Şimdi Ara

. (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.135
Cevap
97
Favori
217.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nebigil25

Moto g ekran kalitesi, batarya suresi ve akıcılığı ile öne çıkıyor. Rakamlar her zaman dogruyu soylemez. Bunu Moto g ve zenfone formlarını incelerseniz görürsünüz. Mesela 700e onerdiginiz discovery ile Moto g kıyaslanamaz bile...

Öyle bir dünya yok malesef. Android işletim sistemi kullanan iki telefon arasında asla stabilizasyondan doğan yüksek bir fark olmaz.

Yani, android evreninde 1.2ghz 1gb ram her şekilde 1.6ghz 2gb ramdan kötüdür. bunun itiraz edilecek bir noktası yok.

moto g kullanıcıların hala 2013 yılı alt sınıf telefonunu bu derece savunabilmesini anlayamıyorum. arkadaş tamam herkesin yüksek donanımlı telefonlar almaya bütçesi yetmeyebilir ama elinizdeki telefon kralmış gibi davranmaktan da vazgeçin.

ios değil bu 1.2ghz ve 1gb ramle harikalar yaratsın.

not: rakamlar her zaman doğruyu söyler. her yerde 2>1'dir. bütün tutarlı testlerde discovery 2 ve zenfone 5, moto g den yüksek çıkar. bunun nedeni de işlemci ve ram farkıdır.

• Çok sık telefon değiştiren biri değilim.Babam 1900 tl para verdi.üzerine bende para ekleyerek güzel bir telefon almayı düşünüyorum.Şöyle beni 3-4 yıl götürebilecek kasma donma yapmayacak.Malzeme kalitesi üst düzey olacak.Elimde şık duracak bir telefon istiyorum.İlk akıllı telefonum olacak annem ve babamda android samsung var aşırı derecede kasıyor.o yüzden androidden yana şüphelerim var.LG G3,Iphone 6 64 GB,Sony Xperia Z3 düşünüyorum.Ama gönlümde İphone 6 yatıyor.Sizce hangi telefonu almalıyım?
  • peki eğer inanıyorsanız bahsettiğiniz test sonuçlarına bakın. discovery ile gm kıyaslayın. ram dediğimiz sistem farklı iştetim sistemlerinde aynı performansı mı verir? bir telefon ramden mi ibarettir. mesela telefonun ekran-kasa oranı-pil dayanıklılığı-kronik sorunu bulunup bulunmaması tercih sebebi değil midir? ya da ekran kalitesi? telefonun markasının geçmişi? rami yüksek olmasına rağmen bazı cihazlr neden istenildiği kadar satılamıyor acaba? mesela casper-quatro-vestel v.s. hiç moto g ile zenfone elinize alıp ekran karşılaştırması yaptınız mı? daha çok şey yazılır ama amacım benim dediğim doğru demek değil. telefonlar hakkında en doğru yorumları kullanıcılar verir. zenfone konusunda sürekli şikayetler dönerken mesela şu anda moto g de andrid L konuşuluyor. güncelleme almak önemliyse eğer....
  • Lodford50 abi ne yaptım bilmiyorum ama 6 saat 925 aradık sadece teşhir vardı bende g3 beat aldım kamerası hariç sıkıntı yok kamerada nedense bulanıklık var iyi mi yaptım ?teşhirdekini bile 1100 e satıyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DsLite yardım -- 21 Ekim 2014; 0:33:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DsLite yardım

Lodford50 abi ne yaptım bilmiyorum ama 6 saat 925 aradık sadece teşhir vardı bende g3 beat aldım kamerası hariç sıkıntı yok kamerada nedense bulanıklık var iyi mi yaptım ?teşhirdekini bile 1100 e satıyolar

http://www.mobiletisim.com/telefonlar/karsilastirma/lg-g2-lg-g3-beat-lg-g3-lg-g2-mini-3803410
    http://www.devicespecifications.com/tr/comparison/c6ce12599
    .
    G3 beat ın g3 ve g2 gibi üst segment cihazlarla alakası yok, g2mini, htc one mini2, sony m2 , gibi alt-orta segment bir telefondur. 900 lira eder.
    Tekil işlemci gücü düşüktür. Keske lg nexus5 veya sony z1c alsaydınız .
    Lumia 925 hepsiburada gibi sitelerde 800 lira.
    Lumia 820 modeli de 600 liraydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmrePmk

