Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (211. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.868
Cevap
131
Favori
752.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mayback35

Serdar_Bal ile aynı görüşteyim.

2006 Panda Dualogic kullanıcısıyım. 500L dualogic test etme şansım oldu.

Eco mod kapatılırsa yokuşlarda sorun yaşanmıyor. Çok elzem olursa vitese manuel müdahale şansımız da var. Sadece alışkanlık kazanmak gerekiyor, bunun için de 2-3 sefer kullanmak bence yeterlidir.

Adı üstünde yarı otomatik şanzıman. Böyle ufak tefek müdaheleler gerekebiliyor. Yeni kasa Meriva kullanıcısı arkadaşım Citroen Picasso ETG6 (O da yarı otomatik, tek farkla 6 ileri) denediğini onun vites geçişlerinde daha kararsız olduğunu söylemişti. Komşumda da Corolla hemen hemen aynı mantıkla çalışan mmt şanzıman var. O da frene basılmadan beklendiğinde şanzımanın ısınıp arıza verdiğini söylemişti. Otomatik deyince konfor açışından dsg çok iyi gibi duruyor. Ancak bakım masraflarını düşününce işler karışıyor. Dsg, edc, powershiht tarzı şanzımanlar yapı olarak bizim yarı otomatiklerden epeyce farklı. Tabii bir de cvt şanzıman var Honda'nın. Onda da dizel yok. Bildiğim kadarıyla Nissan Qashqai'de dizel 1.6 cvt şanzıman kullanılıyor. Ama tabii fiyatlar 110_115'lerden başlıyor. Ha unutmadan Hyundai'nin de 6 ileri otomatik bir şanzımanı var. Onda vites geçişlerinde çeşitli senaryolarda kararsızlık yaşanır mı bilmiyorum. Ancak bildiğim o şanzımanında dizel ünitelerde ortalama 7-7.5 lt yakıt tükettiği. Bu arada benim 500L'nin yakıt ortalaması havalar ısınınca 5.3 kış aylarının ortalarına doğru 5.4 oluyor. Örneğin i30'u çizgi, stil olarak çok beğeniyorum. Ancak 500L'yi alırken yani ağustos 2013'te i30 4 ileri otomatikti. Bir sonraki arabam Allah izin verirse çizgi ve stilini koruması şartıyla Nissan Qashqai olacak gibi. O zaman ömrümüz vefa ederse yaşımız 42 olacak. Laf aramızda 2 yıl sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar bu çtesi başıma bir olay geldi.sokak arasında küçük bir kaza yaptım karşıdan gelen bir araca yol vermek istedim fakat önündeki yüzünden aracımin sol arka köşesi onun iki kapısı in da çekmesine sebep oldu.Araçtan indik pek tekin birine benzemiyordu ve bir anda eşimle birlikte bir gurup adamın ortasında kaldık. Adamın dükkanıda ordaymis psikolojik baskıyla haklı olduğumuz halde sanki biz çarpmişiz gibi beyanda bulunduk tutanakta. Araçda lux bir araCTI. bu konuyla ilgili başımız derde girer mi aracın değer kaybı falan için dava açarlar dediler..Bu konuda bilgisi yada deneyimi olan var mı.sşu durumda yapabileceğim bişey var mı .

• quote:

Orijinalden alıntı: zafern

Arkadaslar bu çtesi başıma bir olay geldi.sokak arasında küçük bir kaza yaptım karşıdan gelen bir araca yol vermek istedim fakat önündeki yüzünden aracımin sol arka köşesi onun iki kapısı in da çekmesine sebep oldu.Araçtan indik pek tekin birine benzemiyordu ve bir anda eşimle birlikte bir gurup adamın ortasında kaldık. Adamın dükkanıda ordaymis psikolojik baskıyla haklı olduğumuz halde sanki biz çarpmişiz gibi beyanda bulunduk tutanakta. Araçda lux bir araCTI. bu konuyla ilgili başımız derde girer mi aracın değer kaybı falan için dava açarlar dediler..Bu konuda bilgisi yada deneyimi olan var mı.sşu durumda yapabileceğim bişey var mı .

