Şimdi Ara

Mitsubishi ASX vs. KIA Sportage (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
3
Favori
19.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • IIHS'de bir tek klasmanda zayıf almış, bu da Sportage'ı bisiklet yapmaz.. ASX'de o teste girdi Sportage'ın zayıf aldığı testten geçer aldı sanırım bunu bende biliyorum.. Ama bu tek başına satın alma kriteri değil olsa olsa züğürt tesellisi olur.. ASX'in diğer IIHS sonuçlarını da bulamadım.. Sportage IIHS'de güvenli araç statüsünde, bunu bilin ve bilerek referans gösterin.. ASX'in konsolu basit, bunun aksini iddia neden ediyorsunuz ? Beni tatmin etmiyor hatta eminim ASX kullancılarını bir kenara bırakın, sonuçta objektif olmaz, kaç kişi ASX'in konsolunun 60.000 TL'lik bir araç için yeterli olduğunu söyleyecektir.. Yine aynı şekilde dış tasarımının da... Yakıt ekonomisi sanıldığı gibi değil, güvenlik bahsedildiği gibi emsalsiz, sınıfının zirvesi, ulaşılmaz seviyede değil, fiyat olumlu bir referans değil, ee o zaman sadece alın kullanın kimse size yahu bu araç alınır mı demiyor ki almışsın allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin ama ASX yok böyle araba yok şöyle araba deyip Sportage, IX35 gibi daha zayıf olduğu arabalara karşı fazla iddialı söylemlerde bulunmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roque_Jn -- 11 Temmuz 2013; 15:31:28 >

• yazdıklarım net anlaşılmıyor herhalde.asx alanlar bu test olmadan önce alıyordu diyorum.bu testi kıyas yapmıyorum.iki aracında içi sade ve bomboş dedim.bu motor benim araçtaki ile aynı.yakıt ekonomisi sanıldığı gibi.forumda konum var 70 lira ile 300 km yakın yol yaptığım.komşumda var.bigün ışıklarda denk geldik.bize geliyordu.biraz bastık yetişemedi bana.demek istediğim iki aracında eksi ve artıları belli.fanatik olmaya gerek yok bunları görmek için

bu araçların arasında boyut olarak fark altta

Mitsubishi ASX vs. KIA Sportage

• Hayır anlamıyorum karşıt görüşlere tahammülsüzlük niye?Burada Asx'i savunmuyorum ama dikkatimi çekti.
    Kişiden kişiye değişen tasarım konusunda neden bu kadar takıldınız anlamıyorum.

İsteyen istediğini alır ama insanlara tercihleri yüzünden saf gözüyle bakmak hoş değil.Herkesin beklentileri farklıdır.

A380 nickli,forumdaşın porovakasyon yaptığını düşünüyorum.Dayanak olmadan yorum yapmak pek sağlıklı değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A380 denen arkadaş, sen forumdaki yarbaylığını böyle boş msjlar atarak mı aldın. attığın msjların hem senin için hem de bizim için zaman israfı olduğunu hatırlatırım. bence daha faydalı işlerle uğraşmalısın. ilkin zararsız bir vatandaş olarak başlayıp, faydalı bir yola girmelisin..
    Ben de sıradaki araç olarak asx düşünüyorum. ASX de Qashqai de sportageden üstün bir araçtır. A hadi ne yapacaksın. öyle sallamakla olmuyor bu işler. Hiç bir asx kullanıcısı sportage şöyle kötü böyle kötü demiyor. Sadece kendi araçlarını anlatıyorlar değil mi? Sportage kullananlar da anlatsınlar veya anlatıyorlardır. Şimdi sen niye hop oturup hop kalkıyorsun ki?
  • Aslında bu kadar savaş çıkaracak bir durum yok. Zevk meselesi. İsteyen ASX alır, isteyen SPORTAGE. Ama burada herkes fikirlerini söylemek için toplandıysa bende fikrimi söyleyeyim. İkisinide bayide inceledim, SPORTAGE'yi kullandımda... ASX, SPORTAGE'a göre gerek iç, gerek dış görüntüsü ile basit kalıyor. Yakıt tüketimi SPORTAGE 8,2 lt / 6 lt, ASX 7,5 lt / 4,9 lt. ASX D, SPORTAGE H segmenti olarak geçiyor. SPORTAGE 135 beygir gücüne sahip. ASX bildiğim kadarıyla 117... Donanım olarak SPORTAGE daha zengin... SPORTAGE artık fluence gibi, linea bir şey oldu, elini sallasan çarpıyor. Ama ikiside nihayetinde 4x2. Bir nevi otomobil. Hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın. Ama ben olsam SPORTAGE alırdım. İkinci eldede sizi üzmez. Japan tabikide iyidir ama korede kötü değildir emin olun. Tabi bunlar benim şahsi fikrim savaşıcak birşey yok...
  • asx gerçekten dayak yemiş gibi!bu arada sportage kompak crossover segmenttinde asx aynı segmentte fakat kasa tipi mpc olarak dizayn edilmiş bu yuzden boyutu tabiki küçük olacak sportage'in rakipi outlanderdir

