- x
===== CITROËN DH KULÜBÜ =====
973 Cevap95843 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3832 Mesaj
24 Haziran 2006; 9:11:00 

Sevgili Citroen kullanan ayrıcalıklı DH üyeleri :

Sevinçlerimizi, heyecanlarımızı, bilgilerimizi, ALLAH göstermesin dert ve sıkıntılarımızı paylaşabileceğimiz bize ait bir platform olmadığını fark ettim. Citroen.i olan olmayan tüm arkadaşları bu platformda görüşlerini bildirmeye davet ediyorum. Forumda aynı zamanda bir yönetici olarak özellikle belirtmem gerekir ki forum ahlakına aykırı olan her türlü yasak burada da aynen geçerlidir. Citroen kullanıcılarının bu forumun en efendi üyeleri olduğuna ben kesinlikle inanıyorum.

Citroen DH Kulübü İmzası İçin :
*** http://img68.imageshack...6502/citroenlogo2kj.png[/image] [link=http://forum.donanimhaber.com/m_7760092/mpage_1/key_//tm.htm#7760092/] DH CITROËN KULÜBÜ için TIKLA +++

*** olan yere köşeli parantez içinde image ve
+++ olan yere de yine köşeli parantez içinde /link yazılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz -- 1 Ağustos 2009; 22:22:27 >

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar

6658 Mesaj
24 Haziran 2006; 10:49:12 

şöyle bir resimli citroen öz geçmişini koyda gözümüz şenlensin.. kuru kuru da olmazki canım...

1846 Mesaj
24 Haziran 2006; 12:54:21 

bende citroen picasso kullanıyorum benide üye yap

876 Mesaj
24 Haziran 2006; 14:30:04 

Klubünüz hayırlı olsun Citroen'ciler...

PSN: Bulenttt-TR

550 Mesaj
24 Haziran 2006; 15:57:26 

BENDE BENDE SONUNDA BU DA OLDU AMA HAYIRLISI İNŞALLAH SONU NASI OLACAK.
CİTROENİ HERKES TANISIN

eko-mod

1667 Mesaj
24 Haziran 2006; 16:02:05 

Peugeot TEAM, kardeş Citroen Kulübe başarılar diler. ALLAH Citroen'lerinize zevl vermesin.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoTurk -- 24 Haziran 2006; 22:28:10 >

Otofesor was here.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Haziran 2006; 16:05:52 

bende baasrılar diliyim .

fransızların renaulttan sonra en ii markasıdır citroen

1214 Mesaj
24 Haziran 2006; 16:10:26 

iyi paylaşımlar dileğiylee. hayırlı olsun

749 Mesaj
24 Haziran 2006; 16:11:39 

ben de c3 1.4 hdi x-furio kullanıcısıyım ve aracımı çok seviyorum

beni de üye yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasir -- 24 Haziran 2006; 16:24:02 >

3832 Mesaj
24 Haziran 2006; 17:07:54 

Tüm hayırlı olsun dileklerine ve özellikle kardeş kulüp Peugeot Takımına kulüp olarak teşekkürlerimizi iletiriz.

Bizim forumda birçok C4 kullanan vardı, nereyesunuz da

749 Mesaj
24 Haziran 2006; 18:13:34 

arkadaşlar logoyu birazcık daha küçültsek daha yakışıklı olur kanaatindeyim

889 Mesaj
24 Haziran 2006; 18:22:40 

merhaba citroen kulüp kardeşliği

arkadaşlar bizde de citroen berlingo multispace var.

1667 Mesaj
24 Haziran 2006; 22:34:11 

Valla burada bir çok Citroen kullanıcısı vardı ancak c4fanclub adında bir site kurdular ver orada devam ediyorlar.

Otofesor was here.

749 Mesaj
24 Haziran 2006; 22:55:19 

logonun bu hali daha iyi olmuş, teşekkürler

6723 Mesaj
24 Haziran 2006; 23:41:48 

Yavuz hocam, sendeki Megane 2 dci noldu.. Chipli, xenonlu harika Mégane 2 in vardı..
Sattın galiba.. Neyse C5 te süper arabadaır Hayırlı olsun

3832 Mesaj
25 Haziran 2006; 13:07:44 

Sevgili asilx,

Megane gerçekten iyi bir araç bundan şu anda bile hiçbir şüphem yok. Ancak ben çok şanssız biriyim sanırım bu bakımdan. İnanılmaz sorunlar yaşadım ve güzel bir fırsat elime geçince değerlendirmek istedim. Chip ve xenon problem değil onları tamamen araçtan demonte ederek orijinal bir şekilde aracı Çarşamda günü teslim edeceğim.