Çok sık telefon değiştiren biri değilim.Babam 1900 tl para verdi.üzerine bende para ekleyerek güzel bir telefon almayı düşünüyorum.Şöyle beni 3-4 yıl götürebilecek kasma donma yapmayacak.Malzeme kalitesi üst düzey olacak.Elimde şık duracak bir telefon istiyorum.İlk akıllı telefonum olacak annem ve babamda android samsung var aşırı derecede kasıyor.o yüzden androidden yana şüphelerim var.LG G3,Iphone 6 64 GB,Sony Xperia Z3 düşünüyorum.Ama gönlümde İphone 6 yatıyor.Sizce hangi telefonu almalıyım?

3-5 yıl goturebilecek,
    İphone6 alın.
    Diğerlerini alırsanız aklınız hep iphone de kalacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: nebigil25

peki eğer inanıyorsanız bahsettiğiniz test sonuçlarına bakın. discovery ile gm kıyaslayın. ram dediğimiz sistem farklı iştetim sistemlerinde aynı performansı mı verir? bir telefon ramden mi ibarettir. mesela telefonun ekran-kasa oranı-pil dayanıklılığı-kronik sorunu bulunup bulunmaması tercih sebebi değil midir? ya da ekran kalitesi? telefonun markasının geçmişi? rami yüksek olmasına rağmen bazı cihazlr neden istenildiği kadar satılamıyor acaba? mesela casper-quatro-vestel v.s. hiç moto g ile zenfone elinize alıp ekran karşılaştırması yaptınız mı? daha çok şey yazılır ama amacım benim dediğim doğru demek değil. telefonlar hakkında en doğru yorumları kullanıcılar verir. zenfone konusunda sürekli şikayetler dönerken mesela şu anda moto g de andrid L konuşuluyor. güncelleme almak önemliyse eğer....

Canınızı sıkmayın.
    Her şey çekirdek değil.
    4-8 çekirdek..
    Populer android uygulamalarını %85 i çift çekirdek yeterli oluyor. çekirdek sayısından ziyade sunulan grafik birimi, hücresel ağ desteği, bağlantı seçenekleri gibi ekstraların ölçü olarak alınması gerekiyor.
    Tamam ram olarak 1 gb duşuk kalmış olabilir belki ama stok arayuzu ile bu eksikliği hissettirmeyecektir.
    600-650 lira civarında tercih edilebilir telefonlardandır motoG.

• Arkadaşlar merhaba, kendim Nokia Lumia 925 kullanıyorum gayet memnunum ( kamerasının özelliklerini tam kullanamayan yazılımı hariç) şimdi evdekilere de bir tane akıllı telefon alacağım.Çok detaylı kullanan birisi değiliz akıllı telefonu oyun asla oynanmıyor kullanılan sadece sosyal ağ programları ( whatsup gibi) ona göre düşünün. 925 bile bizimkilere fazla gelir, daha alt modellerden tavsiye edeceğiniz hangisi var?

Aranılan özellikler, şarjı biraz uzun gitsin,ses kaydede bilsin ( sanırım bunu çoğu telefon yapabiliyor), elbette arayüzü basit olsun.
  • Motorola Nexus 6'nın da listeye eklenmesi gerektiğini düşünüyorum...
  • Beyler ikinci el 500 lira civarına nasıl bir cihaz alırsınız? gmd hariç önerilerinizi alabilir miyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Arkadaşlar merhaba, kendim Nokia Lumia 925 kullanıyorum gayet memnunum ( kamerasının özelliklerini tam kullanamayan yazılımı hariç) şimdi evdekilere de bir tane akıllı telefon alacağım.Çok detaylı kullanan birisi değiliz akıllı telefonu oyun asla oynanmıyor kullanılan sadece sosyal ağ programları ( whatsup gibi) ona göre düşünün. 925 bile bizimkilere fazla gelir, daha alt modellerden tavsiye edeceğiniz hangisi var?