edit:bilgi yanlışlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 41gokhan41 -- 11 Temmuz 2013; 17:52:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

ASX kullancılarının çoğu züğürt tesellisi modundalar.. Araba inanılmaz güvenli diye bir yargı atılmış ortaya, 2 tane bağımsız test sonuçlarına bakmıştım; Sportage ile aynı güvenlik seviyesindeler.. Delinin biri forumda kuyuya bir taş attı hala aynı muhabbet dönüyor ASX konularında.. Yakıt ekonomisi dediğiniz nedir peki ? Ben ayda 600 km yol yapıyorum; Sportage yerine ASX alsam bana ayda 30 TL'den fazla ekonomi sağlamaz o da yılda 350 TL yapar.. 350 lira için mi ASX gibi tasarım ucubesi bir araca bineceğim ? ASX'in fark yaratması için sadece fiyat düşürmesi yeterli ama paşalarım sanki bir bildikleri var gibi 57.000 TL'ye ASX satıyorlar! Japon otomobili vs. gibi argümanlar da geride kaldı; ben azılı bir Japoncuyum ama göz var izan var.. Kore arabası mı alınır Japon arabası varken deyip, gidip Sportage yerine ASX alan adama sadece gülerim.. Kısacası konuşmuş olmak için, kendi ruhunuzu tatmin etmek için konuşmayın; ne güvenlik, ne yakıt ekonomisi, ne fiyat ne de Japon arabası olması bu araç için bir satın alma kriteri değil.. Biraz rasyonel olun objektif olun, bizler ettik sizler etmeyin deyin, yanıltmayın insanları..

ASX kötü araba demiyorum, her şeyden biraz, bazılarından baya fazla olan güzel bir araç ama Sportage'ın IX35 ya da Nissan QQ'nun yanında olması gerektiğinden çok ama çok boş bir iddiası var.. 50.000 TL olsa neden olmasın ama sonrası için saçma sapan bir araca dönüşüyor..

forumda bi yığın boş beleş adamlar var hiç bişeyden anladıkları yok körü körüne milleti yönlendiriyorlar sonra sağa sola sen arabaya bindinmi sürdün mü gibi çamur atıyorlar arabaya binmeye bile gerek yok zira bindim kullandım beş para etmez asx

capon fanatikleri sünepe ,dayak yemiş ezik çocuk görünümlü asx i bi şey sanıyorlar gözlerinde büyütüyorlar. asx dediğin arabanissan kaşkai ayarında bi arabadır çıkmışlar utanmadan sportage dan iyi diyorlar.

sportage duruşu asaleti heybeti yeter. madem bu araba büyük yüksek iri olmayacaksa o halde kartaldan doblodan c-max ten ne farkı olacak? büyük olması değilmi farklı kılan? asx yükseltilmiş kartaldır. tip desen yok. güç dese yok. boy desen yok. heybet yok. neyi var. capon malıymış. yemişim caponunu. isterse amerikan malı olsun.

yiyorsa hadi kuga ile tiguan ile kıyaslayın şu müthiş asx i? hadi bakalım hodri meydan?

resim herşeyi anlatıyor

asx sportagedan dayak yemiş gibi duruyor

+1Akıl sır erdiremiyorum asx ile sportage'ı kıyaslayanları asx bence çok kötü bir araç çok kalitesiz duruyor konfordan yoksun bir araç ve ayrıca çok çirkin bence.Sportage'daki asalet onda hiç yok.Önerim kesinlikle sportage.

• quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

asx gerçekten dayak yemiş gibi!bu arada sportage kompak crossover segmenttinde asx bir alt segmentte bu yuzden boyutu tabiki küçük olacak sportage'in rakipi outlanderdir

Asx qashqai'nin rakibi değil, juke'un rakibimi oluyor yani?
  • yok o kadar da değil juke mokka bunlar aynı sınıf ve kasa yapısı bulunmakta asx sportage aynı sınıfta fakat kasa yapıları farklı asx wikiye göre mpc kasa yapısına sahip
  • Bilen bilmeyen herkes sallıyor , zaten bu forumlarda bundan dolayı tutuluyor. Bilsen de bilmesende salla yalancıyı banlamıyorlar.
    İki araç arasında tercih yapacak arkadaşa yardımdan çok bu iki aracı karalama kampanyası gibi yorumlar hatta bazıları ASX için kalitesiz konforsuz bile demiş , bu gibi yorumlar ancak 12-16 yaş grubu kullanıcalar yapar diye düşünüyorum. Bende şu an kullandığım aracımı satınca asx veya yesni sx4 s-cross almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Unknown..

quote:

quote:

ASX kullancılarının çoğu züğürt tesellisi modundalar.. Araba inanılmaz güvenli diye bir yargı atılmış ortaya, 2 tane bağımsız test sonuçlarına bakmıştım; Sportage ile aynı güvenlik seviyesindeler.. Delinin biri forumda kuyuya bir taş attı hala aynı muhabbet dönüyor ASX konularında.. Yakıt ekonomisi dediğiniz nedir peki ? Ben ayda 600 km yol yapıyorum; Sportage yerine ASX alsam bana ayda 30 TL'den fazla ekonomi sağlamaz o da yılda 350 TL yapar.. 350 lira için mi ASX gibi tasarım ucubesi bir araca bineceğim ? ASX'in fark yaratması için sadece fiyat düşürmesi yeterli ama paşalarım sanki bir bildikleri var gibi 57.000 TL'ye ASX satıyorlar! Japon otomobili vs. gibi argümanlar da geride kaldı; ben azılı bir Japoncuyum ama göz var izan var.. Kore arabası mı alınır Japon arabası varken deyip, gidip Sportage yerine ASX alan adama sadece gülerim.. Kısacası konuşmuş olmak için, kendi ruhunuzu tatmin etmek için konuşmayın; ne güvenlik, ne yakıt ekonomisi, ne fiyat ne de Japon arabası olması bu araç için bir satın alma kriteri değil.. Biraz rasyonel olun objektif olun, bizler ettik sizler etmeyin deyin, yanıltmayın insanları..

ASX kötü araba demiyorum, her şeyden biraz, bazılarından baya fazla olan güzel bir araç ama Sportage'ın IX35 ya da Nissan QQ'nun yanında olması gerektiğinden çok ama çok boş bir iddiası var.. 50.000 TL olsa neden olmasın ama sonrası için saçma sapan bir araca dönüşüyor..

forumda bi yığın boş beleş adamlar var hiç bişeyden anladıkları yok körü körüne milleti yönlendiriyorlar sonra sağa sola sen arabaya bindinmi sürdün mü gibi çamur atıyorlar arabaya binmeye bile gerek yok zira bindim kullandım beş para etmez asx

capon fanatikleri sünepe ,dayak yemiş ezik çocuk görünümlü asx i bi şey sanıyorlar gözlerinde büyütüyorlar. asx dediğin arabanissan kaşkai ayarında bi arabadır çıkmışlar utanmadan sportage dan iyi diyorlar.

sportage duruşu asaleti heybeti yeter. madem bu araba büyük yüksek iri olmayacaksa o halde kartaldan doblodan c-max ten ne farkı olacak? büyük olması değilmi farklı kılan? asx yükseltilmiş kartaldır. tip desen yok. güç dese yok. boy desen yok. heybet yok. neyi var. capon malıymış. yemişim caponunu. isterse amerikan malı olsun.