C5 konusuna gelince; gerçekten sınıfında çok farklı bir araç. Test sürüşü yaptım ve araca gerçekten çok ısındım. Megane kadar az yakması mümkün değil ancak gerek konfor, gerek güvenlik, gerek performans açısından çok üstün bir araç. İster arazide kullanın ister otobanda öyle bir araç işte.

1667 Mesaj
25 Haziran 2006; 22:34:46 

quote:

Orjinalden alıntı: Yavuz

Sevgili asilx,

Megane gerçekten iyi bir araç bundan şu anda bile hiçbir şüphem yok. Ancak ben çok şanssız biriyim sanırım bu bakımdan. İnanılmaz sorunlar yaşadım ve güzel bir fırsat elime geçince değerlendirmek istedim. Chip ve xenon problem değil onları tamamen araçtan demonte ederek orijinal bir şekilde aracı Çarşamda günü teslim edeceğim.

C5 konusuna gelince; gerçekten sınıfında çok farklı bir araç. Test sürüşü yaptım ve araca gerçekten çok ısındım. Megane kadar az yakması mümkün değil ancak gerek konfor, gerek güvenlik, gerek performans açısından çok üstün bir araç. İster arazide kullanın ister otobanda öyle bir araç işte.

Şu C5'i benim acilen kullanmam gerek. Tasarımı hoşuma gitmesemde sunduğu standartlar sınıfının epey ötesinde.

Otofesor was here.

3832 Mesaj
26 Haziran 2006; 14:00:14 

Yanlış hatırlamıyorsam (hatalıysam lütfen düzeltin) şu anda hidro pnömatik sistemli Hidraktif süspansiyon yani aracın yol koşullarına göre veya isteğe bağlı otomatik veya manuel olarak alçalıp yükselmesi sadece Mercedes.in 2005 yılından itibaren S320 serisinde isteğe bağlı olarak sunuluyor.

Evet C5.in pekte spor olmayan bir duruşu olduğu doğru sevgili ototürk ancak gerçekten sürmen lazım.

1005 Mesaj
27 Haziran 2006; 21:50:03 

quote:

Yanlış hatırlamıyorsam (hatalıysam lütfen düzeltin) şu anda hidro pnömatik sistemli Hidraktif süspansiyon yani aracın yol koşullarına göre veya isteğe bağlı otomatik veya manuel olarak alçalıp yükselmesi sadece Mercedes.in 2005 yılından itibaren S320 serisinde isteğe bağlı olarak sunuluyor.

Evet C5.in pekte spor olmayan bir duruşu olduğu doğru sevgili ototürk ancak gerçekten sürmen lazım.

ben de c5 ve c4'ü test etti C5 gerçekten çok kaliteli bir araç benim tet ettiğim 2.0 HDI dı
en çok beğendiği ise ayarlanabilen süspansüyonu.bu bildiğim kadarıyla citroen'de yıllardan beri var ilk bizim Fransada oturan komşumda görmüştüm

1846 Mesaj
27 Haziran 2006; 23:28:39 

istanbulda hangi sservisi kullanıyorsunuz???

3323 Mesaj
27 Haziran 2006; 23:36:15 

arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun.
bundan 2 ay önce araç alma konusunda çok kararsız kaldım.
seçeneklerimin arasında citroen c5 de vardı.
fakat tercihimizi passat tan yana kullandık.
c5 i test etme imkanım olmadı.
@yavuz
arkadaşım c5 ten bahsetsene biraz.foto falan varsa bi zahmet onları da koyuver.
neler kaçırmışız yada kaçırmamışız öğrenelim.citroen güzel araba
SAYGILAR.

İnsanlar bir gün sonra unutulacak şeylerin hafifliği ile meşguller...

3832 Mesaj
28 Haziran 2006; 12:09:21 

Sevgili @_codelinker_,

Aracım geldiğinde burayı fotoğraflarla ve yorumlarla dolduracağıma emin olabilirsin. Şimdilik hazır fotoğraflarla idare edelim. Bu arada test sürüşü izlenimlerine gelince:

Hem C5 hem de 407.de deneme sürüşü yaptım. Performans olarak kesinlikle aralarında bir fark yok. Her ikisi de ağır kasalarının verdiği etkiyle ilk hızlanmaları 307 ve C4.e göre biraz daha ağır ancak bu sadece anlık bir his. Yüksek tork hemen kendini hissettiriyor ve 1750 devirden itibaren mükemmel bir akıcılık sağlıyor.

