Şimdi Ara

Samsung; Amazon, NVIDIA ve Sony'ye yonga tedarik etme peşinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung; Amazon, NVIDIA ve Sony'ye yonga tedarik etme peşinde

Mobil işlemci sektöründe en büyük müşterisi Apple'ı Tayvanlı TSMC'ye kaptıran Samsung, yonga üretiminde sıkıntı yaşamayacağını belirtse de gelen bilgilere göre boşluğu yeni müşterilerle doldurmayı planlıyor.

Kaynaklar Samsung ve Apple'ın arasındaki yonga tedariği anlaşmasının 2014 yılı sonlarında biteceğini ve anlaşma gereği Samsung'un iPhone 5S ve yeni iPad için gelecek yılın ilk yarısına kadar Apple'a yonga üreteceğini belirtiyor. Ancak en büyük tedarikçisini yavaş yavaş kaybedecek olması firmayı yeni müşteri arayışlarına yöneltmiş durumda. Samsung'un hedefinde ise kendi sektörlerinin devlerinden Amazon, NVIDIA ve Sony bulunuyor.

Samsung geçen yıl entegre devre üretiminden 4.3 milyar dolar net gelir elde ederken, bunun 3.8 milyar Apple'dan geldi. Samsung, Apple ile olan anlaşması bitene kadar bu firmalarla anlaşma yapacağına kesin gözüyle bakıyor. 

Firma şimdiden Sony ve NVIDIA ile işlemci üretimi için görüşmelere başlamış durumda. Muhtemelen bunun anlamı Exynos tabanlı Sony cihazlar veya NVIDIA'nın bazı yongalarını Samsung'a ürettirecek olması olabilir. Ayrıca NVIDIA'nın grafik mimarisini lisanslama planları kapsamında bir anlaşma da ortaya çıkabilir. 

Ancak Amazon'un kendi işlemcisini tasarlıyor oluşu, Samsung'un listeye eklemesini pek mümkün kılmıyor. Yeni anlaşmaların ne tür kapsamları olduğu şimdilik belirsiz.

• DirenSony...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

DirenSony...

la oglum bak GİT
  • Ve samsung batar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 11 Temmuz 2013; 14:47:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

Ve samsung batar

Güldürdün :D

Appleın oluşturacağı boşlukları Nvidia sony amazon vs ile dolduramasa bile kendi işlemcisiyle doldurur. He nolur 3.8 milyar dolar gelir yerine 3 milyar dolar olur ama o kadar fabrika boşta beklemez yani :)

• samsung yeni müşterileriyle nal toplar.
  • Samsungun üretimleri kendine bile yetmiyor dışardan çip alıyor, bide işin o yanı var.

Nvidia AMD vs. ile ihya olunmaz zaten. Tek avantajı daha ucuza verir malı o. 32nm için Samsung'un fiyatları çok aşağıdaydı mesela.

• Sony hiç exynos işlemci kullanır mı? Güldürmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung geçen yıl entegre devre üretiminden 4.3 milyar dolar net gelir elde ederken

:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

Ve samsung batar

Hepsi batar samsung kalir.

• sony artık sacmalamaya başladı ne samsung be her seyini sana yaptırıyor sony sony böyle devam ederse japan kalitesini bitirebilir her parcasını nerde ise samsungdan alıyor koskoca firma neden bu kadar samsung a baglanıyor anlamıyorum samsungun hic bir ürününü sevmiyorum inadına sony de gidip samsung dan aklıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: teknisyen37

sony artık sacmalamaya başladı ne samsung be her seyini sana yaptırıyor sony sony böyle devam ederse japan kalitesini bitirebilir her parcasını nerde ise samsungdan alıyor koskoca firma neden bu kadar samsung a baglanıyor anlamıyorum samsungun hic bir ürününü sevmiyorum inadına sony de gidip samsung dan aklıyor

