Şimdi Ara

Casper Bios Gonderdi Nasil Yukleyecegim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dosyanin icerigi resimde gorulebilir. Bu dosyalari nasil yukleyebilirim, yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

• bu dizini c:\ ye direk kopyalayın.Bilgisayarı DOS ekranı yani konut isteminde başlatmalısınız.Mevcut sistem buna izin vermiyorsa Kurtarma veya başka bir sistemle bizim siyah ekran(ekiden dos ekranı dediğimiz komut istemi)na düşmeniz lazım.
    C:\> bu şekilde ekran gelecek.Buradan "cd" komutu ile bios dosyalarının bulunduğu dizine girip.Örneğin cd 635F yapıp enter tuşu sonra
    dosflash yazıp enterlayın ekrandaki uyarı ve onaylamaları yapın.
    Not:Yeni sistemlerde cift bios olsada bu işlem yaparken masaüstü pc ise elektrik kesintisinde bios bozulabilir ve anakartınız hiç açmayabilir.UPS kullanmanızı tavsiye ederim.Laptop kullanıyorsanız pilinizin tam dolu ve bataryanın düzgün çalıştığına emin olunuz.Yükleme işlemi risklidir bilmiyorsanız veya kendinize güvenmiyorsanız bir bilgisayarcıda yaptırmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecman -- 8 Temmuz 2013; 13:52:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecman

bu dizini c:\ ye direk kopyalayın.Bilgisayarı DOS ekranı yani konut isteminde başlatmalısınız.Mevcut sistem buna izin vermiyorsa Kurtarma veya başka bir sistemle bizim siyah ekran(ekiden dos ekranı dediğimiz komut istemi)na düşmeniz lazım.
    C:\> bu şekilde ekran gelecek.Buradan "cd" komutu ile bios dosyalarının bulunduğu dizine girip.Örneğin cd 635F yapıp enter tuşu sonra
    dosflash yazıp enterlayın ekrandaki uyarı ve onaylamaları yapın.
    Not:Yeni sistemlerde cift bios olsada bu işlem yaparken masaüstü pc ise elektrik kesintisinde bios bozulabilir ve anakartınız hiç açmayabilir.UPS kullanmanızı tavsiye ederim.Laptop kullanıyorsanız pilinizin tam dolu ve bataryanın düzgün çalıştığına emin olunuz.Yükleme işlemi risklidir bilmiyorsanız veya kendinize güvenmiyorsanız bir bilgisayarcıda yaptırmanızı öneririm.

Bilgisayari Dos ortaminda nasil baslatacagimi bilmiyorum, bu konu ile ilgili yardimci olabilir misiniz?

• Bilgisayarcı da yaptırın derim çünkü çok riskli bir işlem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden disket ile açardık bilgisayarları.Disket sürücünüz yok değil mi ?Olmadığını varsayarsak Kurtarma cd leri var internetten araştırıp bir tane oluşturun.Hiren boot cd oldukca kullanışlıdır.Oluşturduktan sonra bu cd ile açıp komut istemini açın.Şu an bayadır hiren kullnamadığım için birak uzak kaldım bu konuda google amca size yardım edecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duppo

Bilgisayarcı da yaptırın derim çünkü çok riskli bir işlem

Bilgisayarın güç kablosunu bağlayıp, arka plandaki bütün programları kapatarak ordaki uygulamaya bir sefer tıklaması ve yönergeleri takip etmesi yeterli olacaktır. Bilgisayar kapanacak açılırken kurulum yapacak bir kaç sefer açılıp kapanacak ve normal haliyle çalışmaya devam edecektir..

Riski bir yöntem, işlemci ve Fan %100 çalışıyor herhangi bir sorunda affetmez. Hp ultabook'umda güncelledim yusuf yusuf etmiştim. Ramın bir kısmını aldığı için eski sürüme dönmek zorunda kaldım.. İlkinde yaptığım için o kadar korkacak bir şey olmadığını anladım..
  • Bunu usb ye boot etme sansimiz yok mu peki yukleyebilmek icin? Bilgisayarim diz ustu, elektrik kesilme problemi yok. Dosyalarin ustune tikladigimda kucuk bi dos ekrani acilip yarim saniye icinde kapaniyor. Tiklayarak olmuyor yani. floppy zaten yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManicdepressiveMan

Bunu usb ye boot etme sansimiz yok mu peki yukleyebilmek icin? Bilgisayarim diz ustu, elektrik kesilme problemi yok. Dosyalarin ustune tikladigimda kucuk bi dos ekrani acilip yarim saniye icinde kapaniyor. Tiklayarak olmuyor yani. floppy zaten yok.

