Şimdi Ara

. (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.135
Cevap
97
Favori
217.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umudumsun

LG G2 16 GB aldım dün nihayet

teşekkürler

Hayırlı olsun,bencede guzel tercıh nexus5 ta-en dha konforlu bır kullanım sunacaktır G2..
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevejones

quote:

Orijinalden alıntı: Master-Z

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: Master-Z

quote:

Bir etek para verip de pişman olmayın
    Bütçeniz 32 G3 ve z2 ye çok yakın,
    http://www.kliksa.com/urun/lg-d855-g3-gold-32-gb-akilli-telefon/902112951?utm_source=akakce&utm_medium=comparison&utm_campaign=listing&
    ,
    Tekno marketlerdeki kampanyaları takip edebilirsiniz veya
    avea daki bir yıl ücretsiz tarife ile G3 kampanyasını değerlendirin derim.
    http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Kampanyalar/LGG3
    http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Kampanyalar/SonyXperiaZ2

Hocam paralel ithalat benimde aklımı çeliyor sonuçta distribütörde olsa paralelde olsa ikisinide sony üretiyor sorun olsa distribütördede olur sizin düşünceniz nedir güvenmelimiyim o kadar para veripte ortada kalmayalım

ELECTRONİC şans işi .
    yaklaşık %10-20 ucuz oluyor.
    araştırıp güvenilir yerlerden sıfır açılmamış paketli alınan faturalı telefon da sorun olacağını zannetmiyorum.
    yinede karar sizin.
    bana şahsen paralel yakın geliyor.

Sağolun hocam paralel z2 alcam paralelede şans vermekte fayda var

sonucta hepsı aynı fabrıka ve kalıte kontrolden gecıor sadec ıthalatcı farklı,ıyıbır servıs ıle alınır paralel..paraleller ıcınde nıspeten delta garantısı dha ıyıdır paragoz degıller arkadasımın cıhazını ucretsız degıstırdıler 10 gunde..

Dükkanları gezecem bakalım olmadı internetten sipariş edicez sağolun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gvenc

quote:

Orijinalden alıntı: nuksws_99

quote:

Orijinalden alıntı: gvenc

Merhabalar.
    Konuyu okudum. Bir çok başlıkta bir çok yazı okudum ancak hala daha netleştirebilmiş değilim.

1000-1200 lira gibi bir bütçe ile akıllı bir telefon almak istiyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki resmi üretici garantisinde bir ürün almak istediğim için vatan bilgisayar, mediamarkt gibi iki veya bunlara dahil edebileceğiniz yerlerden resmi üretici garantili bir telefon almaktır amacım.

Aldığım zaman uzun süre kullanacağımdan ötürü bu durumu istemekteyim.

Baktığım belirli modeller var fiyatlarından ötürü.
    Ancak öncelikle telefonlardan beklentimi yazmamı isterseniz eğer ki.
    Öyun oynamak gibi bir derdim yok. Günlük kullanımda (sms, kişi listesi, kamera, müzik) akıcı ve stabil olan bir cihaz arıyorum. Öncelik olarak browserda gezinmek gibi, twitter, facebook gibi, snapchat vs gibi uygulamalarda ve bunlar arasındaki geçişlerde tatminkar olması ve uzun vadede bu uygulamalarda ve bunun gibi boyutta ve tipteki uygulamalarda stabil olması benim için yeterli.

Birde kişi listesine girince kişiler iphonelarda ki gibi süratle gelsin çokta bekletmesin benim için yeterli.
    HTC one mini SD kart desteği olmadığı için beni çok düşündürtüyor ancak metal kasalı olması çoğu şeyi bende pozitif yönlü kılıyor. Ayrıca ses konusunda daha başarılı dğer modellere göre. 1gb ram ne kadar yeterli kalacaktır çok kafama takılıyor bir fikir verirseniz sevinirim..

S4mini biraz steroid basılmış gibi geldi bana bilemiyorum. denedim stabil ama uzun vadede ne yapacak bilemiyorum.

S4 active var yine bu fiyat aralığında o hakkında neler diyebilirsiniz?

LG g2 mini var yine bu fiyatlarda. gb ram var ancak pil çok çok başarılı o yüzden oda bir tercih sebebi.

başka öneriniz neler olur sizlerinde yardımcı olrusanız sevinirim..

saygıalrımla...

s4 miniyi eleyin
    s4 active eleyin
    g2 minide eleyin 50 lira fazlasına g2 var zaten
    one mini eskidi .

nexus 5, g2, xperia sp, nexus 4 den başka birşey alınmaz

hızlı geri dönüş için teşekkürler.
    Ancak yazarken belirttim. Resmi üretici garantili almak istiyorum.
    Bu tarz yerlerde vatan bilgisayar, mediamarkt gibi yerler. Sizin belirttiğiniz fiyat farkları g2 ve g2 mini arasındaki ancak n11.com gibi gittigidiyor gibi sitelerde mevcut.

Önerdiklerinizin arasında nexus 5 kamera kalitesinden ötürü klasman dışı kalıyor. Xperia SP gayet güzel ve benchmarklarda yüksek skor alıyorlar ancak bu chaz günlük kullanımda nasıl bir performans sunuyor onu merak ediyorum.

Nexus 4 satanda bulamadım doğrusu.

başka öneriler olursa açığım :)

aylarca sp kullandım hem fıyatına gore o cpu ve gpu nun baskasında olmaması hemde batarya oalrak cok rahat ettırmesı sd kart avantajı oalrak gayet ıyı,suankı 800 altı fıyatı ılede cazıp nexus4ten saglamlık batarya sd kart gıbı acıalrdanda ustundur,zaten nexus4 te duydugum kadarıyla pek bulunmuyor artık.

• Merhaba ben z1compact ve z1 arasında kaldım. 2sinin arasında ne gibi artılar eksiler var? Benim için önemli olan kamera kalitesi ses kalitesi oyun performansı ve internet uygulamalarının performansı. Bu gibi özelliklere bakılırsa hangisini seçmem gerekiyor ikisi her konuda karşılaştırabilirseniz sevinirim. Bide bunların z2den pek fazla bir farkı varmı? Z3 ü bekleme imkanım yok şuanda bunlar arasında seçim yapmam gerekiyor. Bir de paralel internet ürünlerin ne farkı var normal mağazadakilerden?
  • Hocam sence G2 mi yoksa Z1 mi fiyata göre G2 gayet alınabilir bir telefon G3 alıp direk en üst seviyeye geçiş yapayım diyorum oda biraz tuzlu malum taksit imkanıda yok sence ne yapmalıyım bekleyip G3 mü alsam ne zamana düşer acaba ?
  • Oylamaya katılıp en iyi akıllı telefon markasını sizler seçebilirsiniz.

http://anket.uludagsozluk.com/s/9220/i/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natsukai.

Hocam sence G2 mi yoksa Z1 mi fiyata göre G2 gayet alınabilir bir telefon G3 alıp direk en üst seviyeye geçiş yapayım diyorum oda biraz tuzlu malum taksit imkanıda yok sence ne yapmalıyım bekleyip G3 mü alsam ne zamana düşer acaba ?

Aceleniz yoksa bekleyin

Z3 Note 4 Iphone 6 gibi üst segment telefonlar çıkacak onları düşünün.

Bekleyemem derseniz z2
  • stevejones kullanıcısına yanıt
    Bu teknoloji işleri biraz şans. GM Discovery için de benzer sorunlarda şikayet vardı. Ben discovery aldım. 8 aydır kullanıyorum. Çok şükür bi sıkıntı yaşamadım. O yüzden de teknik servise hiç işim düşmedi. Ama bu demek değil ki işim düşmeyecek. Emek verip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 700 TL civarında telefon bakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michuu

Arkadaşlar bir el atın şu duruma;

Şimdi ben Nexus 4 kullanıyorum,L930 alacağım ama şuanda fiyatı pahalı olduğundan alamıyorum bende diyorum ki Lumia 925 ile benim telefonu takas yapayım hem wp denemesi yapmış olurum hem de bu arada L930'un fiyatı ucuzlamış olur...