C5.in 407 karşısındaki konforuna diyecek birşey yok. Süspansiyon sistemi C5.te çok başarılı çalışıyor. Güvenlik olarak her ikisi de benzer standartlar sunsa da Euroncap Citroen C5.i sınıfında en güvenli otomobil (toplamda 36 puanla) seçti. Kağıt üstünde C5 daha az yakıyor ancak çok fark edeceğini hiç zannetmiyorum. C5 yaklaşık 4 Milyar daha ucuz ve bu farkla hafif alaşımlı jantlar dahil birçok eksiği giderebilirsiniz. C5.in en ucuz SX paketinde hız limitörlü cruise kontrol standart. İşçilik kalitesi C5.te biraz daha iyi gibi geldi bana. Arka koltukda yolculuk yapacaksanız C5 daha fazla diz ve baş mesafesi sunuyor.

Özetle belirtmem gerekir ki çok hızlı yaşayan biri iseniz ve çok ağır takılmak istemiyorsanız 407 tam size göre. Bu sınıfta bence tartışmasız en spor görünümlü araç 407. C5 ise tabiri caizse ağır abi aracı. Her iki araca dışarıdan baktığınızda 407 al beni diyor ancak direksiyonuna oturup sürmeye başladığınızda bence C5 çok daha fazla keyif veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz -- 20 Nisan 2007; 15:20:02 >

3832 Mesaj
28 Haziran 2006; 12:22:43 

İşte C5.ten birkaç görüntü ...

0

0

0

0

0

3832 Mesaj
29 Haziran 2006; 16:42:46 

Sevgili arkadaşlar bir düzeltme yapmak istiyorum.

Yukarıda 407 ile karşılaştırırken ASR sisteminin C5.te olmadığını belirtmiştim. Durum C5.te biraz farklı. Tüm C5 modellerinde ASR yani antijatinaj sistemi ESP tarafından yönetiliyor.

Bilginin Kaynağı : http://www.c5.citroen.com/tr/index1024.html "C5 sizi korur" başlıklı bölümde yer almaktadır. İfade aynen şöyle :

Yeni C5 üzerinde seri olarak mevcut olan ESP (veya elektronik stabilite kontrolü), patinaj önleme, ABS, acil fren yardımı sistemlerini yönetir ve özellikle dışa savrulmaları ve arkadan savrulmaları engellemek için güçlü yeni bir fren dağıtım ve stabilite kontrol sistemi sağlar.

Sevgili arkadaşlar bu arada bu Pazartesi aracımı Allah nasip ederse teslim alacağım. Araç yarın geliyor ancak MTV.den dolayı Temmuz ayında tescil işlemlerini yapacağız. ASR hakkında daha detaylı bilgiyi aracım geldiğinde yapacağım denemelerle sizlere aktaracağım.

Saygı ve sevgilerimle.

Bu arada sevgili citroen kullanıcıları lüfen topiğimizi şen tutalım.

1846 Mesaj
30 Haziran 2006; 18:49:34 

citoen klupte iş yok. hep 4. 5. sayfalarda geziyo

3832 Mesaj
1 Temmuz 2006; 10:12:25 

Sağolsun C4 kullanan arkadaşlar sayesinde 4. ve 5. sayfalarda geziyoruz. Aynı bizim Ofluların Trabzonluyuz dememeleri gibi C4.cüler de biz Citroen.ci değiliz diyorlar herhalde. Üstelik C4 topiğinde de davet ettim arkadaşları. Bu duruma en çok ben üzülüyorum ama neyse. Ben C4.de dahil olmak üzere elimden geldiğince fotoğraflar ve yorumlar yüklemeye devam edeceğim.