yiyorsa hadi kuga ile tiguan ile kıyaslayın şu müthiş asx i? hadi bakalım hodri meydan?

resim herşeyi anlatıyor

+1Akıl sır erdiremiyorum asx ile sportage'ı kıyaslayanları asx bence çok kötü bir araç çok kalitesiz duruyor konfordan yoksun bir araç ve ayrıca çok çirkin bence.Sportage'daki asalet onda hiç yok.Önerim kesinlikle sportage.

adamlar bi markaya körü körüne bağlılar da ondan böyle savunuyorlar. asx dedikleri arabayı madem aynı sınıfta neden kuga ve tiguanla kıyaslama cüretine giremiyorlar? bunun cevabı yok. çünkü asx ile tiguan yada kugayı yanyana koysan asx süt dökmüş kedi gibi kalır. asx kullandım bindim sürdüm kalitesiz bi araba verdiğin parayı haketmiyor. zaten asx dışında o sınıfta hiçbir araba da 8500 lira indirim yapılmadı. adamlar satamıyorlar ellerinde patladı. satış rakamları ortada. mitsubishinin toplam bütün arabalarını toplasan kia sportage kadar satamamış. 2.eli bitik. alanın elinde kalıyor. hala çıkmışlar asx şöyle böyle diyorlar. arabada tip desen yok. arkası bayık duruyor. önü ölük duruyor. kasası küçük heybeti yok. o sınıfta bir arabanın büyük iri olması lazımki görenler bu araba c-max doblo sw sınıfında bi araba değil desinler. ama gel gör ki asx ile c-max yanyana koysan aynı sınıfta sanarlar. aabada cip namına hiçbişey yok. cip kılıklı bile olmamış. neresini tutsan elinde kalıyor. burdaki birkaç fanatik ise doğruları söylemek yerine asx i göğe çıkarıyor. benim en büyük kanıtım ortada. göz var izan var. gören göze başka kanıt istemez. araba aşırı ses alıyor. yol tutuş berbat. tutturmuşlar yakıtı azmış bilmem çarpışma testiymiş. kullanıcıların tercihi ortada. 2.el satış sitesine girip bakın adamlar satamıyorlar bile. ölü yatırım zarar isteyen varsa asx alsın. ayrıca capon arabası düşmanı filan değilim. bana subaru xv deyin onlarla gelin. gidip ne idüğü belirsiz asx ile gelmeyin.

• git kuga al sportage al başka araba mı yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ..Unknown..

quote:

quote:

resim herşeyi anlatıyor

adamlar bi markaya körü körüne bağlılar da ondan böyle savunuyorlar. asx dedikleri arabayı madem aynı sınıfta neden kuga ve tiguanla kıyaslama cüretine giremiyorlar? bunun cevabı yok. çünkü asx ile tiguan yada kugayı yanyana koysan asx süt dökmüş kedi gibi kalır. asx kullandım bindim sürdüm kalitesiz bi araba verdiğin parayı haketmiyor. zaten asx dışında o sınıfta hiçbir araba da 8500 lira indirim yapılmadı. adamlar satamıyorlar ellerinde patladı. satış rakamları ortada. mitsubishinin toplam bütün arabalarını toplasan kia sportage kadar satamamış. 2.eli bitik. alanın elinde kalıyor. hala çıkmışlar asx şöyle böyle diyorlar. arabada tip desen yok. arkası bayık duruyor. önü ölük duruyor. kasası küçük heybeti yok. o sınıfta bir arabanın büyük iri olması lazımki görenler bu araba c-max doblo sw sınıfında bi araba değil desinler. ama gel gör ki asx ile c-max yanyana koysan aynı sınıfta sanarlar. aabada cip namına hiçbişey yok. cip kılıklı bile olmamış. neresini tutsan elinde kalıyor. burdaki birkaç fanatik ise doğruları söylemek yerine asx i göğe çıkarıyor. benim en büyük kanıtım ortada. göz var izan var. gören göze başka kanıt istemez. araba aşırı ses alıyor. yol tutuş berbat. tutturmuşlar yakıtı azmış bilmem çarpışma testiymiş. kullanıcıların tercihi ortada. 2.el satış sitesine girip bakın adamlar satamıyorlar bile. ölü yatırım zarar isteyen varsa asx alsın. ayrıca capon arabası düşmanı filan değilim. bana subaru xv deyin onlarla gelin. gidip ne idüğü belirsiz asx ile gelmeyin.

