Şimdi Ara

İddia : Gelecek yıl başlarında Nokia iki tablet ve 4 Lumia modeli ile karşımıza çıkacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İddia : Gelecek yıl başlarında Nokia iki tablet ve 4 Lumia modeli ile karşımıza çıkacak

Microsoft'un Windows Phone 8 işletim sisteminin yeni güncellemesi ile 5-6 inçlik ekran, Full HD çözünürlük ve 4 çekirdekli işlemci gibi özelliklere izin verecek olması, ekosistemde yer alan üreticilerin yıl bitmeden yeni ürünleri piyasaya sürecekleri beklentisine yol açmıştı.

Bunlardan birisi olan Nokia'nın Phablet segmentine yılın ikinci yarısı itibariyle bir Lumia modeli ile gireceği şeklinde bazı iddialar gündeme gelmişti. Mynokiablog sitesi ise Nokia'nın gelecek yıl başlarında Phablet ve tablet segmentine gireceğini iddia ediyor.

Güvenilir kaynaklardan elde edildiği belirtilen bilgilere göre Nokia iki tane tablet modeli ve 4 tane de yeni Lumia modelini gelecek yıl başlarında piyasaya sürecek. Tabletlerden birisi 10.5 inçlik bir ekrana ve 8.5mm kalınlığa sahipken, diğeri ise 8.5 inç boyutunda olacak. Her iki model de alüminyum kasaya sahip olacak Lumia serisinden alıştığımız farklı renk seçenekleri sunacak. 

Nokia'nın Çarşamba günü tanıtacağı 41MP kameralı Lumia modelinin ise yeni bir ailenin ilk üyesi olacağı, sonraki akıllı telefon ve tabletlere daha gelişmiş kamera koyacağı belirtiliyor.

Gelecek yıl bizi bekleyen Lumia modelleri ise 4.5 inçlik ekrana sahip Lumia 525, 4.6 inçlik ekrana sahip Lumia 625, 5 inçlik ekrana sahip Lumia 725, 5.2 inçlik ekrana sahip Lumia 825 ve 5.5 inçlik ekrana sahip Lumia 926 olacak. Bu modeller yılın ortalarına kadar piyasaya çıkacakken, Haziran ay sonrasında da 6-7 inçlik ekrana sahip bir Phablet modeli daha piyasada olacak.

Bilgiyi veren kaynak önümüzdeki aylarda bu modellerle ilgili daha fazla bilginin ortaya çıkacağını belirtiyor ve kesinlikle sahte bilgiler olmadığını vurguluyor. Nokia'nın gelecek yıl ile ilgili neler hazırladığı konusunda henüz gündeme gelmiş bir konu bulunmuyor. Daha çok yıl sonuna kadar firmanın karşımıza çıkaracağı modellere odaklanılmış durumda. Ancak iddialar doğruysa Nokia'nın artık Lumia serisinde 4.5 inçin altına düşmeyeceğini söyleyebiliriz.

• Gelecek windows phone'da,onemli olan ureticilerin bunun farkina varmasi.
    Not:Android kullaniyorum.

• gelecegin kimde olacagi belli degil bence onumuzdeki yillarda firmalarin izleyecegi stratejiye gore sekillenecek wphonun da sansi var ama su andaki fiyatlari ve yaptiklariyla isi zor...

• Gün gelecek herkes Nokia kullanacak :D (şaka yaptım gerilmeyin) (:

• İddia doğruysa Nokia da Samsung gibi inçe yüklenmeye başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: AggressiveGamer

Gelecek windows phoneda,onemli olan ureticilerin bunun farkina varmasi.Not:Android kullaniyorum.

android kullanıyorsan bunu nerden biliyorsun,bunu biliyorsan neden android kullanıyorsun ???

• 5.5 inç nedir be kardeşim telefon bu telefon el insaf.

İddia : Gelecek yıl başlarında Nokia iki tablet ve 4 Lumia modeli ile karşımıza çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duratorq_ -- 7 Temmuz 2013; 0:43:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuzlu Çubuk

quote:

Orijinalden alıntı: AggressiveGamerGelecek windows phoneda,onemli olan ureticilerin bunun farkina varmasi.Not:Android kullaniyorum.
    android kullanıyorsan bunu nerden biliyorsun,bunu biliyorsan neden android kullanıyorsun ???

Teknoloji marketleri, arkadaşlar akrabalar vb.

