Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (265. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ozi74 , ozi74
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar geçenki paylaşımımda arabamla yaşadığım ilk şehirdışı tecrübemden memnun kalmadığımı, beklediğimden çok yüksek yakıt ortalamaları yakaladığımı belirtmiştim. Onun için de kullanımımda bir değişikliğe giderek aracın vitesini yol bilgisayarında bana belirtilen uyarıları dikkate alarak değil, 2500 devirde vites büyütme, 1700 gibi devirlerde ise vites küçültme şeklinde ve 2000 devirde tutmaya çalışarak sürmeyi deneyeceğimi ve sonucu belirteceğimi söylemiştim.

Geçen hafta sonu Ankara-Bursa-Ankara yolculuğum oldu. Bu sefer şehiriçi ve şehirdışı yakıt sarfiyatını ayırarak takip ettim. Sonuç, şehirdışı gidişte de dönüşte de 5,0 ortalama yakıt tüketimi, şehiriçi ise 8,8 yakıt tüketimini elde ettim. Şehiriçinde yüksek oldu çünkü gittiğim mesafeler çok kısa ve yokuşlu yollardı.

Aldığım günden bu yana (9.200 km) olan yakıt tüketimini ise 6,0'ın altına düşürmeyi başardım, tabi bunda şehirdışı sürüşün önemli bir etkisi var ancak, şehir içinde bunu yükselteceğimi düşünmüyorum, bakalım ne olacak.

Diyeceğim şudur, benimsediğim sürüş şekli bence iyi sonuç verdi, aracı hep böyle kullanmaya devam edeceğim, gitgide dizel araç sürmeye alışıyorum valla.

• Merhabalar.
    İkinci elde 1.3 panaromic oto 30.000km yi geçmemiş araç için 50.000 tl vermek mantıklı mı. Bir çok kişi mantıksız cevabını versede kullanmadıkları için belki bu yanıtı veriyor olabilirler. Ben sizlere tarif ettiğim modelde bir araç alacağım aralık ayı gibi. İlk aracım olucak ve kırmızı beyaz siyah renklerinde duşunuyorum. İlk arabamı en az 2 3 sene kullanmak istyorum. Manuel vites kullanımım oldu ve çok hoşuma gitti. Çok faktor var orası kesin ama temiz.bir araba için hasarı kronik bir hatası olmayan araba için değer mi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dauvnsvl kullanıcısına yanıt
    Bence mantıklı bende o kmlerde ve fiyatlarda araba almayı düşünüyorum. Popstar olacak benim ki

• Diğer yandan ds5 ve seat leon yeni kasa var kafamda ama ds5 ikinci elleri 75.000den fazla ve çok hoşuma giden bir araba ama 500l de gerçekten çok etkileyici araba kullandığım için olabilir belki. Kullanan herkes değer diyor veya bilen herkes. Ama genede şansımı denicem.

• dauvnsvl kullanıcısına yanıt
    Sıfırı 66.000 TL olan arabaya neden 50.000 TL verilmesin ki.
  • Selamlar Popstar Biocolor Panoromik 1.4 ile araniza katildim, aracimizi cok sevdik, ancak yakiti sevmeyip landirenzo lpg taktirdim, Lpg kullanan baska bir arkadas varmı? 50 sayfa konu okudum yazan herkeste dizel vardi :) Lpg kullanan var ise tuketim degerleri nelerdir karsilastiralim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssolar -- 12 Ekim 2015; 22:21:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dauvnsvl

Diğer yandan ds5 ve seat leon yeni kasa var kafamda ama ds5 ikinci elleri 75.000den fazla ve çok hoşuma giden bir araba ama 500l de gerçekten çok etkileyici araba kullandığım için olabilir belki. Kullanan herkes değer diyor veya bilen herkes. Ama genede şansımı denicem.

dediğine kesilikle katılyıorum ama fiyat farkını bilen çoğu kişi bunu onaylamıyo kullanan ve fiatı bilen insanlar hariç aslında bende diyorum sonuçta 70.400 olan arabaya 50.000 tl ve 30.000 km de olan araba ve çoğu 100.000 suv arabalar kadar donanımı olan bir arabaya verilmezmi diye bende dedim. milletin kuşkusu var işte. olay aslında boyle ama kesinlikle ilk alacağım araba 500l ama koltuk muhabbeti canımı sıktı. 1.86 boy vat bennde çoğu arabay sığmayan bir yapım var. manuel popstar kullandım. 2 günlük kullandım 1200 km yaptım çokta rahatsız olmadım. 2013 modeldi. kısa boylularda mı bu sorun var. bacak uyuşması yapıyo diyen birebir duydum. kullanan kişiden.

• Benim araç 30.000 km ye yaklaştık çok fazla uzun yol yaptım boyum 1.80 ve ayak uyuşması diye birşey hiç yaşamadım ben çok rahatım koltuklarda ama bazı kişiler çok rahatsız neden bu fark var bilmiyorum ama ben koltuklarda çok rahatım.

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Benim araç 30.000 km ye yaklaştık çok fazla uzun yol yaptım boyum 1.80 ve ayak uyuşması diye birşey hiç yaşamadım ben çok rahatım koltuklarda ama bazı kişiler çok rahatsız neden bu fark var bilmiyorum ama ben koltuklarda çok rahatım.

