Şimdi Ara

Microsoft'dan iPad'i hedef alan yeni reklam: Beyzbol

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
2.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, bir süre önce başladığı iPad'i hedef alan reklamlarına bir yenisini daha ekledi. Bu sefer hedefte iPad'in birden fazla uygulamayı çalıştıramaması var. Ya da diğer bir deyişle Windows 8'in tek bir ekranda iki uygulamayı aynı anda çalışatırabilmesi.

iPad-Windows Tablet kıyaslamasını bu reklamında da sürdüren Microsoft, hatırlanacağı gibi bundan önce 2 farklı reklamı yayına vermişti. İlk reklamda fiyat karşılaştırması, ikinci reklamda ise genişletilebilir hafızaya dikkat çeken Microsoft, bu reklamlarda Siri'nin sesini kullanarak Windows 8'in ve dolayısıyla tabletlerinin, iPad'e kurduğu bariz üstünlüklerine vurgu yapıyordu.

Bu sefer Siri'nin sesinin kullanılmadığı yeni reklamda ise konu çoklu görev yapabilme yetenekleri. Biri iPad, diğeri ise Windows 8'li tablet kullanan iki farklı beyzbol oyuncu gözlemcisinin, aynı oyuncuyu izlerkenki durumlarını konu alan reklamda, Windows'un aynı anda iki farklı uygulamayı tek bir ekranda çalıştırabilmesi sayesinde nasıl öne geçilebileceği komik ve başarılı şekilde işlenmiş.

• Apple ne yapacagini sasirdi her yandan vuruyorlar yaziktir.

Yakinda Apple ceosu 'Dayanamiyorum artik birakiyorum bu hayati' diye twit atarsa sasirmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bamya Avcisi -- 10 Temmuz 2013; 7:36:19 >
  • 2013 ilk ceyrek tablet satislari.

900 bin surface

19.5 milyon ipad.

Siz apple a karsi reklam yapmaya devam edin.
  • Bir üründe en önemli olan şey;

1 o firmaya olan güven

2 hissiyat (o ürünün size hissettirdikleri)..

• ilk önce ot gibi marketini geliştir de. bi ara geçmeyi düşündüm googledan marketine göz attım. 2dk bakmam yeterli oldu. hem 2 kat pahalı hem az oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E5F8B7C04 -- 10 Temmuz 2013; 8:53:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft güldürüyorsun beni.. Win8 vs iPad karşılaştırmalarında ya bu özelliği ya microSD'yi gösteriyorlar. Başka iyi özelliği yok mu o zaman RT tabletlerin?

• Zaten soldan sağa doğru çekerken Beyzbol'da hemen köşede duruyordu
  • kullanış açısından tabiki ms tabletler ipad den iyi...
  • reklamı yapıyorsun yapıyorsun da gerçek hayat deneyimi öyle mi oluyor, anca lafta. ipad öyle bir vurdu ki işletim sisteminizi bile tablet-pc hibridi yaptınız.

• Microsoft'ta işi batırdı artık

• Bu reklama bakip ipad yerine surface alacak adama yazik gercekten.

• Microsoft'tan akıllıca ve komik bir reklam. Apple; eskiden yeniliklere öncülük yapardı ama artık bırakın yeniliğe öncelik yapmayı, yenilikleri takip bile edemez hale geldiler. Yazık çok yazık.

• MS ancak böyle reklam yaparsın. Apple'ı da ancak rüyanda geçersin.
  • Tablet ve tablet dokunmatik kullanımı için optimize edilmiş uygulamalarıyla oyunlarıyla vurucu hamlesini yapsın, işte o zaman millet ipad yerine win8 tabletleri tercih etmeye başlar.
    Bunu henüz yeni yeni gelişme gösteren microsoft cephesini bırakın, android tablet cephesinde bile çok fazla sayıda tablete özel geliştirilmiş yazılımlar göremedik.
    Şahsen ms hayranı olarak windows'un mobil alanda gelişmesini heyecanla bekleyenlerden biri de benim, şu an 3. parti yazılımsal destek açıdan yetersiz durumda fakat umarım ilerde gelişip bizi apple/android ikilisinden birini seçmekten kurtarır.
    Özellikle stabilite ve donanımsal standartlaşma açısından apple'ın tek rakibinin bu alanda microsoft olabileceğini düşünüyorum. Bazıları bu standartlaştırma politikasını kısıtlama olarak görse de
    microsoft bence bu şekilde standartları sağlamasıyla apple'a tam anlamıyla rakip olabilecek potansiyelde. Yeter ki doğru hamleler atsın. Ama şu tarih için konuşursak ipad serilerinin halen rakiplerinden bu konularda önde olduğu açık.
  • Kim ne derse desin tablette ipad.

• microsoft ilk tablet tanıtımında yine herzamanki olan bluescreen tarzı sorun yasadı...

evet kabul ediyorum tablet tanıtımı yaptı ama burada bizim tartıstıgımız windows 8 yazılımı, zaten sorun da ilk tanıtımda windows 8 den kaynaklanıyor...

ozellikle 13:35 den sonrasında dikkat edin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: boboemre

ilk önce ot gibi marketini geliştir de. bi ara geçmeyi düşündüm googledan marketine göz attım. 2dk bakmam yeterli oldu. hem 2 kat pahalı hem az oyun.

Siz anca oyun oynayın Bahattin dayınızı büyütün o tabletlerinizde. Sanki çok matah bir şey yapıyormuş gibi bir edalı edalı konuşmalar. Ot gibi marketmiş. Sen önce ot gibi oyun oynamayı bırak.
  • Microsoft surface olayını bir türlü sevemedim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAK! -- 10 Temmuz 2013; 10:50:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: boboemre

ilk önce ot gibi marketini geliştir de. bi ara geçmeyi düşündüm googledan marketine göz attım. 2dk bakmam yeterli oldu. hem 2 kat pahalı hem az oyun.

Siz anca oyun oynayın Bahattin dayınızı büyütün o tabletlerinizde. Sanki çok matah bir şey yapıyormuş gibi bir edalı edalı konuşmalar. Ot gibi marketmiş. Sen önce ot gibi oyun oynamayı bırak.

kardeşim ben kendi görüşümü söyledim. kimisi oyun oynar, kimisi office kullanır, kimisi ekranda 2 uygulama çalıştırır, kimisi sd kart takar. beni ilgilendirnez. ben eski ps3 ümü sattığım için tablette stabil bir biçimde oyun oynamak isterim. internete istediğim yerden girmek, taşıyabilmek için ipad derim.

Ha senin amacını bilmem. saygı duyarım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.