Ne diyorsunuz 2-3 ay sonra L930 almak istediğimde Nexus 4+para mı daha uygun olur yoksa Lumia 925+para mı?

İKİSİ YAKLAŞIK AYNI PARADIR.
    ama androidin müşterisi daha çok olur.
    öncelikle nexus4 ü neden değiştirmek istiyorsunuz,? bence 1-2 yıl daha kullanılabilir bir telefon.
    wp denemesi için L525 alınabilir, en fazla 100 lira zararla satarsın.veya anne baba veya kardeşlerin kullanır.
    kamerası hariç L925 e yakın bir performans verir.
    http://www.hizlial.com/nokia-lumia-525-beyaz/10371641
    .

• quote:

Orijinalden alıntı: kajmerian

700 TL civarında telefon bakıyorum

sony SP
    http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-sony-xperia-sp-fiyati,1065447.html
  • z1 compact ve z1 arasında kaldım. 2sinin arasında ne gibi artılar eksiler var? Benim için önemli olan kamera kalitesi ses kalitesi oyun performansı ve internet uygulamalarının performansı. Bu gibi özelliklere bakılırsa hangisini seçmem gerekiyor ikisi her konuda karşılaştırabilirseniz sevinirim. Bide bunların z2den pek fazla bir farkı varmı? Z3 ü bekleme imkanım yok şuanda bunlar arasında seçim yapmam gerekiyor. Bir de paralel internet ürünlerin ne farkı var normal mağazadakilerden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emircan3435

z1 compact ve z1 arasında kaldım. 2sinin arasında ne gibi artılar eksiler var? Benim için önemli olan kamera kalitesi ses kalitesi oyun performansı ve internet uygulamalarının performansı. Bu gibi özelliklere bakılırsa hangisini seçmem gerekiyor ikisi her konuda karşılaştırabilirseniz sevinirim. Bide bunların z2den pek fazla bir farkı varmı? Z3 ü bekleme imkanım yok şuanda bunlar arasında seçim yapmam gerekiyor. Bir de paralel internet ürünlerin ne farkı var normal mağazadakilerden?

Ekran farkı dışında hemen hemen aynı 2 telefon. hangi ekranı tercih ediyorsan o telefonu alabilirsiniz. Z2 nin fiyatı daha yüksek bu nedenle Z1 tercih edilebilir.
    Paralel ile distribütör garanti arasındaki fark servislerinin farklı olması. Paralel ithalat olanların fiyatları daha makul, tercih edilebilir.

Z1, Z2 ve Z1 Compact arasındaki farklara aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz..

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Sony-Xperia-Z1-vs-Sony-Xperia-Z1-Compact

http://epey.gezginler.net/akilli-telefonlar/karsilastir/30-402-409/sony-xperia-z1_sony-xperia-z1-compact_sony-xperia-z2/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 14 Ağustos 2014; 11:20:56 >

• PEKİ
    50 lira farkla 32 gb 925 al madem.
    ama işletim sistemleri çok farklı.
    daha sonra sony z2 veya 32 gb g3 veya en kötü ihtimalle z1 alırsın.
    veya WP den memnun kalırsan L930 alırsın.
    nexus5 batarya olarak tatmin etmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 14 Ağustos 2014; 11:33:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avorlair

*Son güncelleme 17.06.2014

"8 tane çim biçme makinesi motorunu birleştirip 8 silindirli Ferrari ürettigini iddia ediyorsun" - Qualcomm'un 8 çekirdekli MediaTek ve Exynos işlemcilere cevabı

Uzun yillara dayanan telefon tecrübemi sizlerle paylasmak isterim, insanlari biraz olsun bilinçlendirebilirsem ne mutlu bana. Akliniza takilanlari konuya cvp yazarsaniz yanitlarim.

Altin Kurallar

- Popüler olan her zaman en iyisi degildir
    - Önemli olan günlük kullanim hizidir, Benchmark testleri degildir
    - Tek çekirdek gücü önemlidir, çekirdek sayısı değil
    - Mobil platformda 2 çekirdegi bile kullanan uygulama oyun sayisi çok azdir, 2 çekirdek idealdir, fazlasini çitlersiniz, gereksizdir
    - Flash desteği artık hiçbir telefonda yok, artık bütün mobil tarayıcılar gömülü olarak flash destekliyor

Benchmark Testlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Benchmark testleri önemlidir, ama o testleri güzel analiz etmeniz lazim

- Karsilastirdiginiz telefonlarin islemcilerinin çekirdek sayilari ayni olmalidir
    Mesela 2 tane 4 çekirdekli telefonun skorunu karsilastirarak hangisi daha performansli anlayabilirsiniz. Eger çekirdek sayisi farkliysa durum degisir

Eğer çekirdek sayıları farklı ise..

- Az çekirdekte çok performans arayacaksiniz. Önemli olan tek çekirdegin islem gücüdür.
    Mesela karsilasirdigimiz modellerden birisi 4 çekirdekli, digeri 8 çekirdekli. Skorlar birbirine yakin ise çekirdek sayisi fazla olan modelden uzak duruyoruz. Çünkü 4 çekirdekli modelin tek çekirdek gücü digerinin 2 katidir, bu sizin günlük kullanim performansiniza etki edecektir.

Güncel bir örnek verirsek, 4 çekirdekli Snapdragon 600 ve 800 işlemcileri Samsung un 8 çekirdekli Exynos işlemcileri ile başabaş skor alır, ama Snapdragon işlemcinin tekil çekirdek gücü Exynos tan 2 kat fazladır hatta Exynos taki Cortex-A7 tabanlı öncül işlemciden 4 kata yakın daha fazladır

Önemli bir ek bilgi olarak,
    iPhone5s in çift çekirdekli Cyclone işlemcisi Snapdragon 800 den bile daha iyidir çünkü çift çekirdekli olmasına rağmen 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden daha iyi benchmark skorları elde eder, 8 çekirdekli Exynos a girmiyorum bile
    iPhone5s in işlemcisi bize çift çekirdeğin ideal olduğunu gösteren işlemcidir, bir önceki nesil iPhone5 in işlemcisine göre çekirdek sayısı ve saat hızı aynı olmasına rağmen 2 kat performans artışı yaratan işlemcidir, işlemci teknolojisini geliştirmenin böyle olması gerektiğini gösteren işlemcidir,
    Çekirdek sayılarını arttırarak veya saat hızlarını arttırarak işlemci teknolojisinin gelişmediğini anlatan en canlı kanlı ibretlik örnektir iPhone5s in işlemcisi. Nokta.

