Şimdi Ara

MF puan türünde 100k'dan sonra tercih yapacaklar (İÇERİİİ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
3.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atillaoguz

Mf-4 puan türünde.

Bahsettiğin bölüm tercih önceliği ya da yoğunluğu değişmiş olabilir.Hangi bölüm hangi üniversite yazarsan bende incelemek isterim hocam....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tir@n

quote:

Orijinalden alıntı: Raikirin

Sayısalcıyım ve sadece matematik ve fen sınavına başvurmuştum.Okuldan da 40 puan geldi.Sol taraftaki okul puanı eklenmemiş puanlarda TM puanım da hesaplanmış.TM1 166, TM2 155, TM3 143.Bu puanlarla barajı TM'den geçememiş mi oluyorum? Sağ tarafta okul puanı eklenmemiş yani boş. TM'den saf olarak 180'i geçseydim TM puanım hesaplanır ve okul puanı eklenir, ortaya bir sıralama çıkar mıydı?

Evet ham olarak 180'i geçseydin puanın hesaplanır diploma puanı eklenir ve sıralama oluşurdu.

Tamam, olayı anladım.Denildiği gibi olaya bu şekilde bakınca iyi bir şey gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tiron kardeşim bana bunun cevabını biliyorsan verirmisin tek bir soru sorucam

Geçen sene fene girmeyen adayların mf puanları hesaplandımı ?

,,,,

benim şuanki sıralamam 198k girmek istigim yer 178k bu yere yerleşirmiyim?
  • 113bindeyim 101 veya 106 bin ile alan bölümlere girme şansım nedir?

• tiron kardeşim bana bunun cevabını biliyorsan verirmisin tek bir soru sorucam

,,,,

@Tir@n
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffer652

tiron kardeşim bana bunun cevabını biliyorsan verirmisin tek bir soru sorucam

,,,,

Geçen sene Sayısalcı ya da eşit ağırlıkçı farketmez.LYS de FEN sınavlarına girmeyen adayların MF puan türleri hesaplanmadı ve sıralamaya dahil edilmedi.Bu forumda da konuşulup tartışılmıştı.

Ama bu sene 2013 için LYS de matematik sınavına giren ve FEN sınavına girmeyen eşit ağırlıkçıların puanları 180 barajını geçtiği takdirde hesaplandı ve sıralamaya dahil oldular.Konunun ilk sayfasını okumanızı öneririm.SS koyarak bir arkadaş tm ci olmasına rağmen mf puanlarının hesaplandığı resim ile gösterdi....

198k ile 178k lık yere girme şansın var.Kesin gelir diyemeyiz ama tercih listene yazabilirsin....

• quote:

quote:

Mf-4 puan türünde.

Bahsettiğin bölüm tercih önceliği ya da yoğunluğu değişmiş olabilir.Hangi bölüm hangi üniversite yazarsan bende incelemek isterim hocam....

Bölüm olarak bakmadım. Kendimin bu seneki puanim ve sıralamamı geçen seneki puana karşılık sıralama listesi buldum. Oradan baktım.Birebir aynı olduğunu gördüm. Hatta forumda birkaç arkadaşın rasgele puan sıralama yazmıslar mf4 ten onlara baktım onlarda aynı.geçen senenin puana karsılık sıralama listesini google den aratıp bulursanız anlarsiniz dedigimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atillaoguz -- 4 Temmuz 2013; 0:06:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet230023

113bindeyim 101 veya 106 bin ile alan bölümlere girme şansım nedir?

MF-1 ya da mf-4 ise bahsettiğin %90 girersin......
  • quote:

quote:

quote:

Mf-4 puan türünde.

Bölüm olarak bakmadım. Kendimin bu seneki puanim ve sıralamamı geçen seneki puana karşılık sıralama listesi buldum. Oradan baktım.Birebir aynı olduğunu gördüm. Hatta forumda birkaç arkadaşın rasgele puan sıralama yazmıslar mf4 ten onlara baktım onlarda aynı.

bende araştırıyorum dostum öyle bir durum varsa tercih öncesi burda paylaşırız....Uyardığın için sağol...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet230023

113bindeyim 101 veya 106 bin ile alan bölümlere girme şansım nedir?

MF-1 ya da mf-4 ise bahsettiğin %90 girersin......

MF-4 101bin inş girerim..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muzaffer652

tiron kardeşim bana bunun cevabını biliyorsan verirmisin tek bir soru sorucam

,,,,

Geçen sene Sayısalcı ya da eşit ağırlıkçı farketmez.LYS de FEN sınavlarına girmeyen adayların MF puan türleri hesaplanmadı ve sıralamaya dahil edilmedi.Bu forumda da konuşulup tartışılmıştı.

Ama bu sene 2013 için LYS de matematik sınavına giren ve FEN sınavına girmeyen eşit ağırlıkçıların puanları 180 barajını geçtiği takdirde hesaplandı ve sıralamaya dahil oldular.Konunun ilk sayfasını okumanızı öneririm.SS koyarak bir arkadaş tm ci olmasına rağmen mf puanlarının hesaplandığı resim ile gösterdi....