Yukardaki arkadaşın dediği gibi yapın..

Bilgisayar açılırken F8 tuşuna basın ordan Windows onarmayı seçerek Komut işlemini çalıştırın.. Sonra arkadaşın dediklerini aynen uygulayın..

NOT : Bilgisayarın şarjı takılı olsun..
  • Bende dün yaptım bilgisayar dondu yarıda kesildi çok pis korktum la Sonra bios resetledik halloldu
  • quote:

Bunu usb ye boot etme sansimiz yok mu peki yukleyebilmek icin? Bilgisayarim diz ustu, elektrik kesilme problemi yok. Dosyalarin ustune tikladigimda kucuk bi dos ekrani acilip yarim saniye icinde kapaniyor. Tiklayarak olmuyor yani. floppy zaten yok.

şimdi yazacaklarımı dikkatlice oku ve yap birşey olmazsa Allahın izniyle olacak ...

USB MS DOS PAKET INDIR

hazır olunca usb nin içi boş gözükecek sen oraya o resmini attığın klasörün içindekilerini usb nin içine direk atacaksın klasöre felan değil sonra biostan usb yi 1.sıraya al ve F10 a bas enterla direk dos ekranı açılacak

Siyah ekranda A:/ yazısını görüyorsunuz. “dir” yazıp entera basın. Aşağıdaki resim gibi bir yazı ile karşılaşacaksınız.

Eğer AMI Flash BIOS kullanıyorsanız ve resimdeki gibi AFUDOS yazısını görürseniz sorun yok. Yapmanız gereken şey resimdeki değerleri aynen yazıp entera basmak. Tabi benim 9C3F1P02.ROM yazdığım bölümü dir ekranında çıkan yazı ile değiştirmeniz gerekiyor.

Senin yazacağın kod şu tırnaklar olmadan " DosFlash BIOS.cap /P /B /C /N "

entera bastığında ilkönce eski biosu silecek sonra yeni biosu yükleyecek tahmini 2 3 dakika alır. en sonda OK veya successfully felan yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 8 Temmuz 2013; 16:34:48 >

• Boyle bi uyari aliyorum hocam;
  • büyük ihtimalle boot dosyaları eksiktir. tekrar yüklemeyi dene.
  • Ben bir ara yapmaya niyetlenmiştim fakat karşı komşumuz bilgisayarcı dedi gel beraber yapalım çok riskli bir işlem hatalı yaparsan çok kötü olur onla yaptık hiç bir sorun olmadı daha önceden hiç bios güncellmediysen bir bilenden yardım al derim zaten bir kere gördün mü sonra kendin bile yaparsın
  • quote:

Boyle bi uyari aliyorum hocam;

635F i göstermeyeceksin kardeş açıkladık ama dikkatli okumamışsı. USB MS DOS PAKETINI INDIR içinde win98boot var onu göstereceksin işlem bitince bilgisayarım > usb nin içine atacaksın 635F in içindeki bütün dosyaları ... resimli anlatım yaptım neresini anlamadın ki ?

• Kardesim dediklerini harfiyen uyguladim ama dos ortaminda hata aldim:
  • Bilmiyorsan çok riskli bir iş.
  • quote:

Kardesim dediklerini harfiyen uyguladim ama dos ortaminda hata aldim:

Dosflash in sonuna .exe koy ole dene olmadi senin bios farkli sekilde atiliyor .rom dosyasi yok

• Update.bat yazdim. Epey ilerledi succesfully felan da yazdi ama en sonunda uyari verdi. Resmi buraya koyuyorum umarim problemin ne oldugunu cozebiliriz. internette arattim ama bulamadim.
  • quote:

Update.bat yazdim. Epey ilerledi succesfully felan da yazdi ama en sonunda uyari verdi. Resmi buraya koyuyorum umarim problemin ne oldugunu cozebiliriz. internette arattim ama bulamadim.

Bence bu senin biosun degil verdigi uyari uyusmuyor diyor.

• komut istemiyle güvenli modda böyle bir hata alıyorum win7x64 kurulu acaba winx86ya mı geçmem gerekiyor bios güncelleme için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 20 Nisan 2020; 11:58:42 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.