adam otomobil duayeni ya, Subaru XV ile gelin bu adama :) komiksin eleman :)

• bence de haklısın kia mercedes ml'den bile iyi bide adamlar bir markaya körü körüne bağlı demişsin de kia dan başka birşey dediğin yok önerme nedenin de görünüşün güzel olması ben olsam sportage alırdım fakat donanımı için alırdım şu an asx bu fiyatlarla almak mantıklı değil performans ve yol tutuşları arasında çok fark yok iç mekandaki kalite neredeyse aynı asx anca az kullanılmış ikinci el alınırsa mantıklı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 41gokhan41 -- 12 Temmuz 2013; 0:26:20 >
  • quote:

git kuga al sportage al başka araba mı yok

A380 Abi bana da yardımcı olurmusun? Bu iki araç arasında kaldım. Lütfen yardım et abi..

Bütcem 250 lira kadar. sıfır almayı düşünüyorum ve ikinci eli önemli benim için. ilerde lazım olursa satarım. yakıtı da önemli tabi. belki ilerde lpg de takarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturalman3 -- 12 Temmuz 2013; 0:18:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taltrap

1 haftadır iki aracın arasında gidip geliyorum. Şu ana kadar sürekli ASX üzerine yoğunlaştım. Fakat bugün Sportage'i ve yaptıkları indirimi gördükten sonra tam ASX alacakken aklıma başka bir araç girdi. Şu an indirimlerle ASX Invite modeli 54 bin, Kia GSL Plus modeli de 59 bine kadar iniyor. Aslında burada Kia öne çıkıyor. ASX İntense modeli indirimli 60 bin. Ve Kia nedense donanımsal olarak daha tatmin edici görünüyor.

İki araç arasında takıldığım noktalar şunlar;

1- Kia, Kore menşeili, bir Kore arabası malzeme, motor, kalite gibi yönlerden bir Japon arabasından iyi olabilir mi? Evet böyle bir önyargım var. ASX'e odaklanmışken, sürekli Sportage'in bahsi geçiyordu fakat bu Japon arabası her zaman Kore arabasından iyidir klişesiyle gözardı ediyordum Kia'yı.

2- ASX'in okuduğum tek olumsuz yönü malzeme kalitesi, Sportage malzeme konusunda daha mı iyi?

3- ASX sanırım sınıfının en az yakan aracı. Sportage bu konuda ne kadar iyi?

4- Servis, yedek parça, hizmet konusunda Mitsubishi'in bazı sorunları olduğu sürekli yazılıyor, Kia bu konuda ne kadar iyi?

5- İki araçta da plus paket almaya değer mi?

1 haftadır iki araç üzerinde gidip geliyorum yazmışsınız ancak sportage'yi bugun gördügünüzü söylemişsiniz ? Anlamadım ama iki aracı birbiriyle kıyaslamak zorundaysak hep iç tasarım hem dış tasarım olarak Kia diyorum.Performansları hakkında bilgim yok.

• 2. eldeki durumu kalitesi ve kıa nın çok hızlı yükselen çıtası birde 5 yıl garantisini göz önünde tut parada kararda senin..
  • sportage yakıt olarak benzinde kullanacaksanız asx ile aynı yakar bence ama lpg uygulayacaksanız asxi seçmelisiniz bence ix35 daha güzel ve kaliteli bi araç bence ona bakın. asx ise yol konforu yalıtımı daha düşük asxin vites oranları uzun oldugu için az yakıyor bence performansı yeterli ama bazı arkadaşlar az demiş asx için. sonuç olarak ben ix35 tavsiye ederim ankara trafiğinde ortalaması 8.5 civarı +2 -2 şeklinde değişiyo.
  • Iki otomobil arasinda benim tercihim Mitsubishi olur. Kia cok guzel araba yapmis. Pajero sport'u almadan once test surusu dahil detayli incelemem oldu. Heybetli otomobil cizgileri agrasif ama istedikleri fiyati hakettigini dusunmemistim.
  • Bayinin kar marjı çok fazla özpamdan dün gizlice çektim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.