Şimdi Ara

Piranha Aristo II Tab 7.0 Mini İnceleme (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
6
Favori
48.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dark evopad m7200 satışı devam ediyormu?
  • evet devam ediyor ama kararsızım yarın akşam alıcam dark yada piranha
    http://www.mormani.com/dark-evopad-3g-m7200-cortex-a9-8gb-7-inc-android-tablet-dkpcevo3gm7200/p_215839/
  • Bu soruyu ben gündeme getirmiştim piranhayı seçtim gayet güzel diğerini kullananlarda memnun.

Piranha daha ucuz aynı özellikteler.

Ayrıca verdiğiniz linkte Dark evo pad 512mb ram yazıyor sanırım yanlış yazılmış.

kliksa da Piranha Aristo II 329tl

http://www.kliksa.com/urun/piranha-aristo-ii-tab-7-tablet/901896628

Dark evopad ise 427 tl kesinlikle piranha aristo II

• önerileriniz için teşekkür ederim piranha alıcam
  • Arkadaşlar, Bluetooth Kulaklık kullanan varmı? Önerileri bekliyoruz.
  • HTC ve Samsung telefonların mikrofonlu kulaklığını denedim olmadı.
    Arama yaparken veya başkası aradığında bir defa çalıp çağrıyı sonlandırıyor.
  • Bu gün yağmur nedeniyle eve kapanmışken kaşıntı tuttu daha önce rootladığım aristo2 ye tekrar Piranha sitesindeki güncellemeyi (update.zip) yükledim.
    Cihaz rootlamadan önceki haline döndü. Dolayısıyla Link2SD programıyla SD karta linklediğim yada taşıdığım birkaç program devre dışı kaldı.
    ROOT kesinlikle gerekli bu aletlerde.
    Yeniden rootlamadan, daha önce önerilen KİNGO, RESCUEROOT, ONE CLiCK ROOT ve MOBOGENiE gibi bazı programları denedim olmadı.
    Daha önce başarılı şekilde rootladığım ve bilgisayarımda hazır kurulu olan, Çince VROOT ile yine başarılı bir şekilde cihaz rootlandı.
    UNROOT yaptıktan sonra çalışmayan programlar tekrar çalıştı.

• dün bi tane daha sipariş verdim.

dolar çıktığından dolayı fiyat şişiriyorlar.. 12 taksitle alacaklar alsın bence kaçırmasın
  • aristo 2 hala alınabilir bir tablet midir? fiyat performans nasıl su an? ilk mesaj üzerinden aylar gectiği için soruyorum.. ??
  • Şu an daha performanslıları pek yok en fazla 2gb ramli olan bir kaç model var ancak hız konularında hala oldukça iyi

Benim IMEI sorunu için piranha.com.tr ye çağrı açtım saolsunlar ilgileniyorlar ancak cihazın IMEI değişimi için teknik servise gönderilmesi gerekiyormuş.mck.gov.tr de ise bu tür cihazların ayıplı mal durumuna girdiği yenisi ile değişim iade gibi hakların olduğu yazılmış.Firma bazı IMEI ler iptal edilmiş teknik servise gönderin diyor.

Bende yenisiyle değişim talep ettim ,servise gönderin sorununuzu çözücez diyorlar tabii değişim mi yapılacak IMEI mi değiştirilecek bilmiyorum.

Servise gönderen oldu mu?İşlemler nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 28 Ocak 2014; 20:44:52 >
  • Arkadaslar bende aristo tab ı 7 var. Telefon caliyor gorunuyor ancak calmiyor aama yapilamiyor bu konuda yardimci olabilir misiniz? Aristo ıı ye ait guncellemeyi yuklesek sikinti cikar mi? Deneyen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza_kadir kullanıcısına yanıt
    Piranha web sitesinin yayınladığı, Aristo 2 için update.zip güncellemesinin, Aristo 1 de işe yarayıp yarayamayacağını deneyerek öğrenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-HAZER -- 7 Şubat 2014; 10:40:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanelimon

quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

quote:

Orijinalden alıntı: nanelimon

Arkadaşlar cihaz usb ile bilgisayara bağlıyken birden kapandı ve artık açılmıyor.
    power ve ses + düğmelerine basıp çekince şarj göstergesi çıkıyor ama başka bir şey çıkmıyor , reset tuşuylada açılmıyor . usb kablosunu çıkarıp takınca " yeni donanım bulundu MT65XX preloader " çıkıyor ileri tıklayınca donanım yüklenemedi yazıyor .
    neden acaba ?

bir süre kapalı kalan cihaz nihayet açıldı , ne hikmetse pc nin usb sine 2 saat bağlıyken ve full şarjlı görünürken kapanmıştı ve %1 şarj ile açıldı . 1 saattir şarj oluyor %16 'ya geldi . ne iş anlamadım . .

Sizdeki pilden kaynaklı gibi duruyor harici usb cihazlar riskli.Bir arkadaşın sony laptop u usb soğutucusu yüzünden gitmişti.

Yani usb cihazlarınız pili öldürmüş belkide konnektörü pili öldürmüştür oradan akım çektikleri için zaten micro onun için akım çeken cihazları pek kullanmayın .

