Şimdi Ara

KALPTE ÜFÜRME NEDİR???*

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
19.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2 tane kalp doktoruna gittim. üfürme teşhisi kondu.. ikisisde önemsiz bişey dedi. sporla uğraşmış olmamdan kaynaklanabileceğini söylediler. birçok insanda bu rahatsızlık varmış.. aranızda böle bir hastalığı duyan bilen varmı?

• Üfürme değil Üfürüm.kalp bölmeleri arasında normalde olmaması gereken açiklık(delik)varsa, ve bölmeler arasında kan geçişi varsaBüyük damar çıkışlarında darlık varsa veya kalp kapakçıklarında doğuştan veya sonradan olma yapısal bozukluk varsa üfürüm denilen bir ses duyulur.Duyulduğu yere ve şiddetine göre derecelendirilip değerlendirilir.
    Bazan da hiçbir patalojik bulgu olmadan da üfürüm duyulabilr.Bunların ayrımının doktor tarafından belirlenmesi gerekir
  • yaw bende de aynısı vardı.yaklaşık 15 sene falan oldu.ameliyat olucan falan dediler.gitmedim.hiç bir şeyim yok.doktorun bırı dedi ki kalbin sağ tarafı biraz farklı.biri de üfürme var dedi.yani kalbin delik dedi.askerde muayene oldugum zaman iyice araştırdım.beleş ya.en ufak bır sorun dahı cıkmadı.senın olayı bılemem.bende şimdilik bir şey yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.