Şimdi Ara

Chromebook modelleri 300$ altı segmentte yüzde 25 paya sahip

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Chromebook modelleri 300$ altı segmentte yüzde 25 paya sahip

Google'ın çevrimiçi çalışma prensibine bağlı olarak geliştirdiği Chrome işletim sistemi yaklaşık 3 yıldır pazarda ve bugüne kadar Acer, Samsung, HP gibi firmalardan bu işletim sistemini taşıyan pek çok Chromebook modeli satışa sunuldu.

Modellerin satışının bir milyon civarı olduğu ve beklentilerin altında kaldığı gibi spekülasyonlar yapılsa da Google platformu desteklemeye ısrarla devam ediyor. Son analizler Chromebook modellerinin 300$ altı PC kategorisinde yüzde 25 pay elde ettiğini gösteriyor.

Chrome işletim sistemi pek çok uygulamayı bulut platformu üzerinden sunsa da Docs ve Mail gibi hizmetler çevrimdışı kullanılabiliyor. Ayrıca ağır yükler için değil gündelik kullanım için de ideal. Analize göre fiyatlarının da uygun olması nedeniyle Chromebook'lar ideal bir ikinci PC alternatifi oluşturuyor ve tüketicilerden ilgi görüyor. Diğer taraftan aynı fiyat etiketine sahip Windows 8 bilgisayarların kötü performansı ilgiyi bu yöne kaydırıyor.

• İlk kez duyuyorum

• Google çalışıyor.

• "chromebook modelleri chromebook segmentinde %100 paya sahip."

-bravo google! [alkış sesleri]

• "Windows 8 bilgisayarların kötü performansı" demek yanlış olur. Eski ve güçsüz bilgisayarım da bile akıcı çalışa biliyor. Yiğidi öldür hakkını yeme. Modern arayüz bazı kullanıcıların hoşuna gitmese bile Windows 8 Performans ve Stabilite bakımdan çok iyi. Sorun yazılım değil sorun alt segmentde bilgisayar üreticilerin malzeme ve donanımda kesintiye gitmesi. Aynı fiyat seviyesinde daha ucuz ve daha kaliteli olan Chromebook bilgisayarlar Kullanıcıların tercih edilmesine sebep oluyor.

• Dostum adamlar 250 dolara incecik uzun pil ömürlü usb 3.0 olan vs vs bir laptop satıyorlar. Tamam Chrome os şu an için çok yetersiz bir işletim sistemi ama yani çoğu insanın laptoplarda video işledikleri söylenemez. Millet internete giriyor dizi film izliyor sunum filan hazırlıyor. Bu laptop da bunları yapıyor. Hem arm tabanlı işlemci sayesinde ısınmıyor dizine koyup kullanmak rahat. O yüzden şaşırmadım ben. Hele de fiyatın 250 dolar olduğunu düşünürsek. Amerikada olsam alırım atarım bir kenara kullanmasam bile.

• chrome os ayrica cok asiri hizli update ediliyor ve bulunan sorunlar cok hizli duzeltiliyor.

• bence sonraki vizyon chrome ile android in birlestirilmesi olur.

• chrome yerine android işletim sistemli yapsın gör o zaman sen pazar payını

• quote:

Orijinalden alıntı: morpheus_1905

chrome yerine android işletim sistemli yapsın gör o zaman sen pazar payını

Ne yazikki android masaustu kullanimda cok basarili degil. Pek cok yerde windowsu aratiyor. Eger google android 5 ile chromu birlestirir masaustune yonelik optimisazyon yaparsa dediginiz gibi o zaman buyuk bir potansiyel yakalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chrom kendi tarayıcısını toparlayamazsa o html5 uygulamalar yalan olur bu sistemde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Chrom kendi tarayıcısını toparlayamazsa o html5 uygulamalar yalan olur bu sistemde.

imzanı beyendim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bura_Ahmet

quote:

Chrom kendi tarayıcısını toparlayamazsa o html5 uygulamalar yalan olur bu sistemde.

imzanı beyendim

Beğendiğin için teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bura_Ahmet

quote:

imzanı beyendim

Beğendiğin için teşekkürler.

bunuda beyendim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.