Aranılan özellikler, şarjı biraz uzun gitsin,ses kaydede bilsin ( sanırım bunu çoğu telefon yapabiliyor), elbette arayüzü basit olsun.

akıllı telefonlarda şarj çok uzun gitmez. bir günü çıkartsın yeter.
    şunlara bi bak:
    http://www.hepsiburada.com/liste/nokia-lumia-820/productDetails.aspx?productId=telcepnoklu820&sku=TELCEPNOKLU820-K&categoryId=371946&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=cpc&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.cpc&v=1.97.2
    http://www.alalimburadan.com/index.php?route=product/product&product_id=857&
    http://www.incehesap.com/turkcell-t50-cep-telefonu-fiyati-25634/?
    http://www.bizdeuygun.com/LG-G2-Mini_159699.html?utm_source=Akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=standart&v=1.81
    http://www.bizdeuygun.com/Motorola-Moto-G_159700.html?utm_source=Akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=standart&v=1.6.4
    biraz daha uygun olsun dersen
    http://www.hepsiburada.com/liste/sony-xperia-e1/productDetails.aspx?productId=telcepsonyxpye1&categoryId=371946&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=cpc&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.cpc&v=1.61.3

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Ya en azından ürün iade ediliyo galiba doğru mu?hiçbi sorun yok ekran çok büyük geliyo 2 gün önce aldım ne olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DsLite yardım -- 21 Ekim 2014; 18:02:54 >
  • Arkadaslar telefon alacam 1700-1800 civarı dusunuyorum ıphone 5s agır basıyor su an ama ekran ilerde kücük gelirmi acaba3 yıl kullanacam sizlerede sormak istedim öneriniz varmı piyasayıda tam bilmiyorum aslında telleri ??
  • Lumia 930

• arkadaşlar 1000 tl civarında akıllı telefon tavsiyesi istesem, ünide okuduğum için bazen acil durumda kısa defter notlarının fotolarını çektiğimden kamerası ve ekranı iyi bir telefon arıyorum. ayrıca alacağım bu telefon akıllı ilk deneyimim olacak. önceki telefonum nokia x3-02 sybian s40v3 tür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukk44 -- 22 Ekim 2014; 0:27:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EmrePmk

Çok sık telefon değiştiren biri değilim.Babam 1900 tl para verdi.üzerine bende para ekleyerek güzel bir telefon almayı düşünüyorum.Şöyle beni 3-4 yıl götürebilecek kasma donma yapmayacak.Malzeme kalitesi üst düzey olacak.Elimde şık duracak bir telefon istiyorum.İlk akıllı telefonum olacak annem ve babamda android samsung var aşırı derecede kasıyor.o yüzden androidden yana şüphelerim var.LG G3,Iphone 6 64 GB,Sony Xperia Z3 düşünüyorum.Ama gönlümde İphone 6 yatıyor.Sizce hangi telefonu almalıyım?

Bu üç telefon arasından 3-4 yıl sorunsuz kullanılabilecek olan iphone 6 dır bence. Yerinde olsam iphone 6 alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: farukk44

arkadaşlar 1000 tl civarında akıllı telefon tavsiyesi istesem, ünide okuduğum için bazen acil durumda kısa defter notlarının fotolarını çektiğimden kamerası ve ekranı iyi bir telefon arıyorum. ayrıca alacağım bu telefon akıllı ilk deneyimim olacak. önceki telefonum nokia x3-02 sybian s40v3 tür

BATARYASI çok iyi değil ama bu bütçenin en kral telefonu LG NEXUS 5 dir.
    http://www.sinerji.gen.tr/lg-d821-nexus-5-16gb-3g-cep-telefonu-beyaz-pmu49708?

• xperia z lerde 1000 tl ye düştü güncelleme de alacak
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    peki hocam teknoloji marketlerden alsak vatan vb. çok mu pahalı olur. 2. sorum paralel ithalat karlı olmasına karşın bir eksisi olmalı, eksisi nedir?
    cevaplarsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukk44

peki hocam teknoloji marketlerden alsak vatan vb. çok mu pahalı olur. 2. sorum paralel ithalat karlı olmasına karşın bir eksisi olmalı, eksisi nedir?
    cevaplarsanız sevinirim

Kampanyaları takip ederek 50-100 lira farkla tekno marketlerden de alabilirsiniz.
    paralel ithalat da her il de servis olmaz, hatta sadece istanbulda tamir ederler. Ama gönderi ücreti karşıya aittir. Normalde 2-4 gün de tamir olurken, bu şekilde tamir suresi uzar.

• 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.