Kısa boylularda bu uyuşma sorunu oluyormuş. Uzun boylularda bacak uzunluğunda dolayı koltuğun on kısmına fazla yuklenmiyoruz diye olabilir. Banada uyuşma var diyen kişinin boyu 1.65 civarı

• bayadır resim eklemeyi deniyorum, bu sefer başardım sanırım.

Boya korumadan 3 gün sonra, güneşli bir istanbul günü :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mayback35

bayadır resim eklemeyi deniyorum, bu sefer başardım sanırım.

Boya korumadan 3 gün sonra, güneşli bir istanbul günü :)

Baya iyi duruyor. Gerçekten. Beyaz siyah kırmızı renklerim tamamen aynı renk olucak resimdeki gibi. Bi color modellerini sevemedim birturlu.

• brs_lfc B kullanıcısına yanıt
    sen bu tüketimi hemde ş.içi olan bu tüketimi sağda söyleme ve yazma maşallah nazar değer demedi deme
  • viztay kullanıcısına yanıt
    Valla ben pek emin olamadığım için yazdım hocam Cidden iyi mi ?

• brs_lfc B kullanıcısına yanıt
    Dalgami geciyosunuz 20 krş bile gelmiyor
    10 numara tuketim

• pleksi plakalık ile birlikte 3D pleksi rakam ve harflerimi uyguladım.
    artı olarak plakalıkta ad ve soyad da yazdırdım..

Maliyet Tek pleksi plakalık 30 tl 14 adet harf rakam 21 tl ve ücretsiz kargo.
    uygulama bana ait..Yani bedava

• viztay kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık hocam, süper olmuş.

ilave olarak led gündüz farı gördüm bi kaç araçta. ilk fırsatta yaptırmak istiyorum bende :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mayback35

Eline sağlık hocam, süper olmuş.

ilave olarak led gündüz farı gördüm bi kaç araçta. ilk fırsatta yaptırmak istiyorum bende :)

mercek tarzı olanların açısı önemli o yüzden bilinçli bir şekilde uygulanması lazım
    bide şu aşağıdaki üründen var zamanında cm uzunluğuna kadar çok araştırmıştım ama beklemeye aldım.
    bizim araçlara ise uygulanacak yer yani sizin fotodaki uygulanmış yer 14-15 cm yani 14 cm liği alınca cuk diye olur

• fikir edinilsin diye kendi aracımda 17 ve 14 cm olanları basit photoshop ile uyguladım

• Herkese iyi akşamlar arkadaşlar,
    Sarı fırtınam hayırlısıyla 1 yaşını doldurucak ve bu yüzden masrafları arttı. Öncelikle zorunlu trafik sigortası ve normal sigorta yatırılacak. İkincisi aracımızın yıllık bakım zamanı geldi.
    Şimdi aklıma takılan kimler hangi sigorta şirketiyle çalışıyor. Hangisini önerirsiniz? Arabanın km si 5180 km ne kadar tutar ? Yaptırırken nelere dikkat etmem gerekli detaylı anlatabilirseniz çok sevinirim Ve gelelim yıllık bakım konusuna yıllık bakım ne kadar tutar ? Ankara Kartaş Fıatta yaptıran oldu mu ? Hangi usta iyi ? Adamların başlarında durmak gerekli mi ? Detaylı anlatabilirseniz sevinirim. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: brs_lfc

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar,
    Sarı fırtınam hayırlısıyla 1 yaşını doldurucak ve bu yüzden masrafları arttı. Öncelikle zorunlu trafik sigortası ve normal sigorta yatırılacak. İkincisi aracımızın yıllık bakım zamanı geldi.
    Şimdi aklıma takılan kimler hangi sigorta şirketiyle çalışıyor. Hangisini önerirsiniz? Arabanın km si 5180 km ne kadar tutar ? Yaptırırken nelere dikkat etmem gerekli detaylı anlatabilirseniz çok sevinirim Ve gelelim yıllık bakım konusuna yıllık bakım ne kadar tutar ? Ankara Kartaş Fıatta yaptıran oldu mu ? Hangi usta iyi ? Adamların başlarında durmak gerekli mi ? Detaylı anlatabilirseniz sevinirim. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim

sigorta kişinin acentesinden sigortalının yaşından ve hasar durumlarından dolayı değişkenlik gösterir.
    Ben Temmuz ayında Anadolu sigortaya yaptırdım ve tüm olumsuzlukların şükür hiçbiri bende mevcut olmadığı için 208 tl ye yaptırmıştım.
    Aynı kriterler kasko içinde geçerli ve kaskoya da tüö indirimlerle ve her şey dahil (deprem sel terör vs.) 1150 tl fiyat almıştım.

Gelelim ilk bakımına eğer senen dolduğu için bakıma gidiyorsan yakıt filitresi hariç tüm filtreler ve aracın yağı değişir.Artı olarak gözle
    periyodik bakım vs.işlemleri yapılır.İkinci bakımında yakıt filitresi de değişir ve yaklaşık 90-110 tl gibi fiyat daha fazla ödersin.
    ilk bakım masrafında tahmini 150-250 tl arası tutar.Ama aklında bulunsun tam çirkefçe pazarlık yap bunlar bundan anlıyor haberin ola.

Aracın yanında durma konusu ise birçok yetkili servis aracın yanına müşteriyi sokmuyor ama ben bakıma vermeden önce bununda pazarlığını
    yapıyorum ve Antalya da tam kafama göre bu tarz servis buldum hiç sorun yaşamıyorum.(Pınarbaşı)

• 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.