-Aynı mimari, aynı marka, aynı model ama farklı çekirdekli 2 işlemcinin benchmark testine bakılmaz,
    mesela Xperia SP ve Z gibi, benchmarklarda SP daha iyi gibi görünür ama işlemci mimarileri markaları aynıdır, aslında Z daha iyidir

-Daha doğru sonuçlara varabilmek için çekirdek sayısı dışında mimarisi, modeli ve markasından en az birisi farklı olmalıdır
    mesela Xperia SP ve L nin Krait mimarileri işlemcileri 2 çekirdekli olmasına rağmen Cotex-A9 mimarili 4 çekirdekli S3 ün işlemcisinden çok daha iyidirler

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Öncelikle hangi isletim sistemini seçeceginiz önemli o yüzden size artilari ve eksileri siraliyorum;

Windows Phone 8 - WP8 in su an en iyi telefonu Lumia 1520 ve 930
    + Stabildir, kasma bogma gibi sorunlar yasamazsiniz
    + Kullanimi basittir
    + Sosyal ag entegrasyonu çok iyidir
    + Ücretsiz navigasyon ve harita uygulamalarina sahip olursunuz, son derece kalitelidir
    + Marketteki uygulamalari almadan önce deneme sansiniz var
    + Yavaş olsa da uzun güncelleme desteği

- Uygulamalar yavaş ve sorunludur
    - Uygulama marketi Android ve iOS a göre geridedir, popüler uygulama ve oyunların çoğu mevcuttur ama henüz oturmamıştır
    - Kapali kaynak kodlu bir sistem oldugu için sistemi özelleştiremezsiniz.
    - Arayüzü fazlasıyla sadedir kutucuklarin rengini, boyutlarini ve arka fonun rengini resmini degistirmek ve kilit ekrani duvar kagidini degistirmek disinda arayüzü fazla özellestiremezsiniz, sıkılabilirsiniz
    - Çogu uygulama paralidir
    - Twitter hariç diğer sosyal ağ uygulamaları çok yavaştır akıcı değildir, sorunludur
    - İşletim sisteminin gelişme hızı anlam veremediğim şekilde çok yavaştır,
    programları sonlandırmak gibi temel işlevlerin olduğu güncelleme bile wp8 çıktıktan 1 yıl sonra gelmiştir ki bunların aslında 4 yıl önce 2010 yılında wp7 ile gelmesi gerekiyordu
    - Temel eksikliklerin fazla olduğu bir işletim sistemidir
    - Marketi fazlasıyla gereksiz çöp uygulama ile doludur

WP8 Genel: Önceligi hiz ve stabilite olan ALT seviye kullanıcılara önerdigim, günlük kullanıma önem veren telefonla fazla uğraşmayan BASİT kullanıcılar için önerilir. Magazasi rayına tam oturmamıştır. Telefon ile fazla uğraşmayan kişilere öneririm. Giriş seviyesi telefonları gerçekten çok iyidir.

Android - Android'in su an en iyi telefonu Sony Xperia Z2 ve Z1 Compact
    + Bu isletim sisteminin en önemli özelligi açik kaynak kodlu oldugu için sistemi özelleştirebilirsiniz, değişik arayüzler, ROM lar yükleyebilir, sisteme girip donanım ayarlarıyla oynayabilirsiniz, tehlikelidir çünkü cihazınızı bozuk garanti dışı bırakma riski vardır
    + 4.4 sürümü ile birlikte düzgün arayüzlerde stabil ve hızlıdır
    + Markete bir sürü tarayıcı seçeneği mevcuttur, özellikle stok olarak gelen Chrome çok iyi geliştirilmiştir en kullanışlı ve hızlı tarayıcılardan biridir
    + Markette her türlü uygulamayi bulabilirsiniz
    + Amiral gemileri çok hızlıdır

- En önemli ve en büyük eksigi; Stabilite.. Arayüzü iyi optimize edilmezse eğer, 2gb RAM i olan telefonda bile bir süre sonra kasma bogma yapar. Nexus, HTC ve Sony arayüzlerinde bu durum minimuma indirilmiştir, o yüzden bu 3 marka dışında Android önermem
    - 4.4 öncesi sürümler stabil değildir
    - 512mb ve 1GB RAM gibi düsük sistemli telefonlar için ASLA önerilmez
    - Uygulama marketinde virüslü programlar olabiliyor, dikkat etmeniz lazım
    - Markete eklenen uygulamalar denetlenmedigi için ve uygulamaların bütün kimliğinize bilgilerinize ulaşması mümkün olduğu için virüslere karsi en korumasiz isletim sistemidir, bir sürü gereksiz çöp uygulama mevcuttur

Android Genel: Nexus, HTC ve Sony hariç diğer markaları modelleri önermem. Bu 3 markanın arayüzleri iyi optimize edilip hızlandırılmıştır, stabilite sorunu en az olan arayüzlerdir. Andorid 4.4 sürümü ile işletim sistemi biraz biraz stabil olmuştur. Düşük bütçede eger önceliginiz performans ve stabilite ise popülerligine aldanmayin bu isletim sistemi her zaman son tercihiniz olsun, alt ve orta seviyede asla önermem 4-5 ay sonra kasintilardan bikip tel degistiren çok kisi var. Alt ve orta segmentte 4.4 sürümü hariç android sürüm yükseltmesi yapmayin telefon kasintidan kullanilamaz hale gelebilir. Alt seviyede uzun soluklu telefon kullananlara asla önermedigim bir isletim sistemidir. Stok ve sadece arayüz kullanan modeller hariç alt seviye ASLA önermem.

IOS - iOS un su an en iyi telefonu iPhone 5s
    + En stabil isletim sistemidir, yine 512mb RAM li telefonlarda bile akici çalisir
    + Kullanimi basittir
    + Uygulama marketi en gelismis isletim sistemdir
    + Hızlı ve oturaklı bir tarayıcı kullanır
    + Sosyal ag uygulamalari akici ve hizli çalisir
    + Haftalik indirimlerle veya kampanyalarla bazi uygulamalara ücretsiz sahip olabilirsiniz

- Kapali kaynak kodlu bir isletim sistemi oldugu için sistemi özelleştiremezsiniz
    - Arayüzü güzel olsa da duvar kagidini degistirmek disinda yine arayüzü özellestirme imkaniniz yoktur
    - Çogu uygulama paralidir
    - iOS cihazlar pahalıdır
    - Her konuda kısıtlayıcı, her şeyi yasal zeminde yapmaya çalışan bir sistemdir. En basitinden Bluetooth bile yok.

IOS Genel: iOS 7.1 sürümü ile çok daha hızlanmış ve stabil olmuştur, marketi en gelişmiş, kullanıcı deneyimi en iyi olan, piyasadaki en iyi işletim sistemidir. Ahanda nokta.

BlackBerry 10 OS - En iyi telefonu BlackBerry Z30
    + En stabil işletim sisteminden biridir, uzun kullanımlardan sonra kasma boğma yapmaz
    + Multitasking canavarıdır, Meego tarzı multitasking deneyimi sunar
    + Mükemmel derecede güvenliğe önem verir, en basiti her uygulamanın ulaşabileceği verileri teker teker düzenleyebilirsiniz, daha birçok önemli güvenlik özelliği var
    + Şirketler için iş hayatı için en iyi işletim sistemidir
    + Uygulama kapatılması küçültülmesi geçişler falan Meego ve Sailfish tarzı kullanım sunar, 5-10dk sonra kullanıma alışıyorsunuz ve kopamıyorsunuz
    + Uygulama marketi Android ve iOS kadar olmasa da geliştiğine emin olun
    + Piyasadaki en hızlı tarayıcılardan birine sahiptir bu meret ve kullanılabilirlik olarak en iyilerinden biridir
    + Sosyal ağ ve iletişim uygulamaları BlackBerry Hub da toparlanır ve gayet güzel işlevseldir, sosyal ağlar akıcı çalışır
    + İndirimlerle kampanyalarla uygulamaları ucuza bulabilirsiniz

- Uygulama marketi yukarıdaki sistemlere göre bir miktar geride kalmaktadır, ama merak etmeyin normal kullanıcıları fazlasıyla memnun eder wp8 den daha iyidir marketi
    - Donanım olarak tatmin eden telefonlar piyasaya sürülmemiştir