• 4-4,5 aralığında uygun fiyatlı 800 lirayı aşmayan güncellemesiydi falan 2 yıl idare edecek bir WP8 olursa ve HTC'nin ki gibi ince ve şık bir tasarımda olursa denemek isterim.

• wp marketteki işe yarar uygulama sayısı artmadıkça malesef nokia ve microsoftun işi zor
  • Yuhhh bu ne ne?Bu senenin amiral lumiası ile seneye ki giriş seviye Lumia aynı boyda

• 2gb ram, 4x krait çekirdekli WPlerin performansını düşünemiyorum bile! Umarım android 5.0 ile stabiliteyi tam anlamıyla yakalar, aksi taktirde gidişat windows tekeline doğru gidebilir.

• quote:

Gelecek windows phone'da,onemli olan ureticilerin bunun farkina varmasi.
    Not:Android kullaniyorum.

bla bla bla wp 8 çıkmadan önce de aynı şeyler söyleniyordu. android, ios fasa fiso olacak diyodunuz. nerdeyse 1 sene olacak wp ne android ne de ios yanına bile yaklaşamıyor. yukardaki arkadaşın dediği gibi madem öyle olacağını düşünüyorsun neden android telefonla devam ediyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Gelecek windows phoneda,onemli olan ureticilerin bunun farkina varmasi.Not:Android kullaniyorum.

Android kullanıyorum çünkü su an için wpda uygulama eksiği var.
    Ama desen ki bana 2-3 sene içinde hangi işletim sistemini tercih edersin,wp derim.
    Çünkü ne android gibi stabilite sikintisi var ne de ios gibi 6 yildir ayni değil.
    Wp sürekli gelişiyor ve ne zamanki üreticiler potansiyeli görecek o zaman populerlesecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia, Windows Phone konusunda üstüne düşen sorumluluğu gayet iyi yerine getiriyor. Su an gözlerin Microsoft'a çevrilmesi lazım. Onların da üstüne düşen bu işletim sistemini geliştirmek.

• quote:

quote:

quote:

Android kullanıyorum çünkü su an için wpda uygulama eksiği var.
    Ama desen ki bana 2-3 sene içinde hangi işletim sistemini tercih edersin,wp derim.
    Çünkü ne android gibi stabilite sikintisi var ne de ios gibi 6 yildir ayni değil.
    Wp sürekli gelişiyor ve ne zamanki üreticiler potansiyeli görecek o zaman populerlesecek.

2-3 sene içinde android ne hale gelecek onu düşündünüz mü.bırak yazılım gelişmesini donanım olarak ne cihazlar çıkacak düşünemiyorum bile.stabilite falan hikaye olur 2-3 seneye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ax -- 7 Temmuz 2013; 10:15:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ax

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AggressiveGamer Gelecek windows phoneda,onemli olan ureticilerin bunun farkina varmasi.Not:Android kullaniyorum.
    Android kullanıyorum çünkü su an için wpda uygulama eksiği var. Ama desen ki bana 2-3 sene içinde hangi işletim sistemini tercih edersin,wp derim. Çünkü ne android gibi stabilite sikintisi var ne de ios gibi 6 yildir ayni değil. Wp sürekli gelişiyor ve ne zamanki üreticiler potansiyeli görecek o zaman populerlesecek.
    2-3 sene içinde android ne hale gelecek onu düşündünüz mü.bırak yazılım gelişmesini donanım olarak ne cihazlar çıkacak düşünemiyorum bile.stabilite falan hikaye olur 2-3 seneye...

Android 5.0 geldiğinde ne ios kalacak ne wp adam 2-3 sene diyor. O kadar beklemeye gerek yok 2-3 ay sonra görünecek stabilite ne demekmiş..

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AggressiveGamer Gelecek windows phoneda,onemli olan ureticilerin bunun farkina varmasi.Not:Android kullaniyorum.
    Android kullanıyorum çünkü su an için wpda uygulama eksiği var. Ama desen ki bana 2-3 sene içinde hangi işletim sistemini tercih edersin,wp derim. Çünkü ne android gibi stabilite sikintisi var ne de ios gibi 6 yildir ayni değil. Wp sürekli gelişiyor ve ne zamanki üreticiler potansiyeli görecek o zaman populerlesecek.

Android 5.0 geldiğinde ne ios kalacak ne wp adam 2-3 sene diyor. O kadar beklemeye gerek yok 2-3 ay sonra görünecek stabilite ne demekmiş..

Google ın avukatı felan mısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

adam google çalışanı :D

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Google ın avukatı felan mısın

Yok sadece doğruların avukatıyım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.