4091 Mesaj
1 Temmuz 2006; 12:35:39 

aslında buda c4 cülerin seçimi, saygı göstermek lazım tabi ki.. illa takılmalısınız da denmez :) ama şu var bu iş biraz genel anlamda marka fanatikliğini geçti bence, forum denilen bir insan o arabayı alıp bilgi almak istediğinde 300 sayfa kitapçığı okumadan buradan daha kısa daha kolay ve daha pratik anlatılmış haliyle bilgi edinebilmeli ama gerçekten iş farklı yönlere kaydı, içimden geçenleri paylaşmak istedim.. ben de bi ara ciddi ciddi c4 alacak adayların arasındaydım ama okuduklarımdan sonra baya bir korktum vazgeçtim elektronik problemler sebebiyle

6723 Mesaj
1 Temmuz 2006; 12:40:23 

Yavuz hocam;
C4 sahiplerinin çoğu DH tan taşındı. Onları çağırmak istiyorsan www.c4fanclub.com a bir mesaj at istersen yeni yerleri ora

964 Mesaj
1 Temmuz 2006; 14:19:55 

merhaba;
ben c 4 sahiplerindne biriyim. biz artık kendi sitemizdeyiz ama ben burayı da ihmal etmiyorum. buradaki c 4 topici sayesinde biz birbirimizi tanıdık ve fanclubumuzu kurduk. yalnız bu citroen kulübü olayı farklı. biz c 4 aşığız citroen e değil.
yinede bu topici açan arkadaşada teşekkürler. ben elimden geldiği kadar burada olmaya çalışacam.

C 4 AŞKI BAMBAŞKA, FOREVER C 4

2469 Mesaj
1 Temmuz 2006; 14:24:12 

arklar arabalarınızn resimlerini ekleyin de bakmış oluruz

plakaları karalamayı unutmayın

MİRAZ

3832 Mesaj
1 Temmuz 2006; 14:56:26 

P.tesi günü inşallah C5.in fotoğraflarını çekip en geç Salı ya da Çarşamba upload yaparım. Biraz da araç hakkında yorumda bulunurum böylece.

6658 Mesaj
1 Temmuz 2006; 16:07:09 

3832 Mesaj
1 Temmuz 2006; 17:36:16 

Teşekkürler dostum.

49 Mesaj
1 Temmuz 2006; 21:37:10 

Bende de C4 var, ben de üye olmak istiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milterx -- 2 Temmuz 2006; 0:52:35 >

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

376 Mesaj
1 Temmuz 2006; 21:39:54 

beni kabul ederseniz bende aranıza katılmak isterim.
2004 model Citroen Berlingo 2.0 HDI

3665 Mesaj
1 Temmuz 2006; 23:08:42 

Ford takımının parçası olarak citroen takımına takımım adına hayırlı olsun diyorum

3832 Mesaj
3 Temmuz 2006; 8:13:58 

Yeni arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Listeyi güncelledim.

Ford takımı üyesi sevgili Gökberg sana da güzel temennilerin için ayrıca teşekkür ederim.

1100 Mesaj
3 Temmuz 2006; 11:05:21 

Beyler bu arada bugün citroen'in interente sitesinde berlingo'ya yeni motor koydukarını gördüm 1.6 92 HP Valla çok güzel yapmışlar ama fiyat biraz yüksek gibi geldi bana 30 küsürleri buluyor fiyat

2012 Vw Polo 1.4 Comfortline Siyah
2011 Ford Connect 1.8 GLX Fırtına Gri

49 Mesaj
3 Temmuz 2006; 13:06:30 

Selam iverson03 kardesh :)) Araban süper, oturdugun eve ise hayran kaldim... Kazasiz belasiz kullan, Cam tavani cekmen ise bi ayri güzel olmus...
Ben C4 kardeshligi klubünde stalker olarak geciyorum... Benim aracin resimleride orada var :))

Yavuz kardesh, bu arada temennilerine katiliyorum ama C4 te bi baska güsel canimm C4 aski bi baska oldugundan tek platform bize yetmiyo :P

Herkese kazasiz belasiz sürüsler...
Not: Ankaradayim, yana yakila rötüs kalemi veya boyasi aiyorum, aracim kül grisi..

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

376 Mesaj
3 Temmuz 2006; 14:10:51 

quote:

Orjinalden alıntı: koksalzengi

Beyler bu arada bugün citroen'in interente sitesinde berlingo'ya yeni motor koydukarını gördüm 1.6 92 HP Valla çok güzel yapmışlar ama fiyat biraz yüksek gibi geldi bana 30 küsürleri buluyor fiyat

ewet benimde dikkatimi çekti.
ama sitede teknik özelliklerini yayınlamamışlar.
alıcan 1.6 hdi hususi otomobil olacak ruhsatta, süper olur.