Sailfish OS - Tek telefonu Jolla
    + Heyecanla çıkışını takip ettiğim ve gelişimini izlediğim işletim sistemidir. İleride çok iyi bir pazar payı yakalayacağına eminim Finlandiya lı üreticiler her zaman iyi ve kullanıcı dostu olmuşlardır
    + Nokia dan ayrılan bir grup mühendis sonlandırılan Meego projesini devam ettirmişlerdir ve ortaya Sailfish OS adında mükemmel arayüze sahip ve Meego gibi stabil bir işletim sistemi çıkarmışlardır, umarım ilerleyen zamanlarda stabilite konusunda yanılmam
    + Emülatör yardımıyla Androiddeki çoğu uygulamayı işletim sistemine entegre edebiliyorsunuz, yani program sıkıntısı yok, ama çoğunda hatalar oluşabiliyor
    + Açık kaynak kodludur
    + Meego nun halefi olduğu için onun gibi Multitasking canavarı bir işletim sistemidir, en iyi Multitasking e ve arayüze sahip işletim sistemidir
    2 yıl içinde geçmeyi düşündüğüm işletim sistemidir kendisi, ama telefondaki donanımı ve kamera kalitesini arttırdıkları vakit geçiş yapmayı planlıyorum, bu işletim sistemini inceleyince keşke Nokia da Meego yu bırakmasaydı dedirtiyor insana, çünkü gerçekten çok iyi bir arayüze ve Multitasking e sahip

Ubuntu Touch
    + Yeni bir işletim sistemidir, arayüzü güzeldir
    + Bu işletim sisteminin de çıkışını heyecanla beklemiştim, lakin Meizu nun çıkardığı telefonun incelemesini izlerken takılmaların kasılmaların olduğunu görünce hayal kırıklığına uğradım diyebilirim
    + Açık kaynak kodludur

Yeni isletim sistemleri yayginlasmaya baslayinca ekleme yapacagim.

Gelelim telefon önerilerine, alt seviyeden üst seviyeye dogru ilerleyip iyi telefonlari liseteye dahil edicem,

Önceliği hızlı, stabil ve uzun ömürlü ve kullanışlı olan telefonlara verdim. LİSTEDE OLMAYAN TELEFONLARDAN UZAK DURUN!

ALT SEVIYE : (özellikle alt seviyede listedekiler disinda bir model kesinlikle ama kesinlikle almayiniz)

<1>- Nokia Lumia 525:

Kesinlikle bu fiyatta almanız gereken TEK modeldir, alt seviyede WP8 isletim sistemini kullanmasi, sahip oldugu Krait mimarili çift çekirdekli Snapdragon S4 islemcisi ve Adreno 305 grafik birimi sayesinde bu fiyat araligindaki en performansli telefondur, f/p sampiyonudur
    Piyasanın en iyi alt seviye akıllı telefonudur. Ücretsiz navigasyon ve harita uygulamasi ile bu fiyata alabileceginiz en iyi en hizli günlük kullanim performansi sunan, oyun canavari bir alt seviye telefondur. Bu fiyat aralığında başka model almayın, üzülürsünüz.
    5mp kamerasi gayet tatmin edicidir, kamerada flas olmamasi bir dezavantajdir,
    IPS panel kullandigi için geyet kalitelidir, ama ClearBlack Teknolojisi oladigi için siyahlar hafiften griye çalar
    Ortalama bir batarya kapasitesine sahiptir
    Kaliteli sert plastik kasaya sahiptir, fazlasiyla tatmin edici bir malzeme kalitesine sahiptir, ayrica arka kapagi istediginiz renk ile degistirilebilirsiniz
    Genel: Alt seviyede almanız gereken tek modeldir diyebilirim

<1>- General Mobile Discovery:

Sahip oldugu Cortex-A7 tabanli islemci performans anlaminda zayif kalsa da güç tüketimi bakimindan iyidir, 4 çekirdekli diye bu telefona atlayayım demeyin S4 gibi pazarlama taktiğidir benchmark odaklı bir telefondur günlük kullanım değil. O 4 çekirdek de Cortex-A7 tabanlıdır, yani performansı kötü işlemcidir, unutmayın 1-2 çekirdek dışında hiçbiri kullanılmaz. Oyunlarda simdilik sizi tatmin eden bir deneyim sunar, 512 yerine 1gb Ram e sahip olmasi sahip oldugu fiyat araliginda diger Android lerden öne çikarip bu fiyata alinabilecek iyi android telefon yapiyor, düsük bütçeye android istiyorum bütçemi bir gram bile arttıramıyorum diyenlere önerilir.
    8mp kamerasi sizi pek tatmin etmez
    HD IPS panel ekrani ile bu fiyata göre en iyi ekrana sahip telefondur
    Ortalama bir batarya ömrü vardir
    Samsung larda görmeye alistigimiz kalitesiz plastik bir arka kapagi ve kasasi vardir
    Genel: Bu fiyata alabileceginiz iyi Android telefondur, çift sim kart destegi vardir. Bunun 2. versiyonu olan GMD 2 yi beklemenizi şiddetle tavsiye ederim

2- Motorola Moto E

Lumia 52x serisi gibi fazlasıyla kırpılmış ve bir telefondan fazla birşey beklemeyenler için ideal bir telefondur. Fiyatı da çok uygundur ve stok arayüz kullandığı için hızlıdır.

3- Nokia Lumia 520:

Lumia 525 almanızı şiddetle ama şiddetle tavsiye ederim

ORTA-ALT SEVIYE :

1- Sony Xperia M2

Xperia L nin güncellenmiş versiyonudur, fazlasıyla kalitelidir, hızlıdır.
    8mp sensörü oldukça tatminkar bir kamera performansi verir, fiyatina göre gayet güzeldir
    Ekranin IPS yerine TFT panel olmasi bir dezavantaj olsa da yine tatmin edicidir, renkler doğaldır, sizi üzmez.
    Ekranin HD olmamasi ve 2300 mAh bataryasi sayesinde çook uzun batarya performansi sunan bir telefondur
    Kaliteli sert plastik kasasi gayet tatmin edicidir. Fazlasıyla tatmin edicidir hatta
    Genel: Bu segmentin en iyi telefonudur

2- Motorola Moto G

M2 ile aynı donanıma sahiptir, multimedya olarak geride kalsa da stok arayüzü sayesinde fazlasıyla hızlıdır, 1gb RAM in yeterli olduğu sayılı telefondandır, stok arayüz diyoruz

3- Turkcell T50

Bu telefonu yerli falan zannetmeyin, ZTE üretimidir
    Fiyatı çok uygundur, Moto G ile birlikte bu fıyata alabileceğiniz en iyi 2 telefondur
    Multimedya olarak iyi düzeydedir
    Lakin özel arayüzlü olduğu halde 1gb ram ile gelmesi dezabantajdır, Moto G stok arayüzlü olduğu için çok daha hızlı ve stabildir
    Önceliğiniz Moto G olsun, tipi ekranı kamerası falan daha iyi olsun derseniz bunu alın

4- Nokia Lumia 1320

Uygun fiyata geniş ve kaliteli ekranlı, bataryası çok iyi giden bir phablettir.

5- Nokia Lumia 820

Az daha verip 920 veya üstteki modelleri almanızı şiddetle tavsiye etsem de, fena da değildir. ClearBlack ile ekranı güzeldir

6- Sony Xperia L

Sahip oldugu Krait mimarili çift çekirdekli islemcisi Adreno 305 grafik birimiyle Android telefonlar arasinda fiyatina göre en dikkat çekici telefon oluyor. 1gb Ram e sahip olmasi diger Androidlerden bir adim öne çikariyor.
    8mp sensörü oldukça tatminkar bir kamera performansi verir, fiyatina göre güzeldir
    Ekranin IPS yerine TFT panel olmasi bir dezavantaj olsa da yine tatmin edicidir, sizi üzmez.
    Ekranin HD olmamasi ve 1750 mAh bataryasi sayesinde yine uzun batarya performansi sunan bir telefondur
    Kaliteli sert plastik kasasi gayet tatmin edicidir.
    Genel: Bu fiyata kamerasi iyi, Androidlere göre oyun ve günlük kullanim perfomansi iyi bir telefon istiyorum derseniz öneririm.