198k ile 178k lık yere girme şansın var.Kesin gelir diyemeyiz ama tercih listene yazabilirsin....

şimdi güzel kardeşim ben bu yeni kılavuzu baya inceledim baya bi yeni kontenjan var ve bu seneden mezuna kalacak olanlarıda hesaba katarsak bi 20 bin kişi zaten siliyorum bu olayda böyle olunca benim girmem %90 %95 gözle bakıyorum yanlış bi bakış acısıyla bakmamışımdır inşallah :D

not: şuan çok mutluyum bu yüzden grameli batırmış olabilirim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Wake Me Up When I Care

olum 101bin lik yere 114bin ile girmem lazim mf4, iki senede 93binden cikmis 101bin e. sizce ihtimal var midir?

Bilader bi kaç gündür takip ediyorum seni durumumuz hemen hemen aynı,ben de manisayı dusunuyorum,gecen ege bitki koruma konusunu acmıssın ban a da orayı onerdiler bayağı araştırdım bişeler buldum.Bi ulaş bana manisalısın herhalde manisa hakkında bi bilgi de verirsin :)
  • http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=6&ved=0CDoQFjAF&url=http%3A%2F%2Fmebk12.meb.gov.tr%2Fmeb_iys_dosyalar%2F64%2F01%2F206682%2Fdosyalar%2F2013_05%2F24020915_ygs_lys.pdfbaarsralamas.pdf&ei=DJPUUcfzI4zJswayzoCIBQ&usg=AFQjCNEyQnweo0VYlBfRzMBBlhMfW7vW_g link burada pdf gecen senenin puan ve basari sirasi. Kendi puaniniz ve basari sirasini kiyaslarsaniz ayni oldugunu gorursunuz. Keske yaniliyor olsam. Yanilmak isime gelir ama maalesef bu listeye gore ayni

• Arkadaşlar bende edebiyata girmedim ama tm puanı açıklanmış

• matematik bilgisayar bölümü nasıldır
  • quote:

http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=6&ved=0CDoQFjAF&url=http%3A%2F%2Fmebk12.meb.gov.tr%2Fmeb_iys_dosyalar%2F64%2F01%2F206682%2Fdosyalar%2F2013_05%2F24020915_ygs_lys.pdfbaarsralamas.pdf&ei=DJPUUcfzI4zJswayzoCIBQ&usg=AFQjCNEyQnweo0VYlBfRzMBBlhMfW7vW_g link burada pdf gecen senenin puan ve basari sirasi. Kendi puaniniz ve basari sirasini kiyaslarsaniz ayni oldugunu gorursunuz. Keske yaniliyor olsam. Yanilmak isime gelir ama maalesef bu listeye gore ayni

Hocam normal olanda bu zaten , aşağı yukarı aynı olmalı çünkü geçen seneki sınav bu seneye göre çok çok kolaydı (benim için bu sene daha kolaydı ama neyse :) ) bu yüzden bu sene puanlar çok düştü , yani örnek veriyorum bu seneki 200 puan geçen senenin 225 puanına eşit , bu puanlarda sıralamaya bakarsakta 200 puan alan 230.000 sıralaması var diyelim , geçen sene 225 puan alanda 200.000 olsun aslında bu puanları alan kişiler eşit olduğu için aradaki 30.000 lik farkta bahsettiğimiz sıralamaya dahil olan alandışı öğrencilerden kaynaklanıyor. Yani aslında puan ve sıralamaların eşit olması bizim dediğimizi haklı çıkarıyor.

Bu konuyu 2 gün önce ben açmıştım , açıklama yapmıştım soru soranlara elimden geldiğince cevap vermiştim ama nedense konu kapatılmış.

• MF-4 140 K MF 3 130K bu sonuçlar la girebileceğim bölümler varmı biyomedikal mühendisliği inşaat mekatronik olabilir
  • Twitterda bi hocayla görüştüm

SORUM : ''' geçen sene fen sınavına girmeden mf puanı hesaplanıyormuydu ?

CEVAP : Hesaplanıyordu ama 2011 ve öncesi gibi değil farklı bir yöntem ile hesaplandı.

ve tüm hayaller suya düşer..
  • işinize yarar mı bilmem ama 2011'de ben sadece lys 1-2ye girdim ama Y-TM-1, Y-TM-2, Y-TM-3 puanlarım var. ss koyabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7gün25saat

işinize yarar mı bilmem ama 2011'de ben sadece lys 1-2ye girdim ama Y-TM-1, Y-TM-2, Y-TM-3 puanlarım var. ss koyabilirim.

hayır bak mevzu şu

2012 de y-tm1 y-tm2 y-tm3 puanların olmasaydı
    2013 de var

sonuç olarak bizim sıralamamız 190k ise bu önümüzdeki bi ortalama 40 50 bin kişiyi kafadan atmak anlamına geliyordu
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.