Şimdi Ara

Karabük Üniversitesi Genel Bilgi Konusu- İlklerin Üniversitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
7
Favori
27.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Karabük Üniversitesi ya da kısaca KBÜ, 2007 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Bulunduğu il olan Karabük'ün ismini taşımaktadır. Kurulduğu yıldan beri birçok yeniliğe imza atmış ve 7 yıl gibi kısa sürede inanılmaz gelişim göstermiştir. Üniversitemizin gelişim süresi halen devam etmektedir.

Başarısı birçok kuruluş tarafından tescil edilen üniversitemiz Avrupa İş Konseyi tarafından Yılın En iyi Üniversitesi ve Ayrıca Rektörümüz Sayın Pr. Dr Burhanettin Uysal en iyi Rektör seçilmiştir.

Dünya İş Konfederasyonu tarafından ‘eğitim’ alanındaki ‘ the BIZZ 2013’ ödülü Türkiye’de ilk defa Üniversitemize verildi.

Kurulduğu günden beri çevreci yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çeken ve çevreye duyarlı bireyler yetiştiren Karabük Üniversitesi “The Global Green Award” ile ödüllendirildi.

Türkiye'nin en çok tercih edlien 7. Üniversitesi.

[simage]
    [/simage]

Üniversitemizin İlkleri

Türkiye'nin ilk Raylı Sistemler Mühendisliği Bölümü

Türkiye'nin ilk Demir-Çelik Enstitüsü.

[simage]
    [/simage]

Türkiye'nin ilk Tıp Mühendisliği Bölümü.

Türkiye'nin ilk Girişimcilik Bölümü.

Türkiye'deki ilk Ay Yıldızlı Stadyum.

Türkiye'de ilk Girişimcilik Bölümü.

Raylı Sistemler ve Tıp Mühendisliği Hakkında soruları olan arkadaşlarıma Üniversitemiz sayfasında linki bulunan haber linkindeki videodan öğrenebilirler.

Karabük

Şehrimiz Batı Karadeniz'de bulunan, Kardemir fabrikalarıyla özdeşmiş, demir çelik sanayinin başkenti Karabük'tür. Ayrıca Dünya Miras Listesinde bulanan Safranbolu ilçesi üniversitemize minibüsler ile 10 Dakika uzaklığındadır. Şehirin en büyük problemi ev kiralarıdır. Bunun için öğrenciler olarak imzalar toplamaktayız. Karabük gelişmekte olan bir şehir lakin büyükşehirlerden gelen arkadaşlarımız ilk aylar alışma sıkıntısı çekebilir. Şehirde 4 Tane avm bulunmaktadır. Ayrıca Karabük Türkiye'de en fazla orman bulunan ilimizdir( İl topraklarının %72 si ormandır). Ev kiraları malesef 600-1200tl arasıdır. Özel Yurtlar ise 400-700tl aralığındadır.

Safranbolu

Ev örneklerine, Beypazarı, Göynük, Taraklı, Odunpazarı gibi Türkiye'nin birçok yerinde rastlanan Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihî Safranbolu evleri ile ünlü olan şehir, bu özelliği sayesinde 17 Aralık 1994 tarihinden beri Türkiye'de Dünya Miras Listesi'nde yer alan 9 kültürel varlıktan biridir ve turistik ilgi çekmektedir.[4] Safranbolu ismini, bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan safrandan alır.

[simage]
    [/simage]

Üniversitemizde inşaatı devam eden binalar.

İlahiyat Fakültesi- İnşaatı bitmek üzere

Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Binası-- İnşatı Devam etmektedir.

Cami çevresi öğrenci yaşam alanı--- Bitmek üzere

Kütüphane binası bitmek üzere.

Bu binaların resimlerine ulaşmak isteyen kardeşlerimiz üniversite sayfamızın yapı işleri bölümüne bakarak görebilir.

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

[simage]
    [/simage]

Üniversitemizde tam 76 tane öğrenci kulübü bulunmaktadır. Yeni açılan Ay yıldızlı stadyumumuzda her kulübe oda tahsis edilmiştir. Öğrenci inisiyatifi ağırlıklı bir üniversiteyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasta Siempre Comandante -- 6 Temmuz 2014; 17:59:53 >

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerede kalıyorsun
    Yurt vb. gibi yani

• quote:

Orijinalden alıntı: goddftr16

Evet arkadaşlar başlıkta da belirtiğim gibi üniversite, şehir ve bölümüm hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.

yurt imkanları nasıldır ve fiyatları nasıldır?
  • Yeni olmasina ragmen cok duyuyorum adini. İktisat yazmayi dusunuyorum ama sehir ve okul hakkinda pek fikrim yok. Cokda merak ediyorum acikcasi.