** ASLA önermem **- Samsung Galaxy S3 Mini

Performans noktasinda Xperia P için dediklerim bunun için de geçerli
    5mp kamerasi kimseyi tatmin etmez
    HD olmayan AMOLED ekrani bir de Pentile tabanli olunca mahvolmus, renkler asiri canli, yazilar ise kare kare görünür. Kisacasi berbattir.
    Ortalama bir batarya ömrüne sahiptir
    Bütün Samsung larda oldugu gibi kalitesiz plastik bir kasasi vardir, sizi üzebilir
    Genel: Herseyiyle orta-alt hatta alt segment bir telefondur, üstün bir özelligi yoktur, ayni fiyata Xperia P almak veya biraz daha fazla verip Xperia L ya da M almak çok çoook iyi olur, ama daha az verip, hem performans hem de multimedya olarak G.M. Discovery bile S3 miniye göre çok daha iyi bir telefondur, düşünün artık. Asla önermem. Yıl olmuş 2014 millet marsa uzay aracı gönderiyor S3 mini alayım falan demeyin, bunu alacğaınız parayı dilenciye verin sevaba girersiniz yararlı bişey yaparsınız, alan adam da karşıma çıkmasın, kısacası bu telefondan UZAK DURUN

ORTA-ÜST SEVIYE

Bu segmentte de siralamayi "öncelikliler" ve sonrasi için yapicam,
    Ama "sen olsan ne alirdin" sorusunun cevabi için bana göre en iyisini üstten baslayarak siraliyorum;

1- LG Nexus 4

Orta seviyenin kralıdır, piyasada zor bulunuyor bulabilirseniz kaçırmayın
    Günlük kullanim performansi ve oyun performansi olarak en iyi en hizli f/p Android telefondan biridir, 2gb RAM e sahip olmasi ve stok Android arayüzü kullanmasi sebebiyle kasma bogma olmaz, Krait mimarili 4 çekirdekli islemcisi ve Adreno 320 grafik birimi ile fiyatina göre dudak uçuklatacak donanimi vardir, aslinda üst seviye özellikleri tasir ama fiyati oldukça düsük seviyededir.
    8mp sensöre sahip kamerasi sizi pek memnun etmeyebilir
    HD IPS panel ile ekrani çok iyidir, fazlasiyla memnun edecektir
    Ortalamanin altinda bir batarya performansina sahiptir
    Malzeme kalitesi tatmin edici seviyededir
    Genel: Stok android kullanması sebebiyle çok hızlıdır, Multimedya olarak birazcik geride olsa da, oyun ve günlük kullanim açisindan en iyi f/p android telefondur

<2> Sony Xperia SP

Sahip oldugu 1.7 GHz Krait mimarili çift çekirdekli islemcisi ve Adreno 320 grafik birimiyle bir oyun canavari daha. Hem günlük performansta hem de oyunlarda çok iyidir. Bu fiyata daha performanslisi sadece Nexus 4 tür.
    8mp sensöre sahip kamerasi ortalama bir deneyim sunar, kamera delisi kisiler begenmeyebilir.
    HD TFT ekrani yerine keske IPS olsaymis desek de tatmin edicidir, renkler çok doğaldır
    Akilli telefonlar içinde en iyi batarya ömrüne sahip telefondur diyebilirim, mükemmel batarya performansi vardir
    Malzeme kalitesi memnun eder
    Genel: Özel arayüze sahip Android telefonlar içinde günlük kullanimi en hizli olan f/p telefondur diyebilirim, sahip oldugu Sony arayüzü sizi fazlasiyla tatmin edecektir, DualShock özelligi ile PlayStation oyun kolunu bu telefona entegre edip oyunlari bu sekilde oynayabilmeniz gibi güzel bir özelligi vardir, saf android arayüzü sevmem bana göre degil ama hizli birsey istiyorum oyunlari da mükemmel çalistirsin diyenlere öneririm

<2>- Nokia Lumia 925

Donanım olarak rakiplerinin gersindedir
    8.7mp sensöre sahip fiziksel OIS destekli kamerası fazlasıyla tatmin eder
    HD Amoled ekran kullanır, ClearBlack teknolojisi çok iyidir, Amoled ekranın dezavantajlarını beraberinde getirir
    Full HD panel kullanmamasi sayesinde batarya ömrü ortalamanin biraz üzerindedir, ilk hafta çok çabuk bitiyordu endiselenmeyin düzene oturuyor gün geçtikçe
    Malzeme kalitesi iyidir, ama kardeşi 920 daha sağlamdır
    Genel: Lumia 920 nin inceltilmis, güzellestirilmis, kamerasi iyilestirilmis ve ekrani Amoled yapilmis modelidir.

3- Nokia Lumia 920

Sağlamlığıyla öne çıkar, donanım olarak rakiplerinin gerisindedir
    8.7mp sensörü olan, fiziksel optik görüntü sabitleyiciye sahip(OIS) PureView kamerasi sizi özellikle düşük ışık performansıyla fazlasıyla tatmin eder.
    HD IPS panel ile güzel bir ekrani vardir, ClearBlack teknolojisine sahip ekran sizi fazlasiyla hatta çok fazlasiyla tatmin eder
    Full HD panel olmamasi sayesinde batarya ömrü uzundur, ortalamanin biraz üzerinde batarya ömrüne sahiptir
    Malzeme kalitesi sizi çok memnun edecektir, çok saglamdir sayet Nokia 3310 dan beri malzeme kalitesindeki politikasindan bir türlü vazgeçemedi :)
    Genel: Biraz kalin ve agirdır, ama sağlamdır. ÜStteki telefonlar dururken almanızı pek tavsiye etmem artık, şayet eskidi.

<4>- Apple iPhone 4s

Islemcisi her ne kadar eski olsa da asil önemli olan isletim sistemi oldugu için günlük kullanim performansi çok iyidir (ios 5 ile), oyunlarda ise islemcisinin eskiligi dolayisiyla geride kalmaya baslamistir ama gayet tatmin edicidir.
    8mp sensöre sahip kamerasi sizi fazlasiyla tatmin edecektir, iPhone 5 ile arasinda fazla bir fark yoktur
    IPS panel ile ekran kalitesi yine çok iyidir
    Yine Apple klasigi olarak batarya performansi ortalamanin altindadir
    Malzeme kalitesi gayet tatmin edicidir
    Genel: Batarya hariç diğer herşeyiyle tatmin eden bir telefondur. Uzun ömrürlülük bakımından brişey diyemiyorum iOS7 nin yeni sürümleriyle stabil olmaya başladı ama iOS8 ile ne olur orasını bilemem

5- HTC One Mini

Oyun performansı ve genel öneri açısından S4 Mini ye ne dediysem bunun için de geçerli, ama S4 Miniden en büyük ve en can alıcı farkı hafif ve hızlı bir arayüze sahip olmasıdır. Kamerası da daha iyidir. Yine Nexus4 ve Xperia SP varken genel olarak önerebileceğim bir telefon değildir sadece günlük kullanım açısından tavsiye ederim.

