Şimdi Ara

ZM-NC2000 vs ZM-NC3000 karsilastirmam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
1.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

gordugum kadariyla bu iki sogutucu arasinda kalan bircok insan var. 2 seneden fazla ZM-NC3000 kullandim ve simdi de yeni ZM-NC2000 aldim. ikisinide kullanan biri olarak almak isteyip karar veremeyenlere faydasi olur diye karsilastirma yapmak istiyorum.

oncelikle kisa bir bilgi vermek istiyorum; dikkat etmeniz gereken yer laptopunuzun hava aldigi yerler. benim laptopum lenovo Y560 ve Y560 in alti bu sekilde:

ilk once laptopunuzun alt tarafindaki yerlesime dikkat edin. mesela ZM-NC2000 almadan once hava deliklerinin ust yuzeyin tamamini kaplamamasi kafami kurcaliyordu ve acikcasi verimli olmayacagini dusunuyordum. ama Y560 ornegiyle devam edecek olursak ZM-NC2000 ile bire bir ortusuyor. ayrica ust yuzeyde kullanilan malzeme kalitesi sayesinde hava lazim olmayan yerlerde bildiginiz buzdolabi gibi soguk ve bu daha iyi birsey.

ZM-NC2000 ve ZM-NC3000 arasindaki bence en buyuk fark fan boylari ve ust kisimlarindaki hava deliklerin sayisi ile dagilimi oldugu icin sogutucunuzun verimli olabilmesi adina ilk bakmaniz gereken yer laptopunuzun hava alan yerleri.

gelelim kiyaslamaya...

ZM-NC3000:

-tek ve buyuk fanli olmasi gurultu bakimindan daha iyi. ZM-NC2000 e gore baya sessiz.
    -arkasindaki usb girislerinin birden fazla olmasi avantaj. bu usb lerin tamamini kullandiginizda ekstra guc lazim olabilecegi icin usb kablosunun 2 ucu var. usb kablosu ZM-NC2000 inkinden cok daha kaliteli ama malesef kaba. ikisini yan yana usb lere yerlestirmeniz zor cunku buyukler.
    -usb ile surekli sogutucu calistirmanin laptopa zarar verdigini soyleyenler var. dogru mudur bilemiyorum ama bu ihtimali dusunenler icin adaptor ile kullanilabilmesi ayrica bir artisi.
    -alt tarafi hava almaya daha musait, bu sebeple yatak, koltuk vb yerlerde kullanacaklar icin daha verimli.
    -butun baglanti yerleri arkada.

ZM-NC2000:

-daha kibar... ZM-NC3000 in arka ve on tarafi daha buyuk ve kaba acikcasi.
    -yan tarafinda isigi var. bu iyi veya kotu olabilir, cokta onemli degil.
    -altinda kablosunu saklamak icin yuvasi var.
    -daha guclu hava veriyor ama malesef alt tarafi hava almak icin daha az musait. ancak masa gibi duz yuzeylerde maksimum verim alinabilir.
    -butun baglanti yerleri yanlarda.

ZM-NC3000 kullanirken sicaklik degerlerine bakmadigim icin ekran goruntusu paylasamiyorum malesef. ikisininde sogutmasi gayet iyi. "ZM-NC3000 in ust kisminda plastik kullanilmis, cok iyi sogutmuyor" vb sozlere pek aldiris etmeyin, gayet iyi sogutuyor ki ust kismi zaten metal.

sonuc olarak laptopunuzun hava alan yerlerinin yerlesimine ve yukaridaki maddelere gore tercih yapabilirsiniz. sogutma konusunda ikisinden de pisman olmazsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iliqueur -- 8 Temmuz 2013; 19:38:18 >

• karşılaştırma yaptıgınız icin cok teşekkür ediyorum.Fakat benim laptobum Asus N53SN bu laptopta fan yanda nasıl olcak aklım almıyor :S
  • theangeldie kullanıcısına yanıt
    yanda hepsinin var hocam.

alttaki hava yerlerinden bahsediyorum. sizin laptopun alti bu sekilde :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iliqueur -- 8 Temmuz 2013; 19:40:26 >
  • k.bakmayın cahilliğime verin.Ben onların varlıgından bile haberdar değildim.Laptobumun anakartı yandı 3 iş günü içerisinde elime geçicek ilk iş soğutucu almam lazım.Siz hangisini tavsiye edersiniz cok kararsız kaldım
  • yok hocam ben yanlis tabir kullandim, kusura bakmayin, mesaji duzelttim. sanki laptopun alti komple fanmis gibi anlatmisim ...