• mimarlık bölümü nasıldır? şehir nasıl? cafe/bar var mı? yurt giriş çıkış saatleri nedir? yurtta sigara içebiliyor muyuz? cevaplarsan çok makbule geçer kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: qazrfv

Nerede kalıyorsun
    Yurt vb. gibi yani

Üniversiteye yürüme mesafesi 15 dakika olan Bahaddin Gazi yüksek ücretli yurdunda kalıyorum.Aylık 150tl.Odalar 2 kişilik.Odalarda banyo, mutfak ve buzdolabı mevcut.Ücretsiz halısahası var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastkaan

quote:

Evet arkadaşlar başlıkta da belirtiğim gibi üniversite, şehir ve bölümüm hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.

yurt imkanları nasıldır ve fiyatları nasıldır?

Yurt sayısı iyi fiyatları 300 den 600 e kadar değişiyor hocam.Ama ev kiraları pahalı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qazrfv

Nerede kalıyorsun
    Yurt vb. gibi yani

Üniversiteye yürüme mesafesi 15 dakika olan Bahaddin Gazi yüksek ücretli yurdunda kalıyorum.Aylık 150tl.Odalar 2 kişilik.Odalarda banyo, mutfak ve buzdolabı mevcut.Ücretsiz halısahası var.

Yüksek öğrenci yurdu yazmak istedin galiba

• tıp fakültesi hakkında bilgin varmı, önerir misin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: boynak

mimarlık bölümü nasıldır? şehir nasıl? cafe/bar var mı? yurt giriş çıkış saatleri nedir? yurtta sigara içebiliyor muyuz? cevaplarsan çok makbule geçer kardeşim

Mimarlık bölümü iyidir kardeşim.Yeni Ar-Ge binasını mimarlık öğrenciler tasarladı.Mimarlık safranboluda ana cadde üzerinde yerİ güzel.Safranboluda mimarlar için baya güzellik içeriyor.
  • bende karabük üniversitesi elektrik-elektronik(ingilizce) bölümüne gitmeyi düşünüyorum.üniversitenin eğitimi nasıl ve dersler full ingilizce mi işleniyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stark06

Yeni olmasina ragmen cok duyuyorum adini. İktisat yazmayi dusunuyorum ama sehir ve okul hakkinda pek fikrim yok. Cokda merak ediyorum acikcasi.

İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi binası bu sene açıldı.Kardemir tarafından yapıldı .Hocam üniversite çok hızlı gelişiyor.Tavsiye ederim
  • Öğrenci evi kirası 4+1 650tl idi merkezde.
    Not: cemaat eviydi bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: z0rr0nur

tıp fakültesi hakkında bilgin varmı, önerir misin ?

Tıp Fakültesinin binası var ama nedense bu senede açılmadı boş boş duruyor.Yenişehir tarafında çok güzel büyük bir eğitim ve araştırma hastahanesi yapılıyor.%90 oranında bitti.Öğrenciler şu an Bülent Ecevit Üniversitesinde eğitim görüyor.Bence seneye karabükte eğitim almaya başlanır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boynak

mimarlık bölümü nasıldır? şehir nasıl? cafe/bar var mı? yurt giriş çıkış saatleri nedir? yurtta sigara içebiliyor muyuz? cevaplarsan çok makbule geçer kardeşim

Mimarlık bölümü iyidir kardeşim.Yeni Ar-Ge binasını mimarlık öğrenciler tasarladı.Mimarlık safranboluda ana cadde üzerinde yerİ güzel.Safranboluda mimarlar için baya güzellik içeriyor.

bu cevabından gezip eğlenebileceğimiz yerler olduğu sonucunu çıkarsam doğru olur mu?

• Hocam raylı sistemler müh. (iö) yazmayı düşünüyorum önerirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okan9455

bende karabük üniversitesi elektrik-elektronik(ingilizce) bölümüne gitmeyi düşünüyorum.üniversitenin eğitimi nasıl ve dersler full ingilizce mi işleniyor ?

Dersler full ingilizce.Eğitimi iyidir.Hocaların çoğu gazi hacettepe ve odtü çıkışlıdır.Laborator olarakda bu sene baya laboratuvar açıldı bilgisayar ve ee'de
  • Bende karabükte yaşayan birisi olarak yorum yapayım karabükte sosyal hayat 0 birkere buraya gelirseniz gezmeyi fln unutun sosyal açıdan çok kötü bir şehir kampüsü iğrenç üniversitenin bana sorarsınız eğer üniversitede sosyal hayat da istiyorsanız karabük size uygun bir şehir değil.
  • Bilgisayar mühendisliği bölümü nasıldır?
    Yurt odalarında internet var mı? (Wi-fi, Ethernet)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.