7- Samsung Galaxy S4 Mini

İşlemcisi iyi gibi görünse de sahip olduğu ağır ve hantal arayüz sebebiyle günlük kullanımı gerçekten kötüdür kasma kusma sikayetleri fazlasiyla var 1,5 GB Ram e aldanmayın. Ama abisi "S4" almak yerine de "S4 mini" almak daha mantiklidir emin olun sahip oldugu islemci S4 ün öncül islemcisinden çok daha iyidir. Oyun performansi ise fiyatini hak etmiyor, rakibi Xperia SP S4 Pro islemci ve Adreno 320 grafik birimi ile gelirken S4 Mini maalesef Adreno 305 ile geliyor, dediğim gibi 1,5 Rame sahip olması sizi yanıltmasın TouchWizz arayüzüne 8gb ram bile fayda etmez
    8mp sensörlü kamerasi yine ortalama bir deneyim sunar, kamera delisi kisiler yine begenmeyebilir
    HD olmayan Super AMOLED ekrani pentile tabanli olmadigi için tatmin edicidir
    HD panele sahip olmadigi için batarya süresi ortalamanin biraz üzerindedir
    Kalitesiz plastik kasasi malzeme kalitesi açisindan yine sizi üzebilir
    Genel: Xperia SP nin rakibi olmasına rağmen grafik birimi olarak SP den çok geridedir. Günlük kullanım ve oyun performansının düşük olması sebebiyle genel olarak önerebilecegim bir telefon degildir, ayni fiyatta olmasina ragmen hem performans hem de multimedya olarak Xperia SP ve Nexus4 ten fazlasıyla geride kalmaktadir.

**önermem**- Samsung Galaxy S3

Sahip oldugu 4 çekirdekli Cortex-A9 tabanli islemci artik eskidi, yukarida saydigim telefonlar S3 ü tokat manyagi yapti diyebilirim, ama popülerligi nedeniyle hala satilmaya devam etmektedir, yapmayin..
    8mp sensöre sahip kamerasi gece çekimleri hariç tatmin edici seviyededir, düşük ışıkta telefonu kaldırıp duvara fırlatabilirsiniz
    HD Super AMOLED ekrani Pentile tabanlidır, eh işte
    Ortalama bir batarya ömrüne sahiptir
    Malzeme kalitesi yine ve ne yazik ki kötüdür, kalitesiz çabuk eğrilip bükülen plastik kasa
    Genel: Arayüzü fazlasıyla yavaştır, güncelleme desteği de kesilmiştir. Bir zamanlarin iyi android telefondu, ama "bir zamanlar".. Eskidi artik, yıl oldu 2014 marsa uzay aracı yollandı S3 almayı düşünenin kafasına kürekle vururum, popülerligine aldanip yukarida saydigim telefonlar dururken bunu alayim falan demeyin paranızı dilenciye verin bi hayrınızın yararınız dokunsun, alan adam da karşıma çıkmasın, kısacası bu telefondan da UZAK DURUYORUZ

ÜST SEVIYE

Yine bu segmentte bazi telefonlar birbiriyle neredeyse ayni oldugu için siralamayi "öncelikliler" ve sonrasi için yapacagim,
    Ama "sen olsan ne alirdin" sorusunun cevabi için bana göre en iyisini üstten baslayarak siraliyorum;

1- Apple iPhone 5s

iOS un en iyisi,
    En hızlı telefon, piyasadaki en iyi işlemci
    En iyi ilk 5 kamera, gündüzleri gayet güzel ama düşük ışıkta rakiplerinden geride kalıyor
    Piyasanin en hızlı en sorunsuz telefonu, bunda da fazla söze gerek yok, iOS kullanmak istiyorum hizdan öleyim herseyi tadayim diyorsan al, piyasanın en iyi telefonu
    Tek kusuru bataryası kötü

<2>- Sony Xperia Z2

Z1 e göre artı yanları:
    Aynı işlemcinin(s800) hız aşırtılmış versiyonunu kullanıyor,
    Kamerada 4k çekim desteği ve 120 FPS de HD video kaydı,
    Daha kaliteli IPS ekran
    Sıvı soğutma entegresi
    Tasarım tarafında iyileştirmeler, iyileştire iyileştire ilah olacak adamlar :)
    Daha iyisi çıkana kadar en iyi Android dir kendileri, tek rakibi HTC M8

<2>- LG G3

Günlük kullanım açısındna en iyi en tatminkar androiddir
    Yine S800 işlemcinin hız aşırtılmış olanı yani s801 kullanıyor
    2k ekran olduğu için günlük kullanımda en iyisi dedim, oyun delisi olanlar ileride üzülebilir Adreno300 2k ekranı çok değil 1 sene içinde zor besler
    IPS ekran zaten kaliteli çok tatminkar merak etmeyin
    Daha güzel tasarım
    Özellikle de odaklamayı hızlandıran lazer desteği, düşük ışıktaki dez avantajı ortadan kaldırdı gibi görünüyor
    En çekici yanı ise arayüzü, renkleri tasarımı çok çok iyi ve kullanışlı, hızlı bir arayüze sahiptir, telefonu ısırası geliyor adamın
    Batarya 3000 mAh, Allah'tan belanızı mı istiyorsunuz
    Özet: Günlük kullanım ve kullanışlılık şampiyonu Android telefondur kendileri, ama dediğim gibi oyun açısından sizi üzebilir ileride, ağır oyunlar oynayacak olanlar yukarıdaki Z2 ye yönelsin

<2>- HTC One M8

Snapdragon 801 işlemcisi, çok iyi optimize edilmiş yağ gibi akan arayüzü, tam bir günlük kullanım ve oyun canavarıdır. 2gb RAM ile gelmesi eleştirilebilir ama Sense arayüzü stabilitesi, iyi optimizasyonu ile dillere destandır, merak etmeyin
    Malzeme kalitesi önceki nesile göre daha da iyileştirildi, daha çok metal kullanılıyor ve mükemmel malzeme kalitesi vardır, ilah mübarekler
    Full HD Super LCD3 ekranı, IPS panel ile yarışır ve çok iyidir, harbi iyidir, hakkatten iyidir
    Batarya konusu sonra
    Gelelim en çok tartışılan bölüme, kamera. Açıkçası bizzat kullanmadan net birşey diyemicem ama devrim niteliğinde bir teknoloji olmuş, arka kısımda 4 ultrapixellik 2 tane kamera, üst kısımdaki derinlik uzaklık ölçüyor ve odaklama süresini ciddi boyutta azaltıyor, megapixeli düşük olsa da karşılaştırmalar çıkmadan netlik konusunda birşey diyemeyeceğim. Ön kamera selfie için 5mp olarak konulmuş, en iyi selfie kameralardan biridir.
    Özetle, Z2 den sonraki en dolu telefondur,

<3>- Sony Xperia Z1 Compact

Z1 Compact: Heeerşey Z1 ile aynı, sadece ekran 720p ve daha küçük boyutları var, yani tam bir oyun canavarı bu telefon. Kamera kalitesi olsun, malzeme kalitesi arayüzü falan herşeyiyle en iyi en hızlı oyun canavarı bir Android telefondur.