964 Mesaj
3 Temmuz 2006; 16:52:10 

quote:

Orjinalden alıntı: milterx

Selam iverson03 kardesh :)) Araban süper, oturdugun eve ise hayran kaldim... Kazasiz belasiz kullan, Cam tavani cekmen ise bi ayri güzel olmus...
Ben C4 kardeshligi klubünde stalker olarak geciyorum... Benim aracin resimleride orada var :))

Yavuz kardesh, bu arada temennilerine katiliyorum ama C4 te bi baska güsel canimm C4 aski bi baska oldugundan tek platform bize yetmiyo :P

Herkese kazasiz belasiz sürüsler...
Not: Ankaradayim, yana yakila rötüs kalemi veya boyasi aiyorum, aracim kül grisi..

kardeş sağol, ev konusuna gelince orası şehirdeki evimiz değil. şehire 30 km uzakta hazar gölü kenarındaki yazlığımız. iyi dileklerin için tşk.
herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum

C 4 AŞKI BAMBAŞKA, FOREVER C 4

1100 Mesaj
3 Temmuz 2006; 18:00:40 

quote:

Orjinalden alıntı: neco59

ewet benimde dikkatimi çekti.
ama sitede teknik özelliklerini yayınlamamışlar.
alıcan 1.6 hdi hususi otomobil olacak ruhsatta, süper olur.

Hatta fiyatlarda abs li modelide vardı ama fiyat biraz yüksek gibi yaa

2012 Vw Polo 1.4 Comfortline Siyah
2011 Ford Connect 1.8 GLX Fırtına Gri

3832 Mesaj
5 Temmuz 2006; 8:34:55 

CITROEN C5 HAKKINDA İLK İZLENİMLERİM

Konfor ve Süspansiyon : Tek kelimeyle harika. Mıcırlı ve taş parke yolda test ettim. İçeriye ses almıyor ve taş parke yolda gittiğinizi kesinlikle hissettirmiyor. Hidraktif süspansiyon mükemmel çalışıyor. İç konfor kesinlikle Megane sürdükten sonra söyleyebilirim ki Mercedes havasında. Megane.a laf atmıyorum lakin aynı segmentin araçları değil sadece daha önce Megane kullanan biri olarak farkından bahsetmek istedim. Herşey yerli yerinde. Fonksiyonlara ulaşmak çok rahat. Çok fazla parametre olduğu için biraz el alışkanlığı kazanılması yeterli. Ön ve arka koltuklardaki diz ve baş mesafeleri için kullanılacak tek tabir YAYLA tabiridir bence. Arka koltuklarda ortada oturan kişi için her zaman problem olmuştur ancak C5.te böyle bir sıkıntı ve çıkıntı mevcut değil. Arka koltuklar yattıktan sonra isterseniz uzanarak arka cam penceresinden yıldızları seyredebilirsiniz. C5.te Nümbörg tarzı yani C sütunlarını birleştiren bir sac tabaka yok yani arka koltuklar yattığında aynen bir Combi araç vaziyetini alıyor. Bu hususta söyleyebileceğim tek eksik sürücü ve yolcu kapılarının açılmasının zorluğuyla ilgili. Bence daha pratik bir çözüm düşünülmeliydi.

Performans ve Yakıt : 1.6 HDİ 110 bg.lik motor daha önce de belirttiğim gibi ilk kalkıştaki hantallığı üzerinden attıktan sonra inanılmaz seri. C4 ve 307.nin 110 bg.lik modelleri yaklaşık 200 kg. daha hafif olduğu için ilk kalkıştaki bu hantallık kabul edilebilir. Elime kronometre alıp ölçüm yapmadığımdan bu konu hakkında daha fazla birşey yazıp kimsenin kafasını karıştırmak istemem. Lakin 1.6 HDİ motor kendini kanıtlamış mükemmel bir makine. Yakıt konusunda kesin bir şey söylemek şimdi yanlış olur. Daha 30 km yol yaptım. Şu anda 7.7 lt/100 km gibi hiç gerçekçi olmayan bir rakam söz konusu. Çünkü ben 30 km. boyunca genelde aracın ne kadar ekonomik olduğunu değil ne kadar performanslı olduğunu anlamaya çalıştım. Ne kadar ekonomik olduğunu uzun yol yaptığımda yine bu sayfalarda sizlere aktarmaya çalışacağım.

