Şimdi Ara

Galaxy Note 3 5.7 inçlik ekran ve LTE-A opsiyonu ile gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Galaxy Note 3 5.7 inçlik ekran ve LTE-A opsiyonu ile gelebilir

Samsung'un Note serisi akıllı telefonlara ekleyeceği yeni amiral gemi modeli olan Galaxy Note 3 ile ilgili iddialar giderek artıyor. 

Bu iddialarda 5.7 inçlik ekrana doğru bir yoğunlaşma varken, tanıtım tarihi olarak da 4 Eylül tarihi gösteriliyor. Yeni ortaya çıkan iddialar ise bunlara eklemeler yapıyor.

İddialara göre Galaxy Note 3'ün 5.7 inçlik ekran boyutu ile geleceği ihtimali artarken, Galaxy S4 gibi bu model de daha gelişmiş LTE-A desteği sunacak. 

Modelin bir versiyonunda Exynos 5 Octa işlemcisi ve 2GB RAM yer alırken, LTE-A versiyonunda ise Snapdragon 800 işlemci ve 3GB RAM yer alacak. LTE-A bağlantısı ve yongalarının daha fazla güç ve bellek kullanması nedeniyle özelliklerin yüksek tutulduğu belirtiliyor.

Güney Koreli SK Telecom, dünyada ilk LTE-A altyapısını hizmete sokan operatör ve Galaxy S4 LTE-A versiyonu da bu operatör tarafından satılacak. Galaxy Note 3 modelinin de LTE-A bağlantısı ile SK Telecom tarafından satışa sunulması bekleniyor.

• 2dir ayni gorsel kullaniliyor. Boyle cikarsa kesin alirim.
    Umarim s4 de bulunan kronik sorunlar yasanmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tasarımla çıkarsa, piyasayı alt üst eder. Ama nerde ...

• tasarım bu mu olacak

• Kevlar için yatırımlar yapmıştı Samsung ileride tasarım açısından büyük sıçrama yapacak bari note da nasibini alsa biraz bu kevlar olayından
  • Oyleyse seneye note 4 5,9 inch ekranla gelecek :p

• Note 4 akar.
  • samsung'un sırf 4G Türkiye gibi ülkelerde yok diye LTE versiyonları sunmamasını kınıyorum,belki ileride gelecek sap gibi kalacağız ?

• samsung niye hala kendi chipsetlerinde lte sahip değil?

• snapdragon 800 olanı trye gelmesse tercihim xperia z ultra olur.

• Bu görseldeki tasarım olursa ergonomi açısından ciddi sorun olacağını düşünüyorum. Köşeli tasarım iphone gibi küçük telefonlar için uygun ama 5.7 inç ekranlı bir telefonda kullanımı çok daha zorlaştıracaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

samsung niye hala kendi chipsetlerinde lte sahip değil?

Qualcomm firmasi lte teknolojisi icin patent almis ve sadece qualcommun urettigi islemciyi kullanan telefonlar lte destegi sunuyor diye birseyler hatirliyorum.. belki ucret karsiligi bu teknoloji baska islemcilerdede kullaniliyor olabilir tam olarak bilmiyorum ama samsung'un elinde olan birsey degil lte destegine sahip islemciler uretmek

• İyidir iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Luca.Brasi

quote:

Orijinalden alıntı: Rajeeshsamsung niye hala kendi chipsetlerinde lte sahip değil?
    Qualcomm firmasi lte teknolojisi icin patent almis ve sadece qualcommun urettigi islemciyi kullanan telefonlar lte destegi sunuyor diye birseyler hatirliyorum.. belki ucret karsiligi bu teknoloji baska islemcilerdede kullaniliyor olabilir tam olarak bilmiyorum ama samsungun elinde olan birsey degil lte destegine sahip islemciler uretmek

Qualcomm'un güncel çipsetleri LTE desteği sunuyor. Samsung Exynos kullanan cihazlarda ise LTE desteği ayrı bir yonga gerekiyor.

• note 2 zaten 5.5 inç di. 0.2 inç artacaksa bi cacık olmaz bundan. gider note 2 kullanırım daha iyi.

• Hicbir telefon beni Note 1'i ilk aldığımda ki gibi heyecanlandırmamıştı. Ahhh günler ahh.
  • LTE patentleri qualcomm'a ait fakat samsung istese kullanır tabii bunu. Nvidia gidip icera'yı onca para vererek lte patentleri için satın aldı. Samsung ek masraf ve teknoloji için arge masrafı yapmak istemediği için qualcomm çözümlerini kullanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmed Altair

LTE patentleri qualcomm'a ait fakat samsung istese kullanır tabii bunu. Nvidia gidip icera'yı onca para vererek lte patentleri için satın aldı. Samsung ek masraf ve teknoloji için arge masrafı yapmak istemediği için qualcomm çözümlerini kullanıyor.

dostum samsung un elinde patentler var işin kolayına kaçıyorlar.s4 ün kore versiyonu 1.8 ghz hızında çalışan exynos 5 octaya sahip ve lte teknolojisini destekliyor.ama exynos lte konusunda çok iyi değil o yüzden samsung lte olan ülkelere snapdragon 600 lü versiyon gönderdi.şimdide lte-a teknolojisini destekleyen kore ve rusya için s800 lü model çıkardılar.velhasıl samsung istese her yere lte destekli exynos 5 octa gönderebilirdi ama zaman ve üretim sıkıntıları nedeniyle yapamamışlar...

edit:exynos 5 in lte desteklediği yazıyor ama ben sadece kore versiyonunda var diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan9455 -- 6 Temmuz 2013; 11:30:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Okan9455

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmed Altair

LTE patentleri qualcomm'a ait fakat samsung istese kullanır tabii bunu. Nvidia gidip icera'yı onca para vererek lte patentleri için satın aldı. Samsung ek masraf ve teknoloji için arge masrafı yapmak istemediği için qualcomm çözümlerini kullanıyor.

dostum samsung un elinde patentler var işin kolayına kaçıyorlar.s4 ün kore versiyonu 1.8 ghz hızında çalışan exynos 5 octaya sahip ve lte teknolojisini destekliyor.ama exynos lte konusunda çok iyi değil o yüzden samsung lte olan ülkelere snapdragon 600 lü versiyon gönderdi.şimdide lte-a teknolojisini destekleyen kore ve rusya için s800 lü model çıkardılar.velhasıl samsung istese her yere lte destekli exynos 5 octa gönderebilirdi ama zaman ve üretim sıkıntıları nedeniyle yapamamışlar...

edit:exynos 5 in lte desteklediği yazıyor ama ben sadece kore versiyonunda var diye biliyorum.

Doğru bak ben kore versiyonundaki lte desteğini unutmuşum :) hatırlatma için sağol

• Tasarım Apple kokuyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.