Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (253. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce arka tekerlerde disk fren olmadigini 5 ay sonra farkettim demistim,simdide 7 ay sonrasi aracın arka kelebek camlarının plastik oldugunu öğrendim. Cam filmi çektirmek istediğim arkadaşım uyardı o arka camlar beni meslekten soğuttu derken, plastik diye üzerinde kalıpta alamıyorlarmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dijionline

Daha önce arka tekerlerde disk fren olmadigini 5 ay sonra farkettim demistim,simdide 7 ay sonrasi aracın arka kelebek camlarının plastik oldugunu öğrendim. Cam filmi çektirmek istediğim arkadaşım uyardı o arka camlar beni meslekten soğuttu derken, plastik diye üzerinde kalıpta alamıyorlarmış.

1 sene sonrada aracın 500l olmadığını anladım derseniz şaşırmam almadan keşke araştırsaydınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Daha önce arka tekerlerde disk fren olmadigini 5 ay sonra farkettim demistim,simdide 7 ay sonrasi aracın arka kelebek camlarının plastik oldugunu öğrendim. Cam filmi çektirmek istediğim arkadaşım uyardı o arka camlar beni meslekten soğuttu derken, plastik diye üzerinde kalıpta alamıyorlarmış.

Valla gayet de oluyor kelebek camları. ben 4-5 ay oldu herhalde yaptırdım. Gayette güzel oldu. O arkadaş yapmak istememiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemchem

quote:

Valla gayet de oluyor kelebek camları. ben 4-5 ay oldu herhalde yaptırdım. Gayette güzel oldu. O arkadaş yapmak istememiş.

Ben bu kelebek camlarımızın tam olarak neden film olmadıgını ya da olmaz dendıgını anlayamıyorum , anladım mika anladım cam degıl ancak sonuc olarak üzerine her hangı bır madde yapışmaz yapışırsa da atar mı nedır yanı bunun bılımsel acıklaması ? Gercekten henuz yaptırmadım ancak merak edıyorum arkadaslar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: york34

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemchem

quote:

Ben bu kelebek camlarımızın tam olarak neden film olmadıgını ya da olmaz dendıgını anlayamıyorum , anladım mika anladım cam degıl ancak sonuc olarak üzerine her hangı bır madde yapışmaz yapışırsa da atar mı nedır yanı bunun bılımsel acıklaması ? Gercekten henuz yaptırmadım ancak merak edıyorum arkadaslar ?

Sorduğunda yapıştırması zor diyorlar ve sonradan atar diyorlar. Ama bende çok şükür atma filan olmadı. İşin ehli bir usta her türlü halleder anlayacağınız.

• aslinda plastik uzerine olmaz demedi, plastik olduklarindan uzerinde kalip alamiyoruz baya ugrastiriyor demisti. 'Guguk' arkadasimiz arastirsaydiniz demis ama bunlar hic akla gelmeyecek detaylar. Bunlari ogrensek araç tercihimiz değişirmiydi oda tartisilir..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • araba çok güzel arazide test ettim

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

• Fiat 500L Rockstar 1.3 Multijet Modelini Test Ettik

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Video İzlemek İçin Tıklayınız

Fiat 500L Rockstar 1.3 Multijet Modelini Test Ettik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yafess -- 24 Temmuz 2015; 17:17:54 >

• quote:

disk veya kampana ne farkeder sonucta ikiside arabayi
    durdurmaya yariyor 2013 popstar opining ve panoramik lerde 17'' lastiklerde vardi ozaman arac tutulsun diye racstarla neredeyse ayni donanima sahipti simdide 2013 modellerde 210 kadran 2014 den sonrasina 240 koymuslar firmalarin sacma sapan yaptiklari satis politikasi motor ayni hiz ayni sportif
    gorunsun diye kadrani yukseltiyor ama arka fren kampana bu ne periz bune lahana tursusu ama ne olursa olsun araba gayet memnun ve tatminkar ediyor
    ufak detaylara takilmamak lazim bu donanim farkliliklari her markada var

• BEAT EDİTİON MÜZİK SİSTEMİ SÜPER BU ARABADA YANLZI BENİM ARAÇ 4500 KMDE ARKA BAGAJDAN SES GELİYOR
    NEDEN ACABA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yafess -- 25 Temmuz 2015; 11:34:54 >
  • yafess Y kullanıcısına yanıt
    Güzel bir test sürüşü olmuş, Müzikte uymuş.
  • Bir deneme de ben yapayım dedim selçuktan izmir hava alanına gidiş dönüş sakin kullanım 1.3 duologic araç 2500km de
     Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafa71 -- 25 Temmuz 2015; 14:00:56 >
  • Arkadaşlar captur test sürüşü yaptım araç içime sinmedi.dizel otomatik bir araç bakıyorum ve eşimle isteklerimiz doğrultusunda 500L uygun bir araç.bugün birmota gittim ama test aracı yoktu haftaiçi gidip kullancam ama kullanıcı arkadaşlar özellikle Aracın otomatik şanzımanı nasıldır kullanışlı mıdır cevaplarsa çok sevinirim.popstar ve rockstar donanımları Arasında ne Farklılıklar var acaba.en mantıklı tercih sizce ne olmalıdır?herkese şimdiden çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: #Erdem#

Arkadaşlar captur test sürüşü yaptım araç içime sinmedi.dizel otomatik bir araç bakıyorum ve eşimle isteklerimiz doğrultusunda 500L uygun bir araç.bugün birmota gittim ama test aracı yoktu haftaiçi gidip kullancam ama kullanıcı arkadaşlar özellikle Aracın otomatik şanzımanı nasıldır kullanışlı mıdır cevaplarsa çok sevinirim.popstar ve rockstar donanımları Arasında ne Farklılıklar var acaba.en mantıklı tercih sizce ne olmalıdır?herkese şimdiden çok teşekkür ederim