ESP : ESP sistemi hakkında bilgim vardı ancak ilk olarak söylemek istediğim bu sistemin size inanılmaz psikolojik bir güven sağladığı. Ayrıca C5.in resmi sitesinde aynen belirtildiği gibi ASR yani anti patinaj sistemi ESP tarafından yönetiliyor ve devrede olduğunda patinaj sorunları yaşamıyorsunuz. ESP.nin ne kadar işe yarayıp yaramadığını test etmedim ancak yol tutuşun mükemmelliği bir fikir veriyor kullanıcısına.

Direksiyon : Megane.ın direksiyon kutusundan gelen ve servis tarafından mekanik, elektronik sesler olarak nitelendirilen uğultular bu araçta yok.

Klima : Çift bölgeli iklim kontrollü klima mükemmel soğutuyor. Kullanmakta hiç zorluk çekmiyorsunuz. Klima kontrol fonksiyonlarını kontrol etmek oldukça rahat.

Radyo-CD Çalar : MP3 çalsaydı daha iyi olurdu diyenler için servis bunu hallediyor ancak ben tercih etmiyorum. MP3 dinlemek isteyenler için 75 YTL.ye çakmak girişinden çalışan dahili dekoderli ve FM vericili şık ve güzel cihazlar var. Aynen 407.de olduğu gibi orijinal radyo/cd çalıcıyı yerinden söküp kullanmazsanız yol bilgisiyarı verilerine de ulaşamazsınız. Tesisatçılar genelde orijinal yerlerinden teypi çıkarsalarda genelde torpidoya yerleştirerek ve elektriğini eksik etmeyerek olayı çözüyorlar.

Şimdilik bu kadar. Biliyorum fotoğraflardan dolayı sitem edeceksiniz. İnanın aracımı teslim alalı 3 gün oldu ancak işlerin yoğunluğundan, sağa sola gitmekten ne fotoğraf çekebildim ne de daha fazla fikir sahibi olabilecek kadar yol katetmedim.

376 Mesaj
5 Temmuz 2006; 13:25:35 

quote:

CITROEN C5 HAKKINDA İLK İZLENİMLERİM

Konfor ve Süspansiyon : Tek kelimeyle harika. Mıcırlı ve taş parke yolda test ettim. İçeriye ses almıyor ve taş parke yolda gittiğinizi kesinlikle hissettirmiyor. Hidraktif süspansiyon mükemmel çalışıyor. İç konfor kesinlikle Megane sürdükten sonra söyleyebilirim ki Mercedes havasında. Megane.a laf atmıyorum lakin aynı segmentin araçları değil sadece daha önce Megane kullanan biri olarak farkından bahsetmek istedim. Herşey yerli yerinde. Fonksiyonlara ulaşmak çok rahat. Çok fazla parametre olduğu için biraz el alışkanlığı kazanılması yeterli. Ön ve arka koltuklardaki diz ve baş mesafeleri için kullanılacak tek tabir YAYLA tabiridir bence. Arka koltuklarda ortada oturan kişi için her zaman problem olmuştur ancak C5.te böyle bir sıkıntı ve çıkıntı mevcut değil. Arka koltuklar yattıktan sonra isterseniz uzanarak arka cam penceresinden yıldızları seyredebilirsiniz. C5.te Nümbörg tarzı yani C sütunlarını birleştiren bir sac tabaka yok yani arka koltuklar yattığında aynen bir Combi araç vaziyetini alıyor. Bu hususta söyleyebileceğim tek eksik sürücü ve yolcu kapılarının açılmasının zorluğuyla ilgili. Bence daha pratik bir çözüm düşünülmeliydi.

Performans ve Yakıt : 1.6 HDİ 110 bg.lik motor daha önce de belirttiğim gibi ilk kalkıştaki hantallığı üzerinden attıktan sonra inanılmaz seri. C4 ve 307.nin 110 bg.lik modelleri yaklaşık 200 kg. daha hafif olduğu için ilk kalkıştaki bu hantallık kabul edilebilir. Elime kronometre alıp ölçüm yapmadığımdan bu konu hakkında daha fazla birşey yazıp kimsenin kafasını karıştırmak istemem. Lakin 1.6 HDİ motor kendini kanıtlamış mükemmel bir makine. Yakıt konusunda kesin bir şey söylemek şimdi yanlış olur. Daha 30 km yol yaptım. Şu anda 7.7 lt/100 km gibi hiç gerçekçi olmayan bir rakam söz konusu. Çünkü ben 30 km. boyunca genelde aracın ne kadar ekonomik olduğunu değil ne kadar performanslı olduğunu anlamaya çalıştım. Ne kadar ekonomik olduğunu uzun yol yaptığımda yine bu sayfalarda sizlere aktarmaya çalışacağım.

