları yaparak kandırmayacaksınız. Sigara, tiryakinin ağzını meşgul eder. Bunun bir başka yolu da şekersiz sakız çiğnemektir. Yanınızda her zaman sakız bulundurun. Bunun yerine şekerleme ve meyva suyu da yiyip içebilirsiniz. Birçok kişi kilo almaktan korktuğu için sigarayı bırakmadığını söylemektedir. Eğer planlı ve dengeli yerseniz şişmanlamazsınız. Sigara yakma alışkanlığınız varsa yemeğiniz bittiği an da sofradan kalkın ve 5 dakikalık kısa bir yürüyüşe çıkın. Duman yerine ciğerlerinize dolan temiz hava yemeğin tadını daha iyi çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

3.GÜN "3" numaralı sigaraları içmemek çok da kötü bir işkence sayılmazmış. Bugün belki "2" numarayı bile içmeyebilirsiniz. İçtiğiniz sigaraları listenize kaydetmeyi unutmayın. Her sigaradan önce kendinize "bu sigarayı gerçekten istiyor muyum? " sorusunu sorun. Sigara içmek yerine derin nefes alıp verme egzersizi yapmayı deneyin. Rahatlayın iki ya da üç kez derin nefes alıp verin. Kendinizi gerçekten daha iyi hissedeceksiniz. Bu egzersiz, sigara içmeme kararınızı destekleyecektir. Sigara içmeden durabileceğiniz belli bir süre belirleyin. Örneğin günün en fazla sigara içtiğiniz döneminde sigara içmeden en fazla ne kadar dayanabileceğinizi ölçün. Günün ilk sigarasını içmeyi mümkün olduğu kadar geciktirin. Eğer çok tiryaki iseniz en az bir saat, ortalama sigara içen biriyseniz iki saat ve az sigara içen biri iseniz yarım gün sigara içmemeyi deneyin. Unutmayın ki otobüs ya da tiyatro gibi sigara içmenin yasak olduğu yerlerde kendinize hakim olabiliyorsunuz. Sigara markanızı değiştirme zamanı geldi. Artık daha düşük katran ve nikotin içeren bir sigara alıp tütünün vücudunuza verdiği zararı daha da azaltabilirsiniz.

4.GÜN Bugün "2" numaralı sigarayı bırakıyorsunuz. Gerçekçi olun. Yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan "1" numaralı sigarayı gerçekten ihtiyacınız olduğu bir anda için. Şimdi biraz rahatlıyoruz. Gidip gerçekten sevdiğiniz ne varsa yiyin. Paranızı biftek, ananas, karides gibi şeylere harcayın. Özellikle çok sevdiğiniz bir yiyeceği bol bol yiyin. Ama kilo probleminiz varsa tatlı konusunda biraz dikkatli olun. Genellikle sigara içtiğiniz bir ortam seçin. Bir kokteyl ya da sigara dumanına boğulmuş bir toplantı odası ve bu ortamda bulunduğunuz süre içinde hiç sigara içmeyin. Eğer kendi sınırlarınızı kendiniz belirlerseniz, bunlara uymak o kadar da zor olmaz. Çakmak ve kibritlerinizi atın. Sigaranızı yakmak için ateş aranmanız, size ne yapmak üzere olduğunuzu ve kaç sigara içtiğinizi düşünmek için kolaylık sağlayacaktır.

5.GÜN Artık sigara almayın. İçtiğiniz sigara listesini yanınızda taşıyın ve kaydetmeye devam edin. Bugün sadece "1" numaralı sigarayı içeceksiniz unutmayın. Bugün arkadaşlarınıza sigarayı bıraktığınızı söyleyin. Onlardan özellikle de içmeyenlerden büyük destek göreceksiniz. Kararınızı tanıdıklarınıza açmanız bu kararı daha da kesinleştirir. Kül tablalarınızı dökmemenizi istemiştik. Şimdi onları kullanmanızın zamanı geldi. Bütün kültablalarınızdaki kül ve izmaritleri bir kavanoza doldurup üstüne biraz su ekleyin. Bu kavanozu sürekli elinizin altında bulundurun ve canınız sigara içmek istediğinde kapağını açıp biraz koklayın. Canınız hala sigara içmek istiyor mu? Bu akşam kül tablalarınızı yıkayıp dolabın üst raflarına kaldırın. Yarın hiç sigara içmeyeceğiniz için onlara hiç ihtiyacınız olmayacak.

6.GÜN 24 saat hiç sigara içmeyin. Sigara içmenin yasak olduğu yerlere gidin. Müzeleri ya da sigara içmeyen arkadaşlarınızı ziyaret edin, sinemaya gidin, üst üste film seyredin. Alkollü içeceklerden uzak durun. Alkol ve sigara birlikte iyi gider. Alkol ayrıca iradenizi ve direncinizi de zayıflatır.

7.GÜN 24 saat daha sigara içmeyin. Bu hafta içmediğiniz sigaralardan kalan parayla kendi kendinize özel bir tasarruf hesabı açın. Bir yıl boyunca her hafta bu hesaba aynı miktarda para yatırın. Yıl sonunda tahmin edeceğinizden çok daha fazla para birikmiş olduğunu göreceksiniz. Bu parayla çok isteyipte alamadığınız bir şey alın. Sigarayı bırakmaya bağlı depresyon ya da fiziksel semptomlar hissederseniz doktorunuza başvurup yardım isteyin. İnsan olduğunuzu unutmayın. İradeniz kırılıp bir sigara içerseniz hemen umutsuzluğa kapılmayın. Sigarayı bırakma nedenlerinizi tekrar okuyun ve yeni nedenler varsa ekleyin. Sizin üzerinizde en etkili olan tekniği deneyimlerinizle bulacaksınız. Bulduğunuz teknikleri uygulamaya devam edin. Zorlanmadığınızı hissettiğiniz günün programına geri dönün. Devam edin. Bırakabilirsiniz ve bırakacaksınız. ZAFER GÜNÜ Artık siz de sigara içmeyenlerdensiniz. Neden bir parti verip bunu kutlamıyorsunuz? Size, sigarayı bırakmanız konusunda destek veren tüm dostlarınızı çağırıp, bunu birlikte kutlayın.

quote:

kaynak : http://www.izmirli.4mg.com/7gun.htm

------------- http://www.1001dilek.com -------------

175 Mesaj
25 Haziran 2006; 23:46:14 

quote:

daha önce anlattığım gibi ben plansız programsız olarak ani bir kararla başladım bu işe.ve şu an çok iyi gidiyor.Yine de yazdıklarına dikkat edicem.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Haziran 2006; 23:46:40 

vazgeçmek istemediğim şey birisi sigara birside k.......a(aşkım)

1732 Mesaj
26 Haziran 2006; 0:11:56 

Ağbi sinirlenmemeye çalış mümkün 10 gün boyunca duygusal film,müzik gibi şeylerden uzak dur yani efkar basmasın.

2x2GB Team Xtreem Dark @1066 Mhz|E6600 @3.0 Ghz|2xSeagate ST3250410AS(Raid 0)
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » SİGARASIZ 4. GÜNÜM!!!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.390