Şimdi Ara

YGS sohbet+paylaşım (2014ygs] (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.220
Cevap
31
Favori
41.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LcK

Sınava girmiş tıp kazanmış-kazanacak biri olarak şunları söylemek isterim.Yazdıklarım sayısal öğrenciler içindir

-Öncelikle yazın çalışılmaz diyenlere bakmayın ben okullar kapandıktan 1 hafta sonra başladım çalışmaya yani haziranın sonu gibi ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi çevrenize bakmayın
    -Ygs-lys ayarını iyi ayarlamanız şart.Bunu siz ayarlayacaksınız .Eğer 9 10 ve 11. sınıfta iyi bir öğrenciyseniz konuları yüzeyselde olsa biliyorsanız lys'ye baştan beri asılmayın ygs çalışın.Ama 3sene boyunca yattıysanız sene başından itibaren lys'de çalışmak yararınıza olur.Ygs'nin etkisi az diyenlere aldanmayın sene boyunca yüzde19 diyen bile vardı çevremde .Ygs'nin etkisini genel sonuçlar açıklanınca anladım
    -Bana sorarsanız biyolojiye asılmayın kesinlikle . Dershanede dinleyin yeter .Son 1 ay halledilecek bir şey.Kesinlikle abartısız söylüyorum bu sene 3-4 ay biyoloji çalışmadığım oldu.Son hafta oturdum tüm konuları baştan sonra ezberleyip her birinden 1-2 test çözdüm.Hatta hiç bilmediğim 2 konu vardı biyolojiden risk budur yaptımn biraz .Sonuç 27-3
    -Kimya ve fizik konularını asla bırakmayın çünkü gerçekten zorlayıcı şeyler var dananın kuyruğu bu ikilide kopuyor .Özellikle kimyayı kesinlikle aksatmayın günü gününe çalışın
    -12. sınıf konularını okulda öğrenmeye bakın sistemler ve organik kimyayı eğer ki okulda öğrenirseniz size inanılmaz derece kolaylık sağlayacaktır.Hiç olmassa hocayı takip edin dinleyin son aylar oturup çalışırken bu ne lan falan demessiniz en azından kulak dolgunluğu olur
    -Matematik konusunda pek bir şey diyemeyeceğim belkide en güvendiğim dal olan matematikten 50de 36 yaptım .Sene boyunca 46'nın aşağısına düşmemiştim ve ayrıca 11. sınıfta oturup kalın bir kitap bitirmiştim siz düşünün artık. Eğer ki 2014 lys matematikte bu seneki gibi olursa iş sınav anında kendinizi kontrole kalıyor .Heyecan yapmayan sakin olan alıp götürüyor.
    -Geometri konusundada bol soru çözceksiniz işte olay bu yani ancak boş boş soru çözmeyin bir falçatanız olsun yapamadığınız her soruyu kesin ve hocanıza sorun .Sorduktan sonrada yırtıp atmaıyn bi yerde saklayın ve ayda bir açıp tekrar çözün o soruları.Böyle yaparsanız geometri cepte gibi bir şey oluyor.Sakın oturup binlerce kolay kolay soru çözmeyin size bir şeyler katsın çözeceğiniz sorular .Anlamaya bakın
    -Sene sonunda ne yapın edin bir heyet raporu alın gerekirse 200-300 lirayı gözden çıkarın .Tüm gün evde çalışmak gibisi yok
    -Forum üyeliğinizi falan banlamayın ygsden 1-2 hafta önce forumda bu bölümde takılın ygs hakkında çok iyi ipuçları püf noktalar paylaşılıyor bunları bilgisayar başında not alın .Gerçekten işe yarıyor.Hemde sıkılmadan ders çalışmış oluyorsunuz
    Şimdilik diyeceklerim bunlar aklıma gelirse editlerim

Sene içinde günde kaç saat çalıştınız okul dershane hariç ?

