Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (190. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakın zamanda dizel otomatik Rockstar 500L almayı planlıyorum. Geçen test sürüşü de yaptım. Kafama takılan bir şey var. Araçta dijital hız göstergesi var mı? Yani analog göstergelerin arasında LCD ekran istenirse dijital hızı da gösteriyor mu? Satış Görevlisi dijital hız bilgisinin gösterilmediğini söyledi ama youtube'daki Fiat 500L USA videosunda hız bilgisinin dijital olarak verildiği görülüyor. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

http://www.youtube.com/watch?v=M1v41lpyflg
  • quote:

Orijinalden alıntı: setge2004

Yakın zamanda dizel otomatik Rockstar 500L almayı planlıyorum. Geçen test sürüşü de yaptım. Kafama takılan bir şey var. Araçta dijital hız göstergesi var mı? Yani analog göstergelerin arasında LCD ekran istenirse dijital hızı da gösteriyor mu? Satış Görevlisi dijital hız bilgisinin gösterilmediğini söyledi ama youtube'daki Fiat 500L USA videosunda hız bilgisinin dijital olarak verildiği görülüyor. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Otomatik vitesli olanlarda var hocam.
    Manuellerde yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

quote:

Yakın zamanda dizel otomatik Rockstar 500L almayı planlıyorum. Geçen test sürüşü de yaptım. Kafama takılan bir şey var. Araçta dijital hız göstergesi var mı? Yani analog göstergelerin arasında LCD ekran istenirse dijital hızı da gösteriyor mu? Satış Görevlisi dijital hız bilgisinin gösterilmediğini söyledi ama youtube'daki Fiat 500L USA videosunda hız bilgisinin dijital olarak verildiği görülüyor. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Manuellerde yok..

Nasıl görebiliyoruz hızı digital acaba ? Benim ki dizel otomatik çünkü ancak ben sanırım bulamadım .

• quote:

Orijinalden alıntı: york34

quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

quote:

Manuellerde yok..

Nasıl görebiliyoruz hızı digital acaba ? Benim ki dizel otomatik çünkü ancak ben sanırım bulamadım .

Dokunmatik ekranın altında kalan düğme grubunda menü fonksiyonu var ya, orada "ana ekran görüntüsü" gibi bir seçenek olmalı. Oradan hız, radyo bilgileri vs. ne görmek istiyorsanız onu seçebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Integrale -- 18 Ekim 2014; 16:29:39 >

• Direksiyonun sag tarafında silecek çalıştırma kolu var. O kolun tepesindeki buton (trip tuşu) yardımıyla menzil, yakıt tüketimi, dijital hız göstergesi gibi seçenekleri ekrana getirebilirsiniz.

• setge2004 kullanıcısına yanıt
    otomatikler de var ve silecek kolunun üzerindeki trip butonu ile menü içerisinde gezilerek görünmekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viztay -- 18 Ekim 2014; 22:29:43 >
  • Arkadaşlar 2 şey daha sormak istiyorum.
    Birincisi; Şu an navigasyon kampanyası var. Bu mevcut dokunmatik ekrana mı navigasyon yüklüyor? Çünkü fiat sitesinde Tom Tom'un ayrı navigasyon cihazı da gözükmekte.

İkincisi: Araçtaki usb portundan iPhone şarj edebiliyor muyuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar 2 şey daha sormak istiyorum.
    Birincisi; Şu an navigasyon kampanyası var. Bu mevcut dokunmatik ekrana mı navigasyon yüklüyor? Çünkü fiat sitesinde Tom Tom'un ayrı navigasyon cihazı da gözükmekte.

USB portundan şarj edebilirsiniz. Navigasyon için bilgim yok maalesef.

• quote:

Arkadaşlar 2 şey daha sormak istiyorum.

Ayrı bir cihaz takılıyor. Geri goruş kamerasını da o ekrana takılıyor diye biliyorum.

