Şimdi Ara

garmin nuvi 1200 ve radar tespit

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elimde garmin nuvi 1200 cihaz var . buna radar tespit özelliği nasıl kazandırabilirm?

ŞÖYLE BİR EKLENTİ buldum . bunun kendi sitesine girdim hangi ülkeleri desteklediğne baktım türkiyeyi destekliyormuş . bunun ne olduğu tam anlayamadım. sanrm harita üzerinde nerede radar var onları işaretlemişler biz onlara yaklaşnca uyarı veriyor. ne yazıkkı ülkemizdeki radarlar araç radarı olduğu için sabit değiller. ;

bu ürün deneme ürünü satın da alınabiliniyor 25 dolara . ama şöyle bir alternatf var ebayda kargo dahil 53 dolara flan cobranın yeni jenerasyon radar tespit cihazları bulunuyor . fiyatları epey düşmüş çünkü 3 sene önce baktğmda 150 dolardan bahsediyorlardı .

cobra cihaz daha mantıklı duruyor tabi

• Garmin ler icin .gpx uzantiliydi sanirim bir dosya var, onu alip belli bir klasore koyunca onceden islenmis sabit ve mobil radarlarin yerleini gosteriyor. Google da 'turkiye speedcam 2013 garmon' gibi kelimelerle aratin bulursunuz. IGO cihazlar icinde bunun gii dosyalar var. Bunlarin eneli kullanissiz ama soyleyeyim.

Next kullanan bi arkadas turke**** diye bi yerden 2 ay kadar once guncel kamera dosyasi indirip denemisti. Az kalsin kafayi yiyecekti. Ankaradan izmire gidene kadar rahat 20 yerde alet uyarmis. Sabit kameralar haric diger isaretli mobil radarlar neredeyse tamamen yalan. Bu polis arac radarlarini rapor eden kullanicilar acemi surucu olmalilar cunku once ileride radar var diye cihaz otuyor, onu geciyorsunuz 1km sonra yine otuyor. Acemiler hem olcen radari hem de ileride cevirme yapan ekibi isaretlemis.
    Yada karsi yonden gelen araclar icin konmus mobil radarlar sanki 360 derece yani her yonde hiz olcumu yapiyor gibi islenmis. Boylece hem gidisteki hem gelisteki her mobil radarda cihaz otuyor. Coguda guncel degil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CemALACA81

Garmin ler icin .gpx uzantiliydi sanirim bir dosya var, onu alip belli bir klasore koyunca onceden islenmis sabit ve mobil radarlarin yerleini gosteriyor. Google da 'turkiye speedcam 2013 garmon' gibi kelimelerle aratin bulursunuz. IGO cihazlar icinde bunun gii dosyalar var. Bunlarin eneli kullanissiz ama soyleyeyim.

Next kullanan bi arkadas turke**** diye bi yerden 2 ay kadar once guncel kamera dosyasi indirip denemisti. Az kalsin kafayi yiyecekti. Ankaradan izmire gidene kadar rahat 20 yerde alet uyarmis. Sabit kameralar haric diger isaretli mobil radarlar neredeyse tamamen yalan. Bu polis arac radarlarini rapor eden kullanicilar acemi surucu olmalilar cunku once ileride radar var diye cihaz otuyor, onu geciyorsunuz 1km sonra yine otuyor. Acemiler hem olcen radari hem de ileride cevirme yapan ekibi isaretlemis.
    Yada karsi yonden gelen araclar icin konmus mobil radarlar sanki 360 derece yani her yonde hiz olcumu yapiyor gibi islenmis. Boylece hem gidisteki hem gelisteki her mobil radarda cihaz otuyor. Coguda guncel degil.

o dosya doğru ve mecburen öyle.

Aletin uyarı verdiği noktalara bakarsanız ilgili birimlerin (radar) kurabileceği müsait noktalar olduğun görürsünüz (cep, tabela altı, ağaç dibi vs) yanlarda bırakılmış kukalar vs. Polis hep aynı yere kurmuyor ki ileri geri vs farkediyor değişebiliyor. Daha önce görüldüyse işaretlidir ve mecburen alet öter.

Cobra fiyatı iyi ama yakalanırsanız büyük geçmiş olsun. Hiç değmez bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufo

quote:

Orijinalden alıntı: CemALACA81

Garmin ler icin .gpx uzantiliydi sanirim bir dosya var, onu alip belli bir klasore koyunca onceden islenmis sabit ve mobil radarlarin yerleini gosteriyor. Google da 'turkiye speedcam 2013 garmon' gibi kelimelerle aratin bulursunuz. IGO cihazlar icinde bunun gii dosyalar var. Bunlarin eneli kullanissiz ama soyleyeyim.

Aletin uyarı verdiği noktalara bakarsanız ilgili birimlerin (radar) kurabileceği müsait noktalar olduğun görürsünüz (cep, tabela altı, ağaç dibi vs) yanlarda bırakılmış kukalar vs. Polis hep aynı yere kurmuyor ki ileri geri vs farkediyor değişebiliyor. Daha önce görüldüyse işaretlidir ve mecburen alet öter.

ben o gpx olayını yaptımda heryerde ötüyor çok sıkıntılı sildim sonra . en iyisi ya memur gibi sürmek yada cobradan almak. ha birde foto radarlar için plaka sansürmele var . plakanın önünde pileksi parça konuluyor o pileksi parçanın yanlardan bakılınca alaş bulaş olan görüntüsü var . polis foto çekiyor ama alaşa bulaş çıkıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ufo

Dostum bence o dosya doğru değil. Çünkü bazı işaretli yerlerde gerçekten polis aracı var. Fakat o da ceza kesen çevirme yapan polis aracı. Yani birileri her polis arabası gördüğü yeri acemice rapor etmiş. İgo ile bunları temizlemek veya editlemek mümkün. Garmin de silme yada düzenleme olayıda yok.
    O yüzden bu tür amatörce hazırlanmış dosyaları kullanmaktan bıkıp kendi güncel dosyamı hazırladım. Zırt bırt her yerde ötüyor. Karşı şeridin radarı sizin şerittede ötüyor. Böyle saçmalık olmaz. Ankaradan İzmire gidene kadar 20-25 yerde ötüyor. Ankaradan Antalyaya gitik, rahat 30 yerde öttü. Sürekli gittiğim güzergahlarda ilk önce dikkatli gidip mobil ve sabit radarları kaydediyorum. Sonrada tekrar tekrar oralardan geçerken bir değişiklik görrüsem işliyorum.

• Arkadaşlar Garmin 3590 lmt için radar tespit özelliği var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.