Şimdi Ara

Piranha Aristo II Tab 7.0 Mini İnceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
6
Favori
48.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-Tabletin içerisinden tablet kılıfı, ekran jelatini, araç gps aparatı, araç şarj kiti, data kablosu ve şarj aleti çıkıyor.

2- GPS uygulamasında sıkıntı var mı bilmiyorum ama kurduğum gps programı sorunsuz bir şekilde çalıştı.

3-Flash programı kurulu olarak geldiğinden bi sıkıntı yaratmıyor. Zaten 4.1.2 görünse de 4.0.4 varmış öyle yazmışlar yukarıda. Benim bildiğim 4.1 sürümünden sonra flash desteği kalkmıştı.

Önerebilirim ama çözemediğim bi sıkıntı var, telefon özelliğinde arayanın ismini göremiyorum ve sim rehberini bir türlü telefon rehberine ekleyemedim. Kurduğum programlar ya simi görmüyor, simi görense numaraları telefona kopyalayamıyor.
  • Kaşif? K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim @Kaşif? . Sadece aklımda uygulama için ayrılan alanın genişletilip genişletilemeyeceği sorusu kaldı. ben de almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithatc

Teşekkür ederim @Kaşif? . Sadece aklımda uygulama için ayrılan alanın genişletilip genişletilemeyeceği sorusu kaldı. ben de almayı düşünüyorum.

Haklısın ya bende de aynı sıkıntı var. Uygulamalar bölümünden bazı uygulamaları kaldırınca biraz rahatlıyor ama çok fazla program kurmaya gelmiyor işte :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithatc

Merhaba @laz_usagu , ben de Aristo 2 almayı düşünüyorum, size bir kaç sorum olacak.

1-http://www.mcj.com.tr/m...nfo.htm?itemCode=103866 bu adresten aldığınız tabletin kutusunun içeriğini öğrenebilir miyim? Hepsiburadaki gibi dolu bir içerik mi?

2-Bu tablette yer uygulamalar için yer sorunu olduğu söyleniyor. Bu gerçekten çok problem oluyor mu? ilk etapta Navigasyon programı yüklemek istiyorum. Zannedersem fazla alan kaplıyor bu navigasyon programları. Değişik programları kurup denemeyi seviyorum, çok problem yaşar mııyım?

3- Bir arkadaşım flash desteğinden bahsetti. bu tablette mevcut mu. olmasa bir sıkıntı çıkarır mı?

Arkadasim kutuda ne yaziyorsa hepsi cikiyor kutuyu ilk defa siz aciyorsunuz, daha once bimeskden almistim aristonun ilk versiyonlarindan ama malesef cihaz daha once kullanilmis kutunun acilmasini englleyen yan bantlari bunlara dikkat edin eger bu bantlar deforme olmussa urunu almayin urunu hic acmadan geri verin veya degimini isteyin ama soylegim gibi cihaz hic kurcalanmamis gibi geldi.

Neyazikki depolama alani az ayrica Ama cihazi root yapamadim daha once uyguladigim yontemler ise yaramadi , eger yapabilydim sd kartan uygulamalari yonetebilecektim.ama arastiriyorum.

Ayrica bende aracima ayri bir navigosyon almaktansa boyle bir tablet almayi uygun gordum.

huawei 7 alin derdim size ama bir eksigi var ahizesi yok karsi taraftan gelen sesi ancak kulaklik kullanarak duyabilirsiniz.
    Aristo 2 resimlerine bakarak soldaki ahizeyi farkedeblirsiniz . O yuzden 3. Tabletimi huawei 7 almaktan son anda vazgectim. Yine piranha aldim.

Flash player destegini soruyorsaniz flash simgesine tiklayip tarayicida ayarlarini yapmaniz gerekmekte,
    Zaten calismiyorsa browserda video vb. Flash destekli reklam gibi seyleri oynatmaz,gostermez..

İyi gunler...

• Kaşif? K kullanıcısına yanıt
    kişiler uygulamasına tıkla

sağ üst kösede arama, kişiekle, üç nokta simgeleri var üç nokta simgesine tıkla,

açılan menüden Görüntülencek kişiler tıkla

ekrana cıkanlar hangisini kullanmak istiyorsan seç

eğer sim kartında kişi yoksa daha önce kullandığın telefon vb. cihazın sim kartına değil telefon belleğine kaydetmiş olabilirsin kişileri

bunuda bluetooth aracılığıyla kişileri tablete atabilirsin,yükleyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laz_usagu

sağ üst kösede arama, kişiekle, üç nokta simgeleri var üç nokta simgesine tıkla,

eğer sim kartında kişi yoksa daha önce kullandığın telefon vb. cihazın sim kartına değil telefon belleğine kaydetmiş olabilirsin kişileri

Mümkün diil beceremedim ben bunu ya nerde hata yapıyorumki :(

Tek olarak kişi kaydetmek istediğimde de sistem hatası veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaşif?

quote:

Orijinalden alıntı: laz_usagu

Mümkün diil beceremedim ben bunu ya nerde hata yapıyorumki :(

Tek olarak kişi kaydetmek istediğimde de sistem hatası veriyor

Cihazi guncellemeyi denemismiydin

• Hayir. Zaten g7ncel diye dusunnustum. Denemeye deger

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: downsoon

Hayir. Zaten g7ncel diye dusunnustum. Denemeye deger

Ben tableti aldıgimda sürümü yine 4.1.2 idi ama tablette tefon ozelligi aktif degildi, guncelleyinde tefon ozelligi aktif oldu sanirim
    Aristo 2icin cikan guncellme bazi hatalari gidermek icin cikarilmis

Tableti alinca ne olursa olsun bence guncelleyin derim .
  • Yazılım güncellemesi yaptım ve sorunsuz bir şekilde telefon sms özellikleri çalışmaya başladı. Radyo bile hazır kurulu geldi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaşif?