Tutanakta kendinizi haksız göstererek resmen suçu kabullenmişsiniz. Bu kötü olmuş. Değer kaybı davası açabilirler tabii. Keşke formu imzalamadan önce 155'i arasaydınız. Ekip geldiğinde herşeyi olduğu gibi anlatırdınız. O zaman kimin haklı olduğu ortaya çıkardı. Gecmiş olsun.

• quote:

Arkadaslar bu çtesi başıma bir olay geldi.sokak arasında küçük bir kaza yaptım karşıdan gelen bir araca yol vermek istedim fakat önündeki yüzünden aracımin sol arka köşesi onun iki kapısı in da çekmesine sebep oldu.Araçtan indik pek tekin birine benzemiyordu ve bir anda eşimle birlikte bir gurup adamın ortasında kaldık. Adamın dükkanıda ordaymis psikolojik baskıyla haklı olduğumuz halde sanki biz çarpmişiz gibi beyanda bulunduk tutanakta. Araçda lux bir araCTI. bu konuyla ilgili başımız derde girer mi aracın değer kaybı falan için dava açarlar dediler..Bu konuda bilgisi yada deneyimi olan var mı.sşu durumda yapabileceğim bişey var mı .

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Eski aracımla ben de böyle bir durum yaşamıştım. Kaza olduktan sona polisi 3 defa aramıştım. Gelmemekte ısrarcı olmuşlardı, aranızda anlaşıp tutanak yazın diye.
    Siz gelmezseniz ben trafiği açmıyorum demiştim. Paşa paşa geldi, gördü, karşı taraf alkollü çıktı.

Siz de keşke polisi arasaydınız. Şimdi hepten suçlu konuma düşmüşsünüz. hem kendi aracınıza yazık, hem diğer taraf kurnazlık peşine düşebilir. Umarım sıfır sıkıntıyla atlatırsınız.

• quote:

Gidip dilekçeni değiştir o anda tehtid ve korkuyla zorla yazdım şimdi değiştirmek istiyorum dersen düzeltirler herhalde tam emin değilim. Geçmiş olsun.

• kızılcıksopası K kullanıcısına yanıt
    Özel derken bir kurulum kitini söylemiştim. Yani direksiyon kumanda adaptörü çerçeve Alten adaptörü ve orijinal usb yuvasını kullanabilme. Bilgileri kurumsal satış müdürlerinden aldım,iletişim adresini özelden iletiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gismo

Özel derken bir kurulum kitini söylemiştim. Yani direksiyon kumanda adaptörü çerçeve Alten adaptörü ve orijinal usb yuvasını kullanabilme. Bilgileri kurumsal satış müdürlerinden aldım,iletişim adresini özelden iletiyorum.

Şahsen ben bilgiyi normal bir oto tesisatçısından aldığınızı zannediyordum.Dediğim gibi benim de yaptığım şekilde aparatları birleştirip müşterilerine alpine sizin araca özel cihazlar üretti diyorlar diye düşündüm ve bunun üzerine sürekli yanan km ışığı ve saatin nasıl çözüleceğini çok merak ettiğim için verdiğiniz numarayı arayınca alpine'ın yetkilisiyle görüştüm ve şuan tofaşta görüşme halinde olduklarını söylediler.Ben aracı aldığımdan beri ses sisteminde değişiklikler yapıyordum ama sorunlar çıktı ne yalan söyleyeyim bu haber benim için çok önemli.Belirttikleri fiyatlar biraz fazla doğru ama alpine'ın navigasyonlu cihazlarına bakınca markanın fiyat aralığı belli.Tercih meselesi...

• Keşke otomobil firmaları opsiyon olarak hiçbir müzik ve navigasyon sistemi koymayıp bunu fiyattan düşseler. Sadece kablolama altyapısını ve bir tablet yeri bıraksalar konsolda ve gerisini biz halledebilsek. Onların düşeceği fiyatın çok daha altına daha iyi şeyler yapılabilir. Mesela mevcut yuvada bir iPad mini süper olurdu. Yol bilgisayarından gelecek bilgileri araç bluetooth ile iPad'e verebilir. Çok fazla mı hayal kurdum...?

