Şimdi Ara

Google, Adblock Plus'a reklam izni için ödeme yapıyor olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Gelirlerinin neredeyse tamamı reklama dayanan firmalar için reklam engelleyici uygulamalar can sıkıcı olabiliyor. Örneğn Google bir süre önce reklam engelleyici uygulamaları Play mağazasından kaldırmıştı. 

Web tarayıcılarında da eklentiler yardımıyla can sıkıcı reklam gösterimlerinin önüne geçmek mümkün oluyor. Bunlardan en çok kullanılanı ise Adblock Plus. 

Ancak ortaya çıkan yeni bilgilere göre Google bazı reklamların filtrelere takılmadan geçmesi için Adblock Plus'a para ödüyor. Uygulamanın bazı içeriklere izin veren 'kabul edilebilir reklam' filtresinin olması ve sıkça sorulan sorular bölümünde de mevcudiyetini devam ettirmek için ücretli bu tür hizmetlere ihtiyacı olduğunu dile getirmesi iddianın en büyük delilleri arasında.

Kaynaklar Google'ın bu bedelleri ödeyerek reklam filtrelerine takılmadan geçmesinin hiç de zor olmayacağını ancak orta halli işletmelerin bundan zarar göreceğini dile getiriyor. 

Pek çok forumda Adblock Plus'ın bu tavrı eleştirilirken, hararetli devam eden tartışmalarda konu reklam içeriğini engellemek amacı güden bir platformun yine reklamlardan gelirini elde etmesi. 

• DH misafiri konuya bekleniyor @DH Misafiri
  • para para para...
    bu arada google chromeda adbl0ck bazen reklam engellemiyor bende fark ettim bu haberle birlikte anladım en iyi yöntem kendin yapacaksın işini.
  • yerine geçecek bulunur

• cakal google
  • **** plus trolü nerede
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dede Korkut

para para para... bu arada google chromeda adbl0ck bazen reklam engellemiyor bende fark ettim bu haberle birlikte anladım en iyi yöntem kendin yapacaksın işini.

sen mi yazacaksın eklenti?

• çamur at izi kalsın :D google'un yeni politikası bu mu ? :)

• Bu uygulama çok işe yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 7 Temmuz 2013; 16:59:02 >
  • ben çok memnunum bu uygulamadan. neredeyse hiç reklam görmüyorum.

• Donanım haberde ödeme yapacak mı

@donanımhaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 8 Temmuz 2013; 9:36:11 >
  • Eklentinin amacı reklam engellemek ama gelirlerini reklamlardan sağlıyor ilginç
  • quote:

Orijinalden alıntı: GökaLp&Başak

Eklentinin amacı reklam engellemek ama gelirlerini reklamlardan sağlıyor ilginç

haberi nerenle okudun ya? Adblock kendi reklamını verecek. REklam geliri olan google.

• En faydalı eklentilerden biri diyebilirim. Siz de yükleyin reklam saçmalıklarından kurtulun.
  • maxton diye bir tarayıcı var daha çok eksikleri var fakat bir kaç yıl içerisinde chroma a rakip olabilir; ayrıca reklam engelleyici içerisinde yüklü geliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.