Yazılım güncellemesi yaptım ve sorunsuz bir şekilde telefon sms özellikleri çalışmaya başladı. Radyo bile hazır kurulu geldi :)

program yükleme alanı sorunu ortadan kalkıyormu ?
  • Hayır ama uygulamalar kısmında ihtiyaç duymadıklarımı kaldırdım ve taşınabilenleri de dahili depolama birimine taşıdım kısmen sorun çözüldü.
  • düzelldiğine sevindim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laz_usagu -- 9 Ekim 2013; 14:45:27 >
  • ŞİMDİ SÖYLEYECEKLERİMİ LÜTFEN DENEYİMLİ KİŞİLER UYGULASIN

daha önce tablet te bir çok yöntemler deneyerek root yapamadığımı söylemiştim,
    ayrıca tabletin mt6577 biliyordum ama mt8377 imiş buna göre araştırma yaparak bir program aracığıgla root yapabildim.

aşağıda linkten bu programı deneyerek tablete root atabilirsiniz..

http://www.mgyun.com/romasterlab

bilinçli kişiler kullansın
  • Arkadaşlar bu tabletin güncellemesi nasıl olacak bilen varsa bana söyleyebiliirmi
  • panaanka P kullanıcısına yanıt
    http://piranha.com.tr/product.php?product_id=401

bu sayfa ya git destek bölmesine tıkla

sürücü ve yazılımlar burdan update.zip indir

sonratabletin dahili depolama alanına at sonra tabletin, ayarlar/ tablet hakkında/yerel güncellme diyerek yükleyebilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laz_usagu -- 12 Ekim 2013; 23:10:02 >
  • Aristo II tablette Avea jet(ZTE MF190) çalışsın diye piranha destek bölümündeki Tab 292 deki işlemleri yaparak avrupa yazılımı kurdum(MF 190.rar).Fakat modemimden oldum.bahsi geçen yazılım jetin içine müdahale etti.Yöntem tablette işe yaramadı.arayüz komple ispanyolca-ingilizce karışık bir şey oldu.üstelik jet dizüstünde artık nete giremiyor.O bölüme de herhangi bir uyarı koymamışlar.Açıkcası biraz tırstım.bu update.zip dosyasında da bir sıkıntı yaşamaktan korkuyorum.Ama gördüğüm kadarıyla başarılı olan arkadaşlarımız var.(benim de sim için yapmam gerekecek sanırım)

şimdi sıkıntılarım arasına avea jette eklendi :( bu jet için eski haline dönme yazılımı Avea rom yok mudur?

- bir de Aristo tablet için Navigasyon programı ne önerirsiniz?

-- cihaza sim kartı taktıgımda kendi içinde yüklü gelen tel programı ile "sadece acil",
    dialer one programıyla da "sim kart yok ya da sim hatası" uyarısını veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zapkin -- 13 Ekim 2013; 13:06:23 >

• ...Lütfen yardım...arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zapkin -- 13 Ekim 2013; 13:06:55 >
  • merhaba arkadaşlar
    update.zip ile güncelleştirme yaptım.
    işlemden bahsedeyim.cihazı kapatıyor.yeniden android robot resmi ile açıyor.üstte ilerleyen bir bar var.o tamamlanınca 50 kadar revize işlemini yaptığını gösteren bir gösterge beliriyor.50/50 olunca cihaz normal açılıyor.yaklaşık 6-8 dakika sürdü.
    işlem sırasında herhangi birşey silmemiş.yüklü oyunlar-programlar aynen kalmış.

radyo programından başka kazancım olmadı.

yani yine SİM KART YOK ya da SİM HATASI mesajı veriyor.telefon özelliğini kullanamıyorum.

GPS NAVİGASYON program önerisi hala gelmedi.YOK mu yükleyen.

...L Ü T F E N ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zapkin -- 13 Ekim 2013; 19:10:42 >
  • SIM ve 3G internet sorunum çözüldü.

güncelleme sonrası cihazı kapatıp sim kartı o şekilde takmak daha sonra cihazı en başından açmak gerekiyor.sim deki telefonlarda program rehberinde gözüktü.

gayet kullanışlı güzel bir telefonu var.

3G özelliği de başarılı.İnternete herhangi bir VINN ya da JET ihtiyacı olmaksızın giriyor.(tabii destek TAB 292 yüzünden benim Avea Jet bozuldu yanlış yönlendirme var)

KALDI şimdi NAVİGASYON GPS

hadi yok mu yükleyip deneyimlerini yazacak arkadaş.Program ismi istiyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.