ESP : ESP sistemi hakkında bilgim vardı ancak ilk olarak söylemek istediğim bu sistemin size inanılmaz psikolojik bir güven sağladığı. Ayrıca C5.in resmi sitesinde aynen belirtildiği gibi ASR yani anti patinaj sistemi ESP tarafından yönetiliyor ve devrede olduğunda patinaj sorunları yaşamıyorsunuz. ESP.nin ne kadar işe yarayıp yaramadığını test etmedim ancak yol tutuşun mükemmelliği bir fikir veriyor kullanıcısına.

Direksiyon : Megane.ın direksiyon kutusundan gelen ve servis tarafından mekanik, elektronik sesler olarak nitelendirilen uğultular bu araçta yok.

Klima : Çift bölgeli iklim kontrollü klima mükemmel soğutuyor. Kullanmakta hiç zorluk çekmiyorsunuz. Klima kontrol fonksiyonlarını kontrol etmek oldukça rahat.

Radyo-CD Çalar : MP3 çalsaydı daha iyi olurdu diyenler için servis bunu hallediyor ancak ben tercih etmiyorum. MP3 dinlemek isteyenler için 75 YTL.ye çakmak girişinden çalışan dahili dekoderli ve FM vericili şık ve güzel cihazlar var. Aynen 407.de olduğu gibi orijinal radyo/cd çalıcıyı yerinden söküp kullanmazsanız yol bilgisiyarı verilerine de ulaşamazsınız. Tesisatçılar genelde orijinal yerlerinden teypi çıkarsalarda genelde torpidoya yerleştirerek ve elektriğini eksik etmeyerek olayı çözüyorlar.

Şimdilik bu kadar. Biliyorum fotoğraflardan dolayı sitem edeceksiniz. İnanın aracımı teslim alalı 3 gün oldu ancak işlerin yoğunluğundan, sağa sola gitmekten ne fotoğraf çekebildim ne de daha fazla fikir sahibi olabilecek kadar yol katetmedim.

yorumlar için teşekkürler.
resimleri de bekleriz.

1 Mesaj
5 Temmuz 2006; 21:57:39 

nero'da cd çekerken mp3'leri nasıl karıştırırız.aynı sanatçılşarın şarkıları alt alta gelmesin diye.

49 Mesaj
6 Temmuz 2006; 12:37:53 

Yok be yaww, mevcut müzik sistemine ufak bi modifikasyonla mp3 player baglanabilir hale geliyor. Hem Neco59 kardesh, bu sayede nerode müzik siralamana falan gerekde kalmiyor :) Mp3 player dan istedigin herseyi ayarliyorsun, üstelik mp3 bilgisinide görmüs oluyorsun. Cünkü mp3 calan c4 ve c5 lerde bile sadece mp3ü caliyor, isim bilgisi bile vermiyor.
Eger bu konuyu merak edenler vars biz cok arastirdik, nasil yapildigini iyi biliyoruz, lütfen benden veya C4 kardesliginden yardim alsinlar :)

7267 Mesaj
6 Temmuz 2006; 13:23:02 

benzinli citroen c3 1.4 16v 92 hp sensodrive sahibiyim...görüşlerimi citroen c3 başlığı altında belirtimştim ama isterseniz benide listeye yazabilirsiniz.

7267 Mesaj
6 Temmuz 2006; 14:52:48 

c3:

yüksek ve ince görüntüsü itibariyle virajlarda en güzel savrulabilecek otomobillerden olduğu izlenimi yaratan ancak kullanıldığında citroene özgü yol tutuşun bu araçtada şaşırtıcı derecede kendini gösterdiği söylenebilir.ayrıca vitesi,vites kolu haricinde direksiyondanda kumanda edebilmenize olanak sağlayan sensodrive şanzıman,tek bir tuş aracılığıyla aracı otomatik kullanmanıza izin verir.akıllı silecek,otomatik farlar,4 hava yastığı,cd çalar,otomatik klima,sis farı,elektrikli yan aynalar vs. gibi standart donanım paketiyle gönüllerde taht kurmuştur.1.4 16v 92 hp lik modelinin performansı ise tatminkardır.

