Şimdi Ara

Galaxy s2 telefonu düşürdüm ekranda görüntü yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
47.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler telefonda kırık çizik yok telefon açiliyor bildirim işiklari falan yaniyor ama ekranda görüntü yok.Garanti kapsaamina girer mi sağ üst köşeden darbe aldığı belli.Garanti kapsamina girmezse kaç liraya samsung servislerinde değiştirilir.

• sen bısey yapdıysan garantı alır onu sna 15 verırız derler ama 1 aydan once vermezler
  • arkadsım merhaba benım de basıma geldı kullanıcı hatası olarak cıkar oncelıkle bıldıgın saglam telefoncu varsa oray goster daha snra servıse gıt benım ekran kırıldı ekran ıle ıle beraber anakart problemı oratya cıakrdılar 1100 tl masraf cıktı bende yaptırmaktan vazgectım oncelıkle baska bır telfoncuya baktırcam enson care servıse gıtcem tekrar benım s4 tabı telefonum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuneyt333

arkadsım merhaba benım de basıma geldı kullanıcı hatası olarak cıkar oncelıkle bıldıgın saglam telefoncu varsa oray goster daha snra servıse gıt benım ekran kırıldı ekran ıle ıle beraber anakart problemı oratya cıakrdılar 1100 tl masraf cıktı bende yaptırmaktan vazgectım oncelıkle baska bır telfoncuya baktırcam enson care servıse gıtcem tekrar benım s4 tabı telefonum

benim ekran da kirilma falan yok lcd ekran da sorun var büyük bi ihtimalle.
    servisleri biliyorum zaten yaptirmadan once fiyat konusunda haber vermelerini isteyecem.Büyük bi ihtimalle de kendileri fiyat bildirimi yaparlar.
    garanti kapsaminda olmayacağina adım gibi emin olduğumdan dolayi hiç garanti konusuna girmeyecem 300-400 liraya yapsinlar yeter.
    samsung servisi haric diğerlerine güvenmiyorum 100 lira fazla olsun temiz olsun hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

quote:

Orijinalden alıntı: cuneyt333

arkadsım merhaba benım de basıma geldı kullanıcı hatası olarak cıkar oncelıkle bıldıgın saglam telefoncu varsa oray goster daha snra servıse gıt benım ekran kırıldı ekran ıle ıle beraber anakart problemı oratya cıakrdılar 1100 tl masraf cıktı bende yaptırmaktan vazgectım oncelıkle baska bır telfoncuya baktırcam enson care servıse gıtcem tekrar benım s4 tabı telefonum

benim ekran da kirilma falan yok lcd ekran da sorun var büyük bi ihtimalle.
    servisleri biliyorum zaten yaptirmadan once fiyat konusunda haber vermelerini isteyecem.Büyük bi ihtimalle de kendileri fiyat bildirimi yaparlar.
    garanti kapsaminda olmayacağina adım gibi emin olduğumdan dolayi hiç garanti konusuna girmeyecem 300-400 liraya yapsinlar yeter.
    samsung servisi haric diğerlerine güvenmiyorum 100 lira fazla olsun temiz olsun hocam.

Sakın bi telefoncuda yaptırma tabi tanıdık varsa yaptırabilirsin parça çalan bile çıkıyor samsung servisi en garantilisi

• Bildirimler yanıyorda ekrana görüntü gelmiyorsa büyük ihtimalle aradaki bağlantı kablosu yerinden oynamıştır. Bu kablo zaten üst tarafta olur. Eğer daha önce telefon açtıysanız yapabilirsiniz. Tecrübeniz yoksa uğraşmayın. Tabii benim dediğim olmayabilir ekran hasar almış alabilir. Benim telefonuma da aynısı oldu ben içini açıp düzeltmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsolalmayacalisanadam

Bildirimler yanıyorda ekrana görüntü gelmiyorsa büyük ihtimalle aradaki bağlantı kablosu yerinden oynamıştır. Bu kablo zaten üst tarafta olur. Eğer daha önce telefon açtıysanız yapabilirsiniz. Tecrübeniz yoksa uğraşmayın. Tabii benim dediğim olmayabilir ekran hasar almış alabilir. Benim telefonuma da aynısı oldu ben içini açıp düzeltmiştim.