Mesela biz 500L'deki hediye navigasyonu hemen hiç kullanmıyoruz. Çünkü eşim bir yere gideceği zaman bana soruyor, ben cepten konumu SMS mesajla, whatsapp'la veya emaille gönderiyorum. Eşim kendi iPhone'undan mesajı açıyor, buraya yol tarifi diyor ve telefonun sesli navigasyonu sorunsuz götürüyor. Aracın navigasyonundan aramaktan çok daha kolay. Ki bir süre sonra mevcut haritalar güncelliğini yitirecek.
  • setge2004 kullanıcısına yanıt
    Katiliyorum size. Bence de telefonun navigasyonu daha efektif...

• Arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar dilerim. Foruma giremiyordum uzun zamandır 1 kaç sayfa kaçırmışım okudum takip eddim.
    Birde aracımda bazı sıkıntılar vardı servise bırakdım 3 dün yatdı Vites kolu 3 cü vitesde titriyoru sesli bi şekilde , ve çok kemikliydi aldıgımdan beri pek bi yumuşamada olmadı rodaj diye düşünmüşdüm . Ama pek değişen bişi olmadı Ve direksiyon kutusundan tıkırtı geliyordu sürücü koltuğuda gıcırdıyordu [:) 3 kez start stop arızası verdi 10 dk araç çalışmadı . Arkacam sileceğide su atmıyordu. Aracın çakmaklığıda çalışmıyordu , kapıdaki vakum lastikleri düşmüşdü vs. yani arabadan iyice soğumaya başlamışdım . Arabayı yıkıyım silmez oldum o derece . Herneyse fırsat buldum aracı servise bırakdım . İlgi alaka iyiydi yaparız parça getiririz sıkmayın canızı vs .Aracla ilğili şikayetleri belirtip form doldurdu aracı pazartesi ögle 1 de servise bırakdım. salı geçdi çarşamba geçiyordu akşam 5 de servisi aradım yani bugun . araç hazır gelin dediler gitidim herşey bundan sonra başladı servis sorumlusu ( müdür sanırım ) aracın çakmaklığının eskişehirden sipariş edildigini komple değişdigi silecek tesisatını değiştigini söyledi hiç bir problem olmadığını söyledi. Direksiyonda ve vitesde problem sürücü koltuğunda da sıkıntı olmadığını söyledi . Sonra ustayla tura çıkdık aracı gayet devirli ve çevre yolunda ( kaymak gibi yol ) kullandı . diresyondan normal olarak ses gelmedi tabi vitesi 4 den üçe çekmesini söyledim 3 cü vitesde hep eliyle vitesi tutdu 2 den üçe atında aynı şelikde vitesi bırakmadı söylediğimde vites yükseltip bırakdı vitesi ve farkında olmagını söyledi yersem sonra lafladık biraz ve silecek sisteminde sıkıntı olmadıgını sadece yerinden çıkdıgını çakmaklığında sadece sigortasını patladığını söyledi sonra dönünce servis sorumlusu ile tekrar görüştüm efendim yanlış anlaşılmalar olabilir falan filan hemen çevirdi . start stop arızasını sordum stop edince debriyaja basmam gerekdiğini söyledi bende stop edince silecek tuşuna bastığımı söyledim mal mal yüzüme bakdı. Araca 3 gün ne yapdıklarını sordum 1 gün akü şarj olmuş da yok diger test aracı ile karşılaştırma yapmışda, aracı alırken sadece km si 1 km değişmişdi ve fotografları var bunlar uyunık geçiniyor saf biri olsak afadersiniz adamı ayakada sevecekler. Yani 3 günde değişen tek sigorta . zahmet edip vites kutusuna dahi bakmamışlar Yıllık Bakım ücreti olarak 230 tl ödedim opar yag kulanılmış yag ve hava filtreleri değişmiş . efendim sıkıntı devam ederse istegim zaman aracı bırakcamışımda bakacakmışlarda 3 ne yapdın be insanevladı Canım sıkıldı . genel müdürlükle görüşeceğim eksper mi talep edeyim yoksa sesleri videoya kaydedip e posta atayım .Birde Motor üstündeki jontaların üzeri kapalı olması gerekmiyor mu ? Arkadaşlar başınıza böyle bi durum başınıza geldimi hepinze hayırlı akşamlar dilerim kazasız sürüşler.
     Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığıhttps://store.donanimhaber.com/69/a7/fb/69a7fb27b01628d8aade8d8bba8b8e57.JPG
     Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabancı3243 -- 4 Şubat 2015; 20:58:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yabancı3243

Arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar dilerim. Foruma giremiyordum uzun zamandır 1 kaç sayfa kaçırmışım okudum takip eddim.
    Birde aracımda bazı sıkıntılar vardı servise bırakdım 3 dün yatdı Vites kolu 3 cü vitesde titriyoru sesli bi şekilde , ve çok kemikliydi aldıgımdan beri pek bi yumuşamada olmadı rodaj diye düşünmüşdüm . Ama pek değişen bişi olmadı Ve direksiyon kutusundan tıkırtı geliyordu sürücü koltuğuda gıcırdıyordu [:) 3 kez start stop arızası verdi 10 dk araç çalışmadı . Arkacam sileceğide su atmıyordu. Aracın çakmaklığıda çalışmıyordu , kapıdaki vakum lastikleri düşmüşdü vs. yani arabadan iyice soğumaya başlamışdım . Arabayı yıkıyım silmez oldum o derece . Herneyse fırsat buldum aracı servise bırakdım . İlgi alaka iyiydi yaparız parça getiririz sıkmayın canızı vs .Aracla ilğili şikayetleri belirtip form doldurdu aracı pazartesi ögle 1 de servise bırakdım. salı geçdi çarşamba geçiyordu akşam 5 de servisi aradım yani bugun . araç hazır gelin dediler gitidim herşey bundan sonra başladı servis sorumlusu ( müdür sanırım ) aracın çakmaklığının eskişehirden sipariş edildigini komple değişdigi silecek tesisatını değiştigini söyledi hiç bir problem olmadığını söyledi. Direksiyonda ve vitesde problem sürücü koltuğunda da sıkıntı olmadığını söyledi . Sonra ustayla tura çıkdık aracı gayet devirli ve çevre yolunda ( kaymak gibi yol ) kullandı . diresyondan normal olarak ses gelmedi tabi vitesi 4 den üçe çekmesini söyledim 3 cü vitesde hep eliyle vitesi tutdu 2 den üçe atında aynı şelikde vitesi bırakmadı söylediğimde vites yükseltip bırakdı vitesi ve farkında olmagını söyledi yersem sonra lafladık biraz ve silecek sisteminde sıkıntı olmadıgını sadece yerinden çıkdıgını çakmaklığında sadece sigortasını patladığını söyledi sonra dönünce servis sorumlusu ile tekrar görüştüm efendim yanlış anlaşılmalar olabilir falan filan hemen çevirdi . start stop arızasını sordum stop edince debriyaja basmam gerekdiğini söyledi bende stop edince silecek tuşuna bastığımı söyledim mal mal yüzüme bakdı. Araca 3 gün ne yapdıklarını sordum 1 gün akü şarj olmuş da yok diger test aracı ile karşılaştırma yapmışda, aracı alırken sadece km si 1 km değişmişdi ve fotografları var bunlar uyunık geçiniyor saf biri olsak afadersiniz adamı ayakada sevecekler. Yani 3 günde değişen tek sigorta . zahmet edip vites kutusuna dahi bakmamışlar Yıllık Bakım ücreti olarak 230 tl ödedim opar yag kulanılmış yag ve hava filtreleri değişmiş . efendim sıkıntı devam ederse istegim zaman aracı bırakcamışımda bakacakmışlarda 3 ne yapdın be insanevladı Canım sıkıldı . genel müdürlükle görüşeceğim eksper mi talep edeyim yoksa sesleri videoya kaydedip e posta atayım .Birde Motor üstündeki jontaların üzeri kapalı olması gerekmiyor mu ? Arkadaşlar başınıza böyle bi durum başınıza geldimi hepinze hayırlı akşamlar dilerim kazasız sürüşler.
     Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığıhttps://store.donanimhaber.com/69/a7/fb/69a7fb27b01628d8aade8d8bba8b8e57.JPG
     Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

bence direk şikayette bulunmalı hatta ayıplı mal sattıkları için ürünü iade almalarını söyle bence, şahsen bu kadar sıkıntı yaşattılarsa azcık da onlar yaşamalı, vites bence büyük sıkıntı direksiyon hatta daha büyük, cünkü bu hatalar tekrarlayabilir ve garanti dışı olduğunda servis çok yüklü fiyatlar çıkartabilir,

• Arkadaslar merhaba,
    Hafta sonu sert lodos nedeniyle cam tavanimda yuzeysel yaklasik 30 cm uzunlugunda duz bir cizgi halinde bir cizik meydana gelmis. Neyin cizdiginden bir fikrim yok. Servise gosterdim cam tavan cizikleri icin yapacak birseyin olmadigini soylediler. Camin tamamen degismesi gerekiyormus. Camin havali oldugunu soylediler yapacaklari birsey yokmus.

