Şimdi Ara

Bilgisayarın Mac Adresi nereden bakılıyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
47.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bana Bilgisayarın Mac Adresi lazım... nereden bakabilirim??wireless te koruma yapmak için....

• www.ramer.com.tr/new/mac.exe
    bu adreste kendi yazdığım bi prg var.
    Hangi makinada çalıştırırsan o makinanın mac adresini verir.
    Kolay gelsin.
  • macıp yaz google da onlıne öğren mac adresini
  • başlat >çalıştır>cmd yaz
    dos ekranına gelince >>>>ipconfig /all yaz fiziksel adres yazan senin mac adresindir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramerturk

www.ramer.com.tr/new/mac.exe
    Kolay gelsin.

mac adresi öğrenme için program yazıldığını ilk defa görüyorum.ipconfig /all yazınca zaten ortada kabak gibi,bu arkadaşın verdiği linkteki programı indirmemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwyne -- 25 Haziran 2006; 12:53:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: syskey

quote:

Kolay gelsin.

mac adresi öğrenme için program yazıldığını ilk defa görüyorum.ipconfig /all yazınca zaten ortada kabak gibi,bu arkadaşın verdiği linkteki programı indirmemenizi tavsiye ederim.

dediğin gibi adresi öğrenmenin çok basit bir yolu var. linkteki programın sakıncası ne olabilir

• quote:

Orjinalden alıntı: mualla

quote:

quote:

Kolay gelsin.

dediğin gibi adresi öğrenmenin çok basit bir yolu var. linkteki programın sakıncası ne olabilir

kendi yazdığımız programlara lisans vermek başka makinalarda kullanılmasını engellemek için.
    Bilip bilmeden konuşmayın. Arkadaş uğraşmasın diye o bölümü ayırıp koydum. Makinada bluetoth vs. varsa onların adresleride çıkacaktır hangisi diye karıştırmasın dedim. İyilik de yaramıyor millete.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 25 Haziran 2006; 13:09:57 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kolay gelsin.

kendi yazdığımız programlara lisans vermek başka makinalarda kullanılmasını engellemek için.
    Bilip bilmeden konuşmayın. Arkadaş uğraşmasın diye o bölümü ayırıp koydum. Makinada bluetoth vs. varsa onların adresleride çıkacaktır hangisi diye karıştırmasın dedim. İyilik de yaramıyor millete.

Arkadaşa +1 konuyu açan arkadaş bilmediği için sormuş arkadaşımzda güzel bir program vermiş

• kusura bakmayın merak ettim allah aşkına mac adresi neye yarar ve neden bilinmesi gerekir aydınlatırsanız sevinirim
  • Mac adresi her ağ aygıtında bulunan ve değişmeyen bir tanımlayıcı bilgidir. Değişmeyen konusunu da biraz açalım: cep telefonlarının IMEI numaraları da değişmez, ama değiştiren var. MAC adresi de bu şekilde aslında, manipüle edilebiliyor. Normalde tüm ağ aygılarının bu Mac adresleri farklıdır. Birbirlerini bu şekilde tanırlar.
  • peki bu mac adresi ne işe yarar arkadaslar
  • mac adresini ogrenmenin en kolay yolu komut satirinda ipconfig /all yazmaktır

mac adresi (media access controll) ethernet kartının kimliğidir dersek yerinde olur.

netten bize gelen paketlerde kaynak ve hedef mac id leri vardır ki eger pakette ethernet kartı kendi mac id si ile pakettekinin aynı oludugunu gorurse o paketi alır aksi halde paketi rededer
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kolay gelsin.

pekala bilmiyoruz madem konuşmayalım,siz exe upload etmeye devam edin,millete de link verin indirsinler birlikte mutlu mesut yaşayın.

• yav arkadaslar "b.sayarın mac adresi"mi yoksa "ethernet kartının" mı diyelim?
  • ethernet kartının diyelim..Ethernet kartı dünyada eşi olmayan bir adrese sahiptir.buna MAC(media access control) adresi denir. Bu adres 48 bitlik bir sayıdır.

100100000110101001010010100011001101100000011 gibi.. Onaltılı sayı sisteminde 12 0D 4A 51 9B 03 olarak yazılır.

başlat çalıştır cmd enter getmac enter...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alehandro -- 26 Haziran 2006; 9:51:54 >
  • quote:

pekala bilmiyoruz madem konuşmayalım,siz exe upload etmeye devam edin,millete de link verin indirsinler birlikte mutlu mesut yaşayın.

Yav arkadaş eğer programda trojan, worm, spy yada başka bişi bulmuşsan söyle yada bundan şüphelendim diyosan söyle bilelim.
    Ulan nerden aklıma geldi de böyle bişey yaptım. Hay elim kırılaydı da yapmaz olaydım.

Eğer bi endişen varsa şikayet edebilirsin, yada ben tarama yaptım bak böle bişi çıktı, Makinanda açık kapı bırakıyor diyebilirsin öle bişey varsa bende bileyim.
    Ahada bu benim son mesajım. Daha gelmem de gitmem de buralara.
    Azıcık aşım kaygısız başım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 26 Haziran 2006; 13:11:13 >
  • getmac/v komutuyla görüntüledim

http://met1903.blogspot.com.tr/

Bilgisayarın Mac Adresi nereden bakılıyor..

• Mac adresinizi öğrenmenin çok kolay bir yolu var,
    Pcnizdeki sağ alt köşedeki bilgisayar ikonuna tıklayın,açılan pencerede sağ kısımdaki destek sekmesine tıklayın,sonra ayrıntılara tıklayın açılan pencerede 'fiziksel adres' yazan sizin Mac adresinizdir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.