laptopun altinda hdd, ram, cpu vb icin hava alma yerleri bulunur. ve yanda veya arkada da fandan hava cikisi icin izgara seklinde delik vardir. sizin yan taraftaki bahsettiginiz yer orasi.

hangisini tavsiye edecegime gelince sizin laptop icin ikiside uygun. bence hangi yuzeyde kullanacaksaniz ona gore tercih yapin. nc3000 in alt yapisi sayesinde hava almasi cok daha kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iliqueur -- 8 Temmuz 2013; 20:24:33 >
  • ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.Uzanarak oynamayı sevdiğimden NC3000e karar kıldım.Tekrardan teşekkürler.Adaptörünüde türkiyede satsalar çok iyi olurdu aslında.Usbden kullanmak pek iyi değil diyorlar .
  • theangeldie kullanıcısına yanıt
    hayirli olsun... nc3000 biraz daha kaba, onuda belirteyim yalniz :)

adaptorunun calisma degerlerini bulup yaptirabilirsiniz elektrikcilerde sanirsam ...
  • arkadaslar merhaba benim notebook msı ge 60 412 tr bu ikisinden hangisini önerirsiniz..kullanıcılar olarak sizlere bi sorum daha var 10 veya üstü bi derece farkı yaratıyormu.??

http://i.testfreaks.com/images/products/600x400/153/msi-ge60.33529753.jpg

fan çıkışı resimde sol altta normalde sol üstte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLooDySPeaR1 -- 13 Temmuz 2013; 4:59:22 >
  • Bende Packard Bell Ts hr 11 610 tk modeli var alt görünümün gösteremiyorum ancak altındaki fan ekran açık durumdayken ekran yakın kalıyor (pek anlaşılır olmadı ancak :D ) yani demem o ki nc 2000 i koysam delikler fana denk gelmez ama sanırım mnik fanlar deliksiz ksımlarda yani bnm fanın old. kısımlarda. nc 3000 almayı düşünmüyorum ve sorum şu : Bu şartlar altında 2000 bana uygun mu ? Oyun açınca kapanıyor. (online : LoL , WoWp offline: cod blackops 2 vs. vs. ) sistem boştaykende değerler bunlar : http://forum.donanimhaber.com/m_79471384/f_//tm.htm#79498084 eski ama hala aynı termal macun sürmeme rağmen.. yani bu model benim laptop sıcaklık değerlerimi 10 derece boştaykende 15 derece fln düşşürür mü bana önerir misin ? ( ayrıca linkteki değerler atında buz aküsü varken (3 tane) kayıtlı. )

• 3 aylik kullanim sonucunda nc3000 bence daha iyi arkadaslar. kaba olmasi disinda bence daha ustun bir sogutucu.
  • Ama fan dönüş hızı rpmsi daha düşük diyorlar ondan ikilemde kaldım.
  • valla hocam ikisinide kullandim nc3000 den daha memnun kaldim. nc2000 in ses seviyesi bile nc3000 i tercih etmek icin yeterli bir sebeptir bence.
  • Tamam o zaman bu yorumunu değerlendireğim çünkü 3000in soğutmasını beğenmeyenler gibi 2000 i de beğenmeyenler var
  • 3000 daha yeni bir model ve fanin buyuk olmasi bir avantaj. insanlarin 2000 i ovmelerinin en buyuk nedeni ise pasif sogutma icin ust yuzeyin daha kalin ve daha fazla metal kullanildiginin dusunuluyor olmasi.

nc3000 ciktiginda millet daha kullanmadan forumlarda bazilari "plastikten yapilma bu, duzgun sogutmaz" dediler ve o gun bu gundur nc3000 e karsi milletin bir onyargisi var.

3000 i begenmeyenler ne bekliyorlar bir sogutucudan anlamiyorum. sonuc olarak ben ikisinide kullandim. 3000 daha kaba olmasi disinda her sekilde 2000 den daha ustun bence. hatta daha garantisi duruyorken 2000 i satip yine 3000 almayi bile dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iliqueur -- 17 Ekim 2013; 20:26:45 >
  • Neden beğenmediklerini bilmiyorum ama iyi soğutmadığını ileri sürdüklerini görmüştüm bir yerde bazı yerleri plastik ve kötüymüş ama plastik olası kötümü bilmem
  • NC3000'ün NC2000'den çok daha iyi olduğuna katılıyorum. Adaptör ile kullanımda 15 dereceye kadar düşüren arkadaşlar varmış forumda.
  • NC3000 ve NC3000S arasında fark var mı arkadaşlar?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.