Bir caresi yok mu acaba? ufak bir cizgi kapatilamiyor mu?

• Panoramic roof cizikleri duzeltebilecek bir oto servisi var midir?

• hopa59 H kullanıcısına yanıt
    hiç zannetmiyorum ama tam sorup soruşturmadan da işe girişme derim..
  • Ediyle büdü
     Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35bes -- 6 Şubat 2015; 20:30:08 >

• Arabamı çook seviyorum her geçen gün daha çok seviyorum.

• 35bes 3 kullanıcısına yanıt
    Bizimkiler her daim daha sevimli ;)
  • Arkadaşlar yılbaşı gecesi başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim. İzmir'de yılbaşı gecesi arkadaş ziyareti dönüşü Çiğli'den otoban çıkışında girdiğim bir çukurda sağ taraftaki iki tekerim de patladı. İlk başta çok sorun etmedim çünkü bir adet yedek lastiğim ve bir adet de tamir kiti köpük vardı, ilk önce yedek lastiğimi taktım (bu arada kriko ve kriko kolu bijon anahtarının çok kıytırık olduğunu gördüm) sonra köpüğü sıktım ama hiç bir işe yaramadı, işte o zaman panik olmaya başladım. Hemen kasko firmasını aradım ve çekiçi araç istedim, aracımı Bornova Birmot'a çektiler. Yılbaşı gecesi olduğu için 1 Ocak günü servis kapalıydı ertesi günde sayım yapacakları için kapalı olduğunu öğrendim. İki lastik patlağı için İzmir'de 2 gece otelde konaklamak zorunda kaldım, koska firmasını aradığımda da lastik patlaması için konaklama ücretini karşılayamayacaklarını çünkü tamir süresinin 24 saati geçmesi gerektiğini söyledi. Lastik patlağı yüzünden bu kadar mağdur olmamı hala kabul edemiyorum. Bu durumu sizlerle paylaşmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: enginov

Arkadaşlar yılbaşı gecesi başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim. İzmir'de yılbaşı gecesi arkadaş ziyareti dönüşü Çiğli'den otoban çıkışında girdiğim bir çukurda sağ taraftaki iki tekerim de patladı. İlk başta çok sorun etmedim çünkü bir adet yedek lastiğim ve bir adet de tamir kiti köpük vardı, ilk önce yedek lastiğimi taktım (bu arada kriko ve kriko kolu bijon anahtarının çok kıytırık olduğunu gördüm) sonra köpüğü sıktım ama hiç bir işe yaramadı, işte o zaman panik olmaya başladım. Hemen kasko firmasını aradım ve çekiçi araç istedim, aracımı Bornova Birmot'a çektiler. Yılbaşı gecesi olduğu için 1 Ocak günü servis kapalıydı ertesi günde sayım yapacakları için kapalı olduğunu öğrendim. İki lastik patlağı için İzmir'de 2 gece otelde konaklamak zorunda kaldım, koska firmasını aradığımda da lastik patlaması için konaklama ücretini karşılayamayacaklarını çünkü tamir süresinin 24 saati geçmesi gerektiğini söyledi. Lastik patlağı yüzünden bu kadar mağdur olmamı hala kabul edemiyorum. Bu durumu sizlerle paylaşmak istedim.

Geçmiş olsun hocam.. Üzücü bir durum, basima gelsin
    istemezdim.
    Köpüğü sıktıktan sonra lastiğe kitin içinde bulunan kompresör ile hava basmanıza rağmen mi şişmedi lastiğiniz?

• Integrale I kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim umarım bir daha kimsenin başına gelmez. Köpüğü çalkaladım lastik sibobuna bağladım tuşuna bastım hiç sıkamadım, sanki içindeki köpük kurumuş gibiydi
  • 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.