hocam bilmiyosam cahilliğime verin ama samsungun sony e bişey yaptırdığını hiç duymadım nereden çıkarıyorsunuz ki bunu sony hiçbir zaman böyle bişey yapmaz
  • Samsung iyi kazıklayacak yine milleti, insanlar da koyun gibi biliyorsunuz, diğer yandan siz samsungun cebini doldurmaya devam edin, iyice TEKEL yapın bu firmayı, yakında samsung : HTC, Sharp, Nokia, Sony, Panasonic, Nec, Fujitsu, Philips, Toshiba, Apple... gibi firmaları batırma peşinde, Samsung diğerlerinin lokmasına saldırmak için her türlü hileyi denemekte, yahu Samsung dünyanın en gelişmiş LCD ekranı ve LCD'nin de patent sahibi Sharp firmasının neden %3'nü alıyorsun: ADAMSAN tamamını veya çoğunluğunu alsana, kasanda para mı yok yoksa kasandaki 250 milyar DOLAR nakit sana yetmiyor mu, yoksa bu %3'ü Sharp zordaykaen özel LDC kristal teknolojilerini mühendislerin nasılsa ortak olduk diye Sharp fabrikalarına girip çıkarken kopyalamak için mi sadece %3 hisse aldın, ÇOK AYIP, ülkedaşı LG ile bile HIR ZIR ve patent ihlali peşinde, ha diyeceksiniz ki kardeşim adam yapıyor baksana ne biçim cihaz:şu şu özellikler bile var, iyi de bu durumda bizim VESTEL OLSA O DA YAPAR, yani diyecem samsung yapıyor da HTC, Sharp, Nokia, Sony, Apple... yapamıyor mu? Xperia Z-HTC One-Galaxy S4-Lumia 925 hangisi daha iyi, Samsungun yıllık sadece mobil cihazlar reklamı için harcadığı para 6-7 milyar DOLAR, buna başka KİMİN GÜCÜ YETER, O ZAMAN BİZ DE EŞİT REKABET KOŞULLARI İÇİN: HTC One-Xperia Z-Lumia 925-İphone5S te alalım, yoksa yakında DONLARI BİLE SAMSUNG MARKA ALACAZ BUNU İYİ BİR DÜŞÜNÜN!

Not: HTC One:kullanıcısıyım fanı değilim, çok memnunum HTC gerçekten güzel telefon yapmış!

• Plastiklik elastiklik falan bulaşmasın sonra aman diyim #dirensony

• Yine samsung başlığı ve yine saldırı yine.... neyse sonra yazınca sıkıntı çıkıyor. Devam edin. Ama eminim ki bu konunun başlığı başka bir markanın olsaydı bu kadar saldırıya uğramazdı.

Bu arada yorum yaparken insanlara hakaret etme lüksünü gerçek kullanıcı adı ile göstermeyenler misafir hesabı ile insanlara hakaret edebiliyor. Şu misafir üyeliğini kaldırın diyoruz yönetime ki kimde o hakaret lüksü olacak o zaman görebiliriz. İnsanların beyni yok ta bir siz akıllısınız ki millete koyun demeyi cesaret bildiğiniz halde bunu misafir üyelikle yapacak kadar acizsiniz. Milletin aldığı telefondan zevkinden kullanımından kime ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: carter

Samsung geçen yıl entegre devre üretiminden 4.3 milyar dolar net gelir elde ederken

:)

• Ne Demişler Tıpkı Güneş batmaz Büyük Britanya Gibi Dünya Batar Sony Batmaz..Çünkü İt's A Sony,Make Believe.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cenk-er

quote:

Orijinalden alıntı: teknisyen37 sony artık sacmalamaya başladı ne samsung be her seyini sana yaptırıyor sony sony böyle devam ederse japan kalitesini bitirebilir her parcasını nerde ise samsungdan alıyor koskoca firma neden bu kadar samsung a baglanıyor anlamıyorum samsungun hic bir ürününü sevmiyorum inadına sony de gidip samsung dan aklıyor
    hocam bilmiyosam cahilliğime verin ama samsungun sony e bişey yaptırdığını hiç duymadım nereden çıkarıyorsunuz ki bunu sony hiçbir zaman böyle bişey yapmaz

ssd hddler ram bazı yonga cipleri panel sony nin icini acın genel olarak samsungun bir parcası cıkıyor samsungdan haz almıyorum oylede gorunce rahatsız oluyorum samsung sony yi bitirme pesinde sony hala samsngdan parca alıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.