• Arkadaşlar acaba bizim araçların lastik havası kaç olmalıdır ( 205 55 r16 continental ) ? Çok farklı rakamlar okudum ve kafam karıstı , arabamın uzerınde nerede yazıyor onu da bulamadım kapı ıclerınde yok cunku .. Ayrıca ben hala ne orta settings ayarlarında ne de sılecek kolundan trıpler menulerının aralarında dıgıtal hız gosteren menuyu de bulamadım :) Saygılar ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: york34

Arkadaşlar acaba bizim araçların lastik havası kaç olmalıdır ( 205 55 r16 continental ) ? Çok farklı rakamlar okudum ve kafam karıstı , arabamın uzerınde nerede yazıyor onu da bulamadım kapı ıclerınde yok cunku .. Ayrıca ben hala ne orta settings ayarlarında ne de sılecek kolundan trıpler menulerının aralarında dıgıtal hız gosteren menuyu de bulamadım :) Saygılar ...

kitapçıkta bar cinsinden yazıyor, karşılığı önler 32 psı, arkalar 30 psı diye biliyorum. Yük durumuna göre artırılabilir.
  • MANUEL'den

SOĞUK LASTiK ŞİŞİRME BASINCI (bar)
    Lastik sıcak iken yapılan ölçümlerde; verilen değere +0.3 bar eklenmelidir.
    Kar lastikleri takılıyken yapılan ölçümlerde standart lastik için verilen değere +0.2 bar eklenmelidir.
    Lastik soğuk iken basıncı tekrar kontrol ediniz.
    Lastik Yüksüz/Ortalama Tam yük Yedek Lastik
    Ön Arka Ön Arka
    205/55 R16 91H 2.4 2.2 2.6 2.8 4.2
    225/45 R17 91V 2.4 2.2 2.6 2.8
  • quote:

MANUEL'den

SOĞUK LASTiK ŞİŞİRME BASINCI (bar)
    Lastik sıcak iken yapılan ölçümlerde; verilen değere +0.3 bar eklenmelidir.
    Kar lastikleri takılıyken yapılan ölçümlerde standart lastik için verilen değere +0.2 bar eklenmelidir.
    Lastik soğuk iken basıncı tekrar kontrol ediniz.
    Lastik Yüksüz/Ortalama Tam yük Yedek Lastik
    Ön Arka Ön Arka
    205/55 R16 91H 2.4 2.2 2.6 2.8 4.2
    225/45 R17 91V 2.4 2.2 2.6 2.8

Yani sonuç olarak önler 2.4 ( 34,8) arkalar da (31.9) mu olmalı acaba ?
  • york34 kullanıcısına yanıt
    Ben önler 32 arkalar 29 kullanıyorum.Daha fazla hava basınca yoldaki sertleşmeyi içerde de hissediyorum.
  • viztay kullanıcısına yanıt
    Hehehehheheh supersin hocam.

• Sonuç olarak manuel'de yazan:
    Ön: 34,8 Arka: 32
    Tam Yüklüyken:
    Ön: 37,7 Arka:40,6

Oha bu ne yaa... Bar'dan psi'a çevirince balon gibi oldu lastikler... Bu işte bir gariplik var...
    Hele yedek lastik 4.2 bar, 60 psi yapıyor...

• SonpoL S kullanıcısına yanıt
    Hocam sen yaşıyor musun yahu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonpoL

Maşallah yanıyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Hocam sen yaşıyor musun yahu

Hocam merhabalar nasılsınız? Vallahi yaşıyoruz çok şükür :P. İşlerden dolayı çok vakit bulup yazamıyordum fakat arada girip konu takibini yapıyordum :)). Valla aracımdan hala çok memnunum. Gördüğünüz üzere de orijinal aksesuarları taktık daha da güzelleştirdik aracımızı.

Üst port bagaj Kızakları
    Yan Basamak
    Kısa Anten
    500L iç Kapı Çıtaları ve Film cam yaptırdık.

Araçla ilgili soru sormak isteyen arkadaşlar olursa, elimden geldiğince yardımcı olurum.

@feedbackx

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle.

• 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.