376 Mesaj
6 Temmuz 2006; 19:57:25 

quote:

Yok be yaww, mevcut müzik sistemine ufak bi modifikasyonla mp3 player baglanabilir hale geliyor. Hem Neco59 kardesh, bu sayede nerode müzik siralamana falan gerekde kalmiyor :) Mp3 player dan istedigin herseyi ayarliyorsun, üstelik mp3 bilgisinide görmüs oluyorsun. Cünkü mp3 calan c4 ve c5 lerde bile sadece mp3ü caliyor, isim bilgisi bile vermiyor.
Eger bu konuyu merak edenler vars biz cok arastirdik, nasil yapildigini iyi biliyoruz, lütfen benden veya C4 kardesliginden yardim alsinlar :)

:))
ben mp3 ile veya müzik ile ilgili birşey sormadımki
genede bilgi için teşekkür ederim ;))

49 Mesaj
6 Temmuz 2006; 21:01:13 

yazilari ve yazilari yazanlari karistirmisiz, idare et Neco kardes :)

376 Mesaj
6 Temmuz 2006; 21:04:42 

problem değil ;))

749 Mesaj
8 Temmuz 2006; 21:07:34 

citroen'in internet sitesi güncellenmiş ve tasarımı değiştirilmiş. yeni halini daha çok beğendim ben

www.citroen.com.tr

49 Mesaj
9 Temmuz 2006; 0:44:58 

Evet bende daha ceok begendim. Aslinda bu site fransizlarin sitesinden bile ii duruyo bence, citroen.com u ziyaret ederseniz ana sayfa haricindeki her alt baslik bölük pörcük. Dogru yoldasin Baylas

376 Mesaj
9 Temmuz 2006; 2:27:17 

ewet yeni site baya iyi olmuş.
eskisine bir türlü alışamamıştım.

49 Mesaj
9 Temmuz 2006; 18:42:38 

Evet arkadaslar, Baylas bu senenin yarisindan itibaren 110 bg HDI lerde 6 ileri yari otomatik vites opsiyonlu arac ithal edecegini duyurdu :) Sene sonuna kadar 300 otomatik HDI satmayi hedefliyorlar.

Donanimi 110 HDI ile ayni olacak ama sanziman tamamen yeni. Bu 6 vitesli sanziman istenirse otomatik olarak vazife yapiyor veya direksiyondan manuel olarak vite degistirilebiliyor :)

Otomatik Dizel C4 isteyenlere ilk müjde benden olsun ....

3832 Mesaj
10 Temmuz 2006; 11:13:35 

Citroen.in yeni sitesi gerçekten güzel olmuş ancak yine de daha iyi ve fonksiyonel olabilirdi. Bu arada Trabzon Ankara yolculuğum sonucu aracıma iyice alıştım. Yakıt halen oturmadı. Öyle ki uzun yolda çoğu zaman hız sabitlemeyi kullanmama rağmen 4.8 lt/100 km değerini elde ettim. Tabi Megane.la yaptığım gibi 90 km sürekli sabit süratle gitmedim. Birde Samsun.dan sonra belli bir tırmanış ve yüksek rakıma çıkış söz konusu idi. Yaklaşık yolcu ile birlikte 300 kg kadar yük vardı. Trabzon dönüşü km.nin de ilerlemesiyle birlikte hem yakıt hem de aracın performansı iyice iyileşecektir buna eminim.

İnanın şu vaziyette chipli Megane bu araçla rahatlıkla başa baş gider. 5000 km. sonunda daha gerçekçi veriler söz konusu olacaktır.

Konfor mükemmel, klima anormal derecede iyi soğutuyor. En kısık ayarında ızgaraları da yarım kapatarak geldim çoğu zaman.

Tek sorunum aracın büyüklüğüne alışmam oldu. Dar kapalı garajlara girip çıkma tam bir işkence. Kesinlikle şehir içi aracı değil. İnanın koskoca Ankara.da sadece Etlik.te 1 tane C5 gördüm başka da görmedim. Ya trafiğe çıkmıyorlar gerçekten ya da kimse satın almamış bu aracı. Ya da benim güzergahım üzerinde yoktu dersem daha doğru olur.

964 Mesaj
10 Temmuz 2006; 16:02:34 

quote:

mp3 calan c4 ve c5 lerde bile sadece mp3ü caliyor, isim bilgisi bile vermiyor.

yanılıyorsun kardeş, bende cam tavanlı c 4 var, yani mp 3 de çalandan. ben mp 3 dinlerken sanatçı ve şarkı isimlerini de görüyorum.