<3>- Sony Xperia Z1

Snapdragon 800 islemcisi 2gb ram ve çok iyi optimize edilmis arayüzü gerçekten telefonu baya hizli kiliyor, Note3 teki 3gb ram e aldanmayin touchwizz arayüzü 10gb bile yetmez bu telefonun yanina yaklasamaz hizda, ama android iste 1 sene sonra pert
    20mp sensöre sahip Sony G lensli BIONZ görüntü islemcili kamerasi Lumia 1020 ile kapisiyor ve en iyi kameralar arasinda, Android cephesinin en iyi kamerasi bu telefonda
    Full HD TRILUMINOS panel ve X-Reality display teknolojisi gerçekten çok iyi, Sony Bravia televizyonlardan da gördügünüz üzere TRILUMINOS dünyanin en iyi ekrani seçildi, fazla söze gerek yok
    3000mah batarya zaten yetiyor da artiyor bile
    Malzeme kalitesi ve tasarim harika, kenarlar karbon fiber alasim ve su geçirmez yapi, eski model Z deki slikon kapaklar bunda yok, kisacasi adamlar yapmis dedirtiyor
    GENEL: Bu telefon dururken ayni paraya gidip te dandik 8 çekirdekli Note3, s4 falan alan karsima çikmasin

<5>- LG Nexus 5

Benim kullandığım telefondur kendileri
    S800 işlemcisi ve stok arayüzü sayesinde en hizli android telefondur, en iyi f/p oranına sahip üst seviye telefondur, fiyatı çok makuldur
    8mp sensöre sahip kamerası gerek gündüz gerek düşük ışıkta sizi fazlasıyla tatmin eder, öyle ki kamera kalitesine fazlasıyla şaşırdım Lumia 925 ile kafa kafaya hatta HDR ile daha kullanışlı diyebilirim
    Full HD IPS paneli sizi çok fazlasıyla tatmin eder
    2300 mAh bataryası ortalama bir deneyim sunar
    Kaliteli plastik kasasıyla malzeme kalitesi sizi tatmin eder, biraz narin telefondur güzel korumanız lazım
    GENEL: Piyasadaki en iyi f/p oranına sahip üst seviye telefondur kendileri. Nexus4 teki bütün eksikliklerin giderilmiş versiyonudur, tek kusuru müzik kalitesi tatminkar değildir. Fiyatını fazlasıyla hak ediyor, Android güncellemelerini ilk alan telefondur. Uzun yıllar götürür sizi.

<5>- LG G2

s800 işlemcisi ve batarya performansı ile öne çıkar
    13mp sensöre sahip kamerasi sizi gündüzleri memnun edecekken düsük ışıkta aldiginiza pisman edebilir
    Full HD IPS paneli sizi fazlasiyla memnun edecektir
    Ortalamanın çok üzerinde gayet iyi bir batarya performansi vardir
    Malzeme kalitesi ortalamadır, pek memnun etmeyebilir
    Genel: Uygun fiyata s800 işlemcili android telefondur, kamera hariç her bakimdan sizi tatmin eder her şeyi orta karar, orta kalite üst seviye bir telefondur, kameradan fazla birşey beklemeyin dediğim gibi düşük ışıkta insanı çileden çıkarıyor. Z1 alabilecek durumunuz varsa kesinlikle Z1 tavsiye ederim, yoksa Nexus5 ilk tercihiniz olsun. Özel arayüz isterim derseniz g2 alabilirsiniz. Ama fazla ümitlenmeyin heycan yapmayın, isterse i7 islemcili bir android olsun, arayüzü iyi optimize edilmediği zaman pert oluyor, LG arayüz optimizasyonu konusunda daha fazla mesafe kat etmeli

6- Nokia Lumia 1520

Snapdragon 800 islemcili WP8 phablet
    En gelismis ekran teknolojisine sahiptir, günes isigi altinda sanki isiklar kapali hissi yasatir size,
    Kamerasi 20mp PureView, fazlasıyla tatmin eder, işletim sisteminin daha tam oturmaması ve yavaş gelişimi sebbeiyle yukarıdaki telefonlar öncelikli tercihiniz olsun

7- Samsung Galaxy S5

S801 işlemcili bu telefondan performans anlamında birşey beklemeyin, üzülürsünüz, şayet TouchWizz arayüzü berbat bir şekilde ağır, optimizasyonu çok kötü olduğu için fazlasıyla kasma kusma yaşıyorsunuz. Benchmark telefonudur resmen, ama günlük kullanımda berbattır.
    16mp sensöre sahip ISOCELL kamerası gündüzleri en iyi çeken kameradır. Düşük ışıkta aldınığınıza pişman eder orası ayrı.
    Full HD Super Amoled ekranı en kaliteli OLED ekranlardan biridir, gerçekten ekranı iyidir, IPS kadar gerçekçi renkler sunmasa da iyidir.
    2800 mAh bataryası ortalamanın üzerinde bir deneyim sunar
    Malzeme kalitesi ve tasarımı gerçekten kötüdür. Tuvalet terliğinden ve yara bandından esinlenmişler heralde :)
    GENEL: Fiyatını gerçekten hak etmeyen bir telefondur. TpuchWizz bir türlü iyi optimize edilemedi ve geliştirilemedi, veya geliştirilmek istenmiyor zaten nasıl olsa satıyorlar. Bu kadar ağır arayüzü olmasa kabul edilebilirdi veya fiyatı 1600tl civarı olsaydı, ama gerçekten yukarıdaki telefonlar dururken buna bu kadar para verilmez. S5 Prime geliyor zaten kendinizi kazıklamayın, ömrü çok kısa olacak bu telefonun.

<8>- HTC One

Performans olarak Snapdragon 800 lü androidlerin çikmasiyla kisa sürede pabucu dama atilmistir, oyun performansı dışında günlük kullanım hızı harikadır. Mükemmel akıcılıkta ve stabil bir arayüzü vardır
    4mp sensöre sahip UltraPixel kamerasinin düsük isik performansi iyidir, fazlasiyla memnun kalirsiniz
    Full HD Super LCD3 ekrani gayet güzeldir, canlilik ve parlaklik konusunda benden tam not almistir, fazlasiyla memnun kalacaksiniz
    Ortalamanin azcik üzerinde bir batarya performansina sahiptir
    Aliminyum gövde ile malzeme kalitesi mükemmel malzeme kalitesi vardır, piyasanın en iyisidir.
    Genel: Beats Audio ile ses kalitesi çok güzeldir, incedir zariftir, bir arkadasimda kirmizisi var elimden düsüresim gelmiyor meredi, günlük kullanım hızı müzik kalitesi tipi önemli benim için, oyun oynamam diyorsan koşarak bunu alıyorsun.

<8>- Apple iPhone 5 & 5c

IOS isletim sistemiyle stabilite ve hiz konusunda endiseniz olmasin, A6 islemcisi sizi fazlasiyla memnun edecektir
    8mp sensöre sahip iSight kamerasi hem gece hem gündüz çekimlerinde sizi fazlasiyla tatmin edecektir,
    IPS LCD ekrani yine sizi fazlasiyla tatmin edecektir
    Ortalamanin baya asagisinda bir batarya performansina sahiptir
    Malzeme kalitesi güzeldir, yine sizi çok fazlasiyla tatmin eder
    Genel: Bataryasi hariç diger her seyiyle sizi fazlasiyla tatmin edecek bir telefondur, çok iyi oldugu nokta uygulama marketidir, ah bi de bu kadar pahali olmasa tatli olurdu

<9>- Nokia Lumia 1020

Dünyanin en iyi kamerasina sahip telefonudur kendileri,
    Performans 925 ve 920 ile ayni yani çok iyi şüpheniz olmasın,
    Buna da fazla söze gerek yok, kamera manyaklari pamuk eller cebe adamlar yapmis size de almak düser hadi göreyim sizi

10- General Mobile Elite

Fiyatı beklenilenden daha yüksek çıktı, G2 ve Nexus 5 ile aynı civarda ve böyle kaliteli telefonlar dururken Elit e para verilmez doğrusu

**önermem**- Samsung Galaxy Note 3

Ülkemizdeki modeli ne yazıkki pazarlama taktiği olan 8 çekirdekli model olduğu için S4 gibi bunu da asla önermem, uzak durun bu telefondan 3gb ram e aldanmayın Samsung un arayüzüne 10gb ram bile yetmez. Öncül 4 çekirdeği yine berbat, full hd paneli o kadar sensörü falan 600 liralık GM Discovery nin işlemcisi kaldırmaz, 4k video desteğine aldanmayın sadece kaliteli işlemcili versiyonunda, yani Snapdragon 800 işlemcili versiyonunda var, yani ülkemizdeki 8 çekirdeklide yok. Kamerası ahım şahım değildir gündüzleri iyi sadece, gündüz her kamera iyidir, gece yine bilindik Samsung kamerası bir türlü geliştiremediler gece performansını veya geliştirmek istemiyorlar nasıl olsa satıyorlar.
    Fazla söze gerek yok. Android cephesinde Z1, Z2, M8,, Nexus5, G2 gibi kaliteli cihazlar dururken bunu alan karşıma çıkmasın, buna sadece Galaxy Note 3 olduğu için para verirsiniz, phablet istiyorum derseniz Lumia 1520 veya Z Ultra alın. Kısacası ÖNERMEM!