• -Mercedes- kullanıcısına yanıt
    Çok fazla çalıştığım söylenemez ama kesinlikle düzenliydim. Bir gün 10 saat çalışıp diğer günler yatanlardan olmadım.Hergün 2-3 saat arası ortalamamdır.Ancak son 1ay heyetliyken yani tüm gün evdeyken bu süre 5-6 saatlere çıkmıştır.Ayrıca çözdüğüm soru sayısıda max. 2 deneme yani 320 soru oldu.Ortalamam 160 civarlardır.Dediğim gibi düzenliydim.Her gün çözerdim ama aşırıya kaçmazdım
  • quote:

Çok fazla çalıştığım söylenemez ama kesinlikle düzenliydim. Bir gün 10 saat çalışıp diğer günler yatanlardan olmadım.Hergün 2-3 saat arası ortalamamdır.Ancak son 1ay heyetliyken yani tüm gün evdeyken bu süre 5-6 saatlere çıkmıştır.Ayrıca çözdüğüm soru sayısıda max. 2 deneme yani 320 soru oldu.Ortalamam 160 civarlardır.Dediğim gibi düzenliydim.Her gün çözerdim ama aşırıya kaçmazdım

Sıralamanızı sorabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Mercedes-

quote:

Sıralamanızı sorabilir miyim ?

mf-3 5993
  • geçen sene iftardan sonra başlar sabaha 7ye kadar falan konu çalışır sonra akşama kadar uyurdum. Arada dizi falan da izlerdim gece. Gündüz de biyo falan. Hiç geçmicek gibi gelirdi ama geçti valla ya. Geçiyo o günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oruçlu çalışan var mı aranızda iftara kadar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: geomettrie

oruçlu çalışan var mı aranızda iftara kadar ?

Ben biraz tersim galiba iftara kadar çalışabiliyorum, iftardan sonra ağırlık çöküyor çalışamıyorum.Ama bugün daha başlayamadım birazdan başlıycam
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerbarcafb

quote:

Ben biraz tersim galiba iftara kadar çalışabiliyorum, iftardan sonra ağırlık çöküyor çalışamıyorum.Ama bugün daha başlayamadım birazdan başlıycam

olsun çalışıyorsan sorun yok
  • quote:

Ben 2-3 saat mutlaka çalışıyorum ama bugün dısarı cıktım oruc oruc suan iftara kadar calısmıcam iftardan sonra sahura kadar calısacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: sabancıbilgisayar

quote:

Ben 2-3 saat mutlaka çalışıyorum ama bugün dısarı cıktım oruc oruc suan iftara kadar calısmıcam iftardan sonra sahura kadar calısacağım

aynı
  • Günde ortalama hangi dersten ne kadar soru çözebiliyorsunuz?
  • Bugün bir isteksizlik var. 1,5 saat rasyonel sayılar-ondalık kesirler çalıştım. Bırakmak zorunda kaldım. Sahurdan sonra 9 gibi kalkıp çalışmayı düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok uyudum dün , yarın erken kalkıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EllisNeptune

Günde ortalama hangi dersten ne kadar soru çözebiliyorsunuz?

100-200 arası fazla sıkmıyorum matematik geometri ağırlıklı oluyor

• Felsefe için ne diyorsunuz ? Hiç çalışmadım felsefeye ne yapalım onu ?
  • yusufrido kullanıcısına yanıt
    Ben bütün yıl dersi dinledim hepsini hatırlıyorum ama tekrar etmek lazım. Arkadaşlar pi analitik kullanıyolardı. Ben de onu kullanabilirim.
  • arkadaşlar geo da ben üçgen çember dörtgen fln bitirecem çözcem ama katı cisim analitikten biraz eksiğim var onları şimdi mi çalışayım yoksa 12.sınıfta işlendiği için okul dönemine mi bırakayım?
  • ercn80 kullanıcısına yanıt
    Analitik çoğunlukla lys. İlk önce ygsleri bitir 12. sınıfta bakarsın analitiğe zaten çemberde falan çoğunlukla ezber.
  • tamam teşekkürler :)
  • lcky yazı için teşekkürler yoğun tecrübe paylaşımı eywallah
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.