Captur Icon 1.5 dCi EDC ve 500L Rockstar 1.3 Dualogic kıyaslaması yapacak olursak;

Captur'un artıları;
    Daha konforlu ve kullanımı kolay şanzıman,
    Daha hafif olmasından sebeple daha düşük yakıt tüketimi ve daha iyi performans

500L'nin artıları;
    Daha geniş iç hacim
    Daha yüksek malzeme kalitesi
    Daha yüksek bozuk yol kabiliyeti (hem de MPV olmasına rağmen)
    Daha sessiz ve konforlu otoyol sürüşü.
    Henüz net veriler ortada olmasa bile (araçlar sadece 2 yıldır piyasada) daha yüksek dayanıklılık,
    Yine muhtemelen uzun vadede daha yüksek 2. el değeri.

Fiyatları hemen hemen aynı sanırım. Eğer eşiniz tek kavrama şanzımana kısa sürede alışabilecekse bence 500L. Yok özellikle iniş çıkışların bol olduğu bir muhitte yaşıyorsanız ve çift kavrama konforu olmazsa olmanız ise Captur de güzel bir tercih.

• Az evvel 500L test sürüşünüde Yaptım araç vites değişiminde fazlaca yığılma yapıyor onun dışında keyifli bir araçtı. Bu yığılma uzun süre kullanımlarda can sıkıcı hale gelebilir diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

quote:

Orijinalden alıntı: #Erdem#

Arkadaşlar captur test sürüşü yaptım araç içime sinmedi.dizel otomatik bir araç bakıyorum ve eşimle isteklerimiz doğrultusunda 500L uygun bir araç.bugün birmota gittim ama test aracı yoktu haftaiçi gidip kullancam ama kullanıcı arkadaşlar özellikle Aracın otomatik şanzımanı nasıldır kullanışlı mıdır cevaplarsa çok sevinirim.popstar ve rockstar donanımları Arasında ne Farklılıklar var acaba.en mantıklı tercih sizce ne olmalıdır?herkese şimdiden çok teşekkür ederim

Captur Icon 1.5 dCi EDC ve 500L Rockstar 1.3 Dualogic kıyaslaması yapacak olursak;

Captur'un artıları;
    Daha konforlu ve kullanımı kolay şanzıman,
    Daha hafif olmasından sebeple daha düşük yakıt tüketimi ve daha iyi performans

500L'nin artıları;
    Daha geniş iç hacim
    Daha yüksek malzeme kalitesi
    Daha yüksek bozuk yol kabiliyeti (hem de MPV olmasına rağmen)
    Daha sessiz ve konforlu otoyol sürüşü.
    Henüz net veriler ortada olmasa bile (araçlar sadece 2 yıldır piyasada) daha yüksek dayanıklılık,
    Yine muhtemelen uzun vadede daha yüksek 2. el değeri.

Fiyatları hemen hemen aynı sanırım. Eğer eşiniz tek kavrama şanzımana kısa sürede alışabilecekse bence 500L. Yok özellikle iniş çıkışların bol olduğu bir muhitte yaşıyorsanız ve çift kavrama konforu olmazsa olmanız ise Captur de güzel bir tercih.

bir artisi dahavar vergi avantaji

• iPod Shuffle'ı araca bağlayıp deneyen oldu mu? denemediğim yol kalmadı, desteklenmiyor yazısı çıkıyor. halbuki format olarak mp3 kullanıyorum, klavuzda iPod desteği var. fakat iTunes'da flash bellek gibi kullanma seçeneğini seçip sürükleyip bırakarak atıp denedim hem iTunes ile eşzamanlayarak denedim araç bir türlü açmıyor. iPhone'u kablo ile bağladığım zaman ise iPod olarak görüyor ve her parçayı albüm kapağına varana kadar gösterip çalıyor
  • Arkadaş captur-500L karşılaştırmış

Bir kere 500L çok daha ucuz.

500l otomatik dizel fiyatına 1,2 otomatik benzinli captur alabilirsiniz. Biri 90 biri 120 beygir.Yüzde 30-35 yakıt masrafı artar

Türkiye'de yüzde 90 karı-koca kullanacaksa bu 2 modeli seçiyor. Yoksa adama kalsa basıp geçecek düşük modelli JEttayı...

O yüzden eşinizle gidin 2 arabayı da kullanıp, parkedin ondan sonra karar verin.

Bence dizel otomatik captur almak çok mantıksız.
  • İyi Forumlar Arkadaşlar ,
    Hız sabitleyicisini nasıl aktif edebiliyoruz? Uzun yoldayken belli bi hıza sabitleyip ayağımızı gaz pedalından nasıl çekebiliriz ?

• Hız sabitleyici kolunun üzerindeki bölümü far açar gibi çeviriyoruz. (Ekranda cruise control açık ya da aktif yazar)

Sabitlemek istediğimiz hıza geldikten sonra kolu sağa sinyal veriyormuş gibi ileri itip 3 sn kadar ileride tutuyoruz.

Böylece sabitlenmiş oluyor gazı ve kolu bırakabilirsiniz. (sabitlendiğini hissedersiniz büyük ihtimal)

Kolu yukarı ve aşağı iterek sabitlediğiniz hızı arttırıp düşürebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feedbackx -- 28 Temmuz 2015; 16:16:28 >
  • 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.