**önermem**- Samsung Galaxy S4

Simdi bu telefonu neden en sona koydun diyenler olacak, anlatayim efenim.. Ülkemizdeki modeli ne yazik ki pazarlama taktiği olan 8 çekirdekli modeldir, günlük kullanimda aktif olan islemcinin öncül 4 çekirdegi 600 liralik G.M. Discovery nin kullandigi performansta geri olan Cortex-A7 tabanli islemci ile aynidir, geri planda uyuyan ve sadece oyunlarda ve BENCHMARK testlerinde devreye giren 4 çekirdek ise Cortex-A15 mimarisine sahip kaliteli islemcidir. Ama sadece ama sadece oyunlarda ve benchmark testlerinde devreye girer, ve 8 çekirdegin hepsi de aktif olmaz, günlük kullanim performansi çok kötüdür, fiyatini asla hak etmiyor, oyun performansi ise gayet güzel tatmin edicidir, Full HD panele sahip olmasi yine oyunlarda sizi 1 adim geriye düsürür. LG G2 ve Nexus5 bu telefondan çok daha ucuz ve çok daha iyidir, bunu alirsaniz gerçekten pisman olursunuz
    13mp sensöre sahip kamerasi gündüzleri gayet güzel ve tatmin edici performans saglarken geceleri rakiplerine kiyasla sizi üzecektir
    Full HD Super AMOLED ekrani Pentile tabanli olsa da gayet tatmin edicidir, HTC One a kiyasla ekrani parlaklik ve canlilik konusunda geride kalmaktadir, ama sizi fazlasiyla tatmin eder
    Ortalamanin üzerinde bir batarya performansina sahiptir
    Kalitesiz plastik kasasi sizi üzebilir
    Genel: Gidin 600 liraya G.M. Discovery alin, ayni günlük kullanim performansina sahip olacaksiniz hatta S4 ten daha iyidir, S4 ün kamerasi sadece gündüzleri iyi çekerken geceleri S3 ten farki yok, yani berbat, malzeme kalitesi iyi degil, ekrani iyi olsa da HTC One, Optimus G Pro ve Lumia 920 ye kiyasla parlaklik canlilik dogallik ve teknoloji konusunda geride kalmaktadir, 2 çekirdegi bile kullanan oyunlar hariç birkaç tane program varken bu telefona 8 çekirdekli oldugu için para vermek saçmalik resmen, bari 8 çekirdegin hepsi de kaliteli olsa, kisacasi bu telefona sadece "Galaxy S4" oldugu için para verirsiniz, ÖNERMEM!

Kisa ve Öz Genel Siralama Isteyenlere (Sürekli güncel tutulcak)

1- iPhone 5s: Kaliteli kamera, en hizli telefon, en iyi kullanıcı deneyimi, en dertsiz tasasız, en iyi telefon. Batarya hariç her şeyiyle en iyilerden biridir.
    2- Sony Xperia Z2/Z1 Compact: Gerek Lumia1020 ile kapisan kamerasi gerek hızlı arayüzü gerek kaliteli ekrani, su geçirmezliği ve mükemmel malzeme kalitesiyle en iyi Android telefon serileridir kendileri
    3- HTC One M8: Hızlı stabil arayüzü, mükemmelden daha iyi malzeme kalitesi ve tasarımı, kaliteli ekranı.. Kamera hariç mükemmeldir
    4- Sony Xperia Z1: Gerek Lumia1020 ile kapisan kamerasi gerek hızlı arayüzü gerek kaliteli ekrani, su geçirmezliği ve mükemmel malzeme kalitesiyle Z2 ve M8 den sonra en iyi Android telefondur
    5- Nexus 5 / G2: Nexus5 stok arayüzü sayesinde en hizli Android telefondur, geri kalan herşey orta kalite bu telefonlarda
    6- Nokia Lumia 1520: En iyi en kaliteli ekran, iyi kamera, güzel bir phablet
    7- Samsung Galaxy S5: Berbat arayüz optimizasyonu, berbat malzeme kalitesi hariç diğer her şeyiyle tatmin eder, özellikle kamerası
    8- HTC One: En iyi malzeme kalitesi, en iyi arayüz ve mükemmel kullanıcı deneyimi, oyun hariç mükemmel
    9- Apple iPhone 5/5c: iPhone5s in her anlamda bir düşük versiyonlarıdır, bataryası hariç herşeyiyle fazlasıyla tatmin eder.
    10- Nokia Lumia 1020: Piyasadaki en iyi kamera

Yeni telefonlar ülkemizde satisa sunuldugu zaman güncellenecektir, yanlis yazdigim veya eksik yazdigim unuttugum yerler elbette olacaktir tatli bir dille yorumlarda belirtebilirsiniz en yakin zamanda düzeltirim hatasiz kul olmaz, iyi forumlar :)

Discovery'i alt gruba koyman haksızlık olmuş. Günlük kullanım için gayet stabil ve uygun bir cihaz. 4 Çekirdeğin hakkını veriyor kesinlikle.

• 600 TL CİVARI SIFIR NE TAVSİYE EDERSİN KARDEŞİM..

PİL RADYO SAĞLAMLIK VE MALZEME KALİTESİ SES ÇIKIŞI ÖNEMLİ..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Extrem

600 TL CİVARI SIFIR NE TAVSİYE EDERSİN KARDEŞİM..

PİL RADYO SAĞLAMLIK VE MALZEME KALİTESİ SES ÇIKIŞI ÖNEMLİ..

100 lira daha verip Sony sp alınabilir,
    Sony L
    moto G
    htc desire 500
    Lg L70
    Turkcell T50
    Gm Discovery
    ...
    de alınabilir ama bu fiyata Sony sp varken diğerleri nal toplar.
    http://www.bizdeuygun.com/Sony-Xperia-SP_122648.html?utm_source=Akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=standart&source=mobil&v=1.81,9
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-Xperia-L-4-3-in%C3%A7-Dual-Core-1-GHz-8-GB-Ak%C4%B1ll%C4%B1-Telefon-Beyaz,103452,504172,870076.html?etcc_par=Price+Search+Engine&utm_campaign=pse&v=1.11%2C5&etcc_ori=akakce.com&etcc_cmp=Productlisting&utm_medium=pse&et_lid=99&langId=-14&source=mobil&utm_source=akakce&etcc_med=Price+Search+Engine&et_cid=99
    http://www.herseyenucuz.com/LG-L70-D320TR%2CPR-266.html?
    http://m.teknosa.com/urun/telekom/htc-z3-desire-500-single-sim-black-akilli-telefon/125071130
    http://www.hepsiburada.com/liste/motorola-moto-g/productDetails.aspx?productId=telcepmotmotog&categoryId=371946

önümüzdeki hafta içi telefon alacağım, şuan aklımda iki marka kaldı sony sp ya da asus zen5 yada zen6,

aklımda su an asus zenfone 6 var daha yeni olduğu için ama sony nin de şıklığı kalitesi ayrı, karar veremiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: nebigil25

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-iphone-3g-s-ilk-sahibinden-174733028/detay/

bütçm kısıtlı bu telefon alınır mı?

Temiz 3gs alınabilir tabi.

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.