Bahsettiğim olay masaüstü bilgisayara bağlıyken oldu , tablete bakıyorum şarj oluyor yazıyor ama bi anda kapandı , yeniden açıldığında %1 den şarj olmaya başlamıştı , tablet kendini şarj oluyorum zannederken aslında deşarj oluyormuş yani . Birde power ve ses+ ile açmaya çalışırken resimdeki gibi bi ekran çıktı ( çincesi iyi olanlar tercüme edebilirmi rica etsem ) , şarj adaptörüne bağlıyken 2 defa resetledikten sonra nihayet açıldı , şimdilik bi problem yok gibi .
    Ayrıca bu tablette çalışacak tek alıcılı klavye + mouse seti arıyorum , bunu deneyen varsa tavsiyelerinizi alabilirmiyim . Bendeki kablosuz A4 mouse ve kablolu A4 klavye çalışıyor ama logitech mk230 kablosuz klavye nedense çalışmıyor . Bu yüzden logitech mk220 klavye+mouse set konusunda kararsızım , en iyisi tableti mağazaya götürüp orda denemek . .

Piranha Aristo II Tab 7.0 Mini İnceleme
     Piranha Aristo II Tab 7.0 Mini İnceleme

merhaba.çince çıkan yazılara açıklama getireyim.power +ses (+) da çıkıyor bu menü.
    power+ ses(- )de ise İngilizce recovery çıkıyor.
    bu menü diğer recovery modu olanın çincesi.rest data factory gibi olan bölümlerin aynısı .
    çince olduğu için bizim işimize yaramıyor.sonuçta tabletler çin malı .
    tablet pc ye usb ile bağlı iken maalesef şarj olmuyor.
    tablet pc ye bağlı iken başka işlem yapılmıyor.
    ben çince olan yazıları tek tek denedim .çince anlamadığımız için bazen ileri geri gidemez duruma geldiğim zaman
    reset tuşuna basınca bu durumdan kurtuluyorum.

benim aldığım Aristo 2 aldıktan bir ay sonra bozuldu.wifisi açılmıyordu.yeni rom fayda etmedi.
    servise gönderdim.işlemci arızalı tespiti yaptılar.20 gün tamir süresinden sonra durumda gelişme olmayınca tekrar mesaj yazdım.
    benim tableti yenisi ile değişim yapıp gönderdiler.Piranha ya teşekkürler.
    bunu yazmamın sebebi servis konusunda çok şikayet olmasıdır.
    ben piranha servisinden memnun kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canmuhabbet41 -- 22 Şubat 2014; 12:39:01 >

• işlemci iyi,hız da iyi ekran da iyi no problem FAKAT!!!!! böle firmalara dikkat, kullandıkları malzeme çok kötü(casper gibi) 2 ay önce piranha ultratab 2 aldm. hıza dicek bişiim yok çift çekirdek saten. ama 1 ay sonra dokunmatik sınıntı çıkardı ekranın bazı yerlerinin dokunmatiği sıkıntılı sensorü bozuk işlemio. teknik servise götremiorm çnkü çok yoğunum. idare etmeye çalşıorm ama eminm daha da kötü olacaktır. o yüzden asus v.s gibi markalara yönelin maddi durumunz sıkıntılıysa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lauren_blanc

işlemci iyi,hız da iyi ekran da iyi no problem FAKAT!!!!! böle firmalara dikkat, kullandıkları malzeme çok kötü(casper gibi) 2 ay önce piranha ultratab 2 aldm. hıza dicek bişiim yok çift çekirdek saten. ama 1 ay sonra dokunmatik sınıntı çıkardı ekranın bazı yerlerinin dokunmatiği sıkıntılı sensorü bozuk işlemio. teknik servise götremiorm çnkü çok yoğunum. idare etmeye çalşıorm ama eminm daha da kötü olacaktır. o yüzden asus v.s gibi markalara yönelin maddi durumunz sıkıntılıysa.

+1 bendede piranha bussines tab 2 9.0 var 1 liralık oyuncagın plastiği onun kasasından daha iyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-HAZER

HTC ve Samsung telefonların mikrofonlu kulaklığını denedim olmadı.
    Arama yaparken veya başkası aradığında bir defa çalıp çağrıyı sonlandırıyor.

LG' de aynı şekilde sorun çıkardı. Bluetooth kulaklık tek çare gibi
  • uygulama alanı yetersiz bulanlar için kendimce şöyle bir çözüm buldum.uygulama alanını root yapmadan arttıramıyoruz ama bir programla uygulamaları sd karta taşıma yapabiliyoruz yalnız bu program root yapmadığımız için uygulamaların hepsini taşıma imkanı vermiyor ama zaten sd karta taşıma izni olanları programın içinde görebiliyoruz ki birçok uygulamayı taşıdım ve uygulama alanında yer açıp başka uygulama yüklemesi yaptım bunu sd kart kapasitesi kadar tekrarlayabiliyoruz. sd karta taşınan uygulamalar sorunsuz çalışıyor.sd karta taşıdıkça uygulama alanının boyutunu ayarlardan kontrol ederseniz taşınan uygulama kadar düştüğünü göreceksiniz.bu apk yı önce bilgisayara indirin sonra sd karta yükleyip tablete kurun. denemenizi tavsiye ederim. link burada

• Nisan ayı gibi almayı düşünüyorum. Tabletin sorunu var mı beyler ?
  • Arkadaşlar merhaba benimde kartı takıp yeniden başlattığımda hizmet yok yazıyor3 g bağlantı yapamıyorum yardım edermisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.