Bence gayet mantıklı, arka kapağı sökün ve resimde kırmızıya aldığım soketi sökün ve düzgünce geri takın. Umarım düzelir. Diğer soketlerinde üstüne biraz bastırın, belki onlarda gevşemiştir.

Buna benzer bir olay arkadaşımın notebook unda meydana geldi, bilgisayar çalışıyordu ama ekran siyahtı, 1 saat boyunca uğraştık, en sonunda aklımıza soket girişi geldi, çıkarttık taktık düzeldi bilgisayar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Dampierre

quote:

Orijinalden alıntı: konsolalmayacalisanadam

Bildirimler yanıyorda ekrana görüntü gelmiyorsa büyük ihtimalle aradaki bağlantı kablosu yerinden oynamıştır. Bu kablo zaten üst tarafta olur. Eğer daha önce telefon açtıysanız yapabilirsiniz. Tecrübeniz yoksa uğraşmayın. Tabii benim dediğim olmayabilir ekran hasar almış alabilir. Benim telefonuma da aynısı oldu ben içini açıp düzeltmiştim.

Bence gayet mantıklı, arka kapağı sökün ve resimde kırmızıya aldığım soketi sökün ve düzgünce geri takın. Umarım düzelir. Diğer soketlerinde üstüne biraz bastırın, belki onlarda gevşemiştir.

Buna benzer bir olay arkadaşımın notebook unda meydana geldi, bilgisayar çalışıyordu ama ekran siyahtı, 1 saat boyunca uğraştık, en sonunda aklımıza soket girişi geldi, çıkarttık taktık düzeldi bilgisayar :)

telefonu samsung servisine dün teslim ettim.dikkatli bakınca sağ üstte çatlak vardi.

dedim gorilla glass dediğiniz bu mu yani nasil kırılır falan baktim sustular cevap vermediler.

bende telefonu kendim düşürdüğümden garanti dişi olduğunu biliyorum çerceve de çatlamişti çünkü.o yüzden garanti ile hiç uğraşmadim.

şimdi aradilar çerceve ekran komple değişecekmiş 350 tl mecbur kaldiğimdan tamam dedim.

• Samsung'un telefonları için ne kadar kırılma konusu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: faziloglu

Samsung'un telefonları için ne kadar kırılma konusu var

telefon elimden çok düşmüştü ama ilk defa boyle bi durum soz konusu oldu.cidden düşünce gidiyor telefon.
  • Bu konuda Sony çok iyi çok sağlam telefonları var HTC de hemen hemen iyi
  • elmariacci kullanıcısına yanıt
    işte bizde düşünce kırılmasın diye darbe emici ekran filmi getirttik hem de telefonu üreten Kore'den

galiba adamlar hem telefon yapıp hem de kırılırsa engelleyelim diye özel poliüretan film yapmışlar

kapitalizm böyle birşey olsa gerek :) şaka bir yana linkten inceleyebilirsin kullandığında gerçekten
    işe yarayacağını göreceksin hatta elimde orjinal düşme videosu da var ancak online satış sitelerinin
    hiçbirine ekleyemedim maalesef, orada da düştüğünde sağlam olduğunu görebilirdin.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/samsung-galaxy-s2-s3-s4-darbe-emici-film-88584627

bu arada exskins diye aratarak forumda da açtığım başlığı görebilirsin.

Kolay gelsin, geçmiş olsun.

• komple ekran değişimi yapılması gerekiyor
  • Arkadaşlar benim ufaklikta telefonu düşürdü. Önce sol üstten siyah golgelendi ve giderek büyüyerek ekrani kapladi. Şuan ekranda koyu renk film var gibi renkler bulanık daha ilginci beyaz zemin olan yerleri açtığımda üst tarafinda face çubuğu var. Haber.. nesaj simgesi arama vs. Yani üstteki ekran şeffaf gibi altında başka bir görüntü var. Bir de ekran koruyucu olarak kullandığım bjk logosu nu görüyorum.

İnşallah sorunumu anlatabilmisimdir. Düzelme ihtimali var mı telefonumu çok seviyorum ama servis parası da veremem malum ederi bellim

• Beyler bugün telefonumu düşürdüm, ekranda küçük bir çizik var . Ama ekranın serçe parmak kadar bir kısmı hariç hiçbir yer görüntü vermiyor . Karanlık tamamen . Muhtemel problem ne olabilir servise gitsem ne kadar masraf çıkar bilgisi olan var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.